Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Horor
  • Dokumentární

plakát

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Upřímně, byl jsem na rozpacích co si mám myslet o Chrisovi coby hlavním protagonistovi. Občas mi přišlo, že přehrává nebo že skoro neumí mluvit. Dále mi taky přišel strašně divný hlas Jigsaw. Díky původní sérii jsou lidi zvyklí na hluboký hlas Tobin Bell. V tomto filmu hlas Jigsaw zní, aspoň zpočátku, jako přihřátý Brit :D. Pasti byly vpravdě velmi nechutné. Dovolím si tvrdit, že v pár případech až moc a možná to i předčilo některé pasti v předchozích dílech. Byl jsem moc rád za originální melodii v závěřu filmu. Závěr jsem vážně nečekal, že bude takový, jaký je. Každopádně všechno dávalo smysl, i při flashbacích. Dále se krásně koukalo na Kapitánku. Pokud by byl další díl s dobrými postavami a dobrým příběhem, nebudu se zlobit. Ať si říká kdo chce co chce ;) Původní série je boží. Tohle byl pokus o restart - v jistém smyslu to i vyšlo. Mám moc rád napínavé filmy, kde se do poslední chvíle neví kdo je vrahem a o jeho motivu. Dal jsem vyšší hodnocení než asi většina lidí, já dokážu ocenit i sebeprůměrnější film.

Viník (2021)

Dobrý film, herecký výkon Jakea  je super. Jen kdo viděl původní dánskou verzi jako první bude se mu tato verze líbit méně. Skandinávci prostě umí. Dánská verze byla uvěřitelnější. Každopádně se určitě nejedná o ztrátu času, originál je ovšem vždy jen jeden.

plakát

Sniper: Assassin's End (2020)

Už to nevypadalo, že by se tato série mohla vytáhnout, leč budu očividně jeden z mála, ne-li jediný, koho tento díl nadchnul oproti předchozím dílům. Sice i předchozí díly byly dobré, ovšem postrádaly nějakou hloubku, originalitu, nepřinášely nic nového. Tento už měl trochu jiný námět a povedlo se. Navíc se mi líbilo, že do tohoto dílu přidali Japonku, jelikož je to má oblíbená asijská kultura ♥ sice tu je dost vážná, ostatně jako většinou Japonci jsou ve filmech aniž by se museli extra snažit, ale v reálu je to moc krásná slečna ♥ Jsem rád, jak to dopadlo, jen jsem čekal větší souboj s chlápkem z Vancouveru a Brandenem před finálem - jsou to silní chlapi, jen jeden má přes dva metry :D

Méďa 2 (2015)

Super komedie, stejně jako předchozí díl. Překvapilo mě, že už tu nehraje Mila, ale zastoupila ji Amanda, která, ačkoliv vypadá jako taková studentka, časem se nezdá ;) Opět tuna super hlášek (jak originál tak i dabing špička). Co jsem nepochopil byl úvodní tanec s titulky herců a štábu a pak tanec v knihovně, ten jsem možná nepochopil ještě víc. Co mě dále překvapuje nesmyslná kritiku zdejších mimoňů, a hlavně - jak v tomto může hledat někdo logiku, že medvěd nemůže být živý - jde o celkovou prdel, proboha. Kéž by vznikla ještě trojka, ale třeba bude - u některých filmů se to stává, že po delší době vznikne další díl :) Jsem moc rád, že jsem na tento film narazil, protože se u toho člověk fakt zasměje. Zbytečná kritika = zbytečný kokotismus. MENŠÍ SPOILER - Jedna scéna, která by fakt nedávala v reálu smysl je bouračka auta v lese. Hlavní hrdinové spali, ovšem to kodrcání by vzbudilo i mrtvého.

Méďa (2012)

Už dlouho jsem se tak nenasmál, super komedie se super hláškami. Jediné co jsem nepochopil je, proč tu Giovanni hraje takovýho blbečka a v jedné scéně tancuje jako totální trapný pedofil. A taky zbytečnou kritiku zdejších kokotů. Je to velká prdel, navíc tu hraje nádherná Mila ♥

Cesta do fantazie (2001)

Tento japonský snímek je vskutku úžasný. Pro všechny věkové generace. Má to totiž nejen krásný příběh, ovšem pokud se na to člověk podívá i z filozofického hlediska, může pochopit jisté rady do života. Viděl jsem to v anglickém znění s titulky, naprosto super. Animované filmy mají úžasné anglické dabingy, stejně jako my máme super nadabované kriminálky a seriály celkově. Kdo miluje japonskou tématiku a filozofii, přijde si na své. Myslím si, že každý v tom něco najde. Japonci jsou v animovaných seriálech, a nejen v tom, nejlepší. A jejich jazyk je též balada sama o sobě. Miluju japonštinu♥

První očista (2018)

Byl jsem na to zvědav, obzvláště poté, co jsem četl, že se jedná o prequel původní trilogie. Člověk co si zvykne na určité charaktery v pár dílech a jsou mu sympatičtí, si někdy těžko, aspoň na začátku, zvyká na nové charaktery. To ale občas přejde po nějaké době sledování onoho snímku. Zde se mi hodně líbí černošský slang a taky jak se někteří vyvolení rozhodli bojovat proti zmrdům, co se chtějí "očistit". Celkově je to dobrý díl, ale oproti trilogii slabší. Snad bude další díl, který má vyjít příští rok, lepší :)

The Den (2013)

Je to síla, nicméně po shlédnutí snímku Searching je to slabší. Tam je alespoň nějaký příběh a má to napětí. Zde chce člověk také znát příčinu toho, co se děje a hlavně, kdo za tím je. 15 minut před koncem (čili se nejedná o spoiler) je slyšet siréna z filmu The Purge. Napadlo mě, zda to má nějakou souvislost. Protože v onom snímku je na noc možné spáchat jakýkoliv zločin bez toho, aniž by do toho zasáhly orgány. !!!!SPOILER!!!!! Konec je takový otevřený. Hlavně je mi líto holčičky chlápka v poslední scéně, kterého berou mučící videa, za něž jsou lidi ochotni zaplatit nemalé peníze. Měl jsem i hypotézu, že ta zvěrstva dělají Damien a Max. Jsou to velcí kámoši a Damien je unaven z toho, jak na něj jeho přítelkyně nemá čas. Bylo mu to vidět ve tváři. To se nepotvrdilo, neboť i o ni byli později ve filmu mučeni.

Pátrání (2018)

Super film!! Úžasná zápletka a napínavé až do překvapivého konce. Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl!!

plakát

No Escape Room (2018) (TV film)

Já se bavil dobře. Říkal jsem si, kolik nakonec dám, protože jsem doufal v nějaké rozuzlení, ale taky jsem měl na paměti, že horory většinou, ne-li pokaždé, končí blbě, a někdy i hloupě až trapně. !!!SPOILER ALERT!!! V prvé řadě jsem myslel že rozmlátím hlavu dceři hlavního hrdiny. Sice hezká, ale staršně rozmazlená puberťačka s trapnýma sluchátkama a telefonem (ano, je to teenager, ale její chování bylo fakt na facku). Některé scény moc nedávaly smysl a nepochopil jsem pár momentů v posledních 20 minutách s Andrewem a taky, co se s ním stalo. Navíc "vynálezce" tam ani nebyl ukázán, jen bylo naznačeno, že se objevil v márnici, což je škoda, bylo by to zajímavější. Zvuky v márnici, kam se ztratila Karen, byly hodně hnusné, ale to patří k hororu. Vůbec jsem nepochopil scénu, kde otec Karen hledí na obraz, pak se do něj jakoby přenese, pak je spoután krásnou ženou vylézající z vody a pak se vrátí zase zpět. Ve výsledku je vidět, že byla práce vymyslet nějaké rozuzlení, co by dávalo smysl. Prostě si někdo pohrával s nápadem natočit horor o únikové hře, ovšem začal točit ještě když nebyl scénář dodělán. Závěr byl docela síla (možná i k smíchu), ale pochopil jsem to tak, že otec a dcera i po vyzklouznutí z domu a nastoupení do auta na parkovišti, kde si udělali přestávku, zůstali ve hře díky zámku na přihrádce a následnému průletu skrze zapalování, kde následoval záběr na místo z obrazu a dům, v němž byli uvězněni.

Ovládací panel
1 bod