kaylin

homepage
Twitter: MartinStefko

<< předchozí 1 2 3 4 78 155 232 309
    • 18.10.2017  17:31

„Picture Mommy Dead“ je snímek, který zapadl neprávem, a to i přesto, že je místy trochu moc teatrální a herci tomu dávají víc, než je třeba. Ale i to se dá kousnout a vy si užijete film, kde na vás z jednotlivých scén bude padat nepříjemná tíha, kterou si spojuji s dobrými horory. „Picture Mommy Dead“ není velká perla, ale je to přece jen menší poklad, za který jsem rád, že jsem ho našel.

• 17.10.2017  08:10

Prostředí samo o sobě není prvoplánově děsivé, dům Mullinsových je celkem normální, ale jakmile se dívky nastěhují, začínají děsivé události, která pokračují až do konce. Jako kdyby se ve filmu stal hlavní příběh podružným a do popředí vystoupily jednotlivé děsivé scény, které hrají prim. A jsou dobré, jsou nápadité a někdy vám dovedou vyrazit dech. Tohle se na hororu prostě musí líbit.

• 16.10.2017  16:01

Snímek „UFO: It Is Here“ hraje na found footage klasiku. Roztřesená klasika nesmí chybět, k tomu obraz, který není moc kvalitní, aby bylo jasné, že to je kamera ruční, do toho skupina lidí, která je vám opravdu ukradená, a nakonec dějová linka, která mě hodně zklamala. Tohle je tak klasické schéma nějaké vetřelce, respektive parazita, že prostě není moc o co stát. Nic zajímavého se zde neděje.

• 16.10.2017  14:10
    A Free Soul (1931)

Lionel Barrymore zde skutečně podává velmi dobrý výkon a dovede na sebe strhnout pozornost, i když pravda, sem tam se mu to daří cestou lehce teatrální. Na svou dobu film obsahuje celkem zajímavou dějovou linku a nebojí se určité kontroverze, i když samozřejmě spíše jen ve slovní rovině. Téma ale není špatné.

• 16.10.2017  13:51

Jako první jsem viděl dvojku, která se mi líbila jako komedie, ale snímek "Hodnej polda, zlej polda" je ještě lepší v tom, že o trochu lépe funguje jako celkem temná detektivka, kdy hlavní postavy pořád dovedou být vtipné, ale není to ani trochu na úkor napínavého a místy celkem drsného vyšetřování. Navíc je jednička trochu víc sexy.

• 16.10.2017  13:49

Takový špatný pokus o "Muže z Acapulca" v českém podání, kdy mají alespoň trochu šmrnc ty scény, které se odehrávají ve Vetchého fantazii. Jinak je to jen klasická úporná snaha ukázat, že rodina je prostě to nejdůležitější a že všechno dobře dopadne, pokud se lidé mají rádi. Anebo aspoň dál budou žít v té svojí "jistotě".

• 15.10.2017  20:13

Přesně takové, jak jsem očekával a jak jsem doufal. Parádní jízda od začátku do konce, kde je každou chvíli nějaký vtípek, ať už v dialozích, anebo čistě v situacích. A navíc ty popkulturní, převážně komiksové odkazy, které všechny nedovede chytnout snad nikdo. Jo, tohle mě dovedlo strhnout a udržet celou dobu.

• 15.10.2017  17:37

Katherine Heigl a Josh Duhamel byli fajn, ta chemie mezi nimi celkem fungovala, ale scénář jim do huby vkládal takové kraviny, že jsem hlavně ke konci chtěl brečet, ale ne tolik dojetím, ale prostě tím, jak je to blbé a jak to nuceně musí vést přesně k takovému závěru, který jste očekávali. Ten konec mi prostě vadil a celkově srážel celkem dobře započatý film.

• 13.10.2017  09:28

Jeden z těch českých filmů, který se vrací ke druhé světové válce a dělá to způsobem, který vás dovede dostat. Jako kdyby Hřebejk to nejlepší stihl ještě před koncem milénia. Film hlavně vede Bolek Polívka, který zde herecky exceluje, ale jsou to i další, kteří dělají tenhle příběh lidským a krásným.

• 12.10.2017  16:10

Sophia Loren a Marcello Mastroianni jsou dva herci, kteří si skvěle sedli a jejich společné filmy jsou prostě ukázkou toho, jak dokáže mezi herci fungovat chemie, a to navíc na podporu jejich hereckých schopností. Oni spolu fungují skvěle a nejen se závěrem na diváka předávají ty správně silné a důrazné emoce.

• 12.10.2017  16:04

Střihové filmy prostě nemá rád, nechápu jejich smysl, protože je pořád lepší se podívat na původní filmy. Většinu jich nejspíš poznáte, ale některé jsou pro mě neznámé. O to více je škoda, že zde o nich není nic podrobněji řečeno. Tím vlastně "Zpívající film" přichází o tu dokumentární funkcí, kterou mohl mít. Body jsou za těch pár nových scén s Waldou.

• 12.10.2017  10:48

Nemyslel jsem si, že by druhý díl mohl nějak výrazně zaujmout, ale ukázal se, že když máte fajn postavy a smysl pro humor, tak uděláte film, který bude vtipný i na podruhé. A skutečně vtipný je, má docela fajn zápletku, emotivní scény, ale hlavně výborný humor, který není ani chvíli trapný nebo pitomý.

• 12.10.2017  10:44
    Justice (2017)

Western, který si skutečně na nic nehraje. Rovnou v názvu prozrazuje, jaká bude pointa, což ani není moc na škodu, protože tady se skutečně jede jenom na jistotu. Zlí hoši sužují město, ublížili hodnému člověku, a tak je zde naděje, že bratr pomstí jeho smrt a navíc třeba i pomůže milým obyvatelům. Nic nového pod sluncem. Ale jo, proč ne.

• 11.10.2017  22:52

Příjemná komedie, hlavně proto, že postavy, ať už jsou sebedivnější, jsou prostě uvěřitelné. A to se nesnaží divákovi nějak zbytečně zalíbit, i když by k tomu snímek a jeho téma docela vybízely. Podařilo se natočit chytrou komedii se zajímavě divnou zápletkou, která vás může nadchnout. Anebo jen pobavit.

• 11.10.2017  22:35

Kdyby to byl skutečný dokument, určitě by i dávalo smysl to vůbec točit, ne možná tolik smysl na to koukat. Ale když si uvědomíte, že e to nahrané - a některé skutečnosti k tomu skutečně vedou už na první pohled - ten smysl je úplně pryč, hlavně proto, že máte pocit, že šlo o senzaci, nikoli o samotné drsné téma.

• 11.10.2017  22:34

Vlastně jsem s filmem docela spokojený. Pavel Liška ztvárnil svou postavu skvěle, čemuž jsem z počátku moc nevěřil, ale ukázal, že je skutečně tím skvělým hercem, za kterého ho mnozí mají. A věřím tomu i já. Vltavíny zde mají svoje zhoubné kouzlo, stejně jako některé postavy a jejich osudy, které nejsou jednoduché.

• 11.10.2017  17:11

Možná, kdyby ten snímek nebyl tak strašně dlouhý. Ale on tak strašně dlouhý byl a já jsem si prostě nedokázal celé tři hodiny - a k tomu ještě kus - užít herecké výkony, které jsou výborné, ale i režii, kameru a střih, které se prostě povedly a je vidět, že i turecká kinematografie udělala obrovský pokrok.

• 11.10.2017  17:08

Z Daliborka jsem si na prdel rozhodně nesednul, ale musím uznat, že je to rozhodně zajímavý pohled na jednoho člověka a jeho rodinu. Je vidět, že je strašně jednoduché být dysfunkční, ale přitom fungovat. Úžasný paradox. Navíc je vidět, jak lidé dokážou přejímat názory, považovat je za pravdu, ale nakonec z nich stejně máte pocit, že to je jenom póza.

• 11.10.2017  13:28

Jasně, je to hrozná píčovina, i když dějově to nemusí vypadat na první pohled až tak tragicky, ale prostě díky Hoffovi jsem se docela dobře bavil a všechny odkazy a narážky byly výborné. Kdo neviděl nikdy ani "Knight Ridera", ani "Pobřežní hlídku", nejspíš mu to nic neřekne, ale já na tyhle ptákoviny jsem.

• 11.10.2017  13:26
    The Ghoul (2016)

Takový temný film, který v sobě má docela zajímavý nápad, ale který byl podán takovým způsobem, že mě prostě nebavilo se na něj koukat. Až ke konci to dostává skutečně psychedelický nádech, který se mi docela zamlouval, ale v tu chvíli už to skončilo a já jsem byl vlastně docela rád, že to mám za sebou.

• 11.10.2017  13:22
    Indiscretion (2016)

Vlastně je to celkem klasické drama, které nějak moc výrazně nepřekvapí, ale je to celkem obstojně natočeno, tak si to za mě na ten průměr sáhlo. Od začátku je jasné, jak se to asi bude vyvíjet, i když přece jen může lehce překvapit, jak je to celé natočeno a jakou to má finální pointu. To není vůbec zlé.

• 11.10.2017  13:18
    Girls Trip (2017)

Čekal jsem, že to bude jen trapná komedie, což vlastně je, protože postavy jsou tu uřvané, což naprosto nesnáším, ale nakonec si uvědomíte, že ty charaktery nejsou až tak zlé a že je vaše osudy sem tam i zajímají. Alespoň u některých. A některé vtipy rozhodně nejsou špatné a smál jsem se u nich. Jen je to zbytečně dlouhé.

• 11.10.2017  13:15
    68 Kill (2017)

Docela fajn akční komedie, která v sobě má skutečně i romantický potenciál, ale takový docela příjemně drsný, takže rozhodně nečekejte nic přeslazeného. Holky jsou zde hezké, chlapi jsou zde spíše pitomí, ale má to drive, takže to jede od začátku do konce a nakonec to skončí a vy nemáte pocit ztraceného času.

• 10.10.2017  20:59

Některé scénky potěší svým vizuálním provedením, některé potěší jako hudební čísla, jiné jsou docela zábavné a skutečně se u nich i zasmějete, na jiné zase celkem s klidem zapomenete, protože toho nepřinesou moc navíc. Ale je to celé pěkně hravé a asi se u sledování moc nudit nebudete, možná jen v titulcích mezi jednotlivými čísly.

• 10.10.2017  17:50

Staré filmy prostě stojí za to a je vhodné jim věnovat ten čas a pokusit se je objevovat a pak je i zhlédnout. "Ze soboty na neděli" je takový nenápadný film, není to zbytečně trapná romance, o to je ale podmanivější a hlavně je to celkově velmi příjemně zahráno a natočeno. Takové filmy pro pamětníky se mi líbí.

• 10.10.2017  17:47

Po prvním příběhu jsem si říkal, jestli má ještě vůbec smysl snímek sledovat, ale další dva příběhy ukázaly, že jsou přece jen zajímavější a že komunismus má podíl na skutečně zvláštních osudech. Hlavně poslední Vladimír je skutečně hodně specifická osobnost. Tohle stojí za zhlédnutí pro tu zvláštní smutnou bizarnost lidských osudů.

• 10.10.2017  17:44
    Zahrada (1995)

Měl jsem za to, že poetické filmy zrovna nejsou to, co by obdivoval, ale v tomhle slovenské provedení s výborným Luknárem a Labudo mě to bavilo. A ano, i proto, že se zde Jana Švandová ukáže skutečně v celé kráse. Ale přesto jsou mnohem zajímavější scény v samotné zahradě, kde se dějí krásně zvláštní věci.

• 10.10.2017  17:42

Některé lidské osudy jsou zajímavé, a proto o nich stojí za to natočit film. Někdy je ale podání takové, že to zase tolik nepřinese. A to si myslím, že je problém snímku "Země zapomnění". Nějak to na mě nedokázalo udělat dojem, i když to není vůbec špatně zahrané a je to dramatické. Pořád mi to přišlo trochu obyčejné.

• 10.10.2017  15:14
    Wood Job! (2014)

Jestli máte rádo Japonce a jejich bizarnosti, které jsou někdy větší, někdy menší, tak se vám bude snímek "Wood Job!" líbit. Už jen samotný nápad natočit příběh o lesnících jako místy hodně bláznivou, ale přesto celkem vážně míněnou komedii, je zajímavý, ale některé scény vás prostě ohromí.

• 10.10.2017  12:25
    Zahrada (1968)

Jan Švankmajer předvádí to, co mu jde skutečně skvěle. Natočil film, který je spíše podobenstvím, film, který v sobě má ale děj a hlavně skvělou atmosféru, která se místy jeví doslova hororovou, protože nevíte, co může přijít a co se ještě stane. Skvěle herecky a režisérsky zvládnutý krátký film, který si zaslouží připomínat.

<< předchozí 1 2 3 4 78 155 232 309