kaylin

homepage
Twitter: MartinStefko

<< předchozí 1 2 3 4 99 197 295 393
    • 7.5.2021  10:39

Problém seriálu „The Irregulars“ není v tom, že je hyperkorektní, ale je tam problém v tom, že je hyperpředvídatelný. Na první pohled to vypadá všechno hezky, produkčně seriál nezklame, ale ve skutečnosti nemá seriál čím překvapit a dobrá hororová atmosféra je rozmetána vypravěčskými klišé, kdy snad ani jedna postava nemá skutečně zajímavý vývoj. Možná jedině Watson. V konečném důsledku je mi skoro líto, že si museli tvůrci vzít na paškál známé postavy, že prostě nestavěli na vlastních.

• 21.4.2021  10:38

Kanadský snímek „Welcome to the Circle“ si více pohrává s filozofujícím sci-fi žánrem než se samotným hororem, kterého je zde málo a spíš jde o to, že tu postavy umírají. Pravda, ona podivnost příběhu na vás může působit nepříjemně, nejistě. Takže jo, nějaké pocity z tohohle filmu budete mít, to se mu vzít nemůže, ale že by vás to nutně mělo bavit, to se bohužel říct nedá.

• 20.4.2021  13:51
    The Owners (2020)

Britský snímek „The Owners“ je povedenou hrou na malém prostoru, kde si jeden nemůže být ničím jistý. Může se stát v podstatě cokoli. Já jsem třeba čekal, že se ke konci ještě objeví nějaké monstrum. Mohla by se klidně otevřít brána pekla. A přitom je to celou dobu nesmírně sžíravé a zároveň zábavné. Na relativně malý film velmi povedená podívaná s povedenými hereckými výkony.

• 20.4.2021  11:44

Andrew Jones snímkem „The Haunting of Margam Castle“ přesvědčil, že skutečně nejde o to, jak dobré filmy natáčí, protože primárně jde o to, kolik jich natočit zvládne. A docela se mu daří je dostávat mezi lidi. Tedy samozřejmě mezi celkem omezenou skupinu lidí, ale stejně. Pokud se na film „The Haunting of Margam Castle“ chcete podívat, tak opravdu jen proto, že chcete vidět jakoukoli duchařinu.

• 20.4.2021  09:39
    Fear Pharm (2020)

Americký snímek „Fear PHarm“ hraje hlavě na to, že chce lidi bavit. Je to odlehčené a je to krvavé. To je spojení, které by podle všeho mělo fungovat. A do toho ještě kapička nahoty, ale jen kapička. Ale je škoda, že tu nejsou trochu propracovanější akční scény, že triky nejsou provedeny trochu lépe. Pak by si to možná sáhlo alespoň na ten průměr. Takhle to jde spíš pod něj.

• 13.4.2021  15:24
    Lovci duchů - Série 15 (série) (2019)

Největší slabinou patnácté sezóny seriálu „Supernatural“ je ale rozhodně poslední díl, který dává na zadek všemu, co jsme viděli. Popravdě by bylo nejlepší, aby nebyl natočen. Anebo by se dal pojmout sakra jinak, mnohem emotivněji. Přitom tohle je díl, který by měl být hodně emotivní. Ale potenciál se využít nepodařilo a fanoušci dostali jen něco, na co asi mnoho z nich nebude rádo vzpomínat. A emoce žádné... skoro.

• 7.4.2021  14:39
    Živí mrtví - Série 10 (série) (2019)

Seriál „The Walking Dead“ už se zajel v určitých kolejích a jde v nich. Nechce se moc odchýlit, sem tam úplně rezignuje na trikovou stránku, což je škoda, protože myslím, že zrovna ta jej vždycky zdobila. Hodně se počítá s tím, že jste se s postavami sžili, takhle to na vás bude fungovat. No a pokud jste se nesžili, tak už se stejně na seriál nejspíš nedíváte. Já se přiznám, že nijak velká očekávání od jedenácté řady nemám.

• 6.4.2021  14:22
    Ghost Wars (TV seriál) (2017)

Americko-kanadský seriál „Ghost Wars“ se nedočkal pokračování, a popravdě se není moc čemu divit. I když to bylo poměrně dobře rozjeté, nakonec se scenáristé utopili v tom, co všechno chtěli do příběhu dát a jak moc to všechno chtěli vysvětlit. Nefunguje to, je to přeplácané a je to docela škoda, protože postavy, které se zde objevují, nejsou vůbec špatné. Ale druhá polovina seriálu už míří ke dnu.

• 29.1.2021  12:52
    Hlasy (2020)

Španělský snímek „Hlasy“ si sem tam bere až moc ze svých amerických předchůdců, možná se i zbytečně snaží být moc americký, ale tolik to nevadí, protože je zde silný příběh, který není vystavěný jen na tom, že se snaží diváka vyděsit, ale i na tom, že se jej snaží trochu proprat emocemi. A ten mix ve španělském podání funguje docela dobře. A hlavně ano, pořád s budete bát.

• 8.1.2021  14:51

Čtvrtá sezóna amerického seriálu „Chilling Adventures of Sabrina“ je pro mě trochu moc uvařenou vodou, která už vyčpěla a není v ní nic moc, co by mě dovedlo nadchnout. Ani ty covery písniček tu nejsou dvakrát skvělé, i když je fajn, že jsem si na pár starých fláků mohl vzpomenout a pustit si je v původní podobě. Není o vyloženě tragické zakončení seriálu, ale mělo přijít dřív.

• 18.12.2020  09:43
    Apostle (2018)

Britský snímek „Apoštol“ ukazuje, že téma fanatických skupin rozhodně není vyčerpáno. Podobné filmy v sobě nadále mají velmi silný potenciál a rozhodně z nich můžete stále dostat to nejlepší. V případě filmu „Apoštol“ se to docela povedlo a vy před sebou máte depresivní, hodně drsnou a místy až brutální podívanou, která ale útočí i na vaše emoce. A docela se to daří.

• 15.12.2020  16:31

Italský snímek „Kletba z jihu“ rozhodně nedělá italskému hororu nějak velkou službu. Je to film, který je spíše hrou na jistotu v tom smyslu, že nepřináší žádnou originální zápletku, jede se podle zažitých klišé, do nichž tvůrci zapadli, aby si nemuseli trochu víc namáhat hlavu s tím, jak natočit alespoň trochu jiný snímek. Co si ale budeme povídat, na jeden večer, který chcete jen tak zabít, to stačí.

• 15.12.2020  15:53
    Děsivá setkání (TV pořad) (2019)

Na jedno pokoukání může být několik epizod amerického seriálu „Prank Encounters“ i docela zábavných, ale přiznám se, mě tahle přímá škodolibost prostě nesedí. Musí se ale nechat, že provedení je velmi dobré a docela se dá věřit tomu, že tohle všechno skutečně není nahrané, že ty osoby se staly terčem hodně promyšleného vtipu. Co se týká efektů, místy překvapivě dobré.

• 3.12.2020  13:55

Třetí sezóna seriálu „Chilling Adventures of Sabrina“ je jen rozvláčným úvodem k tomu, co bude představovat sezóna poslední. Musí dojít k velké kolizi, musí se příběh uzavřít. Ale tohle osmi dílné čekání na posledních pár minut prostě není něco, co by mělo diváka nadchnout. A tak jsem se nenadchnul a dokoukal tuhle řadu spíše z povinnosti v naději, že poslední série bude lepší.

• 3.12.2020  12:43

Takže za mě je sice fajn, že se druhá série seriálu „Chilling Adventures of Sabrina“ celkem rozjela, ale nutně se nejedná o směr, z nějž bych byl vyloženě nadšený. Stále jsme na relativně omezené prostoru, místy to vypadá jako podivný fetiš a místy je to zábavné. A to tak nějak stačí. Představitelka hlavní role vás utáhne a tahle řada v sobě pořád má navíc hororové prvky, což je super.

• 3.12.2020  11:54

První sezóna seriálu „Chilling Adventures of Sabrina“ je velmi příjemná v tom, že vlastně pořádně nevíte, co máte očekávat, nevíte, jak se postavy v příběhu vyvinou, jak se vyvine samotný seriál, jestli bude něčím drsnějším, anebo to bude teen. Seriál „Chilling Adventures of Sabrina“ se drží na pomezí. Erotické scény jsou tu až trapné, ale pokud jde o drsnost... No, to je jiná. A navíc je to cool.

• 19.11.2020  15:36
    Do svítání (TV pořad) (2020)

Francouzský seriál „Until Dawn“ je naštěstí velmi rychlá jednohubka, kterou celkem snadno skousnete, ale stejně rychle na ni zapomenete, protože nemá smysl zde hledat momenty, které by byly skutečně děsivé, ale bohužel nemá ani cenu zde hledat chvíle, kdy byste se bavili. A bohužel tahle minisérie bavit měla, jen se jí to nějak nepovedlo a vy se u ní zrovna moc nenasmějete.

• 19.11.2020  15:21
    Komory (TV seriál) (2019)

Minisérie „Chambers“ hraje hlavně na t, že je zde postupné odkrývání toho, co se Becky stalo, kým vlastně byla, a co st ojí za tím, že se Sasha necítí zrovna ve své kůži. Jakmile dojde na finále a odhalení, řeknete si, že je to až moc přeplácané, ale do té doby se daří – především – vykreslit zajímavé charaktery, kdy nikdo není bez viny, nikdo není dokonalý. A v tomhle směru seriál funguje.

• 19.11.2020  14:32

Americký snímek „Upíři v Bronxu“ je ukázkou toho, co chce Netflix nabídnout v podstatě všem věkovým kategoriím. Jasně, pro ty nejmenší to opravdu není, ale jinak by se dala přístupnost snížit v podstatě na deset let. Násilí je zde minimum, nahota skoro žádná, jen sem tam se docela daří tvořit atmosféru. Jinak je ale „Upíři v Bronxu“ primárně zábavný film a bohužel nic víc.

• 13.11.2020  14:06

Snímek „Příběhy duchů“ je za mě jeden z nejlepších indických horor, jaké jsem viděl. Ano ve srovnání s jinou produkcí to nemusí být ono, není to převratné ani objevné, ale je to místy hodně své, je vidět, že si jdou tvůrci vlastní, velmi specifickou cestou. A funguje to, je to ono. V takovém provedení bych indických hororů snesl mnohem více. Nevyrovnanost jednotlivých povídek nevadí.

• 10.11.2020  15:37
    Paranormal (TV seriál) (2020)

Egyptský seriál „Paranormal“, respektive jeho první sezóna, ukazuje, že i v arabském světě mohou vzniknout velmi zajímavé horory, i když to rozhodně není oblast, odkud bychom jich dostávali nějak mnoho. Místy je seriál trochu překombinovaný a chtělo by to trochu méně počítačových efektů, ale hrůzu s dalšími emocemi se tu daří propojit způsobem, který z mého pohledu funguje.

• 10.11.2020  15:11
    Jeho dům (2020)

Britský snímek „Jeho dům“ by se rozhodně neměl přehlédnou jen proto, že se věnuje tématu, které někomu může připadat prvoplánové. Vůbec to takové není, je to skvělé zachycení osobní tragédie a potřebou se s ní nějakým způsobem vyrovnat, protože jinak by se člověk zbláznil. O film podává skutečně velmi intenzivním způsobem, který dovede s divákem pořádně hnout.

• 9.11.2020  14:37

Seriál „The Haunting of Bly Manor“ je rozhodně originální horor, to se mu musí nechat, jenže já jsem měl problém v tom, že vlastně vůbec nešlo o horor, ale o romantické drama s nadpřirozenými prvky, což pravda relativně zapadá do žánru ghost stories, které měly především atmosféru, nemusely nutně být děsivé. Ale u moderního seriálu mi to prostě nesedlo.

• 6.11.2020  13:55
    Kadáver (2020)

Norský snímek „Kadáver“ si rozhodně zaslouží pozornost. Jistě, není to vyloženě dechberoucí film, i když myslím, že slabším povahám ten dech přece jen vezme. Hlavně je to ale v tom, jak se zde dobře pracuje s celkem jednoduchým námětem, který byl využit nikoli k explicitním hodům, ale vlastně k emočně silnému snímku, kdy – pravda – finále už mi přišlo trochu moc na city.

• 6.11.2020  13:17

Při sledování polského snímku „Dnes v noci v lese nikdo nespí“ jsem měl pocit, že jsem si pustil nějaký starší americký slasher. Není to nic jiného než kopie amerických filmů – úvod s partou, která někam jede, pak se baví, nechybí ani sex, a nakonec se to celé zvrtne. Není zde jediný moment překvapení. Přiznám se, nechci sledovat filmy, které jsem už viděl, jen trochu v jiné podobě.

• 30.9.2020  15:15
    Ratchedová - Série 1 (série) (2020)

Od první sezóny seriálu „Ratched“ jsem čekal něco napínavého, hodně psychologického. Toho prvního jsem se nedočkal, toho druhého relativně dost. Problém je i v tom, jak je seriál natočen. Ze začátku se zde hraje hodně na násilné scény, které fungují. Není jich tolik, ale jsou dobré. To se postupně vytratí.

• 27.9.2020  16:20
    Dark - Série 3 (série) (2020)

Třetí sezóna seriálu „Dark“ je z mého pohledu pozitivní hlavně v tom, že je to zároveň sezóna poslední, která ukončila seriál, jenž začal celkem dobře, ale pak se stal zbytečně komplikovaným. Nemyslím si, že je až tak chytrý, je však možné, že jsem jen na něco podobného neměl náladu. Přesto jsou zde stále určité kvality, proč rozhodně stojí za to seriál dokoukat do konce.

• 17.9.2020  15:15
    Castlevania - Season 3 (série) (2020)

Třetí sezóna seriálu „Castlevania“ je za mě další kvalitativní nárůst oproti předchozím sériím. Jasně, možná to není tak akční jako druhá sezóna, ale pokud už na akci dojde, nic jí nechybí. A rozhodně je to ucelenější a uzavřenější než sezóna první, která prostě byla hlavně takovou ochutnávkou. Ochutnávkou, která se teď naplno rozjela. Warren Ellis, zdá se, drží těže pevně v rukou.

• 14.9.2020  16:23
    Castlevania - Season 2 (série) (2018)

Druhá sezóna seriálu „Castlevania“ už je něco jiného než první, více se rozjela a dokáže více strhnout. Je mnohem akčnější, více se toho děje, objevují se další, zajímavé postavy, kdy snad ani jedna z těch, co jsou v popředí, není špatná. A to je skvělé. Problém nastává až ke konci, kdy posledním dílem už chtěli tvůrci jen udělat prostor pro pokračování, a tak hodně zpomalili a nechali divákům jen cliffhanger.

• 14.9.2020  11:46
    Castlevania - Season 1 (série) (2017)

První série seriálu „Castlevania“ tak nepřinesla vyloženě skvělou podávanou, spíše takovou lehkou ochutnávku toho, co by ještě mohlo přijít. Postavy jsou zde nějakým způsobem dány, jsou rozvrženy jejich vztahy a až s poslední epizodou se před vámi pořádně ukazuje, co všechno se vlastně rozehrává. Ale na pořádnou hru si musíte počkat teprve s druhou sezónou. I když tedy čekat už nemusíte, protože je venku.

<< předchozí 1 2 3 4 99 197 295 393