kaylin

Twitter: MartinStefko

<< předchozí 1 2 3 4 72 142 213 283
    • 28.5.2017  11:43
    Molot (2016)

Fajn akční podívaná, která ukazuje, že i v Rusku může vzniknout něco, co na první pohled vypadá hodně americky. Ale jo, v rámci žánru to funguje, je zde napětí, jsou zde city, je to místy i docela sexy, jednoduše ruská akční oddechovka, která diváka nejspíš nenadchne, ale rozhodně ho ani neurazí.

• 28.5.2017  09:10
    McLaren (2016)

McLaren byl určit zajímavou osobností a zanechal po sobě odkaz, který ho výrazně přerostl. Dokumentární snímek o něm podává zajímavá fakta, ale nikoli nic, co by se nedalo dohledat. Moc se mi pak nelíbilo, jak je to vytvořeno jako smutný příběh, který má být na konci dojemný. To bylo na mě trochu moc. Za mě průměr.

• 28.5.2017  07:47

Tak tady už je to pitvoření dotažené do konce a jako kdyby bylo v podstatě hlavním smyslem, všechno ostatní je podružné. Místy dovede zaujmout nějaká píseň, místy nějaký záběr na herce, ale jinak zde není nic, co by bylo dobrým důvodem k tomu se na snímek podívat. Tenhle snímek se nepovedl.

• 27.5.2017  20:56

Čekal jsem nějakou ptákovinu, ale nemůžu si pomoct, mně se snímek z roku 1989 líbil. Má to ještě ten osmdesátkový look, který je prostě k sežrání, má to příjemně hloupoučký romantický příběh, který ale docela funguje. A hlavní hrdinka se mi prostě líbila, byla skvěle vybrána do své role a neměnil bych.

• 27.5.2017  10:47

Na konci se to snaží být i trochu emotivní, je v tom zrada a odpuštění, a to většinou docela dobře funguje. Jenže jinak je to pořád hlavně komiksový film s postavami, které nejsou až tak moc zajímavé, v příběhu, který je klasický - padouch vymyslí plán, který je skvělým, hrdinové jdou do háje, ale na poslední chvíli možná... Prostě stereotyp.

• 27.5.2017  08:52
    The Snare (2017)

„The Snare“ není dobrý snímek, je to film, který vás celkem brzy může začít nudit. Ten nápad není špatný, ale provedení prostě není nijak zajímavé. Jedná se o robinsonský film v divném prostředí, kde nefunguje logika vyprávění a kde je všechno hodně nucené. Takové vyprávění vám může hodně zkazit divácký zážitek, což se v mém případě stalo. Nějaká ta nechutnost to nezachrání.

• 27.5.2017  08:35

„Studená ryba“ není filmem, který by mě od Sona tak dostal jako třeba „Suicide Club“. Tam mi přišlo, že je ta výpověď o společnosti silnější a smysluplnější. Přesto i ve filmu „Studená ryba“ najdete něco víc, co vás dostane, co vás donutí přemýšlet, jací vlastně lidé jsou a kam až jsou schopni zajít jen pro to, aby uspokojili nějaké svoje choutky. Nemluvě o tom, že svým chováním působí i na jiné.

• 26.5.2017  20:51
    Tangled: Before Ever After (TV film) (2017)

Je docela fajn se vrátit k oblíbeným postavám, ale musím říct, že mě tenhle ani ne hodinový film nijak moc nezaujal. Tedy snad až na animaci, která je oproti mainstreamové 3D celkem změna, ale rozhodně ne k horšímu. Sem tam je to vtipné, sem tam je to docela nuda. Za mě v konečném součtu průměr.

• 26.5.2017  20:32

Frank Sinatra a Gene Kelly prostě nemohly být špatnou volbou. A i když je snímek neskutečně pozitivní a pořád s úsměvem na tváři, je to právě tenhle fakt, proč vás bude bavit. Navíc jsou zde pak taneční/hudební čísla, která jsou na Busbyho Berkeleyho klasicky dobře provedená a vypracovaná. Bavil jsem se.

• 26.5.2017  17:12
    Insane (2010)

Docela mě mrzí, že švédští tvůrci trochu více nevyužili skutečnost, že se snímek odehrává na samotě, že je venku zima. Tam by se dalo ještě více budovat napětí počasím, reáliemi. Ale aspoň trochu se to zadařilo, a tak pár scén skutečně dovede budit pocit určité neutěšenosti. Škoda, že dějově je to tak slabé, protože to dokáže divákovi znepříjemnit pár těch dobrých nápadů a docela dobré výkony.

• 26.5.2017  16:44
    Take Me (2017)

Celá ta myšlenka není dotažena do konce, ale nemůžu si pomoct, já jsem se u snímku "Take Me" mě prostě bavil. Celou dobu si říkáte, jak to vlastně je, i když pravda, finále není zrovna z těch nečekaných, ale herci jsou natolik dobří, že jim ty jejich role věříte. Je to docela zábavné, akorát drsné a za mě milé překvapení.

• 26.5.2017  16:43

Podle tématu bych čekal, že to bude všechno trochu špinavější, ale je zde vlastně jen pár scén, které vás opravdu vytrhnou. Hlavně ty, kde si Ornella Muti ubližuje. A to jsou scény, které vás dovedou uzemnit. Ale pak najednou nic a vy nedostanete to, co byste čekali od něčeho, co je natočeno podle Bukowského.

• 26.5.2017  16:40
    Split (2016)

Neplést se Shyamalanovým "Rozpolceným", protože tohle je jiný film, který se nám vlastně snaží říct, že je super mít nahé tělo a něco prostřednictvím něho říkat. Jenže tohle snímek sděluje docela dlouho a není to zrovna ono, ta výpověď se v tom ztrácí a vy se snadno filmem začnete nudit, protože vás hlavní postava může i štvát.

• 26.5.2017  16:38
    Sombrero (1953)

Mexické prostředí, nějaké ty zápasy s býky, které prostě nesmí chybět, do toho romance, která je trochu tragická, protože se rozhodně nejedná jen o komediální film, ale přece jen nejlépe vyznívají taneční čísla, kterých se ve filmu několik objeví. Snímek se nakonec plácá jen v tom klasickém průměru.

• 26.5.2017  16:37

Příběh o tom, jak se dvě děti chtějí dostat za matkou, aby s ní mohli být. Problém je v tom, že matka je ve vězení a oni je tam nechají přespat jen jednu noc. Víc ne, protože děti přece do vězení nepatří. Za každou cenu se tam chtějí dostat. Tohle je ukázka trochu jiné filmařiny a hlavně i trochu jiného světa.

• 26.5.2017  14:43
    Timecode (2016)

Hezká španělská rozpustilost, která dovede zaujmout svým nápadem a okouzlit diváka. U tohohle filmu ani moc nepochybujete o tom, proč byl nominován na Oscara za krátkometrážní hraný film. Snímek "Timecode" má svoje kouzlo a jsem si jistý, že si najde diváky, které doslova omráčí svou atmosférou.

• 26.5.2017  14:40

Přiznám se, že ani trochu nechápu, proč byl tenhle krátký snímek nominován na Oscara. Snad jedině proto, že všechno ostatní byl opravdu odpad. Tohle je takový rádoby lidský, rádoby silný film o tom, jak se mohou některé lidské osudy vyvinout. Je to ale naivní a hloupý film, který realitu místy podává syrově, místy nereálně.

• 26.5.2017  14:39

Jednoznačný oscarový vítěz, a to jednoduše proto, že neměl konkurenci. Dějově je to dobře vystavěné, téma je zajímavé, ale jsou o herecké výkony, které ho posouvají vzhůru, a to nikoli jen u učitelky, ale především pak u dětských herců, z kterých jde ve finále skoro i strach. Ta poslední scéna se musí vidět.

• 26.5.2017  14:37

Tenhle snímek mě nezaujal svou originalitou, nezaujal mě tím, jak novátorsky, případně experimentálně byl natočen, ale jednoduše mě zaujal tím, že je jednoduchý, hezky lidský s nápadem, který se zde banální a je trochu okoukaný, ale stejně mě dovedl hezky pohladit a já jsem si tu půlhodinku užil.

• 26.5.2017  14:36

Velmi dobře zvládnutý rozhovor, který nabírá na gradaci. Myslíte si, že přišel na policii jen něco říct, ale ve skutečnosti se mu život obrátil vzhůru nohama. Rozhodně jeden z těch lepších krátkých snímku, které byly na letošních Oscarech nominovány. Scény jsou chvílemi tak nepříjemné, že se chcete ošívat a doufáte, že vyslýchaný uteče. Alespoň ze začátku.

• 26.5.2017  12:19
    Vixen (TV seriál) (2015)

Celkem klasický a nemůžu si pomoct, ale ohraný příběh o tom, jak se zrodí hrdina. Tohle má něco ze Storm, něco z Black Panthera, akorát je k tomu přidána magie, nebo něco takového. Hlavně že má hrdinka cool jméno. Nepřináší to nic nového a není to ani moc zábavné, hlavně že se tam objeví nějaký známější superhrdina.

• 26.5.2017  11:29

Snímek "Voják v dešti" mě docela příjemně překvapil tím, jak dovede spojit komedii s dramatem v takové dávce, která rozhodně neškodí, ale hlavně ani neurazí. Tohle se mi líbilo, ale líbilo se mi i to, že Steve McQueen zde naplno prodal svůj komediální potenciál, který je v zajímavém kontrastu k nepřehrávajícímu Gleasonovi, který filmu vládne.

• 26.5.2017  11:27

Prostě nemám podobné filmy rád. Chtějí se tvářit jako něco, co je fakt moderní gangsterka, ale nejsou zde dobré postavy a na těch to jediných může stát. Příběhy jsou většinou takové tuctové a za mě je to případ i tohoto filmu, který pro mě prostě ničím nevyniká, jen tou snahou natočit si kriminální film za každou cenu.

• 26.5.2017  08:07
    Small Crimes (2017)

Nikolaj Coster-Waldau je ve snímku docela zábavný, i když celkem brutálním smyslem. Vůbec lze o filmu říct, že má hodně blízko k brutalitě, což je to, co mu sedí a díky čemu je trochu zajímavý. Dobří herci ale dovedli oživit i vedlejší postavy, díky čemuž je film nikoli napínavý, ale rozhodně se na něj dá koukat s tím, že čekáte, jak to asi dopadne.

• 25.5.2017  19:37
    XX (2017)

Ve filmu „XX“ se daly dohromady ženy, které chtějí točit hororové filmy. V podstatě až na druhou povídku se jim hororový film podařilo natočit. Ženy jen ukazují to, že celkově je na tom horor spíše špatně a že zde chybí nápady. Ale to není dáno tím, že filmy točily ženy, ale prostě tím, že takový je současný stav. Není to dno, to rozhodně ne, ale chtělo by to ještě zamakat, aby to byla pecka.

• 25.5.2017  19:23

Oliver Reed se pro tuhle roli dokonale hodil a sedla mu prostě skvěle. On tyhle vyšinuté magory prostě uměl zahrát jedinečně, i když jich pak možná už bylo trochu moc. Tady ale předvádí, že začátek 70. let dovedl být pořádně odvázaný a že bylo co sledovat. Rozhodně stojí za zhlédnutí. A možná ne jen jednou.

• 24.5.2017  17:54

Ridley Scott jednoduše natočil snímek, který dělá to, co dělat měl. Spojuje film „Prometheus“ s vetřeleckou sérií. Dělá to způsobem, který není moc okatý, ale který není ani nijak překvapivě promyšlený. Fanoušek dostane to, co očekává, navíc může sledovat nějaké návaznosti. Je to akční, má to tempo a je to vizuálně skvělé. Ale místy bohužel i trochu prázdné.

• 24.5.2017  17:42
    Anatahan (1954)

Příběh tohoto filmu je povedený, to se musí uznat, je přece jen založen na zajímavé události, která se stala, ale styl filmu mi prostě nesedl. Celé je to natočeno jako pseudodokument, což znamená, že sledujeme herce, jak hrají trosečníky, což je ještě fajn, ale do toho neustále mluví vypravěč, což mi tu přišlo prostě iritující.

• 24.5.2017  17:03
    Sardaarji 2 (2016)

Pokračování romantické komedie, které je sice romantické, ale už není moc komediální. Nemůžu si pomoct, ale Indové, pokud jdou do komedie, většinou se vzmůžou jen na takové to klasické blbnutí, které mě osobně zase tolik neříká. Ty vtipy nejsou nijak budovány, prostě jen co koho napadne, to se tam vloží.

• 24.5.2017  16:02
    V úzkých (2009)

„V úzkých“ je snímek, který nemá co nabídnout, a to ani jako horor/slasher, ani jako komedie. Není vtipný, což je jeho velký problém. I když by zde byly nějaké scény, které se skoro snaží o to donutit diváka k úsměvu, ve skutečnosti se to ani jednou nepovede. „V úzkých“ se jen poklidně zařadí po bok dalších vyvražďovaček, které směle zapadnou do zapomnění, což je nakonec jen dobře.

<< předchozí 1 2 3 4 72 142 213 283