Děsivé dědictví (2018)

Actually tohle je pro me definice slova "HOROR". Masterpiece. Ari Aster je fenomenalni reziser a Colin Stetson slozil naprosto dokonalej ost: https://youtu.be/MVnSFj6XQZY?si=70wELAi70ng7Wwlf

Oppenheimer (2023)

Asi bych neznámkoval 5* kdybych nebyl v IMAXu. Ten zazitek byl neskutecny a ač ano klidne slo stopaz trochu snizit, jenze minimalne pulku film jsem mel husí kůži a naprosto si užívál to obrovské plátno a pro vetsinu normalnich lidi enormne přepálené audio z ktereho krvaceli uši. Jestli mi ovsem neco zustane v hlave do konce zivota tak to bude to neskutecne ticho v kine po testovacím výbuchu Trinity.

Příchozí (2016)

It's such a great film; one that encourages deep thought of not only our own existence and mortality, but also that of our shared experience with those around us, and with whom we are fortunate to share in these short few decades together before separating forever as we enter the phase of death following our own phase of being alive. The genius of this movie is that it forces you to ponder such relationships and confront your own mortality and to (hopefully) wake you up to the fact that your time alive is short (relative to that of the cosmos), and to encourage you not to squander this short, precious gift of 80 or 90 years that has been bestowed upon you.  ~~~ Don't waste your life.

Klaus (2019)

NEAT. Na konci jsem z toho byl trochu naměkko, pěkný a silný příběh o "Santovi" jak ho možná neznáme. Animák utekl rychle jako voda a byl to klasický roller coaster emocí, ale zrovna teď mi to sedlo, holt jsem asi starej nebo jsem nikdy z toho nevyrosl. 85% nejhezčí animák 2019.

Noční zvířata (2016)

Jeden z těch filmů co je lepší vidět víckrát ač to většinou nedělám a příjde mi to jako ztráta času, tady to je jinak. Až si zase dám někde repete zážitek bude ještě o něco silnější. Nocturnal Animals je jeden z nejvíce underrated movies za poslední dekádu a spousta lidí film ani správně nepochopila (EZ mode: https://www.youtube.com/watch?v=dUn7DzGUlCs). Fucking Fabulous by Tom Ford (see what i did there? lol) 85%

Joker (2019)

Chci víc, tohle byla bomba. Po kurevsky dlouhe době jsem měl úplně skvělej filmovej zážitek z kina, to se mi naposled stalo u Mad Maxe nebo Interstellaru. Nejlepší film tohoto roku so far, brilantní soundtrack, Phoenix performance out of his mind a neskutečnej emocionální zážitek od kterého se nešlo jen tak odtrhnout. 90%

Pravdivá romance (1993)

Tolik let mi film utíkal před zhlédnutím, ale konečně jsem mu dal šanci a můžu říct že se jedná o jeden z nejlepších ba možná nejlepší scénář od Tarantina upravený jen minimálně Scottem (jen konec + přeházení pár scén v jiném pořadí). A oh yea, mnohem lepší než Natural Born Killers, vlastně po dlouhé době film který me doopravdy bavil, miluju 90s roky. 5* = 85%

Bohemian Rhapsody (2018)

Pár nedokonalostí tam bylo, ale celkově jsem si užil skvěle natočenou (Singer umí to se ví už roky) oslavu Queenu. Celkově možná snímek nemusel mít tak protáhnutý a méně zajímavý střed stopáže. Jinak se člověk nenudí a celou dobu si užívá perfektní performance (do té doby pro mě né příliš sympatického) R. Maleka. V Kině to samozřejmě je o level vyšší audiovizuální zážitek a určitě jeden z povinných filmů tohoto roku. 90%

Sicario 2: Soldado (2018)

Jdu trochu porovnávat s jedničkou a předem říkám, že jsem trochu biased. Proč? Za A) filmy s tímhle tématem (speciální jednotky, usa vs mexiko, drogové kartely atd) miluji a za B) je jich jak šafránu, takže hodnoceni je minimálně o hvězdičku posunuté nahoru. Čeho jsem si hned všiml je to, že kamera není tak úchvatná jak u prvního dílu kde místo Deakinse si nedovedu představit nikoho jiného kdo by to zvládl lépe, na druhou stranu kamera u druhého dílu je v těsném závěsu a vůbec není špatná. Dále hudba a díky ní i atmosféra (jak všichni víme hudba dělá velkou atmosféru a celkovej feeling u filmu) není tak mrazivá jak u prvního dílu, naopak působí velmi akčně a né tolik monotonně jak u prvního dílu i když zrovna Jóhannssonova hudba nedělala žádnému filmu nikdy ostudu. < PÁR SPOILERŮ > A pak tu máme scénář který byl bohužel děravý jak ementál například: Proč nikde nebylo vidět Rejesovi lidi snažící se najít / osvobodit Izabelu? Jak Brolin věděl, že zkorumpovaná speciální policejní jednotka pracovala pro Rejese a pokud doopravdy pracovali, tak proč riskovali zranění / smrt jeho dcery při přestřelce v poušti. Pro koho pracoval ten zkorumpovaný fízl co zabil ochranku od Izabely na začátku a proč je vlastně zabil? A možná největší otazník pro mě byl ten nápad zabít Del Tora a rozpoutat tím ještě větší válku mezi kartelama, Del Toro samozřejmě pro Rejese nepracoval, ale to nemohl vědět když dal rozkaz k jeho odstranění. Konec si každý může vyložit asi po svém, já to beru tak, že Del Toro klukovi chce trochu pomoct za to že ho nezabil, ale to kluk s údivem ve tváři že Del Toro vůbec žije nemohl vědět že trefil pouze jeho čelist. < KONEC SPOILERU > Samé výtky, ale i přes tohle všechno mi přišel druhý Sicario né stejně dobrý, ba dokonce lepší než první část. Proč? 100% akce vždy a pořád, divák se ani vteřinu nenudí, jednička prostě byla pomalejší, má svoje kouzlo, ale dvojka mi prostě lépe sedla do noty než Villeneuvuv počin i přesto jak jeho filmy miluji. Takže 5* = 80% a po velmi dlouhé době film který jsem hltal od začátku do konce.

Život je krásný (1946)

Sice trochou zdlouhavý, ale krásný film, který člověka pohladí po duši. Určitě v sobě má nějaké chyby, ale jde o to poslaní dokázat, že každý lidský život má hodnotu. "Each man's life touches so many other lives. When he isn't around he leaves an awful hole, doesn't he?" 90%