My (2019)

65/100 Už u Get out jsem si říkal, že na tom ve vší podstatě ani není co k nepochopení nebo domýšlení, jelikož Jordan Vám to vysvětlí po lopatě jako učitelka v mateřské školce. A tady je to jako přes kopírák. Nápaditý a originální kousek, který ve vás moc nezanechá.

Jízdenka do budoucnosti (2020)

65/100 Zábavná, poklidná konverzačka. Příběh je rozdělen do částí, které absolutně postrádají logiku. Nevyužitý potenciál, který mohl ve finále dopadnout jako Věčný svit neposkvrněné mysli. Škoda.

Na prahu války (2019)

85/100 Terrence Malick po 10 letech pochopil, že sledovat nádherné obrazy, které postrádají hlubší smysl, zkrátka nefunguje. Tentokrát nám přinesl emoční nálož, s tak trochu odlišným pohledem na válku. Film je dalo by se říci rozdělen na půlky. Přičemž první polovina znázorňuje krásný a bezstarostný život v rakouských horách zachycen úchvatnou kamerou. Zatímco druhá část, která prohlubuje boj člověka se sebou samým, bohem a režimem. Málokdo zvládne tyto 3 hodiny, bez toho aby čekl kolik je hodin. Krásný snímek o výjimečné dobrotě člověka, který je odvyprávěn převážně obrazem a ne hlasem.

Bratrstvo pěti (2020)

65/100 Příběh o čtyřech veteránech společně bojujících za války ve Vietnamu, kteří se snaží najít ostatky svého velitele a zlato. Vyprávění filmu působí přirozeně a autentickým dojmem se střídáním poměru stran záběru z dob války. U postav staříků, s výjimkou fantastického Delroye Linda, nedostanete šanci se do nich vcítit ani se k nim rádoby přiblížit, jelikož postavy jsou velice strohé a vlastně na konci filmu si nebudete pamatovat ani jejich jména. Na první pohled podezřelá banda lidí, hledající miny, vás okamžitě nakousne k tomu, že tady někdo dříve či později vybouchne. Vypadá to jakoby Spike Lee násilně používal výbuchy, aby řeč nestála a alespoň na chvíli současná doba působila nebezpečným dojmem. Nefunkčností zde hraje daleko více. Avšak je potřeba si uvědomit, že na ničem takovém v tomhle snímku nezáleží. Perfektní zobrazení PSTD v podobě Delroye Linda a jeho následné vykoupení je gró filmu, samozřejmě rasismus a džungle vyšplhala hodnocení na nadprůměr. Po geniálním BlacKkKlansman jsem čekal více.

Too Old to Die Young - Volume 2: The Lovers (2019) (epizoda)

Po skvělé první epizodě jakoby Refn hrál hru co divák vše snese. Ukrutná stopáž režiséra chce opravdu kuráž. Vymazlené záběry nejsou v tomhle případě vše.