kaylin

Twitter: MartinStefko

<< předchozí 1 2 3 4 77 153 228 304
    • 11.9.2017  07:36
    Pan máma (1983)

Taková příjemná rodinná komedie ze začátku 80. let, kde je výborný Michael Keaton v roli otce, který se stává mužem v domácnosti. Je to takové mile vtipné zbytečně se zde netlačí na pilu a nejsou zde vyloženě vyhrocené situace, které by nešlo v dobré obrátit, jak je pro Johna Hughese celkem typické.

• 10.9.2017  23:20
    Kidnap (2017)

Halle Berry se do tohoto snímku o matce, která zachraňuje svého uneseného syna, prostě hodila. Je zde dobrá, je uvěřitelná a není protivná. Navíc má snímek takový správný hill billy rád, takže si nebudete jistí, jak to vlastně dopadne a o co tu jde. Za mě je "Kidnap" lehce nadprůměrným thrillerem.

• 10.9.2017  23:18

Nemůžu si pomoct, ale i třetí pokračování mi sedlo, a vlastně mi sedlo hodně. I když jeto jiné než první film, hodně jiné, tak třeba hned úvodní scéna v zákopech je tak krásně rusky bizarní, že mě prostě dostala. A stejně tak i závěr celého filmu a vlastně i celé trilogie, která se mi celkově velmi líbila.

• 9.9.2017  23:53

Film "Koně se také střílejí" rozhodně není z těch filmů, které odvedou nadchnout každého diváka, ale pokud si snímek trochu pustíte k tělu, dostanete velmi nevšední a zajímavý zážitek, který se neopakuje. Originální, zvláštní film s velmi silnou vypovídací hodnotou, pokud si ho tedy dovedete pustit k tělu.

• 9.9.2017  22:38

Na jednu stranu jsem si říkal, jestli je tohle bizarní komedie, na stranu druhou jsem si říkal, jestli to nemyslí vážně. Ať se díváte na film tak nebo tak, stále vám vychází zajímavá podívaná, která je lehce úchylná, ale na druhou stranu se ani nebojí ukázat něco trochu jiného. Jako kdyby to ale nikam pořádně nevedlo.

• 9.9.2017  22:31
    Quicksilver (1986)

Musím říct, že na tomhle snímku se mi ani tolik nelíbilo, o čem vlastně byl, ale líbilo se mi to, o jaké době pojednával. Ten snímek má prostě ducha osmdesátek, je to roztancované, je zde povedený hudební doprovod a díky Kevinovi to do těch osmdesátek prostě patří. Tohle mě na filmu opravdu nadchlo.

• 8.9.2017  22:59

Je to mnohem velkolepější ve smyslu produkce a výpravy než první film, však také uběhlo téměř dvacet let. Je vidět, že se Michalkov soustředil na vyprávění jiného příběhu, i když jsou zde některé postavy stejné. Tentokrát už to mělo být víc válečné. A je to místy hodně drsné a nepříjemné, což beru pozitivně.

• 8.9.2017  22:37
    Wonder Woman (2017)

Já nějak neví, co mě na tom mělo bavit... Digitální triky stojí za pendrek, ale fajn, to se dá kousnout. Příběh je předvídatelný a hrdinka, místo toho, abych měl pocit, že se skutečně jedná o silnou ženskou postavu, mi přišla tak do polovinu tupá. Ve druhé se ukázalo, že Gal není zrovna dobrá herečka. Ne, pro mě je tohle pořádné zklamání.

• 8.9.2017  18:00
    Muž a žena (1966)

Jean-Louis Trintignant je pro mě jedním z nejlepších francouzských herců celé francouzské kinematografie, a tak si vždy rád užiji film, kde hraje. Navíc je tohle film v podstatě improvizační, což jen dokazuje jeho skvělé herecké schopnosti. Nepoznali byste to. Je skvěle přirozený a Anouk Aimée je mu skvělou hereckou parťačkou.

• 8.9.2017  17:34
    Učitelka (2016)

Jan Hřebejk natočil hodně silný film, který ukazuje, že on i Jarchovský mají dobu komunismu skutečně zvládnutou, a to jak z toho komediálnějšího pohledu, tak i z toho pohledu dramatičtějšího. Ještě trochu zajít dál a je z tohohle snímku skoro horor. A navíc ukazuje, že ono o tu dobu ani tak nejde, jde hlavně o lidi.

• 8.9.2017  16:18

I když film hodnotím v podstatě špatně, není to až tak zlé hodnocení. Od začátku bylo jasné, že tohle je brakový horor, ale když do toho tvůrci šli s tím, že tohle brak bude, je jasné, že tomu nedali nic zbytečně navíc, co by tam být nemělo, žádné moralizování. Jen je to místy prostě nuda a jsou zde prázdné scény, které jsou následovány lehkou bizarností. Diváky si to najde, bude jich pár, ale proč ne.

• 8.9.2017  15:56

I přesto, že má snímek „The Bat People“ svoje chyby, i přesto, že ničím nevyniká, já si myslím, že na ten průměr stačí. Pro mě je to prostě snímek, který je dobrý, snímek, který je sice obyčejný, ale ve své obyčejnosti příjemný. A tohle mi tentokrát stačilo k tomu, abych si sledování užil a abych se nakonec rozhodl alespoň pro to průměrné hodnocení, které filmu dávám.

• 8.9.2017  13:15

„Foresight Killer Instinct“ je filmem pro vybrané diváky, kteří jsou ochotni se dívat na něco, co na první pohled není pěkné. Vizuální stránka se mi prostě nelíbila a to vedlo i k tomu, že se mi nelíbil film jako celek. Jasně, on nemá nijak objevný příběh, ale myslím, že se najdou lidé, kterým se tenhle film bude líbit a ani je neurazí. V mém případě se dostavily spíše jen antipatie.

• 8.9.2017  13:13

Na snímku "Two Arabian Knights" se mi nejvíce zamlouvala skutečnost, že je to film, který se v podstat ani na chvíli nezastaví, pořád se zde něco děje a divák s postavami jede pořád kupředu. Tohle je hodně dobré i v tom, že mezititulků je velmi málo. Když je komedie dobrá, je schopná jet kupředu i beze slov.

• 8.9.2017  13:10

Mám Leslieho Nielsena velmi rád, ale jak poznamenal eraserhead666, tak když se nebaví herec, nebude se bavit ani divák, což v tomhle filmu platí dokonale. Jednotlivé scény, které zde jsou, prostě nejsou zábavné, divák se bude cítit trapně už jen proto, že musíte něco takového vůbec sledovat. Jako parodie na "Vymítače ďábla" je to smutné.

• 8.9.2017  13:06

I když má film pomalé tempo, rozhodně nemáte pocit, že by se zde nic nedělo. Jako kdyby to celé směřovalo k něčemu velkému, a vzhledem k poklidnému vývoji budete mít pocit, že to něco velké nebude zrovna příjemné. Krásně se zde zachycuje lidský charakter, lidské vlastnosti, ale i krajina a klid v kontrastu s něčím, co číhá v pozadí.

• 8.9.2017  06:13
    To (2017)

Ve filmu „To“ jsou scény, kde se vám bude stahovat zadek. A není jich málo. Jsou navíc proloženy tak, aby zde byly od začátku do konce a nestalo se, že se v některé části už nic vyloženě hororového neobjeví. Andy Muschietti natočil jednu z nejlepších kingovských adaptací, v což už jsem ani moc nedoufal. Nezbývá než se těšit na druhou část tohoto skvělého příběhu.

• 7.9.2017  17:25

I když si myslím, že by bylo možné si úplný závěr odpustit, protože zas tolik nepřináší, tak je film jinak moc dobrý, i když lehce roztahaný. Touha být zase se svou ženou, udržet rodinu kompletní, je tak silná, že Russellova postava udělá v podstatě cokoli. Scéna na dálnici je skvěle natočena, ale je jich více. Dobrý příběh.

• 7.9.2017  17:24

Kdyby se jednalo jen o sled hudebních scének, mám pocit, že b to mělo v podstat stejný efekt. Nejlepší na filmu jsou hudební čísla, která nejsou možná promyšlená tanečně, ale jako zpívaná jsou prostě dobrá. Ten samotný, jednoduchý příběh, už je jen takový bonus, který neurazí, ale ani neosloví.

• 7.9.2017  13:57
    Virgin Witch (1972)

Ne, snímek „Vigin Witch“ vás skutečně nedokáže dostat tím, že je hororový, že je zde skvělá atmosféra. Staví se na tom, že se jedná o erotický snímek, který má scény koncipovány tak, aby se útočilo na libido, které je drážděno například focením, jež je zachyceno tak, aby se divák mohl podívat na jednotlivé záběry. Postupně začíná být film i trochu temnější, ale je to pořád hlavně erotický film, což mě na něm ale bavilo.

• 7.9.2017  13:19
    Kusursuzlar (2013)

I Turkové umí natočit něco jiného než je jenom televizní romanticko-dramatické filmy, případně nějaké ty rádoby komediální šílenosti. "Kusursuzlar" je toho důkazem. Je to dobře, civilně natočené a zahrané drama, které má jen jeden jediný problém - asi to nebude film, který si budete nějak moc dlouho pamatovat.

• 7.9.2017  13:17
    Trapped (2017)

Já jsem sice už párkrát napsal, že Indové moc neumí točit žánrové filmy, především pak v oblasti hororu, případně thrilleru, ale sem tam se objeví výjimka, alespoň taková, která se ke mně dostane a která je prostě dobrá. "Trapped" je toho důkazem. Chlápek se sice jen někde zamkne, ale ty následky jsou pro něj zdrcující. Krásně klaustrofobní film.

• 7.9.2017  12:56
    Tramps (2016)

Herecky velmi povedený film, kdy oba mladí aktéři hrají tak, že je to pro vás prostě příjemné, že je snesete i v těch méně emotivně příjemných polohách. Ale oni to zbytečně nehrotí, což je fajn, protože jde především o ně, nikoli tolik o příběh, který jako kdyby byl podružný. Ústřední dvojice si prostě mile sedla.

• 7.9.2017  12:54
    Totem vlka (2015)

Tak nějak jsem si myslel, že tohle bude v podání Annauda ještě o něco lepší. Vlastně o hodně lepší. Ale nakonec se ukázalo, že je to jen vizuálně velmi pěkný film se skvělou prací se zvířaty, ale hodně vyumělkované, což v tomhle filmu vadilo víc než v jiných Annaudových filmech. Ale prostředí a smýšlení místních lidí byly dobře podány.

• 6.9.2017  17:45

Na svou dobu má snímek "Traffic in Souls" nesmírně zajímavé téma, protože se jedná o kriminální film, i když nikoli vyloženě akční, kde se žena snaží s malou pomocí strážníka zatočit s nucenou prostitucí, která už stačila semlít její sestru. Není to v obraznosti nijak explicitní, to zase ne, ale to téma je pojato zajímavě a i po více jak sto letech má smysl se na film kouknout.

• 6.9.2017  17:42

Olivia de Havilland zde představuje takový herecký výkon, že si i přejete, aby to skončilo dobře, což se mě stává opravdu jen v případě, že mě herci dovedou ke svým postavám vtáhnout. Olivia de Havilland mě vtáhla a líbil se mi i styl vyprávění, který je retrospektivní, čímž se buduje atmosféra pro finále.

• 6.9.2017  15:25

Popravdě je to lepší než africký díl a možná by to bylo i o trochu lepší než některé další filmy ze série, ale Ernest už podeváté prostě není tak zábavný, jak by tvůrci možná i chtěli. Není zde děj, který by bavil, nejsou zde vtipy, v jejichž zabíjení je sám Jim Varney nejlepší. Jimovi patří dík, ale jeho Ernest za mě do komediální síně slávy nepatří.

• 6.9.2017  15:09
    Titanic (2000)

Nějak nechápu, proč byl tenhle snímek vlastně natočený. V podstatě variace na Cameronův spektákl s tím, že příběh je hodně zjednodušen, což vede k romantické trapnosti, a do toho jsou zde zvířátka jako milé vedlejší postavy, které dokonce i předvedou nějaké moderní hudební číslo. Tohle je příšerná neinvenční křeč.

• 6.9.2017  13:23

Docela by mě zajímalo, jestli bylo zábavné alespoň natáčení a herci si ho užili. Protože divák si rozhodně sledování neužívá a je to komediální utrpení. Jim Varney už rezignoval na cokoli originální, prostě se jen převléká a dělá vlastně jen jeden nebo dva ksichty, i když je jeho obličej gumový. Bohužel zde nic vtipného není.

• 6.9.2017  13:20

James Garner rozhodně měl komický talent, čehož je tento snímek důkazem, ale sám o sobě není až tak dobrou komedií, protože zde hodně často vázne tempo, kdy chvílemi, jako kdyby se ani nic nedělo. Což je škoda, protože divák se v takových pasážích hodně rychle začíná nudit. Místy se ale budete usmívat.

<< předchozí 1 2 3 4 77 153 228 304