kaylin

homepage
Twitter: MartinStefko

<< předchozí 1 2 3 4 81 161 241 321
    • 16.2.2018  20:10

"I Love You, Daddy" je takový allenovský film bez Allena, kdy Louis C. K. úplně dokonale nezvládá roli neurotika, ale trochu se jí blíží. Nejvýraznější je ale rozhodně John Malkovich, který svou roli hraje dokonale přesně, ale ani Chloë se neztratila, i když na začátku mi přišla trochu toporná. Rose Byrne tomu pak přidala ještě ten správný šmrnc.

• 16.2.2018  18:25

Tajené zrcadlo, které by mohlo být docela zajímavým artefaktem, ale ve skutečnosti se ukáže, že je to jen proprieta, která nevede k žádnému pořádnému využití, prostě jen kulisa, kolem které se dějí... ne, kolem které se vlastně tancuje, což je to hlavní, co ve filmu najdete. To zrovna není na hororový film moc.

• 16.2.2018  17:20

Dorota Nvotová si natočila takový celkem osobní film, což je hezké, je tu i nějaké poselství, které má smysl, podíváme se i na to, jak život není jednoduchý, ale nemůžu si pomoct, mě tenhle snímek prostě moc nebavil. Sem tam jsem si ale říkal, že ta hudba je skutečně povedená. Ale jen sem tam, jinak mě nic moc nevytrhlo.

• 16.2.2018  17:17
    Ptačí chřipka (TV film) (2008)

Proč se tohle jmenuje ptačí chřipka, to opravdu nevím, i když nějaká ta vzdušná stvoření zde skutečně jsou. Skupina mladých lidí před nimi musí utíkat a my se dovídáme, jak to vlastně bylo s tím, že jsou zde ty ohavné potvory. Minimalistické, levné, ale bohužel v žádném ohledu zajímavé. Škoda.

• 16.2.2018  17:16
    Dita Saxová (1967)

Další docela dobrá ukázka toho, jaké se v 60. letech natáčely filmy a že stály skutečně za to. Tohle je psychologický snímek zaměřený na postavu hlavní hrdinka, která je skvěle ztvárněna Krystynou Mikołajewskou. Vlastně film o dospívání natočený trochu jinou perspektivou a krásnou černobílou kamerou.

• 16.2.2018  16:45

Horor „American Gothic“ je tak trochu hororová nuda. Nic moc, co se skrývá za celkem fajn nápadem, ale co se nakonec prezentuje jako snímek bez náboje, bez čehokoli, co by diváka alespoň na chvíli dostalo. Naštěstí je zde celkem krátká pasáž, i když by i tak mohla být zkrácena, která se dá snést. Po zhlédnutí tohoto filmu ale asi nebudete mít potřebu si na něj vzpomenout.

• 16.2.2018  15:14

Hvězdou tohoto filmu je jednoznačně Henry Fonda, který se prezentoval jako Abraham Lincoln ve svých mladých letech, kdy byl ještě právníkem. Film je koncipován v podstatě jako klasické právní drama, kdy až na konci se dozvíme, kdo je vlastně vrah a jak to všechno bylo. Fondův výkon je výborný.

• 16.2.2018  14:13

Příběh tohoto filmu je trochu očekávaný, není na něm nic moc tak vyloženě překvapivého, ale musí se mu nechat, že byl tak dobře obsazen, že vás prostě strhne. Omar Sy je natolik skvělým hercem, že zvládne každou scénu, ať už frajera, nebo otce milujícího dceru, nebo zdrceného muže. Vše mu sedí dokonale.

• 16.2.2018  06:59

Laura Dern je prostě skvělá herečka a dokázala to i v roce 1996 postavou, kterou rozhodně není snadné si oblíbit nejen na první pohled, ale i na pohled druhý. Musí se nechat, že Alexander Payne napsal výborný scénář, který kritizuje americkou společnost a to, že sama neví, co vlastně chce, a to nejen v oblasti potratů.

• 15.2.2018  20:10

Musím říct, že takový film jsem od Garryho Marshalla úplně nečekal. Tohle je v podstatě barevná groteska, kde opravdu nejde o to, kam celý film směřuje, ale prostě jde o to, jestli vás budou jednotlivé gagy bavit. A já musím říct, že některé gagy mě skutečně bavili a smál jsem se nad nimi. Přece jen ale chybí to větší propojení.

• 15.2.2018  15:53

Sylvia Sidney a Henry Fonda tu podávají velmi dobré herecké výkony, které nám představují v podstatě něco jako Bonnie a Clyda, ale za jiných podmínek. Není to až tak živočišné, ale díky hercům je příběh velmi uvěřitelný. Třeba scéna ve vězení, kdy se Henry pořeže, je prostě parádně natočená a zahraná. Stejně tak i finále filmu.

• 15.2.2018  15:41
    Woodshock (2017)

Tohle byl snímek, který byl podle všeho napsán pro silnou představitelku v hlavní roli, což zrovna pro Kirsten Dunst není moc velký problém, bohužel se ukázalo, že ona sice uvede celý film utáhnout, být uvěřitelná, ale příběh bohužel film nikam nedotáhnul a v konečném součtu budete mít pocit, že tady o nic moc nešlo.

• 15.2.2018  15:39
    Rok komety (1992)

"Rok komety" je taková ptákovina, která není tak vtipná, jak byste si přáli, ale pořád se jedná ještě o docela dobrou, místy příjemně absurdní komedii, která dovede rozesmát. Chemie mezi hlavními postavami je taková dost zběsilá, ale nakonec funguje. Kdyby vtipy měly lepší tah na bránu, bude to ještě lepší.

• 15.2.2018  15:34

Skoro se chce říct, že to je klasický Woody Allen, i když tentokrát mi jeho příběh přišel opravdu jednoduchý a zachraňují ho herecké výkony, které jsou výborné vlastně ve všech případech, alespoň pokud se hlavních rolí týká. Nejvíce vyčnívá asi Kate, ale film jí nedává prostor skutečně herecky zazářit.

• 15.2.2018  14:49
    Nebojácní (1981)

Snímek „Nebojácní“ má takový příjemný osmdesátkový nádech, pro který si ho mohou nějací diváci oblíbit, ale na druhou stranu je to i takový film trochu o ničem, kde víte, jak to asi celé dopadne. Ten příběh je prostě až moc fantasy a horor se zde projevuje hlavně krvavým pojetím, což úplně nestačí. Za mě si to ale sáhne alespoň na ten průměr, ale víc tomu dát nemohu.

• 14.2.2018  20:53

Snímek o tom, že najít nového výkonného manažera není jednoduché, ale dá se to, pokud se budete zajímat o ženy kandidátů. Teď nemyslím o to, jaké jsou v posteli, ale prostě jak se dívají na své manžely. Je to docela zajímavý nápad, který ale mohl být s takovými herečkami zpracován ještě o něco lépe.

• 14.2.2018  20:45

Snímek, který je hlavně oslavou novinařiny a svobody slova, což se mi osobně líbí, ale na druhou stranu mám pocit, že je Spielberg až moc patetický a jede až moc na jistotu, což je prezentováno i ve finále scénami, které jsou klasicky podbízivé a chtějí ukázat sílu okamžiku za každou cenu. Tohle jsou prvky, které nemusím. Herecky film ale nezklame.

• 14.2.2018  17:17
    Wish For Christmas (2016)

Opravdu se nám tenhle snímek snaží říct, že když jsou lidé věřící, tak jsou lepšími lidmi? Nemůžu si pomoct, ale tohle je šílená propaganda, z které se mi dělá šoufl. Jasně, má to tu správnou vánoční atmosféru, aby to chytlo za srdce, ale to poselství, které je v tom skryté, to šíření fanatismu, ke prostě hnus.

• 14.2.2018  16:51
    Vítr (1992)

Skvěle vybraní herci, mezi nimiž ale nefunguje chemie. Ale snímek "vítr" nestojí na romanci, která je nakonec celkem zabitá a skoro zbytečná, stojí na tom, jak skvěle jsou nasnímány ty závody na moři a ty jsou nasnímány skutečně parádně. Je to dechberoucí, skoro by stačilo, kdyby to bylo jen o těch závodech.

• 14.2.2018  16:49

Susan Sarandon a James Spader jsou tady prostě tak dobří, tak skvěle si padnoucí, i když se k sobě nehodí, stejně jako se k sobě nehodí jejich postavy, ale proto ten jejich zajímavý filmový vztah funguje. Je lidský, je upocený, je nereálný, ale přesto je to prostě povedená romance, která mi sedla i svým vyústěním.

• 14.2.2018  16:40

„The Suffering“ je snímek, kde se na sebe vrší jedna hororová scéna za druhou ve sledu, který jako by se nechtěl nikdy vyčerpat. Jenže jsem měl prostě celou dobu pocit, že jde spíše o ty scény než o celkový příběh, který se snaží být tajemný, ale v konečném důsledku je to film spíše na efekt. Možná vás však snímek nadchne, protože jsem si jistý, že určitý potenciál v sobě má.

• 13.2.2018  19:27
    Wheelman (2017)

Docela příjemná akční jízda, která ukazuje, že Ntflixu jde dost o to, aby svoje diváky bavil, někdy i jednoduššími kousky, které ale mají docela dobrou formu. V tomhle filmu jsme v podstatě pořád v autě nebo jeho blízkém okolí. A díky tomu to má ten správný drive. Dějově to asi nepřekvapí, ale vyloženě nudit to nebude.

• 13.2.2018  18:06
    Walking Out (2017)

Je to na první i na druhý pohled takový trochu ohraný survival, kdy je zde ještě pro jistotu rovina syna, který už je v pubertě a svého tvrdého otce moc nemusí, ale musí s ním přežít lov v horách. A tentokrát slovo přežít nabývá klasický survival význam. Jako survival to docela funguje, jako emotivní film už tolik ne.

• 13.2.2018  17:57
    Voyeur (2017)

Na jednu stranu vám Gerald asi bude odporný, na stranu druhou ho obdivuji, že s tímhle šel ven. Reakce asi nečekal, ale bylo jasné, že ty hodně negativní musely přijít. Narušoval lidem soukromí, i když se jen díval. Není to pěkné. Na druhou stranu si říkám, nedělají tohle i lidé, kteří se za voyeury nepovažují. A jejich nečinnost může mít ještě děsivější následky?

• 13.2.2018  16:32

Taková nikoli vyhrocená romance, prostě příběh o tom, jak chce kluk něco dokázat v řecko-římském zápase a do toho se ještě zamiluje do holky, která se ze začátku jeví jako hodně nepřístupná. Tak nějak hezky to plyne, až jsem si uvědomil, že se mi snímek vlastně zamlouvá. Herci mi tu sedli asi všichni.

• 13.2.2018  16:30

Proti původnímu filmu, který j o deset let starší, je tohle krok kupředu, co se filmovací technologie týká, protože snímek vypadá lépe a je lépe natočen. Co se ale týká vypovídací schopnosti, tak to je mnohem horší a rozhodně to není tak dobré jako první film. V tomhle se režisér raději už neměl pitvat, protože nic nového v konečném důsledku nepřidal.

• 13.2.2018  13:05

Rozhodně jsou zde filmy, které se lépe vyrovnávají s osamostatněním Indie, ale tomuhle snímku se musí nechat, že pokud se týká vizuálního zpracování, je to dobré. Docela kvituji použití dobových záběrů, kdy propojení s herci ale nefunguje úplně dokonale. Film pak vyznívá spíše jako průměrná snaha o dobrý historický snímek.

• 13.2.2018  13:03

Největším nepřítelem Spojených států amerických není Rusko, není to Čína, není to ani Severní Korea. Největším nepřítelem Spojených států amerických jsou Spojené státy americké. Tohle je jen jedna ukázka toho, jak se jsou schopné ničit zvnitřku a vůbec jim to nepřijde divné. Jako dokument to není ale nijak objevné.

• 13.2.2018  13:01
    Pozemšťan (2007)

Tenhle snímek mě dokázal hodně překvapit. Jasně, je to jen konverzačka, která není natočená vyloženě skvělým způsobem, chtělo by to trochu lepší kameru, lepší práci s osvětlením, ale to poselství, které je zde řečeno, je docela dobré. Navíc je snímek i zajímavě pointován. Pro mě velké a hezké překvapení.

• 13.2.2018  12:59

George Clooney měl po ruce coenovský scénář, chtěl natočit coenovský film, ale nějak to prostě není ono, jako kdyby neměl tu správnou kuráž, jako kdyby chtěl jen napodobovat. To mi přijde jako škoda. Prostředí je skvělé, rasistická vsuvka výborná, ale hlavní příběh mě prostě nedokázal pořádně zaujmout.

<< předchozí 1 2 3 4 81 161 241 321