Alenuch

Alenuch

<< předchozí 1 2
    • 16.9.2016  15:36

No, já nevím, pro mě trochu zklamání. Už druhá kniha byla o něco málo horší než první, ale film tomu tuplem nasadil korunu. Bridget už není ztřeštěná a prostořeká, ale místy je z ní skutečně hloupá husa (třeba právnický večírek a označení hosta „plešatej, zazobanej debil“, trapnost nad trapnost), navíc ubyla taková ta její štěněcí roztomilost, která mi chybí. Kromě hlavní postavy bohužel scénáristé odstřelili i děj, nechápu, proč oproti knize naprosto pozměnili zápletku, a to výrazně k horšímu. Sice se ve filmu vyskytuje postava, jejíž „každé slovo je jako žahnutí medúzou“, ale není to ona úhlavní nepřítelkyně Rebecca jako v knížce, a nechápu její smysl ve filmu. Rebecca není nesympatická kráva, která jde po Markovi hlava nehlava, ale milá a krásná dívka, která jde po něčem (někom) úplně jiném. Tím se rozchod Bridget a Marka stává ještě více nesmyslným a zbytečným než v knize. Ocenila jsem několik vtipných scén a skutečně jsem se bavila u rvačky v kašně, ale jsem zklamaná z té přehlídky nevyužitých možností.

• 16.9.2016  15:33

Můj srdcový film. Bridget je obyčejná, někdy trapná, ale většinou vrcholně sympatická a milá singl(ovka), se kterou je radost se ztotožnit a sdílet její propady i vítězství. Je zábavná, prostořeká, utrápená i opilá, ale pořád uvěřitelná a úžasná. Jedná se sice o klasickou romantickou komedii, ve které hrdinka volí mezi dvěma muži (za mě je od začátku jasno, Mark Darcy vede na plné čáře), ale je to nejen podáno velmi vtipně, ale hlavně spoustu situací člověk zná ze života (většina scén s matkou typu „Utíkej se převléknout, připravila jsem ti na postel něco pěkného.“) a o to je to zábavnější. Co se týče herců, všichni jsou naprosto přesní, Renée báječná, Colin neodolatelný a Hugh správný hajzlík. Tohle můžu vidět znovu kdykoliv.

• 6.2.2015  21:53
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Raketový nástup, rozpačitý dojezd. Když jsem seriál začala sledovat, suverénně jsem sem hodila pět hvězd, ani jsem se moc nemusela rozmýšlet. Po devíti řadách snižuji na čtyři a i ty nechávám částečně z nostalgie po těch záchvatech smíchu, které mi tenhle seriál dopřál. Celá pětice mi byla sympatická a bavilo mě na ně koukat, ale co je to platné, když zhruba od poloviny seriálu přestává být část vtipů vtipná, zápletky jsou čím dál divnější, přestávám se pomalu ale jistě orientovat v Tedových přítelkyních, matku pořád neukázali a do toho ta nesympatická "útěkářka" Stella. Proměna Barneyho mě upřímně řečeno taky moc nepotěšila - sice se objektivně asi mění na trochu lepšího člověka, ale přestává to být taková zábava. Celý závěr mi připadal potom už hodně zbytečně natahovaný, jako jediné pozitivum v tom zářila "matka", opravdu příjemná a extrémně sympatická a milá postava. Proč ji tam jen nedali trochu dřív? Samotný konec mi přišel natolik trapný a potírající většinu toho, co bylo řečeno předtím, že jsem se fakt cítila zklamaná - i přes název seriálu o tu matku vlastně ani na chvíli nešlo. Lepší než Přátelé? Ani omylem...

• 17.1.2015  18:01
    Comeback (TV seriál) (2008)

Vzhledem k tomu, že se u každého dílu nahlas směju jako bez mozku, nemůžu dát nic jiného než pět hvězd. Všichni herci se mi tam fakt líbí, u Martina Dejdara jsem byla nejvíc překvapená - k tomuhle typu role bych si ho nikdy nepřiřadila a přitom je skvělý. Když se chci pobavit, vyberu libovolný díl a spokojenost je zaručena.

• 17.1.2015  17:45
    Princezna a písař (TV film) (2014)

Hodně jsem se na pohádku těšila a celkem jsem nebyla nijak zvlášť zklamaná, ale tedy ani nadšená. Akčnost pohádky mi nevadila, přišlo mi celkem zábavné, jak princezna leze po střechách a topí se v bažině. Navíc písař Matouš Ruml byl velmi sympatický a hodně se mi tam líbil. Co je to ale platné, když si tvůrci neodpustí trapný zvrat se shledáním otce a syna po letech (co jako dělal furt v tom močále, když ten, koho hledal, se nerušeně producíroval po zámku?) a navíc princeznu bych si představovala trochu jemnější, princeznovatější - ostatně kterákoliv z dvorních dam by se mi líbila víc, osobně bych hlasovala pro Marii Doležalovou a líbil by se mi právě ten kontrast něžného vzhledu a akčního lezení a běhání. Naštěstí rádce v podobě Petra Nárožného nikdy nezklame. Sečteno a podtrženo - průměr.

• 17.1.2015  17:35

Nebylo to špatné, ale strašně, strašně, strašně zdlouhavé. Příliš mnoho času se nedělo nic zvláštního, než se vůbec princ se svým dvojníkem prohodil, uplynula celá věčnost (aspoň pocitově), přitom to je to, na co se celou dobu čeká - hlavně tedy co bude potom. Jinak byla pohádka dost výpravná, neodfláknutá, herci se mi líbili, i když Celeste Buckingham, která ovládla v ČT prakticky celou upoutávku, se tam vyskytovala méně, než jsem čekala. Není to průšvih, ale kdyby se to nejméně o půl hodiny zkrátilo, rozhodně by to věci prospělo.

• 17.1.2015  17:22

Klasická romantická komedie s mnoha klišé, typicky "osamělá sirota versus velká milující se rodina obohacená ještě o souseda a slavící v pospolitosti Vánoce". Faktem ale je, že nemám problém ji vidět už po několikáté, protože jak Sandra Bullocková, tak i Bill Pullman jsou tady opravdu hodně sympatičtí a tvoří skvělý pár (tedy po několika peripetiích). Pokud mám náladu na romantiku, Zatímco jsi spal mě nemůže nijak urazit.

• 8.1.2015  09:55
    Trampoty vodníka Jakoubka (TV film) (2005)

Soudě podle obsazení jsem se na pohádku fakt těšila, ale byla jsem hrozně zklamaná (a to říkám jako někdo, kdo má pohádky rád a je k nim shovívavý). Vadil mi hlavní "polovodník" a jeho trapné scénky s nějakými zbrojnoši u vchodu do zámku, vadila mi jeho matka, která přehrávala až se hory zelenaly, navíc co slovo, to perla, vadily mi zbytečně patetické a slzopudné scény neodlehčené ani kapkou humoru. Vodníkovi jeho bývalá milá každý den posílá jídlo, ale on neví, jestli by ho chtěla a jestli na něj nezapomněla? Pche - normálně bych do zápletky pohádky nehrabala, ale přesně v takovýchhle chvílích se ve mě probouzí cynik. Princezna a král jako kdyby přišli z nějaké jiné (lepší) pohádky, ale díky aspoň za ně - byli jediné příjemné oživení celého toho díla.

• 13.8.2014  12:59

Ale jo, mě se to líbilo. Méně temný než předchozí díly, přestože koncem filmu se ta temnota celkem dožene a jeskyně uprostřed oceánu taky není zrovna útulná. Celkem dost prostoru je ale věnováno vztahovým záležitostem, což film odlehčuje a nápoj lásky nebo felix felicis jsou moje oblíbené úseky (Rupert Grint konečně pořádně mohl předvést svůj komediální talent - jeho procitnutí z nápoje lásky je skutečně kouzelné). Vyzdvihnu opět Helenu Bonham Carterovou, která je prostě nepřekonatelná a úžasná a zároveň trochu lituji, že nedostal více prostoru profesor Snape. Hvězdička dolů kvůli tomu, že jako několik předchozích dílů může být tento film neznalci předlohy méně pochopitelný.

• 2.7.2014  12:19
    Hrbáč (1959)

Pro mě tohle není nejlepší adaptace, a to přestože obvykle dávám přednost starším verzím filmů před novějšími. U tohohle románu mám raději zfilmování s Danielem Auteilem, ačkoliv i tam by se našly mouchy. Bohužel však pravdou je, že nemám ráda Jeana Maraise. Jakkoliv je tedy toto zfilmování celkem kvalitní, včetně pěkných šermovaček a krásné Aurory (přestože když na ni pokřikují "Óroro", vstávají mi vlasy na hlavě), není to nic, co bych si s chutí pouštěla opakovaně. Bohužel.

• 2.5.2014  12:48
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Přiznám se - filmy, převedené do jiné doby, než se odehrává jejich předloha, nemám moc ráda (resp. moje prvotní nedůvěra je značná). Až Sherlock mě ale přesvědčil o tom, že to je vina těch filmů, které jsou hloupé tak jako tak, a ne toho, že se odehrávají jindy, než autor předlohy zamýšlel. A přesvědčena jsem o tom byla poměrně razantně, od prvního dílu, který jsem zhlédla prakticky s otevřenou pusou, se kvalita stále drží. A nejde jen o zpracování příběhů, zásadní je i skvělý výběr hlavních představitelů. Benedict Cumberbatch je skvělý herec a dostatečně zvláštní na to, abych mu věřila toho geniálního podivína Sherlocka, zatímco Martin Freeman skvěle zosobňuje typ "obyčejného" člověka, jež výjimečně dobře vyvažuje tuhle nesourodou dvojici. Jsem nadšená, nedočkavá a pořád mám pocit, že zůstávají otázky, které jsou nezodpovězeny, což mě nutí nedočkavě se třást na další díly. Tak sem s nimi!

• 2.5.2014  12:26

Napíšu to jednoduše - jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Louis de Funésem. Jako proradný ministr je špičkový, ale co se rozjede po tom, co je odvolán a zbaven řádu zlatého rouna, to nemá obdoby. Pomocníka má ve svém sluhovi Blazovi ("A co když se mě zeptají, co jsem viděl v Americe?" "Američany."), který ovládá skvělý budíček ("Zlaťák chybí!") a čištění uší skrz hlavu, ale je zdatný i jako nastrčený milenec královny ("Pomnanecka!"). Navíc to kdysi bylo moje první setkání s Yvesem Montandem a jsem trochu kacířsky ráda, že tu roli hrál on a ne původně uvažovaný Bourvil - podle mě se do ní hodí lépe. Nevím, co dalšího dodat, nejoblíbenější scénu těžko vybrat, protože bych jich tu musela vypsat asi dvacet. Film, ke kterému se vždycky budu vracet. "Proč mě nevítáte? Vy máte jásat!"

• 15.4.2014  18:53

Filmům natočeným herci mám tendenci trochu nevěřit, ale Jiří Mádl mi udělil lekci. Výborný film, se spoustou hravých nápadů a vtípků, zajímavý příběh s do určité míry překvapivým rozuzlením, ale v první řadě naprosto skvělí dětští herci, a to jak oba kluci, tak i jejich spolužačka. Tak přirozeně a "normálně" hrající děti jsem neviděla ani nepamatuju (vlastně pamatuju, představitele Harise jsem viděla v jednom dílu Comebacku, a i tam byl svělý) a i díky nim je člověk hned vtažen do děje a prožívá s nimi všechno, včetně neveselých okamžiků. Tomu říkám majstrštyk.

• 24.3.2014  13:20
    Babovřesky (2013)

Je pravda, že kdysi dávno jsem doufala, že Zdeněk Troška najde po Kameňácích formu a natočí něco jako Slunce, seno..., ale teď vím, že už toho prostě není schopen, nehledě na to, že Helenu Růžičkovou evidentně nelze nahradit. Mě na Babovřeskách nejvíc vadilo to, že to není komedie. Snesu klidně i hrubozrnný humor, ale musí být skutečně vtipný. Tady jsem se zasmála jednou (Žilková k Vondráčkové: Prodávám příčesy a mám barvu i na tebe, takovou tu pochcanou slámu.) a tím pádem jsem měla bohužel čas sledovat "děj". Problémem je asi to, že zatímco většina fanoušků to bere jako film, u kterého takzvaně "vypne", mě bohužel tenhle typ filmů nutí k přemýšlení - proč se postavy chovají tak divně, co to proboha říkají, proč starosta neposlechne a nepřeparkuje si to blbé auto zpod drátů s holuby, proč se farář nejdřív nezeptá svojí sestry, jak to bylo s jejím pohovorem u starosty a jde ho rovnou zmlátit, aby si teprve po další hodině filmu všichni sedli a řekli si "tak si to pojďme vysvětlit", proč se báby celý film faráři posmívají a pomlouvají ho a potom jim k obratu o 180 stupňů stačí divná promluva divné jeptišky.... a takhle by se dalo pokračovat pořád dál. Odpad to není, už jsem viděla větší hrůzy, ale pravdou je, že jedinou příjemnou věcí tam byly scény Jana Dolanského a Lucie Vondráčkové, kteří byli milí, sympatičtí a nepřehrávající. Znova na to koukat nebudu.

• 27.12.2013  10:34
    Sněžný drak (TV film) (2013)

Pro mě o fous vyvedenější pohádka, než štědrovečerní Duch nad zlato, ačkoliv k ideálu má taky daleko. Hlavní výtku směřuji k princi, který byl sobecný zbabělec a jako divák jsem tedy nechápala, proč je kvůli němu princezna ochotná riskovat život. Princezna je dost akční, raději běhá s kordem než tančí na plesech, což už jsme sice taky viděli, ale proč ne - Petra Tenorová je krásná a na princeznu jako dělaná. Saša Rašilov mi na krále připadá ještě dost mladý, ale budiž, člověk musí občas přimhouřit oko. Příběh jako takový se mi líbil, včetně souboje draků, jen to zlomení kletby, o kterou tam celou dobu jde, se mohlo odehrát nějak zásadněji - princ z toho vyšel dost levně na to, jak blbě se choval celou dobu. Celkově proč ne, je to lehký nadprůměr.

• 27.12.2013  10:13
    Duch nad zlato (TV film) (2013)

Pohádka je sice žánr především určený dětem, ale občas se podaří, že se ani dospělí nenudí - tady se to ale bohužel nestalo. Je pro mě trochu obtížné tohle hodnotit, protože nevím, jestli věci, které mi lezly na nervy, by mi v deseti letech nebyly jedno. Každopádně největší výtku směřuji ke scénáři. Vadilo mi, že Vojta je docela dost jelito, což je použito pro natahování příběhu, který by jinak mohl skončit po půl hodině (viz neuvěřitelná scéna, kde je Vojtovi ukradeno křesadlo a on místo honění zloděje - kterým byla Jiřina Bohdalová, chycení by tedy bylo záležitostí vteřin - sedí na posteli s hlavou v dlaních, aby pak křesadlo mohl složitě přes několik osob získávat zpět). Naopak oceňuji tradičně svělého Viktora Preisse, příjemné a nekřečovité dětské herce a krásnou a milou Veroniku Kubařovou. Na rozdíl od většiny mi nevadila ani Jiřina Bohdalová, jejíž příšerné zuby a strašlivá paruka byly celkem vtipné. Shrnuto a podtrženo, průměr.

• 16.8.2013  16:09
    Vyznání Anny Elliotové (TV film) (2007)

Předlohu jsem četla několikrát a mám ji moc ráda, proto mě dvojnásob mrzí, že nemohu dát více hvězd. Ve srovnání s adaptacemi jiných knih Jane Austenové však tohle skutečně není žádný zázrak. Dost podstatným nedostatkem v mých očích je, že mi nevyhovuje hlavní hrdinka - a to jak vzhledem (Anna byla hezká, ke konci knihy dokonce krásná, ale tady krásu bohužel hledám marně), tak i chováním. Ve filmu je to jen vyjukaná chudinka, která plaše pokukuje po ostatních, kdežto knižní Anna byla mnohem životaschopnější, živější, chytrá, milá, ironická... prostě skvělá. Nic z toho ve filmu nevidím. Závěrečné běhání už tu bylo propráno tolikrát, že nemá cenu ho znovu rozmazávat. Ovšem závěrečný polibek (který tam pochopitelně nemá co pohledávat) zmínit musím - trapný, až mi naskakuje husí kůže, neskutečně protahovaný a tím pádem značně nechutný. Je mi to tak líto, že se to nepovedlo lépe. Film sám o sobě není propadák, ale Jane Austenová a my s ní si zasloužíme rozhodně více!

• 4.6.2013  12:30

U hodnocení tohohle filmu mám menší problém s tím, že zatímco jako romantická komedie je to za čtyři hvězdy, v rámci filmů a seriálů podle Jane Austenové jsou to takové tři hvězdy, možná i slabší. Největší problém mám se změnami v ději. Dalo by se mávnout rukou, protože k nějaké úpravě zákonitě dojít musí, ale tady jde o celkem zásadní věci, měnící vyznění hlavní postavy Fanny. Ta předvede ve vztahu k nápadníkovi takový veletoč, který by knižní Fanny nikdy, NIKDY neudělala. Protože jako hrdinka je sice dost pasivní, ale ve svých názorech pevná. Ve filmu tedy, obávám se, působí v tu chvíli jako trdlo, které neví, co chce. K dalším výtkám přidávám hlavní představitelku – zahrát uvěřitelně čerstvě dospělou dívku se jí podle mě nepodařilo, Edmund vedle ní vypadá jako kluk. Přes to všechno dávám čtyři hvězdy zejména proto, že milovník romantických komedií nezatížený předlohou a vnímající jen samotný film bude zcela jistě spokojen, nehledě na skvělého Jonnyho Lee Millera, který je jako Edmund prostě nepřekonatelný.

• 28.5.2013  13:03
    Odpočívej v pokoji (TV seriál) (2001)

Opravdu výborný seriál! Zvláštní, originální, takový, na který nesedí žádné škatulky, do kterých by ho člověk chtěl zařadit. Tady vezmou váš největší strach, některou z postav a tím pádem i vás v tom pořádně vyráchají, a často zakončí tak, jak nejvíc nechcete. A vy jen sedíte a polykáte slzy. Aby ale nedošlo k omylu, není to tak rozhodně vždycky, seriál je i černočerně vtipný, a na úvodní sekvence s něčí smrtí jsem se vždycky těšila, ale ta všudypřítomná lehká deprese tam prostě je. Všechny postavy jsou zatraceně uvěřitelné – chvilku je chápete a rozumíte jim jako nikdo jiný, chvilku je nesnášíte a ptáte se sami sebe, co je to proboha za blázna. Oblíbenými postavami pro mě byli nepřekvapivě Nate a David, hodně dlouho jsem si naopak hledala cestu k Brendě. Ovšem třeba k jejímu bratrovi Billymu jsem si ji nenašla nikdy. Konec mě rozsekal tak jako většinu lidí tady, opravdu síla.

• 21.5.2013  12:40

Dneska nepoteče voda aneb jak účinně přivést sousedy do blázince. Podle mě opravdu vtipná komedie, při které si můžete vybrat "tým" a držet mu palce, aby to co nejlépe natřel těm za zdí. Moje sympatie se v čase trochu přelévaly z jedné rodiny na druhou, ale v součtu jsem delší dobu byla na straně Bartáčkových, protože co Iva Janžurová dokáže vyjádřit jen obličejem a tónem hlasu, to jsem snad ještě neviděla. Všichni zúčastnění jsou ale perfektní, hlavně v tom, jak skvěle dokázali zahrát navenek nóbl lidi, kteří jsou ve své podstatě malicherní a přízemní. Kouzelné.

• 26.4.2013  13:59
    Sanitka (TV seriál) (1984)

I přes skvělé herecké výkony a zajímavé prostředí záchranky nepatří tenhle seriál k mým oblíbeným. Asi mi přijde příliš depresivní, spousta vztahů mezi postavami je poznamenána hořkostí a nedořešenými negativními záležitostmi a člověk se nedočká téměř žádného odlehčení. Tím nemyslím, že by z toho měli udělat sitkom, ale na mě to bohužel bylo příliš bezútěšné. K tomu navíc ta titulní píseň, že můj čas je pouhopouhé prozatím a mám ho míň než se mi zdálo před půlhodinou - je fakt, že k seriálu se hodí, ale pro mě je to jen depresivní tečka na konec.

• 16.4.2013  10:41
    Nevinné lži (TV seriál) (2013)

1.díl – zajímavé a aktuální téma o tlaku okolí na pětatřicetiletou ženu bez dětí, i když by se dalo pochybovat o tom, zda se jednalo o nevinnou lež – hlavní hrdinka lhala docela dost a systematicky několik let v kuse. Nicméně herecky skvělé a scéna, ve které manžel na všechno přijde, byla opravdu vynikající. ------- 2.díl – největší překvapení. Čekala jsem, že všechny příběhy budou laděny spíše vážně až depresivně, ale tohle bylo hravé, vtipné a milé. Herecky silný a sympatický ústřední pár, k tomu vynikající Jitka Čvančarová a Boris Hybner v nezvyklé roli. ------- 3.díl – neviděla jsem. ------- 4.díl – nejslabší článek série. Téma už je provařené víckrát (zdravím humbuk kolem díla Můj vysvlečenej deník), navíc tady bylo podáno divně – tak nějak hrozně vážně a bez nadsázky, například mi lezl na nervy třeba fňukající hrdina, který hledá pochopení u policistů. Trochu výš to vytáhlo pár cynických vtípků Martina Hofmanna. ------- 5.díl – opět zajímavé a hodně aktuální téma, aneb jak zničit neoblíbeného učitele snadno a rychle. Vynikající Marek Taclík opět nezklamal, držela jsem mu fakt palce, aby se ti hajzlíci prořekli nebo přiznali. Jen byl trochu zvláštní ten konec, tedy deset minut lezení po skalách, kdy člověk každou vteřinu očekává, že se NĚCO stane… a ono nic – prostě vylezli nahoru. ------- 6.díl – citlivé téma dvou matek vychovávajících syna, který pátrá, kdo je jeho otec. Tahouny příběhu u mě byli tradičně skvělá Tereza Brodská a sympatický kliďas Hynek Čermák. Konec opět nebyl tak úplně uzavřený, ale celkem vzbuzující naději. ------- 7.díl – jak nejlépe dojet na to, že je člověk poctivý a pracovitý, ukázal sedmý díl. Herecky opět vynikající, věřila jsem jim každé slovo včetně toho, že je bohužel opravdu takhle snadné spadnout do problémů. Co mě ale opravdu naštvalo, byl ten konec, resp. absence konce. Žádný z příběhů nekončil úplně doslovně, ale vždycky se dal najít alespoň náznak, jak by to asi mohlo pokračovat. Tady jsme uprostřed napínavé scény a najednou prostě nic, jen titulky. Zmínila jsem se už, že otevřené konce vážně nesnáším? ------- 8.díl – podle očekávání herecký koncert tří dam, navíc na téma, které se svým zaměřením na rodinné spory a staré křivdy může dotknout největšího počtu diváků. I když příběh byl trochu předvídatelný, není to nijak na škodu. Taky oceňuji vzhledem k tématu překvapivě hodně vtipných scén. ------- Pokud shrnu sedm dílů z osmi, které jsem viděla, až na čtvrtý díl jsem ráda, že jsem tomu věnovala čas. Vynikající herci, zajímavé a povětšinou originální scénáře, sympatická snaha dát šanci i začínajícím tvůrcům. Myslím, že tohle se České televizi opravdu povedlo.

• 29.3.2013  13:02
    Tetovaný (1968)

Příjemná komedie, ve které Louis de Funés dostál svému obvyklému typu vzteklého rtuťovitého chlapíka, který všechny okolo komanduje. Mám tenhle film moc ráda, kromě herců a vtipných situací oceňuji také skvělou chytlavou hudbu. No a ten (nadabovaný) smích Funésovy manželky mi bude znít v uších ještě dlouho: "Když si pomyslím, kde ho objevili!"

• 13.1.2013  16:57

Tohle je pro mě do jisté míry osobní film, protože i já jsem si kdysi v pubertě prošla fází "mám úžasné kamarádky, které se mě ale snaží spíš zbavit, protože jim připadá, že nejsem na tak vysoké úrovni jako ony". První sledování tohohle filmu se tedy neobešlo bez mokrých kapesníků a myšlenek na to, jak jsem mohla být tak blbá. I přes jistou naznačenou slabost pro nešťastný osud Muriel ale musím říct, že se jedná o výborný film, který však nemohu označit za čistou komedii. Kromě spousty opravdu vtipných scén (jako nejoblíbenější mám Muriel tančící s Rhondou na Waterloo nebo svatební nástup) je tam i hodně scén spíše smutných (pro mě cokoliv s matkou Muriel). Je to tedy trochu jiný film, než běžná romantická komedie, ale já ho s klidným srdcem doporučuji.

• 11.1.2013  13:19
    Definice lásky (TV film) (2012)

Směsice různých příběhů a tudíž několik hrdinů není na závadu, ale tady je problém v tom, že některé příběhy jsou prostě divné (asi nejvíc kluk kupující zásnubní prsten - nerozumím, co mi tím mělo být řečeno). Jediný humor obstarává příběh Barbory Polákové, který mi také připadal nejlepší, možná i tím, že měl zřejmě nejvíce prostoru a mohl se trochu rozvinout. Navíc scéna, ve které musí využít pomoci relativně cizího muže při koupeli, byla skvělá. Škoda, že nikdo nepovažoval za nutné blíže vysvětlit, proč proboha nepožádá matku, když se ze společné scény nezdálo, že by spolu měly tak hrozný vztah. U filmu oceňuji ale hudbu, ta se mi líbila. Ve výsledku čistý průměr.

• 11.1.2013  12:33
    Jak na věc (2002)

Moc příjemný film. Hugh Grant se tu zbavil svého obvyklého image koktajícího plachého romanticky založeného chlapce (i když nic proti jeho Edwardu Ferrarsovi v Rozumu a citu!) a jeho ironické vnitřní komentáře jsou opravdu vtipné. Přestože příběh o polepšení sobeckého hajzlíka prostřednictvím divného kluka mohl zadělat na slušnou dávku patosu, tenhle film se mu naštěstí zdaleka vyhnul a vše plyne příjemně, nenásilně a zároveň uvěřitelně. Jako bonus tvůrci přihodili krásnou Rachel Weiszovou, kvůli které by se jistě rád napravil leckdo.

• 28.12.2012  21:06
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Trochu jsem se toho obávala, ale nakonec jsem byla příjemně překvapena. Děj klasické pohádky je doplněn o hon na ženicha, takže výprava za jahodami a fialkami má logické zdůvodnění. Roman Vojtek byl přes otřesný účes velmi sympatický a bylo uvěřitelné i to, jakým intrikám musel čelit (to ječení vesnických dívek za jeho okny a pod balkonem mi akorát připomínalo fanynky ze SuperStar a podobných pořadů) - zároveň i chápu, že někoho, kdo se do rodné vesnice vrací po x letech z ciziny, nemůže hrát dvacetiletý mladík. Maruška působila moc mile a zároveň ne úplně "mouchysněztesimě", byla naštěstí docela činorodá. Dalším plusem je pěkná hudba, tu oceňuji. Pro mě to byla příjemná pohádka ke stromečku.

• 28.12.2012  20:50
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Pro mě jedna z nejpovedenějších pohádek posledních let. Mám hrozně ráda hraní se slovy i využívání dvou a více smyslů jednoho slova a toho se mi tu dostalo vrchovatě. A i když se jednalo o pohádku, tedy něco, co je primárně určeno dětem, i dospělý si tam našel spoustu vtipů. Nebylo to uječené, ubrečené, rozšišlané ani překombinované, což považuji za největší nedostatky mnoha pohádek. Herecké obsazení ani není třeba moc komentovat, Ivan Trojan jasně vládne, ale ani ostatní se neztratili, což podle mého názoru nejvíce hrozilo Filipu Cílovi, který s Trojanem tvořil hlavní dvojici. Vypořádal se s tím ale výborně a působil výrazně a zároveň sympaticky. Za mě plný počet.

• 30.11.2012  12:20
    Báječné dorty (TV seriál) (2010)

Skvělé na odreagování. Sice po pár dílech začne být trochu monotónní takové to "dort potřeme máslovým krémem a pokryjeme fondánem", ale kvůli tomu, co přijde potom, to přežiju. Nejlepší totiž stejně je to zdobení, vytváření cukrových květin a ptáků a ruční malování ornamentů. To mě nikdy neomrzí. Jasně, je tam navíc přidaná vždycky nějaká krize typu "nestíháme" nebo "spadne nám to", kdy účinkující lomí rukama a mají na krajíčku, což je směšné. Ale na ty dorty jen zírám.

• 28.11.2012  12:55

Jack Lemmon vtipný a úžasný jako vždy, Juliet Millsová roztomilá, Ischia krásná, osazenstvo hotelu úžasně zmatkářské... to, co jsem očekávala, jsem taky dostala. A k tomu navrch koupání v černých podkolenkách ("Ty jste si nechal kvůli smutku?") a spoustu humoru. Hrozně se mi líbila hlavní romantická scéna - takové to jeho prohlédnutí. Jen stejně jako už tu někdo zmínil taky nechápu, proč se všem zdá a všichni komentují, že Pamela má nadváhu, podle mě je akorát. Jinak ale jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

<< předchozí 1 2