Zlý časy v El Royale (2018)

Flm bol v celku sklamanie, prvá polovica filma bola absolútna nuda, len málokedy nejaká zaujímavá scéna. Postupom času sa to lepšilo. Páčilo sa mi ako to bolo rozdelené na různe miestnostia ich vlastné príbehy. Za tento nápad a ukončenie si to zaslúži 2 hviezdičky. Edit. Chtel jsem napsat Budget Hateful Eight, pak jsem si ale uvedomil, ze budget to mohlo mit velmi podobnej a ze bych velmi ublizil Tarantinovi a jeho skvostu, tohle byl jeden velkej pomalej joke.

Mrakodrap (2018)

Uz se mi sakra dlouho nestalo ze bych u filmu 3x usnul, kazdopade tenhle 2018 radoby Die Hard s Rockem v hlavni roli je proste boring a navic to pusobi jako dvou hodinovy film s kupou nesympatickych hercu resp hlavne ty herecky nestaly za moc. 50%

Venom (2018)

Hele.. lepsi nez jsem cekal, Hardy film sice dost carryruje, ale nechapu hromadu negativnich recenzi kvuli kterym jsem chtel film v kinech skipnout, bavil jsem se celou dobu a nektere ty cliche momenty mi nevadily. Refreshing movie a ta udajna podobnost s hero filmy co se tocily pred 10 lety tam je a ja jsem za to rad, takovej Watchmen byl do jiste miry publikem i kritiky take kritizován pritom slo o masterpiece sve doby a zanru (nerikam ze Venom takovy je, ale chapete pointu.. kazdopadne srovnani s 15 let starym Daredevilem je take trochu na miste, jenze ani to podle me nebyla uplna sracka, jak byl Venom prezentovany prvnich par dni). Co se tyce PG 13 vs R ratingu, nemyslim si ze 13ka filmu ublizila, tak jak vsichni psali a ze by byl potom MOC childish, je tam dost scary momentu a samozrejme ze by v Rku Venom pusobim vic jako Venom, jenze tenhle "skoro" Marvel movie je proste situovany na hlavne tu mensi divackou zakladnu co chodi na spiderman filmy s teenagerem v hlavní roli and... i don't mind that 75%.

Lucifer (2016) (seriál)

Celkový nápad a první epizody dobré, podobně jako u Walking Dead. Jenže s každým dalším dílem má člověk pocit, že stále na něco čeká a díly na které kouká jsou jen "fillery" na prodloužení celkového trvání seriálu a to už pak člověka přestane bavit. Zdlouhavé, občas otravné a nelogické chování postav je důvod proč nemůžu dát víc než 3* = 65%

Temné síly (2018)

Koukatelne to bylo, jenze proste bez pokracovani je to pointless film ve kterem se "skoro nic" nestalo a je to vicemene jen takova priprava teen postapo trilogie (ktera v momente kdy toto pisu je NEPOTVRZENA) zalozena na knizni predloze. Nelogicke rozhodovani nekterych hlavnich postav a zbytecne natahovani vedlejsi dejove linky filmu nepomahalo, hudebni doprovod nebyl spatnej, CGI byly take celkem decentni, ale tady to proste konci, dalsi Maze Runner, Hunger Games, Teen x-mani, Divergentní atd. 2/3* tezko rict 50%

Sicario 2: Soldado (2018)

Jdu trochu porovnávat s jedničkou a předem říkám, že jsem trochu biased. Proč? Za A) filmy s tímhle tématem (speciální jednotky, usa vs mexiko, drogové kartely atd) miluji a za B) je jich jak šafránu, takže hodnoceni je minimálně o hvězdičku posunuté nahoru. Čeho jsem si hned všiml je to, že kamera není tak úchvatná jak u prvního dílu kde místo Deakinse si nedovedu představit nikoho jiného kdo by to zvládl lépe, na druhou stranu kamera u druhého dílu je v těsném závěsu a vůbec není špatná. Dále hudba a díky ní i atmosféra (jak všichni víme hudba dělá velkou atmosféru a celkovej feeling u filmu) není tak mrazivá jak u prvního dílu, naopak působí velmi akčně a né tolik monotonně jak u prvního dílu i když zrovna Jóhannssonova hudba nedělala žádnému filmu nikdy ostudu. < PÁR SPOILERŮ > A pak tu máme scénář který byl bohužel děravý jak ementál například: Proč nikde nebylo vidět Rejesovi lidi snažící se najít / osvobodit Izabelu? Jak Brolin věděl, že zkorumpovaná speciální policejní jednotka pracovala pro Rejese a pokud doopravdy pracovali, tak proč riskovali zranění / smrt jeho dcery při přestřelce v poušti. Pro koho pracoval ten zkorumpovaný fízl co zabil ochranku od Izabely na začátku a proč je vlastně zabil? A možná největší otazník pro mě byl ten nápad zabít Del Tora a rozpoutat tím ještě větší válku mezi kartelama, Del Toro samozřejmě pro Rejese nepracoval, ale to nemohl vědět když dal rozkaz k jeho odstranění. Konec si každý může vyložit asi po svém, já to beru tak, že Del Toro klukovi chce trochu pomoct za to že ho nezabil, ale to kluk s údivem ve tváři že Del Toro vůbec žije nemohl vědět že trefil pouze jeho čelist. < KONEC SPOILERU > Samé výtky, ale i přes tohle všechno mi přišel druhý Sicario né stejně dobrý, ba dokonce lepší než první část. Proč? 100% akce vždy a pořád, divák se ani vteřinu nenudí, jednička prostě byla pomalejší, má svoje kouzlo, ale dvojka mi prostě lépe sedla do noty než Villeneuvuv počin i přesto jak jeho filmy miluji. Takže 5* = 80% a po velmi dlouhé době film který jsem hltal od začátku do konce.

Mandy - Kult pomsty (2018)

Pokud se clovek dostane pres prvni utter garbage krestanskou polovinu filmu, bude rewardnutej docela zajimavym revenge koncem u ktereho se clovek vubec nenudi. Absurdni Cage mi tady nejak nepasoval a prislo mi ze ho ostatni herci prerostli, taky aby ne kdyz rekne za cely film par slov, na druhou stranu scena v koupelne byla decent. Zajimavy art / revenge / lsd trip pocin na ktery bych se uz nejspis nepodival. 3* = 60%

Za každou cenu (2016)

Hell or High Water si na nic nehraje, je natočený čistě, reálně a pro chlapy. Člověk se při koukání nenudí a trochu i přemýšlí nad dějem. Rozumí a chápe jak ty "špatné" tak i dobré hlavní protagonisty a jejich akce. Taková ta klasika od Sheridana co tě úplně neposadí na prdel, ale také film o kterém nemůžeš říct že to byl bullshit. 75% odpovídá.

Kazišuci (2018)

Ehhh ale jo, bylo to koukatelné, samozřejmě pár pasáží úplně zbytečných a příběh je velmi jednoduchý. Herecké obsazeni bylo takové různorodé na jednu stranu tu máme půvabnou L. Mann a G. Adlon (pride girl), no a na druhé straně jsou už hůře obsazené mužské role jako Miles Robbins nebo v hlavní roli John Cena. 50%, dávám za hudební podkres a konkretně song Love Myself od Hailee Steinfeld.