kaylin

Twitter: MartinStefko

<< předchozí 1 2 3 4 92 184 275 366
    • 15.10.2018  10:29
    Muse (2017)

Dle mého názoru tady Jaume Balagueró nezvládl gradaci hororu, snažil se mít tajemný film, ale trochu to dějově překombinoval v naději, že diváka překvapí, možná dokonce zaskočí. To se mu vyloženě nepovedlo, ale musí se tomu nechat, že snímek má místy velmi dobrou atmosféru, sem tam jsou zde scény, které skutečně stojí za zhlédnutí. Ale jako celek to není nadprůměrné.

• 13.10.2018  11:13

Body za zpracování.

• 12.10.2018  21:34
    Žoldnéř (1968)

Velmi dobrý western, u nějž je neskutečná hudba. Morricone naplno ukazuje svou sílu.

• 12.10.2018  20:04

Každý lidský příběh je zajímavý, jen některý méně.

• 12.10.2018  09:41
    The Rizen (2017)

Britský snímek „The Rizen“ je klasický interiérový horor, kdy se skoro nepohnete z místnosti. Tvůrci si mysleli, že se dvěma postavami to zvládnou, ale nepodařilo se. Jsou zde monstra a nejsou špatná, ale neměl jsem pocit, že by byla skutečně dobře využita. A pak je zde přehnaný CGI závěr, který film totálně odpálkoval. Velké škoda, ale s tímhle se stejně asi nic moc víc dělat nemohlo.

• 11.10.2018  10:27

Jasně, ve snímku „The Black Scorpion“ ta zadní projekce není moc dokonalá, ale třeba nějaké souboje jsou velmi povedené. Padlo na mě to správné kouzlo starých triků, starých filmů, snahy natočit něco fantaskního, i když na to nebyly pořádně prostředky, i když nebyly ještě dokonalé technologie a Ray Harryhausen nebyl k dispozici. V tomhle případě mi tahle krásná nostalgie stačí.

• 10.10.2018  15:28
    V domě (2016)

Snímek „V domě“ není skvělý horor, není to ohromující horor, ale je to dobrý horor. Je to horor, který vás dovede vystrašit, možná se leknete, ale především je zde důležitá atmosféra, která by se dala krájet a která je spojena s tím, že jsou zde místy skutečně velmi povedené scény. Třeba sledovat, co se za mnou děje v odrazu na kuchyňské lince, mi přišlo skutečně strašidelné.

• 9.10.2018  10:08
    Crawlspace (2012)

Austrálie má horory, které jsou velmi dobré, ale snímek „Crawlspace“ se k nim nakonec bohužel nezařadil. Námět je hezky béčkový, ale to by nevadilo, bohužel to však není posunuto do nějaké zajímavé roviny, s níž vy se film stal něčím víc než jen akčním béčkem s hororovými a sci-fi prvky, které sice celkem jdou dohromady, ale není to nic, co by vyloženě strhlo.

• 8.10.2018  10:49

Španělský snímek „The Night Watchman“ v sobě má určitou nejistotu. Je to dáno hlavně tím, jak zapůsobí na diváka. Může se stát, že některého diváka nadchne, stejně jako může jiného odradit. Já jsem nesmírně rád za to krásně odtažité a špinavé prostředí, v němž se film odehrává. Díky němu měli tvůrci napůl vyhráno. Příběhem to vyloženě nepotvrdili, ale ani mě úplně nezklamali.

• 5.10.2018  11:54

Steven Soderbergh ukázal, že malé filmy jsou mu blízké a že si s nimi dovede vyhrát. Tady měl k ruce velmi povedený scénář, což se ukázalo jako maximálně silná zbraň, z níž vytěžil maximum. Někdy je v jednoduchosti síla, když za to vezme správný tvůrce. A jak se ukázalo, Steven Soderbergh tím schopným tvůrcem jednoznačně je, a to nikoli jen díky skvělé kameře, s níž umí divy.

• 4.10.2018  10:40

Americká komedie „Abbott and Costello Meet the Mummy“ není vyloženě třaskavá, ale sem tam se zde najde humor, který vás pobaví, ať už je to situační komika, nějaká ta hláška anebo třeba jen pitvořící se herec. Mumie se tímhle filmem nikam neposouvá, není zde žádný lepší příběh, nic, co by skutečně dovedlo zaujmout víc než jen ta komika. Ale na jedno podívání to pobavit může.

• 3.10.2018  14:03
    Dead West (2016)

Americký snímek „Dead West“ v sobě sice má hororové prvky, ale v konečném důsledku se jedná hlavně o kriminální road movie, kde ani tak moc nejde o psychiku titulního vrahouna, ale prostě o to, koho ještě odkrágluje. Jen je velká škoda, že ani na zabíjení si tvůrci nedali moc záležet a prostě to celé tak nějak odflákli. Z hororového, westernového a ani kriminálního hlediska se tenhle film moc nepovedl.

• 2.10.2018  16:03
    Push (2009)

Tohle mohlo být hodně lepší...

• 2.10.2018  11:00
    Dark Vision (2015)

Kdyby se do snímku „Dark Vision“ dalo trochu více úsilí, kdyby zde byl nějaký originální nápad, dá se mu prominout i určité neumětelství, pokud se trikových scén týká, ale nic takového zde bohužel není. Ani to britské prostředí tomu nepřidá nic jiného než přízvuk. A to je skutečně hodně málo. Místy je přesto horor „Dark Vision“ celkem koukatelný a vyložený odpad si nezaslouží.

• 1.10.2018  10:44

Hezké kulisy, jinak nic moc.

• 1.10.2018  10:36
    Sweet Home (2015)

Španělsko-polský snímek „Sweet Home“ je přímočarým survivalem spojeným s home invasion, kdy ústřední dvojice je natolik snesitelná, uvěřitelná a dobrá, že vůbec nevadí, že je sledujete v celkem očekávaném příběhu. Tady jde o to, že jim i docela fandíte. A popravdě nebudete chtít, aby některé scény došly svého naplnění, jak jim budete místy držet palce. Z tohohle pohledu film funguje.

• 29.9.2018  19:16
    Mac a já (1988)

Příliš dlouhá reklama na Coca Colu, která si bere až moc z ETho.

• 29.9.2018  07:31
    The Heretics (2017)

I přesto, že kanadský snímek „The Heretics“ má svoje slabiny, že jsou zde linie, které jsou takové nezáživné – hlavně snaha najít Glorii – jsou zde scény, které se mi vizuálně velmi líbily. Škoda, že ono to většinou chce i scénář, který dovede něčím zajmout, nejen dobré nápady na to, co vlastně ztvárnit. I přesto se trochu hecnu a dávám snímku „The Heretics“ alespoň průměrné hodnocení.

• 28.9.2018  18:57
    Koxa (2017)

Drugs are... boring.

• 27.9.2018  16:44

Akční nuda.

• 27.9.2018  11:08

I přes určitou dávku kopírování starších monster movies se na snímek „The Mummy's Tomb“ rozmhodně dá koukat, mimo jiné i proto, že mumie je velmi dobře namaskovaná a Lon Chaney Jr. jí dal správný způsobem pohybu, stejně jako určitou děsivost, stejně jako tragický podtón, kdy už celkem dlouho tušíte, že tohle pro mumii nemůže dopadnout moc dobře. Ale nad ostatní Universal filmy „The Mummy's Tomb“ nevyčnívá.

• 27.9.2018  08:39
    Jake Speed (1986)

Mělo to náběh na to být ještě vtipnější.

• 26.9.2018  19:30

Super blbina, která vám bude připomínat "Power Rangers".

• 26.9.2018  13:04

Rene Perez se tady moc nepoučil a od filmu „Playing with Dolls“ se nikam neposunul. Jeho pokračování „Playing with Dolls: Bloodlust“ je jenom variací na stejné téma, variací, která se v ničem ani trochu nezlepšila, jen kopíruje již natočené a nemá v sobě ani kus originality. Je smutné, že když tohle tvůrce považuje za svoje dítě, nedá tomu ještě o trochu víc. Nedá se nic dělat, ale tohle je špatné.

• 26.9.2018  12:46

Lena je úchvatná. Co víc říct.

• 25.9.2018  12:55

Americko-kolumbijský snímek „City of Dead Men“ ukazuje, že ta krize amerického hororu se snadno přenese i do míst, která by mohla mít své vlastní pojetí, která by mohla být originální. Ale tohle je nudná americká scenáristická šablona, která je napasovaná do relativně zajímavého prostředí které je ale trestuhodně nevyužito. Jackson Rarthbone se snaží o zajímavou postavu, ale scénář ji nakonec stejně odpálkuje.

• 25.9.2018  08:44
    Hilda Crane (1956)

To je místy tak trapně stylizované, že se na to sem tam skoro nedá koukat.

• 21.9.2018  11:12

Snímek „Vadí nevadí“ má ten problém, že dostanete přesně to, co očekáváte. Není zde nic navíc, nejsou zde dobré postavy, herci prostě jen hrají to, co se od nich požaduje, takže vlastně dostanete jen normální hororovou nudu. Přitom si myslím, že z tohohle nápadu by zrovna šlo vymyslet něco děsivého. Ale zatím se to nikomu bohužel nepodařilo pořádně realizovat.

• 21.9.2018  09:28
    Suay Samurai (2009)

Čekal jsem alespoň dobrou akci...

• 20.9.2018  11:14

Pokud máte rádi staré horory studia Universal, se snímkem „The Mummy's Hand“ rozhodně nesáhnete vedle. Jedná se o velmi povedenou variaci na mumií téma, především pak v tom smyslu, že to není odfláknuté jen jako dobrodružný film, ale opravdu jsou zde hororové prvky, s nimiž dovedou tvůrci zapůsobit i na současné, více odolné publiku. Nebudete vyděšení, ale přesto je příjemně mrazivé snímek sledovat.

<< předchozí 1 2 3 4 92 184 275 366