Výchozí bod (2014)

Pekny film, se zajimavou celkovou myslenkou, se kterou se ztotoznuji, ale k dokonalosti mi tam chybelo neco malo a to neberu v potaz nelogicnost nekterych veci co se ve filmu stanou, neni to asi pro vsechny, ale na zamysleni je to idealni dilo a ja se pri sledovani nenudil. Zatim to necham na 4*, uvidim treba se mi to na druhy den rozlezi v hlave a zmenim hodnoceni./Edit: Menim na 5*, bylo to o MNOHO lepsi nez Another Earth, je videt ze se Cahill sakra vypracoval za ty 3 roky.

Slídil (2014)

Lou Bloom (J. Gyllenhaal) je sociopatický genialní tryhard se schopnosti se všechno rychle, šetrně a proper naučit popřípadě naplánovat, který nenávidí lidi a jediná věc co pro něj v zivotě představuje nějakou hodnotu je jeho kariérní postup. ~ Něco překvapilo více, něco zase naopak méně; každopádně se jedná o nevídaný a zajimavý kousek. 87/100

Zjizvená tvář (1983)

No jo, nejsem stara skola, Scarface jsem se vyhýbal hrozne dlouho a hned od prvni minuty se moje pocity nedaji popsat jinak nez: "Vice City nostalgie". I pres nektere usmevne momenty, hlavne ty koncove; film utece jako voda a ani minutu se clovek nenudi. 9/10

Predestination (2014)

Pro mě "wtf did i just watch ?" roku. Nenudil jsem se, jeden velkej paradox, ale bohuzel neco bylo az prilis pro me a asi bych se na to znovu nepodival 45%.

Interstellar (2014)

Obsahuje menší spoilery: Neco podobneho jsem do ted nevidel, spousta lidi to porovnava s 2001: Vesmirnou Odysseou, kterou nejspis zkouknu v blizke dobe abych si to srovnal taky pro sebe. Libi se mi ta myslenka toho ze nás / naši planetu znici písek (to tady pokud vim jeste nebylo nebo minimalne je to neco jineho, nez nejaka katastrofa s meteorem) a diky tomu vyhladovíme. Dale se mi libilo nekolik velice emočních scén: 1) Cooper (M. McConaghey) zjistí, ze se cas na zemi posunul o 23 let a kouka na sve deti ve video archivech 2) Cooper řve na Murphy v horizontu za knihovnou aby nenechala "původního Coopera" odejít a opustit tak Zemi. 3) Cooper přijde za skoro umírající Murphy do nemocnice, kdyz mu samotnemu je 140 let. Kazdopadne to ma i nejake veci ktere bych sam udelal jinak: film pusobí moc zdlouhave, spousta veci tam je zbytecne navic, co tam byt nemusela a naopak spousta veci tam mohla byt vice rozvinutá, napriklad cesta ze Země do vesmíru pomocí raketoplánu mohla být trochu rozsirenejsi, ne jen strih mezi tim jak odjel z baraku a odpocet do startu. Libil se mi taky celkem mindfuck v podobe Matta Damoooona, to jsem fakt cumel, nebo obsazeni fotra od Coopera v podobe Trinityho z Dextera. Jeste bych vytknul jak tam byla ta písčitá vichřice, vsude samej dust, prijedou autem k domu, vylezou, písek jim lítá všude možne, otevřou dveře od domu a najednou vypadají jakoby venku zadna vichřice v první rade ani nebyla, vsechno vcetne vlasu naprosto ciste. Co bych tam ale udelal trochu jinak, osekal bych zacatek filmu tak o 10-15 minut, bylo tam toho zbytecne moc. a jeste bych trochu pozmenil konec, melo to skoncit v momentu kdyz dceři v horizontu upravil hodinky, bez toho speciálního post-nemocčního probuzení a následného polo happyendingu. Jinak zatim alespon pro me film roku, ale jak jsem psal vyse, ne vsechno se mi tam tolik libilo; to ovsem nic nemeni na tom, ze mi film zustal v hlave i 3 dny po premiere, zatim to je dost intenzivni, takze si nemyslim ze se to v budoucnu nejak zmeni, ale urcite se podivam znovu jakmile vyjde DVD = 9/10.

Vesnice (2004)

Tak jsem si to po skoro 10ti letech pustil znovu a jak me to poprve vetsinu filmu nudilo (vyjma konce, kterej byl podle me hodne povedenej) a cele to pusobilo tak nejak bez barvy jak by rekla Ivy, tak o to víc se mi to na podruhé libilo a uzival jsem si skvelou hudbu, atmosferu a dobre herecke obsazeni potazmo herecke vykony, i kdyz A. Brody mi prisel obcas trochu komickej a moc mi tam nesedel. Takze zvedam na 4% = 75% a jdu si zahrat Banished, protoze jsem na to dostal chut po zkouknuti.

Sex Tape (2014)

Hmm = 2* jen za scénu s vlčákem v domě u ředitele. Jinak nudná sračka bez špetky humoru s reklamou na tupej Apple, kterej přece američani tak zbožňují.

Sbohem, baby (2007)

Velice dobre natocenej a solidne obsazenej (zdravim Eda Herrise a Salamancu aj.), uveritelnej / realnej, syrovej krimi movie z bostonské nižší třídy u nějž se budete ptat na konci: "udelal Patrick (C. Affleck) spravne kdyz se tak rozhodl ?" => 80%

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

V popisku filmu chybi zanr: Komedie, protoze ji to od pulky (napr. scena kdy se dva guyove snazi zmlatit Jacka do bezvedomi ve vane aj.) trochu pripominalo :). Neco mezi 3/4* = 70%.