Joker (2019)

Chci víc, tohle byla bomba. Po kurevsky dlouhe době jsem měl úplně skvělej filmovej zážitek z kina, to se mi naposled stalo u Mad Maxe nebo Interstellaru. Nejlepší film tohoto roku so far, brilantní soundtrack, Phoenix performance out of his mind a neskutečnej emocionální zážitek od kterého se nešlo jen tak odtrhnout. 90%

Samotáři (2000)

Zvlastni film, plny zvlastnich lidi. Autenticky, uveritelny a hlavne realne pusobici. Macháček hraje excelentne a celej film tahne nahoru, zbytek je takovej divnej meh a po skonceni nevim co si o tom mam myslet, treba se mi to nejak vic ustali v hlave behem par dni. 65% = na ceske pomery solidni.

Hodiny (2002)

Film který je mimo ně chápání bohužel neuvěřitelně pomalé. Koukal jsem na to v přestávkách asi týden a to není nikdy dobrý signál.

Vražda na jachtě (2019)

Sandlerovský Orient Express. Dávám o jednu hvězdičku vice, protoze Sandler v posledni dobe točí hrozné hovna a tohle je taková vzpomínka na jeho starší dobré časy.

Na špatné straně (2018)

Sakra Zahler je kurevsky dobrej. Sice to bylo strasne dlouhe, ale dal jsem to na jeden nadech, coz se mi u filmu moc casto krome kin nedeje. Prislo mi to o trochu slabsi nez bizarni Block 99. Kazdopadne krev, praskajici hlavy, ustrelene prsty, hrabani se ve vnitrnostech, necekane pribehove zvraty, velmi solidni herecka performance i od washed up Gibsona - to vše tu je, jen pochybuji, ze tento film sedne kazdemu na notu. 75%

Roma (2018)

Jsem rád že jsem filmu pomohl z 80% na 79%, protože i to je dost. Ano bravurní kamera ze strany Cuarona, řezie taky v pořádku, vychvalování žen, odsuzování chlapů a dokazování toho že ženy mají těžší život taky beru.. vlastně i tu reálnost celého snímku (porodnice, protesty, požár) ale tam to končí, film byla obrovská nuda a bohužel něco co mi vůbec nesedlo. Rodina je jedna věc, ale poslouchat 1/3 filmu malé uřvané fracky nebo dívání se na bez emoční obličej paní Apariciové není nic pro mě, jako "dokumentární film" fajn, jako celovečerní film špatné. 2* = 50%

Pravdivá romance (1993)

Tolik let mi film utíkal před zhlédnutím, ale konečně jsem mu dal šanci a můžu říct že se jedná o jeden z nejlepších ba možná nejlepší scénář od Tarantina upravený jen minimálně Scottem (jen konec + přeházení pár scén v jiném pořadí). A oh yea, mnohem lepší než Natural Born Killers, vlastně po dlouhé době film který me doopravdy bavil, miluju 90s roky. 5* = 85%

Půlnoční láska (2018)

Well.. rozjezd to ma dobrej ale zhruba od pulky to zacne pusobit hrozne cringe a ke konci se to zase snazi hrat moc na city. Kazdopadne u Belly odvedli make up artisti velmi decent praci i jeji herectvi a zpev nebyl vubec spatnej. Mladej Arnie trochu pokulhaval, ale aspon pusobil prirozene. Proste dalsi takova romantická teen jednohubka kterou moje cynicka duse nedokaze ocenit na plne care. Silná 3* = 70%

MOST! (2019) (seriál)

S kazdym dilem mi to bohuzel pripadlo slabsi, kazdopadne na ceske pomery velice solidni vytvor a je videt ze Petr Kolečko je jeden z mála českejch scenaristu co dokaze neco vytvorit. 75%