Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Mrakodrap (2018)

Uz se mi sakra dlouho nestalo ze bych u filmu 3x usnul, kazdopade tenhle 2018 radoby Die Hard s Rockem v hlavni roli je proste boring a navic to pusobi jako dvou hodinovy film s kupou nesympatickych hercu resp hlavne ty herecky nestaly za moc. 50%

Venom (2018)

Hele.. lepsi nez jsem cekal, Hardy film sice dost carryruje, ale nechapu hromadu negativnich recenzi kvuli kterym jsem chtel film v kinech skipnout, bavil jsem se celou dobu a nektere ty cliche momenty mi nevadily. Refreshing movie a ta udajna podobnost s hero filmy co se tocily pred 10 lety tam je a ja jsem za to rad, takovej Watchmen byl do jiste miry publikem i kritiky take kritizován pritom slo o masterpiece sve doby a zanru (nerikam ze Venom takovy je, ale chapete pointu.. kazdopadne srovnani s 15 let starym Daredevilem je take trochu na miste, jenze ani to podle me nebyla uplna sracka, jak byl Venom prezentovany prvnich par dni). Co se tyce PG 13 vs R ratingu, nemyslim si ze 13ka filmu ublizila, tak jak vsichni psali a ze by byl potom MOC childish, je tam dost scary momentu a samozrejme ze by v Rku Venom pusobim vic jako Venom, jenze tenhle "skoro" Marvel movie je proste situovany na hlavne tu mensi divackou zakladnu co chodi na spiderman filmy s teenagerem v hlavní roli and... i don't mind that 75%.

plakát

Lucifer (2016) (TV seriál)

Celkový nápad a první epizody dobré, podobně jako u Walking Dead. Jenže s každým dalším dílem má člověk pocit, že stále na něco čeká a díly na které kouká jsou jen "fillery" na prodloužení celkového trvání seriálu a to už pak člověka přestane bavit. Zdlouhavé, občas otravné a nelogické chování postav je důvod proč nemůžu dát víc než 3* = 65%

Temné síly (2018)

Koukatelne to bylo, jenze proste bez pokracovani je to pointless film ve kterem se "skoro nic" nestalo a je to vicemene jen takova priprava teen postapo trilogie (ktera v momente kdy toto pisu je NEPOTVRZENA) zalozena na knizni predloze. Nelogicke rozhodovani nekterych hlavnich postav a zbytecne natahovani vedlejsi dejove linky filmu nepomahalo, hudebni doprovod nebyl spatnej, CGI byly take celkem decentni, ale tady to proste konci, dalsi Maze Runner, Hunger Games, Teen x-mani, Divergentní atd. 2/3* tezko rict 50%

plakát

Sicario 2: Soldado (2018)

Jdu trochu porovnávat s jedničkou a předem říkám, že jsem trochu biased. Proč? Za A) filmy s tímhle tématem (speciální jednotky, usa vs mexiko, drogové kartely atd) miluji a za B) je jich jak šafránu, takže hodnoceni je minimálně o hvězdičku posunuté nahoru. Čeho jsem si hned všiml je to, že kamera není tak úchvatná jak u prvního dílu kde místo Deakinse si nedovedu představit nikoho jiného kdo by to zvládl lépe, na druhou stranu kamera u druhého dílu je v těsném závěsu a vůbec není špatná. Dále hudba a díky ní i atmosféra (jak všichni víme hudba dělá velkou atmosféru a celkovej feeling u filmu) není tak mrazivá jak u prvního dílu, naopak působí velmi akčně a né tolik monotonně jak u prvního dílu i když zrovna Jóhannssonova hudba nedělala žádnému filmu nikdy ostudu. < PÁR SPOILERŮ > A pak tu máme scénář který byl bohužel děravý jak ementál například: Proč nikde nebylo vidět Rejesovi lidi snažící se najít / osvobodit Izabelu? Jak Brolin věděl, že zkorumpovaná speciální policejní jednotka pracovala pro Rejese a pokud doopravdy pracovali, tak proč riskovali zranění / smrt jeho dcery při přestřelce v poušti. Pro koho pracoval ten zkorumpovaný fízl co zabil ochranku od Izabely na začátku a proč je vlastně zabil? A možná největší otazník pro mě byl ten nápad zabít Del Tora a rozpoutat tím ještě větší válku mezi kartelama, Del Toro samozřejmě pro Rejese nepracoval, ale to nemohl vědět když dal rozkaz k jeho odstranění. Konec si každý může vyložit asi po svém, já to beru tak, že Del Toro klukovi chce trochu pomoct za to že ho nezabil, ale to kluk s údivem ve tváři že Del Toro vůbec žije nemohl vědět že trefil pouze jeho čelist. < KONEC SPOILERU > Samé výtky, ale i přes tohle všechno mi přišel druhý Sicario né stejně dobrý, ba dokonce lepší než první část. Proč? 100% akce vždy a pořád, divák se ani vteřinu nenudí, jednička prostě byla pomalejší, má svoje kouzlo, ale dvojka mi prostě lépe sedla do noty než Villeneuvuv počin i přesto jak jeho filmy miluji. Takže 5* = 80% a po velmi dlouhé době film který jsem hltal od začátku do konce.

plakát

Mandy - Kult pomsty (2018)

Pokud se clovek dostane pres prvni utter garbage krestanskou polovinu filmu, bude rewardnutej docela zajimavym revenge koncem u ktereho se clovek vubec nenudi. Absurdni Cage mi tady nejak nepasoval a prislo mi ze ho ostatni herci prerostli, taky aby ne kdyz rekne za cely film par slov, na druhou stranu scena v koupelne byla decent. Zajimavy art / revenge / lsd trip pocin na ktery bych se uz nejspis nepodival. 3* = 60%

Za každou cenu (2016)

Hell or High Water si na nic nehraje, je natočený čistě, reálně a pro chlapy. Člověk se při koukání nenudí a trochu i přemýšlí nad dějem. Rozumí a chápe jak ty "špatné" tak i dobré hlavní protagonisty a jejich akce. Taková ta klasika od Sheridana co tě úplně neposadí na prdel, ale také film o kterém nemůžeš říct že to byl bullshit. 75% odpovídá.

Kazišuci (2018)

Ehhh ale jo, bylo to koukatelné, samozřejmě pár pasáží úplně zbytečných a příběh je velmi jednoduchý. Herecké obsazeni bylo takové různorodé na jednu stranu tu máme půvabnou L. Mann a G. Adlon (pride girl), no a na druhé straně jsou už hůře obsazené mužské role jako Miles Robbins nebo v hlavní roli John Cena. 50%, dávám za hudební podkres a konkretně song Love Myself od Hailee Steinfeld.

Demolition Man (1993)

Sakra nadčasovej film. Samořídící auta, videokonference, tablety, hlasem ovládané počítače nebo i Arnieho politická kariéra. Nemám představu jak na lidi působil film v 93 roce, ale ted o 1/4 století později můžu říct, že i po dalším zhlédnutí film velmi dobře stárne a rád se na něj dívám znova. 85%