Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný
  • Akční

plakát

Drag Race España (2021) (TV pořad)

Premiérová řada Drag Race España mě úplně nenadchla, ale je rozhodně povedenější než letošní Down Under (Australia). V mých očích první sérii zachraňuje emocemi narvaný díl s Dovimou Nurmi, naopak moderátor Supremme de Luxe mírně selhává (zcela nezvládnutý odchod Inti). Celkově převládá spokojenost, ale opravdoví fanoušci ví, že to jde mnohem, mnohem lépe… Ano, Thailand!

Sublet (2020)

Pět obyčejných dní v životě stárnoucího amerického novináře a mladého izraelského filmaře. Jejich životní cesty se náhodně protnuly, na pár chvil se propletly a pak se opět rozběhly každá na jinou stranu. Není to úplně dokonalé, ale nádherně obyčejné s mile silnou katarzí v závěru. Řekl bych, že film ocení především ti, kteří mají blíže k Michaelovi než k Tomerovi. Za mě velká spokojenost.

plakát

RuPaul's Drag Race Down Under (2021) (TV pořad)

Osvědčený recept tentokrát bohužel nefunguje. Možná jsem stále ovlivněn dojmy z fantastických dvou sérií Drag Race Thailand, ale Australia dle mého doplácí na ne příliš sympatické soutěžící a zpracování, ze kterého je cítit kalkul a který u mě nedokázal vyvolat téměř žádné emoce. Ještě nikdy se mi nestalo, aby mi bylo téměř jedno, kdo vlastně vyhraje. Nejhorší úvodní série značky Drag Race. A teď si všichni povinně pusťte Thailand!

Miss (2020)

Pokud se přenesete přes nereálnost zápletky, čeká Vás krásný příběh cesty za snem člověka, který ze sebe strhává nálepku jediného možného pohlaví. Androgynní model Alexandre Wetter předvádí fantastický herecký výkon a vytváří dokonalý obraz jedné z nejkrásnějších Francouzek, jakou jsem kdy viděl.

plakát

Drag Race Thailand (2018) (TV pořad)

Další mezinárodní verze RPDR, tentokrát z exotického Thajska. Ze začátku jsem měl trochu obavy s ohledem na zcela jinou mentalitu tohoto národa, ale nakonec považuji právě Thailand za úplně nejlepší první sérii ze všech Drag Race. Svižných osm dílů, výborně zvolení účastníci, skvělé challenge, na kterých oceňuji i jejich originalitu, protože nebyly všechny převzaté z US verze. A Grand Finale tomu všemu nasadilo pomyslnou královskou korunu, neboť hudebně-taneční čísla byly přímo fantastický a ač bych za vítěze zvolil někoho jiného, považuji právě tento finálový díl za nejlepší z úplně všech, které jsem zatím viděl. Music! (1. série 85 %, 2. série 95 %)

plakát

Dashing in December (2020) (TV film)

Letošní prosinec je ve znamení prvních gay vánočních romancí, v rámci kterých o vaši přízeň soupeří The Christmas Setup s Dashing in December. Příšerný The Christmas House záměrně neuvádím, protože na ten bych nejraději zapomněl. U mě se jednoznačným vítězem stává právě Dashing in December. Možná je to tím, že zatím není moc s čím srovnávat, ale v rámci žánru vánoční televizní gay pohádky pro mě špička. Merry Christmas!

plakát

Kinky Boots: The Musical (2019) (divadelní záznam)

Jedním slovem: Fantastické! Fantastické herecké výkony, fantastická hudba, fantastický zpěv. Nechápu, jak některá taneční čísla mohli udýchat. Každá píseň je naprosto brilantní hudební číslo, které je často vtipné i nádherně dojemné. Pro mě jednoznačně lepší než Billy Elliot a brečel jsem u toho snad ještě víc než u Moulin Rouge! Pro milovníky muzikálů naprostá povinnost.

plakát

Drag Race Holland (2020) (TV pořad)

Zatímco v Americe probíhá volba nového prezidenta, v Hollandsku byla zvolena první královna s titulem Dutch Drag Race Superstar. Nejnovější evropská franšíza veleúspěšné show RuPaul's Drag Race se opravdu povedla. Dokázala si udržet plnohodnotný formát své americké předlohy, správně vsadila na jediného moderátora, použila ty divácky nejvděčnější challenge a především nabídla výborný mix účinkujících reprezentující ty nejlepší místní Drag Queens. Za mě velká spokojenost. (1.série 90 %, 2.série 70 %)

plakát

Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (1985)

"Jdeš zítra na ten večírek?" - "Ne. Mám vězení. Shodil jsem babičku ze schodů." Myslím, že tenhle film má mnohem větší problém než tolik zmiňovaný homoerotický podtext.

Stage Mother (2020)

Dojemně lidské. Herecký koncert Jacki Weaver, kterou si zde musíte zamilovat. Není to dokonalý film, ale je tu několik scén, které se dotknou Vaše srdce. A pak přijde závěrečné hudební číslo, které zaútočí na vaše city s takovou silou, že se vám jen koulí slzy po tváři.