Joker (2019)

Jedna věc je film jako takový. Podle mě mírně nevyužitý potenciál, trošku nudný, v pár věcech ne úplně logický, ale má v sobě nějakou temnou až brutální satiru, která příjemně souzní s aktuální dusnou dobou. Druhá věc je Joaquin Phoenix a jeho výkon, který je sám za sebe na pět hvězd.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Kinberg zřejmě vůbec netušil, co má v rukou. Neříkám že jde úplně o něco legendárního, ale už vznikla nějaká série, nějaké postavy, pár příběhů se rozehrálo, pár postav získalo nějakou hloubku, a teď mělo přijít velké finále. A ono NIC. Vedlejší linky nedořešené, zbytečné zaobírání se méně zajímavou postavou, slabé triky, extra slabý scénář, žádný humor, laciné dialogy... Magnetův postoj k zabíjet/nezabíjet docela zamrzí - je nepříjemné být osudem v rukou špatného scenáristy. Přitom to nejvíc co film měl, je Fassbender+McAvoy. A prostor jim nedal skoro žádný. MF je stále krásný i dnes, takže jedna hvězda za něj. Jinak docela smutek.

Vetřelec: Covenant (2017)

Po zmatečném dojmu, který ve mně zanechal Prometheus, přišel trochu úlevný pocit, že to konečně dává aspoň trochu smysl. Nejsem velký fanoušek celé záležitosti kolem robotů a jejich lidských vlastností, sny, pocity, láska... A hodně se mi nelíbila Waterstonová v hlavní ženské roli. Tragédie. Jinak co se týká hlavní mužské role, a přiznejme si, jde především o něj, solidní práce. Michael Fassbender - dobře se na něj dívá, dobře se poslouchá.

Kingdom (2014) (seriál)

Chytlavé, velmi dobře obsazené, příjemně dramatické. Škoda jen, že je to občas zbytečně "nevhodné pro děti a mládež", protože jinak by se mi to sledovalo mnohem příjemněji. A nemám na mysli násilí. Ženské v tomhle seriálu jsou opravdu prvotřídně nesympatické mrchy, jedna vedle druhé. To udělá docela dojem. A jinak Jay Kulina je top postava. Třetí série mě trošku zklamala po dějové stránce - mnoho příběhů zůstalo nedokončených, a celkově jako kdyby trochu došla šťáva.

Můj kamarád drak (2016) odpad!

Tenhle film má jednu silnou slabinu: nemá příběh. Totiž žádný. Je to dloooouuuhhéé, a předvídatelné, a nudné. Trochu patosu, trochu pohádek, ale všechno je tak evidentní! Jo, a Oona Laurence je nejhnusnější dítě poslední doby.

Eragon (2006) odpad!

I když bych neměla, nemůžu se ubránit srovnávání s dílem JRRT. A je to tak špatné, až je to směšné. A tak směšné, až je to smutné.

Nebe nad Berlínem (1987) odpad!

Pro mě nedokoukatelně nudné. Hned v první (nudné a zdlouhavé) části bylo hned jasné, o co půjde. Lidi jsou přeci tak přemýšlivé, tak citlivé a tak dobré plemeno, jen jsou občas smutní, občas sami....od toho jsou tu andělé, kteří jim pomáhají v těžkých chvílích, a závidí ve chvílích veselých. Ale ani zmínka o tom, že lidi jsou velmi často plemeno nízké, zlé, závistivé, tupé, a jejich úmysly občas skutečně JSOU špatné. To by najednou anděl nezáviděl. Jenže tady se pije kafíčko, mudruje nad životem, kouká do slunce a poslouchá se šelest trávy, a láska kvete na každém rohu. Nemůžu si pomoct, ale vidím to jako zase další agitku na téma "nikdo není lepší, než člověk".

Hledá se Dory (2016)

Velmi pěkně animované, samozřejmě. Ani na vteřinku nudné, dobře nadabované, pěkně spolupracující s předcházejícím filmem, vtipné, pro děti super. A protože mám mírnou fóbii z moře, pro mě chvilkama hororové - a horory já ráda!

Doba ledová: Mamutí drcnutí (2016)

Asi nejlepší ze sorty "nových animáků" jednoho období, co jsem viděla. Netradiční vztah tchán/zeť, občas vtipný vtípek, docela spád a příběh. Není špatný.

Hodný dinosaurus (2015)

Hrozná nuda, nevím pro jaké děti. Jeden T-Rex mi od pohledu připomněl Freddie Mercuryho, a to je tak můj jediný dojem...