kaylin

Twitter: MartinStefko

<< předchozí 1 2 3 4 79 157 234 312
    • 11.12.2017  19:46
    matka! (2017)

Darren Aronofsky dostal ze svých herců maximum, ale nemyslím si, že by dostal maximum ze sebe. Tohle je alegorie, kterou šlo natočit i kratší, v podstatě jako takové cvičení, ale on se rozhodl pro dvě hodiny, které vás dovedou docela vyčerpat. Ano, může z toho na vás padnout deprese, což o určitých kvalitách svědčí, ale také se vám u sledování filmu může chtít křičet, jak je to mnohdy prvoplánové ve svém vyznění, ale snaží se to být zastřeno uměleckostí.

• 11.12.2017  19:01
    La traque (2010)

Atmosféra je velkou část filmu dobrá, ale ukazuje se, že „Proie“ dovede zklamat po stránce příběhu, který prostě není tak silný, aby povedenou atmosféru dokázal podpořit. A tak je to skoro jako film, který je převlečenou nudou. Dobře převlečenou, že mu i chvíli budete věřit, že je to skutečně dobrý horor. Ale ono se nakonec ukáže, že se jedná o horor spíše průměrný. Dost průměrný.

• 11.12.2017  17:55
    Lovci duchů - Série 11 (série) (2015)

Musím říct, že jedenáctá sezóna mi po delší době zase docela sedla. I když to vypadalo, že by se zase mohlo řešit, že jeden z bratrů umírá nebo se dostane na druhou stranu, není tomu tak, naopak se vracejí staré postavy, aby znovu nakoply příběh, a docela se to daří. Jasně, je to větší než velké zlo, ale to se dalo čekat, a pro tentokrát je to docela snesitelné. Finále ve své velkoleposti celkem funguje, což je dáno zajímavým - a nečekaným - propojením osudů postav.

• 7.12.2017  13:02

Snímek „The Evil Within“ rozhodně stojí za pozornost především těm, komu nevadí brutalita, jež se v hororových filmech objevuje. Tady ta brutalita docela dobře graduje, navíc je obalena v hněvu hlavní postavy, který je celou dobu cítit. Není to dílo, které by bylo veselé, ale o to lépe ve svém děsu vyniká. A navíc je to místy skutečně hnusné, což mě překvapilo, a to v dobrém smyslu slova.

• 7.12.2017  12:00

„Just Before Dawn“ je rozhodně snímek, který si nezaslouží zapadnout, i když není obecně řazen k těm nejtřeskutějším a nejpamátnějším slasherům, které v 80. letech vznikly. Je to ale dobře odvedená práce a to se mu musí nechat. Snímek dovede potěšit svou vidláckou poetikou, kde jsou ale docela dobří lidé, stejně jako ti nebezpeční. Povedený návrat do osmdesátek.

• 6.12.2017  21:03

Od tohoto snímku jsem rozhodně čekal víc, alespoň podle toho, jaké byly názory na něj, jak se o něm mluví a jaké jsou divácké recenze. Ale po skončení jsem si říkal, že bylo celkem jasné, jak tohle skončí, tak co je na tom tak bombastického. Je to rozhodně dobrý námět, ale dalo se z něj vytěžit mnohem víc.

• 6.12.2017  20:58
    Lovci duchů - Série 10 (série) (2014)

Skoro by se chtělo říct, že tohle je devátá sezóna jako přes kopírák, jen s tím rozdílem, že tentokrát není v pořádném průseru Sam, ale Dean. Jde jen o to, jak se z průseru dostane a kdo u toho umře a případně se vrátí a v jaké podobě. Do toho jsou zde naštěstí ještě díly, které přímo nerozvíjejí hlavní linii a ty zůstávají nejlepší. Jeto smutné, ale už je dlouhodobě zřejmé, že hlavní linie se moc nemá kam posunout, pokud bude stále vedena stylem, že jeden z bratrů umírá.

• 6.12.2017  14:07
    Restoration (2016)

Snímek „Restoration“ v konečném důsledku vypadá jako jedna z epizod seriálu „Lovci duchů“, která je roztažená do většího počtu minut. Bohužel je sterilní a nakonec nepřináší vůbec nic, co by vás dokázalo strhnout, jako se to v případě seriálu daří alespoň humoru. „Restoration“ se nakonec mění v takovou lehce impotentní podívanou, která nepřinese nic zvláštního.

• 5.12.2017  16:07
    Episode 50 (2011)

Pokud máte rádi snímky ve stylu mockumentary a found footage, možná vám to nebude vadit, ale já mám prostě pocit, že snímek „Episode 50“ je jeden z těch, které jsou jednoduše zbytečné, protože akorát dokola omílají to, co již bylo řečeno. A i když je zde nějaký relativně dobrý nápad, tak se z něj nakonec stejně nepodařilo nic vytěžit a je to jen mlácení slabými pěstičkami do prázdna.

• 4.12.2017  21:40
    Lovci duchů - Série 9 (série) (2013)

Popravdě jsem si nemyslel, že by mě seriál ještě mohl bavit, ale pokud odhlédnu od začátku a od konce série, tak tu byly díly, které byly buď dobré, anebo natolik ujeté, že jsem se jejich bizarností bavil. Místy je to pořád vtipné a za to jsem rád. Jeden z mála seriálů, kde bych byl skoro radši, kdyby se hlavní postavy nijak nevyvíjeli. Anebo alespoň vyvíjeli tak, že nebudou pořád umírat a zase vstávat z mrtvých.

• 4.12.2017  12:55
    Opstandelsen (2010)

„Opstandelsen“ je zombie filmem minimalistickým, filmem, který nepřinese nic nového, jen chce vyprávět jednu historku z kostela, nic víc. A tohle bylo odvyprávěno, bylo to odvyprávěno pořádně drsně, což se mi zamlouvalo. Žádná přepálená stopáž, prostě necelá hodinka hnusu a vyžírání mozků. Tohle bylo lehce nad má očekávání, což mě potěšilo a zaujalo.

• 3.12.2017  21:31

Soderbergovy snímky mám v poslední době docela rád, ale "Loganovi parťáci" mi vůbec nesedli. Je super, jak je to natočené, jak je zde snaha zachytit jižanské prostředí, což se povedlo, ale dějově mě film prostě nebavil a k jednotlivým postavám jsem se nějak neodkázal dostat. V tomhle to pro mě byla trochu nuda.

• 2.12.2017  22:29

Asi se nedalo čekat, že to bude skvěle promyšlený a zábavný snímek, ale oproti názorům, kterém jsem před zhlédnutím viděl, tohle nebylo tak otřesné. Jen se musí nechat, že celkový nápad nebyl ani trochu využit, i když není špatný. Hrálo se moc na jistotu a pár dobrých scén a vtípků snímek nezachrání.

• 2.12.2017  22:26

Hodně gory a hnusná podívaná, která ukazuje, že i videoklipy je možné pojmout jako krátké hororové filmy, které na vás rozhodně zapůsobí. Jasně, hudba, která se zde prezentuje, rozhodně není můj šálek čaje, ale na druhou stranu musím uznat, že ty videoklipy mají minimálně dobré triky, ale celkově zaujme jejich brutalita a bizarnost.

• 2.12.2017  22:21

Jeden by si myslel, že snad ani není možné, aby se "Červený trpaslík" ještě zvednul na úroveň prvních sérií, ale dvanáctá sezóna to skutečně dokázala a nechala nám pocítit ten humor, který jsme tak milovali. Tady máte opravdu pocit, jako kdyby postavy nestárly. Navíc to má i dobře promyšlené zápletky. Tohle je prostě skvělé.

• 1.12.2017  17:08

I když jsem se ze začátku trochu bál, že bude snímek natočen i na špatně zaostřující ruční kameru, byl to jen úvod s hlavní postavou příběhu, který se vydá na cestu, i když v jeho stavu - roztroušená skleróza, která jej upoutala na invalidní vozík - by to mnoho lidí nepodstoupilo. Jasně, trochu mi vadí, že je zde podtrženo křesťanství, ale fajn, účastníci jsou věřící, pouť Camino má křesťanské kořeny, to je jasné. Důležité je ale ono poselství. A to je dobré: Můžete zvládnout cokoli. Jen musíte chtít. A taky trochu doufat.

• 1.12.2017  17:02

Celá ta premisa je vlastně docela dobrá a skoro by to evokovalo, že tohle bude hodně sexy a hodně ujetá komedie. Trochu sexy to je, ale vtipný snímek není a je to jen jedna velká moralita, která hodně přestřelí s tím, co se snaží říct. Z tohohle si nikdo nic pořádně nevezme a ani se moc nepobaví. Škoda, prostor pro humor zde byl.

• 1.12.2017  17:01

Myslel jsem si, že to bude jen nějaká romantická ptákovina, ale on je to vlastně docela dobrý příběh, který říká přesně to, co je dáno názvem. Někdy prostě není důležitý ten cíl, protože on je cíl vždy jen jeden a směřujeme k němu všichni. Ta cesta, ta nás mnohdy dokáže naplnit mnohem více než její zakončení.

• 1.12.2017  17:01
    Sr. Pig (2016)

Takový celkem jednoduchý příběh o jednom starém muži, který už nemá moc se o co opřít, a tak se fixuje na své prase. Diego Luna jako režisér ukazuje, že je schopen natočit zajímavé, niterné příběhy, ale především to jsou Danny Glover a Maya Rudolph, kteří vám dovolí si tenhle lehce absurdní příběh prožít.

• 1.12.2017  17:00
    Bachelors (2015)

V podstatě zase jednou takové "Prcičky" jenom trochu jinak. Jde o to, že ve třiceti není schopný si hlavní hrdina najít vztah, protože ani nechce. Jasně, že celý film bude cesta k tomu, aby si ten vztah našel. Není to vtipné, je to prvoplánové a jsou zde vztahy mezi postavami, které jsou až neskutečně průzračné.

• 1.12.2017  11:02
    The Raking (2017)

„The Raking“ je snímek, který prezentuje tvář hororu, kterou já osobně moc nemusím. Snaha natočit hororový snímek za každou cenu. Tohle prostě nemá smysl, protože ti lidé ani nejsou schopni natočit horor, prostě jen do filmu šoupnou monstrum a pár otravných lidí, kteří vám znechutí sledování celého snímku. Dlouhá stopáž, ale k tomu žádná přidaná hodnota. Sledovat tohle bolí.

• 30.11.2017  17:28
    Zlatá sedmdesátá (TV seriál) (1998)

Kdyby nebylo sedmé a osmé sezóny, kde je vidět, jak už se ani hercům - některým - moc nechtělo hrát, případně úplně odešli, kdyby se vztah Erica a Donny nevyvinul na začátku sedmé série tak blbě, tak tomu dám i více, ale takhle se ukázalo, že se nepodařilo dlouhý a vtipný seriál dotáhnout do konce. Je to škoda. Ty postavy jsou skvělé a rád jsem s nimi jejich příběhy prožíval.

• 30.11.2017  12:26

„Prodloužený víkend“ je filmem, který minimálně v Austrálii zaujal, a to natolik, že v roce 2008 došlo ke zremakování filmu. Jasně, ono tam není moc co předělávat, protože snímek je ve své zvláštní tísnivé podivnosti dokonalý už ve své původní podobě. Environmentální horor není pro každého, ale v tomhle provedení funguje velmi dobře a má skvělou bizarní atmosféru, která stojí za zájem.

• 29.11.2017  12:49
    Plan Z (2016)

Film „Plan Z“ není rozhodně nic, co by dokázalo posunout zombie žánr kamkoli dál. Není to ani nic, co by dokázalo přinést příběh, který bude dobrý. Příběh je špatný, a to už je hodně zlé, protože nic jiného navíc zde není. Je skoro škoda, že se nepodařilo potenciál využít, protože rozhodně zde byl. Jenže se z toho nevytřískalo ale lautr nic. Skoro si říkám, že takhle nápad zabít, to je trestuhodné.

• 28.11.2017  14:41

Hororový komediální kousek „Dance of the Dead“ je pro mě jednou z mnoha zombie komedií, které byly natočeny, a bohužel se nejedná o film, který by v tomhle omezeném, ale poměrně zaplněném žánru nějak vyniknul. Survival horor o tom, jak se banda teenagerů snaží nakopat zadek zombíkům není nic převratného a nic zajímavého se do filmu ani nepodařilo vpašovat.

• 27.11.2017  16:07
    Mindhunter - Série 1 (série) (2017)

Přiznám se, čekal jsem seriál, který bude více akční a více thrillerový, ale ono se ve skutečnosti jedná o psychologické drama, kde se vrazi jen zpovídají. Ale přesto to není špatné, naopak, daří se rozhovory vést tak, aby seriál nenudil. Přesto jsem čekal, že to bude ještě intenzivnější zážitek, než jaký jsme dostali.

• 27.11.2017  15:59
    Smrtihlav (2017)

Možná, kdyby snímek nenásledoval rok po filmu "Antropoid", tak by to bylo trochu lepší, ale nic by se nezměnilo na skutečnosti, že je to celé takové mechanické, bez emocí, prostě jen zachycení jedné historické události a nějakých těch krutostí. To mi přijde jako málo. Navíc z hlediska češtiny je to ještě horší.

• 27.11.2017  11:09
    Escalofrío (1978)

Španělský horor „Escalofrío“ není vyloženě skvělým filmem, ale má v sobě docela dobré nápady, které sice nejsou naprosto originální, přece jen od satanského hororu dostanete většinou to, co očekáváte, ale přece jen jsou pojaty celkem dobře. Nejen snesitelně, ale i trochu zajímavě. Přesto si říkám, že ta necelá hodinka a půl tak nějak nepřinesla nic, odzbrojujícího.

• 24.11.2017  15:07

„The Man in the Shadows“ je horor, který dokáže snadno zapadnout. I když by se chtělo říct, že záporák bude ikonický, ve skutečnosti takový není a jedná se spíš jen o takovou šmouhu, která není trikově nijak moc náročná a není ani nijak moc extra dobře provedena. Sami, pokud se na snímek „The Man in the Shadows“ podíváte, na něj nejspíš velmi rychle zapomenete. A není se moc čemu divit.

• 23.11.2017  17:26

Snímek „The Driller Killer“ může být pro diváka zklamáním, protože mu nemusí přinést to, co divák na první pohled očekává. Na druhou stranu se mi líbí, že je to snímek, který je pojat trochu jinak, i když se některé scény mohou jevit skoro až nadbytečné a moc zdlouhavé. Ale dá se z nich cítit i touha vytvořit tu psychickou degradaci člověka až do momentu, kdy se skutečně sesype. A tohle se podařilo.

<< předchozí 1 2 3 4 79 157 234 312