Betmän

dělám v kině

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 26.8.2013  16:52
    Elysium (2013)

Největší problém režiséra Blomkampa je scénárista Blomkamp. District 9 měl problém v tom, že neudržel formu, myšlenka ale byla jasná. V Elysiu je lepší naopak nad ničím nepřemýšlet a kochat se vizuálem. Co se týče práce s herci - Blomkamp z Damona nedostal skoro nic, Jodie Foster na malým prostoru ukázala odvahu jít do filmu s ochrnutým obličejem a vzdala tak poctu Slyovi, Copley je ve svý roli trochu mimo, ale zábavnej.

• 12.6.2013  23:03

Hardcore Beetlejuice. Beetlejuice ovšem ukazuje, jak to může fungovat, tady je příliš mnoho postav, o kterých se nakonec nic nedozvíme, přitom finále u Vánočního stromku mohlo být o tolik zábavnější i s těma všema zrůdičkama ze sklepa.

• 14.4.2013  13:28
    Kouzelníci (2013)

Žádná velká paráda to neni, ale pokud si někdo dokáže celovečerním filmem dělat srandu z Crisse Angela, tak za to má body navíc. Vrtačkou v mozku to jednou opravdu skončit může.

• 2.3.2013  02:53

Mě by ten vlak taky přejel.

• 1.2.2013  16:14

Fleischer asi kdysi viděl LA Confidential a řekl si, že by to natočil líp. Vyšel mu z toho čistej akčňák, práce s postavama, který dostaly prostor mezi jednotlivýma přestřelkama, mu moc nejde a navíc se mu do filmu podařilo dostat snad všechny hollywoodský klišé (bohužel bez nadhledu). Proměna náčelníka Parkera v podání Nolteho z "je mi všechno jedno" do "udělám cokoliv, abych dostal Cohena" trvá asi půl vteřiny. ---menší spoiler--- Jak skončí postava Giovanni Ribisiho, je jasný od první chvíle, kdy se objeví na plátně. --- Zábavnej akční film s velmi dobře obsazenou policajtskou šestkou, Troy Garity s jednim okem a dvěma Thompsonama. --- 65% ---

• 17.12.2012  21:43

Tenhle film mi bohužel k tý útlý knížečce moc nesedí. Kdyby se Hobit vtěsnal pouze do jednoho delšího filmu, šlo by z týhle části vypustit veškerý akční scény, většinu postav (který známe z minulých dílů) a nejenom, že by to neuškodilo, naopak by to byl krásnej úvod se skvělou atmosférou. --- klady filmu: geniální Freeman a Serkis, Glum, vynikající McTavish; výprava, některá hudební témata z Pána Prstenů --- zápory filmu: dlouhej prolog, nutnost cpát tam Froda, Sarumana, Galadriel; Azog, král skřetů, většina akce, scéna se zlobry (tam jsem čekal koncert Freemana, ale vyřešily to triky), neustálý pády ze smrtících výšek, kterým by se měl americký divák smát, protože se při nich nic nestane; některá hudební témata z Pána Prstenů --- wtf momenty: Radagast ve stylu Davida Vávry - Dělejte něco; tvrdě se tvářící Lee Pace --- 65%

• 1.11.2012  17:51
    Skyfall (2012)

V tomhle Bondovi se toho dozvíme docela dost o některých jeho postavách, což se mi dost líbilo, ale jeho pokračováním to asi nepomůže. Do teď to bylo tak (tady se dá použít replika z The Dark Knight Rises), že Bond je oblek, Walther PPK a suchý Martini a Bond tak mohl být kdokoliv, což od teď prostě nepůjde. Idris Elba může být vynikající 007, ale nikdy nebude a nemůže být James Bond. Přitom co se týče M a Q, připravili si tvůrci dobrou půdu pro dalších pár let. --- Film samotný je natočen úžasně, rád ho uvidím brzy znovu.

• 22.10.2012  00:29

The Exorcist light. Ale z tý holky možná něco jednou bude.

• 11.10.2012  12:48
    Looper (2012)

Filmu bych dokázal odpustit pomalý tempo a špatnou režii, kdyby nakonec dával nějakej smysl, bohužel tenhle film nedává žádnej.

• 4.10.2012  14:20

Ve všech ohledech slabší než jednička, z mnoha scén díky zběsilýmu střihu člověk vůbec nic neuvidí, což je škoda, protože právě v prvním díle ukázal Liam Neeson to, že umí seřezat kohokoliv jakkoliv a všechno to bylo krásně přehledný a proto to působilo skoro až reálným dojmem, zatimco tady se kvůli zpracování mění i těch pár dobrých nápadů ve vysmívaný "WTF" momenty. Zbytečný pokračování, Liame, vyprdni se na to a nastup k Expendables.

• 29.9.2012  02:20

Zoufale nevtipnej film, ve kterým je nejlepší Lincoln Continental z roku ´67. Jiný filmy jsou tak blbý, až jsou aspoň zajímavý, ale to neni případ týhle kraviny, na který si Dax Sheppard slušně namastí kapsu (k dnešku pouze US tržby 14 mega dolarů při rozpočtu 2 mega).

• 28.9.2012  00:12
    Divoši (2012)

Vynikající Del Toro, otravná vypravěčka Lively. Chvílema jsem měl pocit, že sleduju film od nebožtíka Scotta, ale ten by se s tim možná popral zajímavějc.

• 9.8.2012  15:11

Celou dobu jsem čekal na něco zásadního, a že to byla dlouhá doba, no a když začal hrát Moby, tak mi bylo jasný, že už to nepřijde a já se můžu chystat k odchodu. Úvod filmu z Aljašky a těch pár scén s vždy výborným Oscarem Isacem předčí zbytek filmu, kde se už akorát střídaj bezejmenný postavy, který hrajou nesympatický herci, vrcholem filmu je pak thajskej T-1000. Bourne po prvním díle už dál nemá co říct, byla by to ideální látka na televizní seriál, taková vážněji braná konkurence Chuckovi. Další filmy ale už prosím ne. P.S. Tony Gilroy je těžkej rutinér. V pozitivním i negativním smyslu. Edward Norton z toho pro sebe vymáčknul maximum.

• 12.5.2012  15:59
    Autosalon (TV pořad) (2005)

V současné podobě pořadu čistý odpad, a to jen zásluhou party moderátorů, pardon, oni jsou vlastně experti.

• 8.5.2012  23:26
    Avengers (2012)

Tenhle film se mi líbil, hodně mě bavil a určitě si ho koupím na BluRay. Rozhodně ale nehodlám kvůli tomu film nadhodnocovat a přehlížet jeho nedostatky, které jsou pro mě v některých věcech dost zásadní. Film začíná v divné lokaci, s postavou tajemnou jak Hrad v Karpatech. Tato postava kdesi vyštrachala Lokiho a také motivaci ke zničení Země, což povede k její nadvládě nad vesmírem. Loki poté započne svůj důmyslný plán, do kterého postupně zatáhne všechny členy Avengers, s kterými jsme doposud měli tu čest v samostatných filmech, přičemž jejich zapojení do děje je docela samoúčelné, stejně jako lokace, kde se tým setkává. Ve scéně, kdy zbytečná postava agentky Hill, kterou hraje patrně ze známosti obsazená Cobie Smulders, řídí vzlet toho megavznášedla, by se nejspíš neztratily ani hlášky jako Karbonizujte koksohydráty! Akcelerujte moderáty! Celou povinnou seznamovací část filmu je vidět, že film stál hodně peněz, je v něm spoustu skvělých postav hraných skvělými herci, ale i přes pár hezky vypointovaných dialogů se jedná o nutné zlo, které musí předcházet závěrečným akčním orgiím. Při těch jsem se bavil, ale invazi nad velkým americkým městem z jakési podivné brány otevřené zařízením umístěným na mrakodrap jsem viděl už minulé léto. Asi nikomu zážitek z filmu nezkazím, když tady napíšu, že to Avengers zvládli. Sečteno a podtrženo, je tu film s postavami, které jsme už viděly, se scénářem, který stejně jako Iron Man 2 přináší dobrou zábavu díky dialogům, ale jinak svět filmu ničím neobohacuje, když finále nestoudně kopíruje od Transformers 3, s režisérem, který do děje tahá divné postavy bez jakékoliv zřejmé návaznosti na univerzum Avengers, zato které by se neztratily v Buffy, z Lokiho, který byl v Branaghově podání vcelku uvěřitelně motivován po vzoru Shakespearových dramatů, se stává jen obyčejný magor a to vše bez jediné špetky emocí (SPOILER ani smrt agenta Coulsona nijak emotivní nebyla, spíš jsem v tu chvíli přemýšlel, na kolik filmů měl Gregg podepsanou smlouvu KONEC SPOILERU). U filmu jsem se sice hodně bavil, ale pokud se nad ním zamýšlím, nemůžu ho hodnotit lépe, Whedonův přínos jako scénáristy i režiséra je přinejlepším průměrný, což u produkce za takové peníze, kdy si producenti můžou dost vybírat, je spíš smutné a vede k úvahám nad tím, jak by film vypadal, kdyby ho natočil někdo jiný. Michael Bay umí s japonskýma hračkama odvést minimálně stejnou práci, vyvolává emoce při "smrti pitomýho auta," proč tohle neumí udělat Whedon se zázemím v padesáti letech komiksových sešitů, to je mi záhadou, vklad režisérů samostatných filmů Avengers mi přišel větší. Vzhledem k úspěchu filmu nečekám, že by Whedona do dvojky vyměnili, takže může nastat to, co se stalo u Iron Mana 2. Je to škoda, potenciál byl větší. na dvojku se budu těšit, ale nečekám zázrak, protože ten se nestal ani u tohohle díla, momentálně 12. nejlepšího filmu všech dob podle uživatelů ČSFD.

• 19.4.2012  15:15

V tomhle filmu několikrát uvidíte product placement s Coca-Colou Zero. Tá se má k normální Cole asi tak, jako tenhle film k filmům Michaela Baye. Většina ingrediencí je stejná, chuť vám slibuje stejnou, ale to nejlepší (a taky nezdravý) tam prostě chybí. I tak to neni špatný.

• 4.2.2012  15:30

Samotnej Lemmy stojí mimo všechny stupnice, takže kdybych měl hodnotit jenom podle něj, bylo by to hodnocení absolutní. Bohužel ale i samotný filmaři Lemmyho vidí spíš jako boha a tak se zřejmě i báli ptát na ty míň příjemný a nepříkladný věci, kterých má Lemmy za sebou opravdu hodně. Tenhle dokument se snad nemůže nikomu nelíbit, Lemmy je opravdu jedna z nejzajímavějších osobností rockový scény, působí dojmem nejhodnějšího pána na světě a přitom má vypitou roční produkci palírny v Lynchburgu, fetoval i se samotným Jimim, měl tisíc ženskejch a má spoustu dětí, akorát neví kde a kolik. Dokument na mě působí neúplně.

• 18.1.2012  13:57

Fincher nedokáže natočit špatnej film, od roku 1999 ale nenatočil z mýho pohledu ani nic výjimečnýho. V tomhle případě se mi moc nelíbí odsunutí detektivní linie příběhu do pozadí na úkor opájení se divností postavy Lisbeth, která na mě nepůsobí moc realisticky, v tom je původní film lepší a v samotný dějový lince pak vítězí na plný čáře. Naopak se mi ale líbil víc Craig, než Nyqvist, ve svý roli byl výbornej Plummer a potěšil mě i Goran Visnjic. Skarsgaard ve svý roli bohužel stejnej jako v jakýkoliv jiný, Rooney Mara je herečka, od který do budoucna nic nečekám, i když za tuhle roli jí spousty lidí velebí (protože se svlíkla, no paráda! Fuka probuď se!) a i když se do role ve Fincherově pojetí hodila. Co se týče Reznora, mám rád hudbu NIN, jeho "zvuky" k filmu sedí, ale čekám, jestli přijde někdy i sněčim novým.

• 28.12.2011  15:27

Film s velmi matným a hloupě se chovajícím záporákem, plný logických lapsů a gradující ve své polovině, se zbytečně natahovaným závěrem. Bez Pegga by to byla děsivá nuda. Brad Bird byl záruka toho, že to nedopadne špatně, pracovat s kamerou umí dobře, ale jinak filmu nedává vůbec nic navíc. Se současným konceptem můžou producenti sypat jeden díl za druhým, zábava je to solidní a vynášet to bude slušně, ale po pár dnech se mi z filmu nevybaví skoro nic.

• 6.12.2011  00:16
    Standardní situace (amatérský film) (2010)

Vynikající nápad, pokulhávající provedení. Ale dobře mě to pobavilo.

• 12.7.2011  19:09

David Yates žádnej styl nikdy neměl, ale tohle asi musel dotáčet producent. Jednoznačně nejhorší díl, postrádající silné momenty i ve chvílích, které měly být asi nejsilnější v sérii. Více i méně důležité postavy umírají bez povšimnutí jak na běžícím páse, i smrt bezejmenného dělníka #3 v Austinu Powersovi vyvolává víc emocí. Jediné pozitivum je, že po tomhle konci série už nikdo kromě studia další díl chtít nebude, zatímco kdyby se film povedl, Harry by mi asi chyběl.

• 2.2.2011  01:17

Uprchlík byl o trochu lepší... ve všem.

• 14.1.2011  16:47

Seth Rogen moc mluví, takže se opakuje to, co Pineapple Express - tam byl lepší než Rogen Franco, tady je lepší Chou (a Franco taky).

• 7.1.2011  14:39

Nebejt superakčního finále s digitálním démonem s nepadnoucím hlasem, nutnými úmrtími a úplně zbytečným doslovem, dal bych hodnocení vyšší. Nejlepší výkon podávají v tomhle filmu nepřekvapivě herci ve vedlejších rolích, Cage stejnej jako vždycky poslední dobou, Perlman hellboyovsky zábavnej, ta holka v roli čarodějnice určitě nejlepší.

• 23.11.2010  18:12
    Ďábel (2010)

Už z fotek tady v profilu filmu bylo bohužel poznat, kdo tim ďáblem teda bude. Ale jinak vcelku dobrý, Shyamalan se pomalu odráží od dna.

• 23.9.2010  01:22

Scénář tupej, ale jinak to má docela styl, super hudbu, no a úvodní titulky z Tokya jsou pro mě geniální.

• 18.7.2010  22:43

Mizernej film, kde všichni odpadaj jak mouchy a pitomou nánu, která nedokáže ani ujet autem, na konci pak bába honí asi 20 minut po táboře. Půlminutas Jasonem na konci filmu zachránila aspoň od odpadu.

• 29.6.2010  14:56

První díl jsem neviděl, druhý díl byla tragédie, tentokrát se díky Sladeovi dá mluvit o výrazném zlepšení, na to, s čim musel pracovat, to vlastně nemohlo dopadnout líp. Děj totiž od druhého dílu nezaznamenal žádný pokrok. Postavy jsou tady o dost příjemnější. Lautner stále neherec, Dakota Fanning hrozná.

• 10.6.2010  17:26

Ke slabším čtyřem hvězdám se přiklánim i přes horší zpracování hlavně proto, že mě to bavilo. Nic víc.

• 9.5.2010  00:30
    Kick-Ass (2010)

Po druhým shlédnutí během tří dnů musim přidat pátou hvězdičku a o víkendu jít znovu do kina. UNFUCKINBELIEVEABLE.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6