pmftsc

pmftsc

Česko

• 24.10.2015  10:04
    Arrow (TV seriál) (2012)

luk, šípy, hm hm... / nic zvlášť, ale ok odpočinkové

• 21.4.2015  01:33
    Kmen (2014)

s oním použitím znakové řeči asi koresponduje celá taková fyzičtější podoba. Film nepotřeboval žádný soundtrack, resp. jeho roli dokonale splnily běžné zvuky. Vizuální potenciál spojený s pohybovostí zn. řeči alespoň/obzvlášť někde dobře využitý (scéna příchodu na setkání v parku, která předchází větší rvačce).

• 21.4.2015  00:46

elegantní zombí gotický odlehčeně absurdní film

• 25.3.2015  16:10
    Chappie (2015)

Jsem taky jeden z těch posluchačů Die Antwoord, výhodná pozice pro sledování tohoto filmu. Možná to bylo trochu neukázněné, ale svůj styl to mělo. Natolik nesoudržné aby mě to začalo trápit mi to nepřišlo, +postavy jsem přijal dostatečně na to, aby mi to, co se děje s jejich vědomím ke konci, způsobilo jistou závrať.

• 23.3.2015  22:23
    P.K. (2014)

celkem svěží, spousta dobře mířených vtipů, ve kterých hlavní postava mnohdy roztomile bezelstně nachází nejasnosti a nahodilosti spojené s vyznáváním jakéhokoli nabáženství, o které zakopne. Pointa je efektní, ale připravená, svádí k souhlasu, ale než se s tím člověk ztotožní - s tím citem pro reálné rozeznávání toho kde je co navíc, to tak jednoduché asi nebude! Asi jako s kradením oblečení z aut :P

• 8.3.2015  16:52

slušně ujeté

• 8.3.2015  15:37
    Hlasy (2014)

podivně vyvážený film, že jako vážná věc, ale i dobře a barevně odlehčená... znepokojivé to ale zůstává dost. Člověk naráží na označení "černá komedie", tak tedy... ne... aa... je to silnější než já, .. též asi barevná tragédie :D

• 2.3.2015  19:50

milý film...

• 2.3.2015  19:45

čekal jsem to horší, i vcelku pěkné na pohled to bylo.

• 14.2.2014  03:46
    Romance X (1999)

... nějaké ty divné motivace, přehnané situace a moudra, ale tak budiž, ... něco to nakonec říká, ... ale. // ale komentáře že to už neni šokující, takže se na to dá koukat jen jako na špatné porno - to je mimo pointu, otevřenost tu očividně ještě je, a nakolik musí být šokující? // "Metafyzika intimity stávání se propastí, ztrácení se, mizení podle proporce penisu" - wtf

• 23.12.2013  17:26

Zvláštní film. Atmosféru to má naroveň žánrově postapokalyptickým filmům, ale je to zároveň dost intimní. Na způsobu, jakým se ta žena pohybuje v takovém prostředí, je něco em.. nevím. To stvoření na plakátu mi k tomu sedí :)). Hudební podbarvení skvělé.

• 20.7.2013  11:38

Doporučeníhodné pro fanoušky D&D, nízkonákladově-dobře zpracované, hlavně jde samozřejmě o humor, co je s těmihle hrami spojený. Je na tom znát takové to fanouškovské nadšení pro věc, což je skvělé, a laciné efekty a případné neohrabanosti v tom tak najdou svoje místo.

• 8.7.2013  15:01

krásný obraz to mělo, takový vyhlazený, ty barvy, pohyb, atd...vážně jako rozpohybované obrazy, hmm, dobře se na to koukalo.

• 8.7.2013  14:44
    Mamay Umeng (2012)

zprostředkovává zpomalené životní tempo, vcelku poklidně dobíhající. Statická kamera poslouží, symbolika snad trochu "in your face", no jak se to vezme, no co, a též nějak poslouží. Vlastně vcelku milý film, přestože záživný podle odpovídajícího.. "zažívání" :))

• 5.7.2013  01:06
    Táta (2006)

za mě tedy slabší závěr jinak vcelku zajímavé série kurdských krátkých filmů. /KV/ ... rozumím tomu, že se téma dotýká čehosi ... ale děj mi přišel příliš přímočarý, herci nijak zvlášť sympatičtí, pointa spíš násilně připravovaná a umístěná, než vyvolávající dojetí nad otcovskou láskou.

• 5.7.2013  00:45

hudba tam byla dobrá a poměrně rozmanitá, snadno dostupné prostředky (vizuální efekty, ...) mě až tak nepohoršují. Těmito 2 věcmi nepoznamenaný obraz by byl často podobný vcelku běžným klišoidním evil videím, takhle to ale i někdy fungovalo, pocty Kennethu Angerovi proč ne. Rozhodně jsem ale nepovažoval za nutné se na to dívat celou dobu. KV13

• 4.7.2013  23:37
    Stemple Pass (2012)

Mohlo by být třeba i za ty 4, dovedu si představit, že při naprosté odpočatosti a nějakém vstřícném klidném atd rozpoložení by na toto mohlo jít přistoupit a tak nějak se lépe ponořit do prostředí, a těmi předčítanými zápisky z deníku se nechat doprovázet i "dál za něj", či co to po nás chtělo. Ale jelikož bylo nutné se spokojit s tím, co bylo a co máme, řekněme že alespoň pro ono zimní období byl spánek nějak odpovídající divácká reakce. Viděno tedy cca polovina filmu, část z toho i s nějakým tím zájmem.

• 5.4.2013  19:16

Svatba & porod

• 5.4.2013  14:09
    Zrcadlo (1975)

Nádhera (...) :)

• 5.4.2013  13:57

Fajn film, ta atmosféra podniků, kde se děje kdeco, potkávaji se různé existence, co prožívají ty svoje emoce, všemožné konflikty, bývá to někdy takové dramatické, atd... // Leonard Cohen a barová hudba, noirová stylizace, a filmů s hebrejštinou jsem taky zrovna moc neviděl, jsem rád, že jsem na toto narazil.

• 11.3.2013  00:44
    Svatba Jiřího Káry (amatérský film) (2000)

říkal jsem si, že bych nemusel ty 4 hvězdičky dávat, ale poté co jsem si přečetl stížnost v kometáři jakéhosi místního uživatele "tvůrce" a další někdy spřízněné názory že tohle na čsfd nepatří, říkám si že proč vlastně ne, rád upřednostním před spoustou autorských zbytečností. Nakonec chvílemi ty hlášky stojí za to, no a celkově je to docela úlet, že...

• 8.3.2013  02:01

Bizarní série píčovin, retardovaná nedochůdnost, ještě podtrhovaná dementním smíchem. Chápu že to nemusí na každého zrovna zapůsobit, ale dá se u toho i dobře bavit. Třeba rozbíjení věcí si z dětství pamatuju jako jednu z nejzábavnějších aktivit vůbec, proč jsem s tím vlastně "přestal"? Spoustu věcí v tom bylo i zajímavým způsobem divných. Ke konci to bylo i míň dementní, než by jeden čekal. Po filmu jsme navíc (na festivalu otrlého diváka) u dveří dostali dobrá jablíčka (v jedné scéně ve filmu je návod jak do jablka ukrýt žiletku) :)

• 18.2.2013  07:04

spíš než hledat hranici mezi uměním a banálním nonsensem mě baví se koukat na zajímavou kameru, provázky, stíny, "čarodějnici" s pentagramem na čele, to by i stačilo. Ale dál, strkání čarodějnic do pytlů je taky vcelku podnětná věc.

• 11.2.2013  01:41

Vtipné a na svojí dobu doopravdy podařené zachycení opileckého stavu a jeho výhod a nevýhod. Haha.

• 11.2.2013  01:18
    Eden a potom (1970)

Vizuálně perfektní, nějak surreálné, pokud trochu předvídatelné, pak zhruba tak, jak by mělo-mohlo být vzhledem k tomu, o co v ději jde. Spoustu pěkných ženských, prostředí továrny skvělé, domy na Djerbě skvělé.

• 11.2.2013  01:03
    Srbský film (2010)

Tahle prasárna nakonec vlastně vyzdvihuje rodinné hodnoty a zdravý životní styl! :)) Člověk se trochu zastydí, že ho baví se na takový film dívat, ale může se utěšovat tím, co všechno lze přičítat nějaké osobní odpovědnosti, a v souvislosti s tím skutečně působí ty rodinné hodnoty skoro jako nějaké (možná ale i dvojsečné) kouzlo. Pokud ne už dřív, k závěru to opravdu přehnané (až klidně i směšné) je, což se mi nezdá jako nutně neúspěch. [Nějaké souhlasné úvahy o tom, proč točit takovou věc, proč jí zobrazit] /// Působí a vtahuje to, slušně to graduje, má to zajímavou hudbu.

• 10.2.2013  23:02

Trochu příliš na pocity a na tyto pocity trochu moc krátké ... Sice jsem nějaké ty pocity pociťoval, jenže současně mi na tom pár věcí nesedělo. Je to (asi vzhledem k podmínkám?) celkem dobře udělané a roztomilé, budiž, ale odmítám se tady rozplývat nad tím, jak je možné dostat tolik emocí na tak krátkou stopáž. (: "Jakých emocí", "jak")

• 10.2.2013  22:40
    Irma Vep (1996)

pěkný pohled na téma tvorby a věci okolo, z pohledu jednotlivců i kolektivů, profesního i osobního, aniž by se v tom přehnaně rýpalo. Na konkrétní scény/věci/perspektivy mě bavilo se dívat přihlížeje k jejich dejme tomu protějškům, jakože tyto mě tam bavilo i hledat, a odnášet si něco z jejich srovnávání (tzn. rýpat se v tom můžu sám, když budu chtít). Např.: dlouhý záběr na střeše a naprosto sestříhaná verze, "Irma" a zločin, mocná vraždená zbraň, způsoby docílení pohybu, někteří lidé tam, a tak. Na Maggie a Irmu povšechně se pěkně kouká - obzvl. některé scény. Dobře zvolený hudební doprovod.