Bod obnovy (2023)

Minority Report, Potomci Lidi a samozrejme do oči bijici Blade Runner - to vše to připomina a ano je to horší.. jenže, je to českej film a dost unikatní, vlastně nepamatuji si kdy jsem šel relativně nadšenej do kina na českej film a kdy jsem hlavně z toho kina odchazel a nebyl uplne smutnej nebo nasranej. Jasne slo to natocit v mensi stopazi, jasne postavy a celkove dej je takovej nemastnej neslanej a mozna obccas i nelogickej a herecke vykony zadna slava, aleee aspon tu mame ne tolik zname herce, ne tolik znameho rezisera co udelal proste unikatni film v ceskych pomerech... hele jo vic takovych projektu a mozna, ale doopravdy jen mozna se ceska kinematografie schopí.  Trochu nadhodnocuji, ale to je za concepty aut a celkove audio a hlavne vizualni ztvarnení Prahy v roce 2040. 70%

Gran Turismo (2023)

Nasledujci text je chaos nejvyssiho kalibru v podobe pocitu ktere jsem v sobe po zhlednuti mel, pochybuji ze to je čtitelne, kazdopadne si to tu pisu pro sebe abych si to za 10 let mohl precist a cringovat se u toho: Jsem cílovka, vyzkoušel jsem prvních 6 dílů a mám rád tento typ filmu - a přesto musím konstatovat že to byla hrozná kurvárna, která me snad celou dobu stopáže filmu nečím srala. Hodnoceni na csfd je naprosto přestřelené z nějakého pro mne neznámého důvodu. Prvni vec co me srala byla celkove nejaka nelogičnost filmu - dlouhe, utahané a přítom strasne strohé. Hrozne moc veci nacpane do relativne krátké stopáže, která vlastně vůbec není krátká (tldr: urychlene ale pritom zdlouhave, spousta zbytecnych scen a naopak dulezite sceny jsou hrozne strohe)..  nevim, chvili se to snaží hrát na "podle skutečného příbehu" což je v pohode když si člověk přečte příbeh jak to doopravdy bylo: https://www.garaz.cz/clanek/reportaze-od-hrani-playstationu-na-stupne-vitezu-le-mans-aktualni-filmovy-hit-gran-turismo-jak-to-bylo-se-zazracnym-zavodnikem-doopravdy-21010790 a zjisti, že ten film není ZAS tak moc off, ale potom se tam cpe rivalita s teamem CAPA, který toho zlátého mclarana ukradl asi v Přerově. Do toho rodina - otec co mu nefandí, matka které to je jedno, pak srdcevrouci nehoda při které otec zanechává poker face celou dobu a slzy v očích jsou jen "na oko" (Djimon Hounsou očividně celej život hraje furt stejnou postavu). GT academy kde je top 8 a z toho 2 jsou baby aby to bylo pro tuhle zasranou dobu koretkní je naprosta šilenost... baby 1) neumí hrat hry na podobné urovni co chlap a za 2) baby neumí řídit v 99% pripadu stejne dobre jako chlap = FRUSTRUJÍCÍ a to není nazor nejakeho sexisty, to je jasna statistika, takze je nerealne aby v top 8 jely 2 baby. Nebo scena kde technik ztratí šrub je bizar, pripadne kdy mechanik po zavodu kde ho prave jeden z rivalu vytlačil ven z trati rika hlavni postave: "aspon zes dojel noobe" - v ten moment chcete od filmu odejit, jesteze jsem na to nakonec nesel do kina, řval bych. Potom vztah s holkou na kterou se jen dívá přes IG a z níčeho nic se vztah prohloubí a ona je s ním v Tokyu... aaaa. Hopper aka D. Harbour hraje v pohode, Legolas je velmi nesympatický a hlavní postava Janna je prostě nemastná neslaná, bezcharakterní a predvidatelne.  Přesto tomu dávam 3 hvezdy jak je to možné.. no rekneme, ze ten skutecny pribeh je doopravdy celkem filmový až nerealný a to tady zachytili jaks taks dobre. Blomkamp dostal bohuzel notičky a podle tech jel.. kazdopadne kamera super, audio EXCELENTNÍ, vizualní stranka veci taky, edit velmi solidní a CGI hodne na urovni = je videt ze tady se asi nesetrilo. A jedna hvezda je asi z nostalgie.. jako fanousek Sony, Gran Turisma (ten zvuk odpocitavaní startu na reflektorech aaaa love it: https://www.youtube.com/watch?v=tp_IR04kFT4), polyphony digital a celkove asi playstationu. 65%

Oppenheimer (2023)

Asi bych neznámkoval 5* kdybych nebyl v IMAXu. Ten zazitek byl neskutecny a ač ano klidne slo stopaz trochu snizit, jenze minimalne pulku film jsem mel husí kůži a naprosto si užívál to obrovské plátno a pro vetsinu normalnich lidi enormne přepálené audio z ktereho krvaceli uši. Jestli mi ovsem neco zustane v hlave do konce zivota tak to bude to neskutecne ticho v kine po testovacím výbuchu Trinity.

Přízraky v Benátkách (2023)

Třetí Branaghuv Hercule Poirot a za mě nejslabší dil, nedokazal jsem se u nej soustredit. Musim ocenit ze byl vyzkousen zase jiny styl a provedeni celeho snimku s hororovym podtónem.. Ve vysledku u techto filmu ocekavam asi neco vic podobneho vrazde v Orient Expressu, tak či tak to uteklo velmi rychle a bylo to koukatelne. 60%

Láska hory přenáší (2022)

Na pomery cesko slovenske tvorby musim vypíchnout skvelou kameru, strih a celkove trochu propracovanejsi dej, ktery neni moc bezny u našich výtvorů. Ne sice jsem se nesmal, ale nejak jsem nemel nutkani prepnout kanal kdyz to hralo. Koukatelne

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Jednohubka, koukatelne, po chvili clovek zapomene na co se dival. Pro cloveka co hraje hry to je naprosto stupidni, cringe a idiotské... ale i tak se to dalo zkouknout.

Mortal Kombat (2021)

X let jsem se těšil, jsem biased.. fakt jsem se snažil mít film rád, však nad původním Mortal Kombatem jsem vyrůstal a vždy do noci koukal ještě jako dítě na nově v 90s. Efekty dobry i když tam je videt určitej limitovanej budget, CGI u sub-zera se povedlo. u Gora to bylo trochu horší, ale ve výsledku minimálně decent. Obsazení taky celkem v pohode, Jax se povedl, Sonya i guess ušla, Kano byl skvělej, ostatní nic moc. Upřímně nejvíc mě mrzí novej charakter Cole Young - jeho příběhová linka nebyla nejhorší sice, ale ten charakter je tak zbytečnej. Je skoro stejnej jak Johny Cage.. pak jsem ale začal víc číst a dozvěděl jsem se: "Well, Garner did explain he did not want a white man being the protagonist, so he only had two options: make Johnny Cage Asian or give his role to a new character. If I’m not mistaken, the first option was considered at some point." Což trochu tvůrce omlouvá... z rasových důvodu tam zas vymýšlět nějaké zatáčky jen aby se to producentum a celkově US trhu líbilo a bylo to korektní v této stupidni době. Každopádně... ten fight Cole vs Goro byl asi největší bizár celého filmu.. to mě vyložene mrzelo a hlavně kvůli tomu nemůžu dát ani 4*. 65% - lepší trojka.

Red Notice (2021)

Nepamatuji si film u ktereho bych vickrat usnul.

Známí neznámí (2021)

Nevidet puvodni italsky original z roku 2016 dal bych tomu asi o hvezdicku vice.. jo je to horsi a jo je to promo galaxy foldu a flipu... ale mimo to na ceske pomery solidni ač zkopirovany snimek.

Díra (2019)

?? ten konec jsem nepochopil a to se mi moc často nestává.