kaylin

Twitter: MartinStefko

<< předchozí 1 2 3 4 93 185 276 368
    • 10.12.2018  12:36
    Arcana (1972)

Italský snímek „Arcana“ je velmi specifickým příspěvkem do hororového žánru, kdy děs zde není dějovými prvky, ale spíše určitou abstrakcím surreálností jednotlivých situací, které se před divákovým pohledem odehrávají. Není to vždy podívaná, která ohromuje, ale jedná se o podívanou zvláštní, jež vás dovede uhranout, protože něco podobného se prostě moc nevidí. Má to své specifické napětí.

• 30.11.2018  09:53

Americký horor „Primal Rage“, který měl původně mít v titulu „Primal Rage: The Legend of Oh-Mah“ vyniká naprosto skvělými maskami, kdy opravdu máte pocit, že to gore, které zde je, se odehrává na lidech. A nejsou zde žádné digitální triky. O to je všechno krásnější. A monstrum také vypadá skvěle. Tohle je Big Foot, jak ho chcete vidět. V tomhle směru nelze snímku nic vytknout.

• 30.11.2018  07:53
    Speed Kills (2018)

Fakt si Travolta myslí, že ty nastřelené vlasy vypadají líp? Asi podobně jako tenhle film. Prostě nic moc.

• 29.11.2018  13:47
    The Evil (1978)

Americký horor „The Evil“ je příjemnou ukázkou toho, co si představíte pod žánrem „strašidelný dům“. A navíc nevyznívá vůbec hloupě, skutečně si u toho říkáte, že to je horor není zde zbytečný humor, který se do některých podobných filmů může vkrádat. Herci byli dobře vybráni, ale jsou to především jednotlivé děsivé epizody, jež stojí za pozornost. Ty a pak také samotné finále.

• 29.11.2018  12:27

Konverzační postapo... Nuda.

• 28.11.2018  07:37

Americký film „Když se zlomí větev“ je klasickým pozérský thrillerem, který se nebojí nudit nás dlouhými scénami, kde se nic neděje, ale když už dojde na akci, je to klišé na klišé. Není zde žádný překvapivý vývoj, všechno je podle určité šablony, kterou mají tyhle jinak televizní thrillery zažitou. Herci jsou fajn, ale je to jen rutina. Film bez atmosféry, bez čehokoli, co by dokázalo upoutat pozornost hodinu a tři čtvrtě.

• 27.11.2018  08:02

Americký horor „Are You Scared?“ je skutečně jen variací na „Saw“ a nic jiného. Navíc variací špatnou, bez nápadu, kde si tvůrci mysleli, že jen pár hnusných scén bude stačit k tomu, aby film fungoval, jenže „Saw“ mělo ještě výhodu chytrého scénáře a postav, které nebyly vůbec špatné, i když ne vždy příjemné. „Are You Scared?“ nic z toho nemá, a tak snadno zapadá do zapomnění.

• 26.11.2018  15:58

Francouzský snímek „Requiem pour un vampire“ nijak zásadně v tvorbě Jeana Rollina nevyniká. Je to přesně to, co od něj očekáváte, jen to není tak barevně vymazlené jako jiné jeho filmy. I tak jsou zde ale parádní záběry, až už na lidská těla anebo na krajinné prvky. S kamerou si Jean Rollin prostě uměl vyhrát a dokazuje to každým svým filmem především z konce 60. let a z let sedmdesátých.

• 23.11.2018  16:48

Ne, je mi jasné, že se noho podobných nadšených ohlasů pro film „Anonymous 616 nesesbírá, ale nemůžu si pomoct, tohle není jen stupidní film bez myšlenky, ta myšlenka zde je a je docela dobrá. Jasně, není to vyloženě skvěle provedeno, ale když se film snaží něco říct, docela se mu to povede, musím ho prostě hodnotit alespoň průměrně, protože za mě to koukatelné je.

• 22.11.2018  16:02
    Nurse Sherri (1977)

Za mě je americký horor „Nurse Sherri“ takovou tou béčkovou perlou, kterou když fanoušek najde, dokáže ho to potěšit, ať už proto, že je to příjemně bizarní, že je zde celkem otevřená nahota, i když jen nahoře bez, ale třeba i proto, že je to docela explicitní. Jako kdyby si to vzalo něco málo z Herschella Gordona Lewise, ale zase ne moc, tak akorát. Já jsem se u sledování bavil.

• 21.11.2018  10:45
    Drifter (2016)

Americký horor „Drifter“ má celkem zajímavou, i když neoriginální vizuální stránku. I přesto se ale nepodařilo z ní cokoli vytřískat. Nejsou zde napínavé scény, jež by vás dovedly pohltit, napnout. Jen sem tam možná šokovat, ale na to to není prostě dost dobré. Na to je snímek moc uondaný a slabý, herecky nevýrazný a dějově plochý. Tady měly být emoce, ale nejsou tu žádné.

• 20.11.2018  16:17

Nikdy jsem filmy Stevena R. Monroa nehodnotil nějak vysoko, tohle je jedno z nejvyšších hodnocení, které jsem mu dal, ale myslím si, že je to dobře odvedená práce. Má to příjemně mysteriózní charakter, má to příběh, jenž dovede zaujmout, ani herecky to není vůbec špatné. Na béčko je tohle pro mě nadprůměrně odvedená práce, kterou jsem rád sledoval i s potěšením.

• 19.11.2018  16:39

Italský film „La coda dello scorpione“ je všechno příjemné, co si pod žánrem giallo představíte. Chybí zde větší explicitnost, větší otevřenost některých scén, ale je zde velmi dobrý příběh, jsou zde povedené postavy, jak napsané, tak zahrané, a je zde scénáře, který rozhodně stojí za sledování plnou pozorností. Italské giallo, pokud už jste všechno neviděli, se neomrzí.

• 16.11.2018  11:20
    The Row (2018)

Snímek „The Row“ je dokonale zralý k tomu, aby zapadnul. Není na něm nic zajímavého, proč by stál zas zapamatování, z hlediska slasheru nenabízí nic speciálního, prostě jen další vraždění, mladé holky a nic navíc k tomu. Je zde pár dobrých prvků, třeba jedna z mrtvol je vizuálně zajímavá, ale tím to v podstatě hasne. Standardní film, na který si už druhý den nevzpomenete.

• 15.11.2018  16:11
    Dogs (1976)

Snímek „Dogs“ je parádní film na večer, je to fajn béčko, kde tvůrci nechtěli natočit nic komplikovaného scenáristicky, chtěli prostě jen navázat na filmy jako „Ptáci“ nebo „Čelisti“, ale v provedení, které nebude nijak epochální, prostě jde o to, aby to fungovalo. A ono to v rámci možností skutečně funguje. Příjemný sedmdesátkový film, který hororového fandu neurazí.

• 15.11.2018  10:49
    22. míle (2018)

Ne, Berg vůbec nepochopil, co v Uwaisovi má, je zde málo akčních scén a ten střih tomu vůbec nesluší. Zabitá příležitost.

• 14.11.2018  17:34
    Satanic (2016)

Americký horor „Satanic“ je většinu svojí stopáže takovou celkem nenáročnou podívanou, která moc nevytrhne, nejsou zde nějak zajímavé scény, je to spíše kecání a záběry na ne až tak zajímavé, ale ani vyloženě protivné postavy. To je první bod k dobru. Tím druhým je skutečnost, že je to místy parádně krvavé. V tu chvíli snímek dostává obrátky, které jsou nečekané. A bohužel ne vždy dlouho trvající.

• 13.11.2018  10:59

Britský horor „Curse of the Witching Tree“ je jako horor velmi slabý, ale on je celkově slabý jako film. Nejsou zde dobře natočené scény, není zde pořádně gradace. Film by potřeboval hodně přestříhat a zkrátit, celkově by to ale chtělo něco, aby se tomu dal náboj, který tomu očividně chybí. Tady ale nebylo moc z čeho brát, není tu nic, co by dovedlo skutečně nadchnout.

• 12.11.2018  17:42

Francouzský snímek „Le frisson des vampires“ okouzlí svým pojetím erotiky, svým uměleckým přístupem, který je pro Jeana Rollina tradiční. Jasně, pokud to není váš první film, který od něj vidíte, je to trochu opakování, ale z mého pohledu se jeho filmy prostě neomrzí. Rád jsem se díval na jiné jeho filmy a okouzlil mě i snímek „Le frisson des vampires“, kde je navíc propojení s rockovou hudbou a trochu prvky hippie.

• 9.11.2018  09:48
    MDMA (2017)

Nablýskaný prd...

• 9.11.2018  09:44

Pokud máte tyhle filmy rádoby trailery rádi, klidně se na ně podívejte, ale popravdě, mnohem zajímavější je mrknout na něco českého, na nějakou českou nezávislou tvorbu, protože v mnoha ohledech je lepší, propracovanější, a to i přesto, že v ní humor také často najdete. „Trashsploitation“ ničím nepřekvapí, nemá v sobě nic zajímavého, v tom množství se i to dobré ztratí.

• 8.11.2018  13:21

Pokud chcete béčko, které si na nic moc nehraje, chce být filmem, jež dovede zaujmout, a to i přesto, že jsou některé scény trochu zdlouhavé, myslím, že satanský horor „Enter the Devil je tou správnou volbou. Není to velká filmařina, ale je zde celkem zajímavé prostředí, jsou zde zakuklení muži a je zde i nějaké to poselství, o něž se tvůrci snažili. Na svou dobu to vůbec není zlé.

• 7.11.2018  16:47
    Nocturne (2016)

Pokud máte rádi jakýkoli horor, tak americký snímek „Nocturne“ snesete. Není to nic proti ničemu, ale je to film, který nepřinese vůbec nic nového. Nasoukal se do klasického schématu, z něhož nevystoupil. Až do titulků budete vědět přesně, co se má stát. Netvrdí, že invence horor zachrání, ale minimálně by nás zbavila neustálého omílání toho samého rok co rok.

• 6.11.2018  21:02
    Pod (2015)

Americký horor „Pod“ je filmem, který vás vůbec nemusí urazit, vlastně je docela v pohodě, ale nějak mi v něm chybělo něco trochu navíc, díky čemuž bych ho hodnotil alespoň jako průměrný. Takhle je to celkem solidní podprůměr, kdy ale nakonec stejně dojdete k tomu, že si z filmu nic moc extra dlouho pamatovat nebudete. A takových hororů je prostě dlouhodobě moc.

• 5.11.2018  19:47

Jean Rollin ve snímku „La vanpire nue“ natočil něco, co hororu sluší, ale není to skutečně hororové. Je to nahota ve spojení s něčím temnějším. Ale Rollinovi nešlo vyloženě o to temné, spíše se zaměřil na umělecko-poetické pojetí, což je patrné na kameře, pomalých záběrech, zájmu o ženské tělo i zajímavé prvky oděvů. A ten pohled není špatný, jen nečekejte skutečně atmosférický horor.

• 2.11.2018  16:44

Americký horor „Děsivé dědictví“ v sobě obsahuje scény, které mě dovedly naprosto odrovnat. Film není originální svým příběhem, ale právě v tom, s jakými scénami dovede přijít a jak je tvůrci dovedli nasnímat. To je místy naprosto neskutečné, co se zde děje a jak je to provedeno. Tohle je snímek, který rozhodně stojí za pozornost, protože něco podobného hned tak neuvidíte.

• 1.11.2018  11:29
    Fishtales (2016)

Proč ty relativně pěkné podmořské záběry - i když kvalita videa nic extra - ještě kurví blbo 3D animací?

• 1.11.2018  10:48
    The Maze (1953)

Z amerického filmu „The Maze“ jsou cítit padesátá léta, je v tom ta béčkovost, ale stejně tak je možné spatřit snahu dát divákovi specifický zážitek, skutečně ho přimět v kině se bát, i když ty nástroje, jaké k tomu byly použity, nemusely nutně za každou cenu uspět. Snaha zde byla, ta se počítá, ale je zde i výsledek, který stojí za pozornost a ani po více jak šedesáti letech neurazí.

• 31.10.2018  16:37
    Ghosthunters (2016)

Americký duchařský horor „Ghosthunters“ se vyloženě nesnaží o to, aby se nějak překonával, není zbytečně gory, spíše jde o to, aby zde byli celkem dobře zachyceni duchové, což se i docela daří. Bohužel v dalších ohledech toho snímek nemá moc co nabídnout a jede si ve vyježděných kolejích, a to v podstatě i dějově, i když byste na začátku tušili, že by to mohlo být celkem vyhrocené. Vlastně není.

• 30.10.2018  14:48

Horor „Povstání mrtvých: Strážní věž“ není vyloženě děsivý, ale má momenty, které by za takové bylo možné považovat. Nejedná se ani o snímek, který by byl vyloženě extra krvavý, ale gore zde najdete a ujde to. A pak je zde ještě příběh, který mi nepřišel tragický. Jesse Metcalfe je takový moc líbivý herec, ale v tomhle případě mi to ni nijak moc nevadilo. Fajn béčková zábava.

<< předchozí 1 2 3 4 93 185 276 368