kaylin

homepage
Twitter: MartinStefko

<< předchozí 1 2 3 4 98 196 293 390
    • 29.5.2020  11:08

Britsko-australský snímek „Little Monsters“ je příjemnou ukázkou toho, jak je možné natočit horor, který bude určen většinovému publiku, je to horor, který je tedy spíše komedií, ale pořád jsou tam docela vypjaté scény. K tomu jsou postavy, jež je snadné si zamilovat, hlavně tedy slečna Caroline, no a samozřejmě zápletka, která nenechá žádné dítě ani náhodou zemřít. Co víc byste chtěli?

• 29.5.2020  10:44
    The Prey (1983)

Americký snímek „The Prey“ není nijak skvělý slasher, není to nijak skvělý film. Je to postě produkt svojí doby, produkt doby, kdy vyvražďovačky letěly a byly oblíbené. A funguje. Je to prostě popcornová zábava, je tam dost sexu, trochu nahotinek a víc nedostanete. Víc ani nemůžete chtít, protože se máte jen bavit. A když prostě vypnete, nejspíš se u „The Prey“ bavit i budete.

• 28.5.2020  10:30
    3 (2018)

Americký snímek „3“, který je někdy také uváděn jako „3:an Eye for an Eye“, je za mě docela fajn ukázkou levné filmařiny, ale s tím, že to je filmařina, která má scénář, na němž se dalo docela dobře stavět. A ono to celkem vyšlo. Jasně, jsou tu hluché momenty, je to trochu zdlouhavé, herci jsou mnohdy toporní, ale stejně je to za mě snímek, který prostě funguje a dovede překvapit.

• 28.5.2020  10:04
    Bloodwork (2012)

Americko-kanadský snímek „Bloodwork“ je takovou relativně klasickou variací na klasické téma vědeckých experimentů které se zvrtnou. Pozitivem je skutečnost, že j to místy skutečně docela atmosférické a sem tam i hnusné. Najdete tu scény, které by vás minimálně mohly přimět se trochu ošít, pokud už nic jiného. To není špatné na jinak nijak závratně zajímavý horor.

• 27.5.2020  11:45
    Cruel Peter (2019)

Na jednu stranu je hezké, že se italský horor „Cruel Peter“ rozhodl jít trochu jinou cestou, cestou nikoli klasické duchařiny, na stranu druhou je velká škoda, že se z tohohle ne až tak blbého, i když tuctového příběhu nepodařilo vykřesat alespoň trochu více hororového. Jako kdyby se ten horor ztratil někde v pozadí, jako kdyby se na něj trochu pozapomnělo. Žádné emoce ve mně nedokázal zažehnout.

• 27.5.2020  09:50
    Mermaid Down (2019)

Americký snímek „Mermaid Down“ je žánrovou kombinací, která může zaujmout skutečností, jak je vše propojeno relativně originálně, na stranu druhou je to ale rozhodně mišmaš, který nesedne každému, o čemž svědčí třeba i hodnocení na ČSFD. Tenhle snímek si ale přece jen pozornost zaslouží. „Mermaid Down“ je zvláštní kousek, ale rozhodně to není odpad.

• 26.5.2020  10:56
    The Passing (1985)

Americký snímek „The Passing“ je filmem, který rozhodně není pro každého. Více než cokoli jiného je tu ukázán obyčejný život postav z ulice, lidí, kteří vám ani nemusí být moc sympatičtí, ale tohle všechno funguje k tomu, abyste měli nepříjemné pocity, aby na vás nějakým způsobem, a to spíše negativní, dolehlo, co vlastně sledujete. V tomhle směru je pro mě snímek nesmírně zajímavý.

• 26.5.2020  10:45
    Red Room (2017)

Irský horor „Red Room“ je ukázkou špatného filmařství, a to i přesto, že bylo vybráno téma, které je v hororu poměrně vděčné a dá se toho na něm vymyslet docela dost. Tady se nepodařilo vymyslet nic, celkově je to jen taková podivná slátanina, která chce být brutální, ale je natočena jako hodně špatný televizní film. Škoda, tohle v sobě nějaký ten potenciál mohlo mít.

• 26.5.2020  10:08

Americký snímek „Fred 2: Night of the Living Fred“ je filmem pro specifickou cílovku, kterou já rozhodně nejsem. Je to takové nablblé, je to jednoduché a hraje to je jen na to, že je tu postava, která je nějakým způsobem zvláštní. Za mě je tohle prostě málo, není to ani moc vtipné, není to prostě nijaké. Jasně, není to ani pro mě jako cílovku, ale tohle mi přišlo jako vymejvárna.

• 26.5.2020  08:43

Italský horor „Non aprite quella porta 3“ je příjemnou ukázkou brakového hororu. Prostě natočit horor za každou cenu, parazitovat na všem možném, ale nakonec stejně udělat něco, co bude do jisté míry originální. Je to hrozná ptákovina, ale má to dobrou masku, má to dokonce i příběh, který není vyloženě jednoduchý a má to herecké výkony, které jsou do jednoho špatné, takže to jede ve správném duchu.

• 22.5.2020  12:19
    Pevnost (1983)

Britský snímek „Pevnost“ není řazen k tomu nejlepšímu, co Michael Mann natočil, ale já musím říct, že se k nejlepším režisérovým filmům může řadit směle. Jistě, má svoje chyby, ale stejně jsem z jeho sledování měl zážitek, který se u mnohých novějších filmů s lepší kamerou, respektive s lépe zachovalým obrazem, vyvolat nedokáže. Díky tomu mě snímek „Pevnost“ uhranul.

• 22.5.2020  11:44
    Pentagram (2019)

Americký snímek „Pentagram“ je ukázkou toho že někdy prostě ani jednoduchý nápad nestačí. Někdy je prostě nápad, i když docela zajímavý málo, někdy je potřeba taky trochu umu, aby se na to dalo koukat. A jak jsem tak snímek „Pentagram“ sledoval, měl jsem pocit, že tohle rozhodně není ukázka filmové tvorby, kde by tvůrci jakýkoli um předvedli. Hodně ospalý film.

• 21.5.2020  12:37

Americký snímek „Reel Nightmare“ patří k těm, které ještě rádi zapomenete, protože v sobě nemají nic, co by vás dokázalo oslnit. Vlastně je to film, který možná zapomenete už rovnou během jeho sledování. Je to překvapivé, ale v dnešní době je prostě možné natočit cokoli, a tak se do éteru dostane i něco jako „Reel Nightmare“. Škoda sledovat, ale pokud už budete, zjistíte, co vídat nechcete.

• 21.5.2020  12:05

Americký horor „Útočiště hrůzy“ je prostě jen takovým odlehčeným hororem, který má trochu vyděsit něčím hnusným, co se zde děje. Nakonec je to odhalení ohledně postav v kempu docela dobré, ale dostanete se k tomu přes epizody, jež až tak zajímavé nejsou. Ale rozhodně to je podívaná, která se dá snést. Neurazí vás, ale nemusí ani nadchnout. Prostě průměr.

• 20.5.2020  14:49

Italské hororové sci-fi – protože tak by se snímek dal určitě označit – „Robotická válka“, patří k takovým těm produktům jimž prostě nejde o nic jiného než navázat na něco, co bylo úspěšné. A dělá to klasicky – špatně. Na druhou stranu kanály jako SyFy nebo Asylum to také dělají, ale nedaří se jim to s takovým úspěchem. Je to béčko, je to špatné béčko, ale je koukatelné.

• 20.5.2020  13:45
    Verotika (2019)

Americký snímek „Verotika“ je pokusem o představení vlastního uchopení hororu, což by se dalo brát, protože Glenn Danzig je především hudebník. Ale tohle, co nám tu předvádí, je jednoznačně ukázkou toho, že by se měl držet svého řemesla, protože svým pojetím osloví buď skalní fanoušky, nebo diváky, kteří mají rádi dno. Já až takové dno nemusím. „Verotika“ mě spíše odpuzovala, ale nikoli svým gore.

• 19.5.2020  15:29

Americký snímek „Sweet Sixteen“ není vyloženě skvěle propracovaný, ale musí se mu nechat, že má svou atmosféru, sem tam zde narazíte na scénu, která je velmi povedená. A nebudu lhát, finále je docela zajímavé, povedlo se, jako kdyby tvůrci věděli, že to je přesně to, co jste celou dobu chtěli vidět. Díky tomuhle konci to alespoň trochu funguje, což je víc, než byste nakonec možná čekali.

• 19.5.2020  14:07

Na americkém snímku „Rock, Paper, Scissors“ jsou neskutečně silné flashbacky. Jsou natočeny tak odporně, a přitom bez toho, aby byly explicitní, že se vám z toho stejně udělá nevolno. Mně se udělalo. A Luke Macfarlane zvládá základní psychologii své postavy dost dobře na to, aby jeho podání fungovalo. Díky tomu a díky docela dobře zvládnuté psychologie celého filmu, se mi tohle místy až televizní provedení zamlouvalo.

• 18.5.2020  14:07

Irský snímek „Territorial Behavior“ je v rámci hororového žánru natočen způsobem, že tam prostě není nic, co by vás dovedlo zaujmout. Prostě tomu chybí atmosféra. A Ronan Murphy není tak dobrý herec, aby byl schopný hororový žánr zvládnout. Mohlo by to být docela zajímavé, pokud by se jednalo jen o film o tom, jak člověk není schopný dosáhnout toho, co si předsevzal – přežít v přírodě. Takhle je to jen trapné found footage.

• 18.5.2020  13:39
    Versus (2000)

Japonský horor „Versus“ je na první pohled celkem zajímavý historický zombie žánrový mix. Na pohled druhý je to jen obyčejná zombie akčárna, nic víc. Jasně, ještě se zde hraje na to, že jsou zde nějaké postavy skoro jako vystřižené z mangy, ale ani ty nezachraňují jinak relativně předvídatelný a v konečném důsledku i nezajímavý film. Velká škoda, protože nějaký ten potenciál to rozhodně mělo.

• 15.5.2020  19:23

Ne, nemá smysl si nic nahrávat, snímek „The Letter Red“ rozhodně není chytrým filmem, e to prostě jen film, který si na chytrého chce hrát. Ale nic v tom není. Chce si to hrát na společensky kritický film, ale předvádí to hodně podivně. Jako kdyby to chtělo ukázat pozlátko a to, jak je prohnilé, ale nic takového se tu neděje, ta kritika je hodně špatná. A jako horor to nefunguje vůbec.

• 15.5.2020  14:06

Americko-německý snímek „Dvojnásobné nebezpečí“ je sice prezentován jako horor, ale spíše je to psychologické drama, které hraje na to, že dítě utrpí v dětství určité trauma, které si s sebou nese a ovlivňuje to jeho život. Popravdě, tohle je ve filmu podáno docela dobře a je jasné, že to bude mít tragické následky. Teď je jen otázka pro koho. Ve filmu „Dvojnásobné nebezpečí“ tohle podání funguje.

• 14.5.2020  09:45
    Bojovka (2017)

Americký snímek „Bojovka“ v sobě má skvělý potenciál, vlastně není ani moc špatně natočený, i když to není rozhodně nijak drahá produkce, není to ani špatně zahrané. Ale konec filmu, ten zvrat na zvrat mi tu prostě neseděly. Ne že mi neseděly, mně to zkazilo celý zážitek. Ten závěr byl tak zbytečně překombinovaný, tak moc chtěli tvůrci zaujmout, až mě to odradilo.

• 14.5.2020  08:22
    Scare Me (2020)

Americký povídkový horor „Scare Me“ rozhodně nenaplňuje to, co si vytyčil názvem, protože vás prostě nedokáže vystrašit. On nedokáže vystrašit ani ty jednotlivé postavy, ale na druhou stranu se mu zase musí nechat, že se tvůrci alespoň trochu snažili o celkem jednoduché gore a minimálně malinko toho zhnusení ve filmu „Scare Me“ najdete. Ale nějakou atmosféru? Na to zapomeňte.

• 13.5.2020  10:48

Německo-kanadský snímek „Julie Darling“ má svou kvalitu a je to kousek, který si snadno najde svoje diváky. To, co se zde odehrává, je skvěle zahráno, o to sžíravější je to proto, že se jedná o cosi zakázaného. Jasna, Isabelle Mejias už byla při natáčení dvacítka, nikoli šestnáctka, ale i tak je její podání tatínkovi holčičky natolik dobré, že vás prstě strhne. A můžete ji litovat, nebo nesnášet.

• 13.5.2020  10:30

Americký snímek „Kindred Spirits“ rozhodně není Lucky McKee v té nejlepší formě, vlastně je to Lucky McKee v dost špatné formě, jako kdyby film natočil proto, že prostě něco točit chtěl, ale už neměl nějaký pořádný námět. Ale jsem si jistý, že sem tam se najde někdo, koho jeho pojetí zaujme. Ženské postavy mu prostě jdou, ale ani ty to v případě filmu „Kindred Spirits“ nezachrání.

• 12.5.2020  13:23

Americký snímek „The Slumber Party Massacre“ je ryzím slasherem, kde není ani tak důležité to, kdo je vrahem, protože je to prostě nějaký cvok, ale spíš to, jak se holkám podaří tomuhle vrahovi postavit. A jo, daří se jim to docela dobře, není to nudné, sem tam je to docela dobře drsné a navíc vás bude celou dobu bavit se na všechny hrdinky koukat. Stojí za to.

• 12.5.2020  13:06
    Ryde (2017)

Americký snímek „Ryde“ je celkem fajn v tom, jak se nebojí. Nebojí se zobrazovat nahotu, ukazuje ji celkem přirozeně, i když rozhodně ne na lidech, které by někdo mohl označit za ošklivé, ale především je na „Ryde“ pozitivní, že tu je násilí zobrazeno způsobem, který vskutku není příjemný. Nechcete, aby se tohle lidem dělo. Jen je problém v to, že po dvou vraždách je to najedou repetitivní nuda, které chybí něco víc.

• 11.5.2020  11:52

Britsko-americký snímek „Ďáblova cesta“ nepřináší nic senzačního, i když se tak v závěru chce tvářit. Je to spíš něco, co je jen takový scenáristickým podrazem na diváka, i když je jasné, že už od začátku to je vysvětlitelné. Ale ani děj mezi začátkem a koncem není nijak překvapivý, má ho ozvláštnit jen to neustálé kecání hrdiny, které mně osobně spíš vadilo. Vlastně hodně vadilo.

• 11.5.2020  10:37

Německý snímek „Der Bucklige von Soho“ si na horor ani moc nehraje, i když vraždy zde znázorněny jsou, tedy ve velmi decentním podání, ač v minulosti jistě mohly někomu nějakou jemnou psychickou újmu způsobit. Přece jen je útok na mladé dámy od neznámého muže nadále znepokojivý. V konečném důsledku se ale stále více jedná o detektivní komedii než o film s hororovými prvky.

<< předchozí 1 2 3 4 98 196 293 390