Il figlio di Dracula (1960)

Fraška, při jejímž natáčení se tvůrci evidentně bavili, no pro diváka to až taková zábava není. Corrado Farina natočil pouze dva celovečerní filmy, jinak točil především dokumentární filmy a reklamy.

Dům bez hranic (1972)

Škoda, že vyústění příběhu je snadno odhadnutelné poměrně brzy, i tempo tak nějak kolísá, zkrátka chvilku fajn, chvilku nuda.

Top Sensation (1969)

Top Sensation je naprosto nudný, ale poměrně také nechutný a odpudivý film. A to díky scéně Edwige s malým kůzlátkem, byť je to natočené decentně, stejně je to jasně naznačená zoofilní prasárna. K tomu jeden incestní vztah a nesympatické postavy bažící pouze po mamonu a sobeckém sebeuspokojení. Netuším, zda se Ottavio Alessi pokoušel o nějaké hlubší poselství, podle mě šlo hlavně o to, aby se herečky co nejčastěji ukazovaly před kamerou (polo)nahé. V americké verzi je lesbická scéna trochu zajímavější, tu německou verzi s detektivní zápletkou nemá cenu vidět. Kariéra Evy Thulin byla krátká, což je samozřejmě škoda.

Beyond the Seventh Door (1987)

Je to blbý a mizerně zahraný přesně tak akorát, že jsem se ještě dokázal bavit, Lazar Rockwood a Bonnie Beck jsou dvojka k pohledání. Překvapením pro mne je, že film vznikl deset let před Kostkou, čímž je řečeno vše podstatné o příběhu.

La sanguisuga conduce la danza (1975) odpad!

Musím se podívat, kterým filmům, které se potkaly s giallem jsem dal odpad a případně udělat revizi hodnocení. Protože tenhle film je fakt naprosto špatně.  Viděl jsem XXX verzi a zatímco u jiných filmů jsem zmiňoval, že vložené XXX scény jsou zbytečné a rušivé, tak tady to nevadí, protože sledovat ten film je prostě utrpení od začátku do konce. Snad první film, u kterého  bych v roli místního šaška rád viděl Eddieho Arenta, až tak špatný to je.

Il mostro dell'opera (1964)

L'amante del Vampiro je fajn film, tady ale Polselli zklamal, přehnaně teatrální herci (tak jasně, jsme v divadle, ale stejně...), příliš mnoho tanečků a navrch dost béčkový upír. Pár scén mělo dobrou atmosféru, ale jako celek film nebaví.

Agistri, To (1976)

Snadno čitelná zápletka nenechává prostor pro jakékoliv překvapení, plusem je scéna na lodi při závodu a samozřejmě Barbara Bouchet.

Prostituzione (1974)

Celkově samozřejmě strašná nuda, nicméně dvě scény překvapily svojí brutálností. Delší verze obsahuje XXX scény, které jsou zbytečné, zase je ale škoda, že v cut verzi neuvidíte v akci chlapíka s nalepeným umělým bimbáskem na nose, holt není každý den posvícení.

Ordine firmato in bianco (1974)

Ale ale, to se nám objevil zajímavý film, nejprve klasické poliziotteschi, následně vraždy ve stylu gialla, k tomu trochu patetického romantismu a na závěr politika a mafiánská čest, to je panečku zábavný mix! Samozřejmě, hodnotím, jak hodnotím, takže vše brát s rezervou, nejde o žádné veledílo, ale několik věcí se tu podařilo anebo mi přišly zajímavé. Režisér Gianni Manera příliš filmů nenatočil a do tohohle asi chtěl zkrátka nacpat, co se dalo. Sám sebe obsadil do hlavní role a postavu mafiána Luca Albanese si očividně užíval, no, že ten výkon není nic moc, mi tentokrát snad ani nevadilo. Akční i giallo část utekly jako voda, ke konci chtěl ale Manera divákovi nejspíš sdělit nějaké své poselství a film tak neúměrně natáhl. Zase ale když jeden hrdina básní o tom, že za ukradené peníze natočí v Americe film a Luca Albanese na něho řve, že je úplně blbej, měl jsem dojem, jako by si to vyříkával Gianni Manera sám se sebou. Pobavil také moderátor v rádiu se zmínkou o skladateli Carlu Savinim.