WANDRWALL

Twitter: WANDRWALL

<< předchozí 1 2 3 4 28 56 83 110
    • 23.5.2020  22:38

• 19.4.2020  17:56

Pohodový film, který drží pokopě.

• 16.1.2020  06:42

Ale jo, ušo to. S velkou nedůvěrou jsem se díval na to, co dává Nova Cinema, a rozběhl se tam tenhle film pro náctileté. Vedle afektovaných výkonů některých mladých hereček, zde byly k vidění i střízlivé projevy, které jsou mi bližší. Není to film, který bych chtěl vidět víckrát, ale tu a tam, proč ne.

• 8.11.2019  10:18

Film je vskutku rodinný, komediální hlavně pro děti. Drama určitě ne. Spíše než film dánský mě řipadá jako Usamerický. Nebo se podobnými filmy nechal režisér i scenárista v jedné osobě Martin Miehe-Renard, nechal dost inspirovat, a sledujeme poměrně nákladnou podívanou. Raději mám tyhle filmy než nekonečné vyšetřování vražd v různých seriálech.

• 22.10.2019  20:50
    Hráč (1972)

Film mě zaujal pro hráčskou vášeň co se hlavně rulety týče. Trocha dostojevčiny ve filmu je rovněž cítit, takže dávám čtyři hvězdičky pro závažnost tohoto společenského tématu. Sám mám potíže s hraním, a dříve by mě nikdy nenapadlo, že tomu propadnu.

• 3.9.2019  18:30

Kdo očekával, že svou kvalitou bude tento film navazovat na "jedničku", tak musel být hodně zklamán. Mezi takové diváky patřím i já, a přece jsem dokázal vydržet - k svému úžasu - sledovat celý film. K čemu tuhle slátaninu přirovnat? Jak je možné, že to napsal tentýž člověk, co "jedničku", a s režií to bylo totéž? Ubohá amatérština, a smutek z toho celého, to je můj výsledný pocit.

• 2.8.2019  21:39
    Skok (TV film) (1985)

Scenář napsal dneska známý novinář Josef Klíma, který vycházel ze skutečné události. V dnešní době, kdy jsme až přezásobeni negativními činy lidské smečky, tak už je význam tohoto filmu jiný, než v době, kdy se realita tak mediálně cenzurovala. Film jsem viděl jako vzpomínku na nedožité 80. narozeniny Bronislava Poloczeka, který zahrál svoji roli jak ho známe, bravurně.

• 30.7.2019  16:33

Film mě zcela okouzlil svým námětem, a spadá do padesátých let, éry, kdy žádná změna k lepšímu nebyla vyloučena. Ach, ta budovatelská léta.

• 14.7.2019  23:26

Pěkná volovina. Viděl jsem na CSFilmu.

• 4.7.2019  16:40
    Dům (2011)

Viděno na CSFilmu. Zdálo se mi, že podobné filmy už jsem viděl, nijak mě nezaujal.

• 3.7.2019  22:48
    Ultra Flesh (1980)

Určitě je důležité i u tohoto filmu, kolik je člověku let, a v jakém rozpoložení se na něj dívá. Nedávno jsem prodělal krizi, že už mě filmy tolik nevzrušují, že je v nich jen opakuje to, co už jsem kdysi viděl, a ta schémata mě unavují, a popadla mě z toho hrůza, že se jednoho dne probudím, a nebudou mě filmy bavit vůbec. Tenhle film už znám z dřívějších dob, a je dostupný na internetu, z volně dostupného erotického kanálu, kde je přes pět milionů filmů - krátkých, i dlouhých. Seka se mi vždy líbila, připadala mi jako velmi atraktivní žena, jejíž sex je proto jistě zajímavé a podnětné sledovat. Shlédl jsem ale většinu jejích filmů, takže dneska už neznám jediný, který bych neviděl. Díky za ty výkony, Seko.

• 2.7.2019  19:07

Film mě zcela fascinoval tím, jaký že je možno i natočit. Ano, to bylo to dobrodružství, kam se taky tento snímek vřazuje, ale jinak odpovídá době vzniku, a pokud dělíme filmy na dobré a špatné, tak zde se kloním k tomu druhému hodnocení. Roztomilé děti zažívají při svém bloudění Prahou zajímavé příhody, ale nejde o realitu, ale blouznivou fantazii. To by nevadilo, pokud by šlo o zábavnou podívanou, a to tenhle film pro mě nepředstavuje.

• 2.7.2019  17:05

Kam se hrabou dnešní ochránci přírody. Shlédnutí tohoto filmu kdekoho přiměje zavzpomínat na časy, kdy ekologie nebyl jen prázdný pojem. Snaha tvůrců byla vedena dobrou rukou režiséra k podání příběhu o mladém hygienikovi, který poznává sebe, a druhé, a přitom se pokouší správně jednat a konat. Dobré herecké obsazení ale nezachraňuje jisté slabosti scenáře, kdy příběh až tak nechytne, dáli se o nějakém mluvit. Viděl jsem na CSFilmu.

• 29.6.2019  08:52
    Okénko (1933)

Film k shlédnutí byl zde - https://www.youtube.com/watch?v=Tav1bcJHiOU.

• 28.6.2019  19:46

Díky youtube můžeme shlédnout hodně hezkých českých filmů. Tady je odkaz - https://www.youtube.com/watch?v=6HfZ466yJzE. Film mě potěšil pro svoji poetičnost, repliky, odsýpající děj. Je zjevné, že byl natočený ještě před atentátem na říšského protektora, který později naplno zasáhl do nejednoho lidského osudu v Protektorátu Čechy a Morava.

• 22.4.2019  12:41

Tenhle povídkový film si v kontextu doby kladl za cíl hlavně pobavit. Hledat v něm něco víc by byla asi marná činnost. Já si připomenul, když jsem dospíval, jak jsem byl taky s holkami na bramborové brigádě. Film byl natočený v polovině osmdesátých let, a škoda jen, že režisér nenatočil víc podobných, či lepších filmů.

• 17.9.2018  04:55

Film jsem díky youtube viděl několikrát, protože je podle mě hodně dobrý. Hlavní zápletka se motá kolem bývalého studenta střední školy, na které učitelka angličtiny Linda učí, a kde mají i divatelní kroužek, který díky Lindě, je ochoten nastudovat hru bývalého studenta, který poté studoval kreativní psaní her v New Yorku, ale vrací se domů, protože v N.Y. neuspěl jako dramatický umělec, a jeho otec chce aby se věnoval nějakému serioznímu zaměstnání. A jak to dopadne? Na to se podívejte sami.

• 30.4.2018  12:49

Opět důkaz, že když se o nějakém oboru, zda chemie, hovoří "lidsky", tak takový seriál přitáhne pozornost. Osobně jsem vždy rád, když mi někdo odkrývá i moje osobní zážitky, což se i v tomhle seriále ve mě událo. Seriál je dostupný na youtube.

• 24.3.2018  12:39

Vtipné scénky, a dialogy, plus prohození těl dvou hlavních protagonistů, a je o zábavu postaráno. Viděl jsem tenhle film už s odstupem času víckrát, a vždy jsem se dobře bavil. Mám rád tyhle filmy, a jsem za jejich natočení vděčný. Proto mě překvapuje nízké hodnocení filmu. Podobné filmy - Hop, a je tu lidoop či Rumburak.

• 23.3.2018  10:32

Viděl jsem na TV Československo. Vystupuje tam mimo jiné Valdemar Matuška, i Hana Hegerová. Právě Hana Hegerová zpívá i francouzsky, ostatní česky. Proto mi přišlo zajímavé, co asi na tu naši řeč tehdy návštěvníci (bylo plno), říkali. Asi je to moc nemohlo dlouho zajímat, ale spíše to vydrželi.

• 9.3.2018  02:21

Film jsem viděl v době vzniku, kdy šel v zdejších kinech. Už se zdá, že bílý muž nepomůže svému rudému kamarádovi, že se změnil. A přece jde do sebe, zlepší svou kondici i vzhled, a dostane rudého muže ze zajetí, aby si nakonec řízli žilou, a spojili svou krev navzájem. Lehká oddechovka, romantická, ideální pro děti a mládež.

• 8.3.2018  16:14
    Lupa je tlustý sklo (TV film) (1984)

https://www.youtube.com/watch?v=-rsoIZKfAG0 Lupa je... Milá dobová minikomedie o jedné praštěné dospívající holce, i tehdejších vztazích mezi lidmi. Viděl jsem tenhle filmík už jako dospívající, a tehdy mi přišel velmi vážný. Takže ale k té lupě - mělo by to být zvětšovací sklo.

• 7.11.2017  17:15
    I tobě se to může stát (TV film) (1986)

• 3.11.2017  16:13

Film, který byl asi natáčen, jako zábava pro letní kina, která se koncem 70. let 20. století, ale i v 80. letech téhož století hojně po celém ČSSR navštěvovala. Nápad to není špatný, tehdy se takové fantasy komedie točily dost často. Aktuálně k shlédnutí zde : https://www.youtube.com/watch?v=NwOXjGaAnGE

• 26.10.2017  15:11

https://www.youtube.com/watch?v=FdHsW-BFKrQ Takový pohodový, rodinný film. Mě se dobře na herecké výkony točící se především okolo trávení času mladých lidí, koukalo. Je znát, že scenář psal Jaroslav Dietl, a díky němu, je tenhle polozapomenutý film, koukatelný.

• 23.10.2017  11:50
    Až bude padat hvězda (TV film) (1976)

• 23.10.2017  09:08

• 2.9.2017  06:41

Na čas možno shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=khOFiYDwuVo

• 31.8.2017  11:57

"Hurvínek a kouzelné Muzeum", rozhodně není propadák. Doba se změnila, takže proč by i nám tak známé dřevěnné postavičky bez gest a mimiky, ji náhle nemohly mít? Hurvínek určitě zaujme malého diváka, a oblíbí si ho. A právě malému divákovi je tenhle film určený, třebaže klidně snese i zařazení - rodinný film. Hurvínek statečně bojuje proti likvidaci muzea, a vede si v tomhle boji, díky přízni osudu velmi dobře...

• 28.8.2017  01:07
    Belmondo (TV film) (2015)

<< předchozí 1 2 3 4 28 56 83 110