Očista: Anarchie (2014)

Podle mně rozhodně lepší než první díl. Frank Grillo je dost v pohodě, navíc je očista z pohledu z venku mnohem zajímavější, než z obýváku jedné nesympatické rodinky... Sice se tu objeví protest typu "skončíme tohle vraždění, povraždíme je!"... Ale aspoň je tu víc úhlů pohledu.

Očista (2013)

Docela vtipný nápad, ale něco mně na tom nepřesvědčilo o tom, že by se to kdy mohlo stát. Všichni totiž řeší jen otázku zákona, ale na světě je mnoho lidí, kteří by na prvním místě řešili otázku morálky, pacifismu, či snad přikázání. Takový pohled mi v celém filmu chybí. Je to jen "je to fajn, dokud se to netýká nás". Ano, to je velmi lidský přístup, ale postavy díky tomu působí velmi nesympaticky a hloupě.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Jak to jenom říct. Chvilku mi trvalo, než jsem našla nějaký význam, nějakou tu metaforu. Dobře, ta se objevila, a já si v duchu říkala "dobře dobře, to by sedělo...". Ale u takového příběhu je důležitý i konec! Nebudu řešit zpracování, na tom není nic co by vadilo. Nebudu řešit ani obsazení, protože lepší než Keanu už by to snad ani nemohlo být. Ale ten závěr to podělal. Nejednoznačný, divný, nepochopitelný. Spustí se nevratný proces vyhlazení lidské rasy. Vzápětí si to někdo rozmyslí, že vlastně pár lidí ještě za záchranu stojí, všude vypadne proud... a konec? A co teda? Je nevratný proces skutečně nevratný? Skončil tedy svět lidí, když jsou takoví, jací jsou? Zastavila se tedy země? Nebo je to zase jenom jeden z těch chvalozpěvů za lidskou povahu, která nakonec vždycky změní nezměnitelné, zvrátí nezvratitelné, a vždycky nakonec všechno přežije??

Jack a obři (2013)

Jak je poznat už podle názvu (původního, a tedy Jack, zabiják obrů), je to pohádka křečovitě hnaná do podoby líbivé pro dnešní mládež. Jack je velmi, velmi, velmi odporný mladík, který nosí bundičku s kapucí, zakouká se do velmi hubené a velmi ošklivé princezny, a když jim v jejich cukrování stojí v cestě pár obrů a jeden Tucci, jistě víte jak to skončí... Nemohla jsem si pomoct, ale fandila jsem obrům. A to se nemá stát! Jedna hvězdička je za nezvykle sympatického McGregora.

Sedm psychopatů (2012)

Přiznám se, že jsem čekala něco "tarantinovského", ve špatném smyslu. Ale přišlo spíš milé překvapení! Žádné dlouhé scény plné zbytečných žvástů, zakončené rychlou a násilnou smrtí. Takový odkaz se objeví jen v úvodní scéně, ale zbytek se odvíjí zcela jinak, a to velmi neokoukaným způsobem. Celý nápad je velmi praštěný a velmi originální, obsazení je dobré, scénář je odvážný a zpracování zábavné.

Něžné vlny (2013) odpad!

Vůbec ani nevím jak začít. Nechápu jak je možné, natočit film tak stupidní, trapný, nepovedený, nudný a nevýstižný zároveň. Obsazení je odporné, dobová stylizace je nereálná, humor je tragicky špatný, bez výjimky, příběh i námět jsou, když budu slušná, z nosu. Že je Vejdělek velmi, ale VELMI špatný filmař jsem věděla už dřív. Ale že je to naprostý debil, to vím až teď.

Chraň nás od zlého (2014)

Málo! Jsou tu jakous takous neoriginální postavy, omšelá zápletka, obohacená snad jenom o The Doors, klišé nesympatická manželka, dcerka fotbalistka, pár mrtvol, tma a déšť... ale to na horor nestačí! Chce to něco originálního, nápaditýho, a hlavně STRAŠIDELNÝHO! Copak nikdo nic takového neumí?

G.I. Joe 2: Odveta (2013) odpad!

Ne, ne, ne, ne, ne! Proč? K čemu? Ty militantní kecy! Ty samolibé držky! Proč já to vůbec sleduju? Aha, protože je tam Dwayne... Ale ani ten to nezachránil. Je to béčko jak prase, plné stupidních nápadů a špatných herců. Dobře, až na výjimky... Willis a Johnson jsou v pohodě, ale za takovéhle filmy by měli dostat pokutu!

Empire State (2013) odpad!

K čemu takovýhle film vůbec vzniká? Fakt strašně nezajímavé. Byl jeden mladík jménem Chris, kterej měl kamaráda Eddieho, a to byl strašnej debil. Všichni to o něm věděli, ale Chris se s ním kamarádil dál, až ho ten debil dostal do maléru, a později do vězení... Kdyby se nekamarádil s Eddiem, nic by se v tom filmu nestalo. Tak proč toho blbečka prostě neposlal někam?

Ve spánku (2010) odpad!

Dvě slova: předvídatelné a nudné. Věděla jsem přesně kdy se co stane, a překvapení nepřišlo ani jedno. K tomu trochu ohavné obsazení, a hlavně jedna velká nuda.