WANDRWALL

Mrakonn

Twitter: WANDRWALL

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 82 109
    • 2.9.2017  06:41

Na čas možno shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=khOFiYDwuVo

• 31.8.2017  11:57

"Hurvínek a kouzelné Muzeum", rozhodně není propadák. Doba se změnila, takže proč by i nám tak známé dřevěnné postavičky bez gest a mimiky, ji náhle nemohly mít? Hurvínek určitě zaujme malého diváka, a oblíbí si ho. A právě malému divákovi je tenhle film určený, třebaže klidně snese i zařazení - rodinný film. Hurvínek statečně bojuje proti likvidaci muzea, a vede si v tomhle boji, díky přízni osudu velmi dobře...

• 28.8.2017  01:07
    Belmondo (TV film) (2015)

• 16.8.2017  07:31
    Gottwald (TV seriál) (1986)

Vynikající herecké obsazení, a možnost slyšet naše bardy. ...Jedinečný doklad o seriálové tvorbě 80. let, 20. století... Na CSFD ocení určitě budoucí generace diváků. Věřím, že ten čas přijde...Jen se obávám, že na rozdíl od seriálů třeba z lékařského prostředí, tak zde je zapotřebítrochu znát i v souvislostech dějiny Československa v 20. století, jinak si seriál těžko divák vychutná...

• 1.8.2017  13:30

Dobový film, s jistou nezdravou podbízavostí pro tehdejší život na venkově. Snaha pobavit je zde cítit až moc, a místy se to i tak nějak daří.

• 9.7.2017  02:11
    Dlouhé dopoledne (TV film) (1969)

https://www.youtube.com/watch?v=XMf28orL444 Zajímavý film z hlediska doby, ve které vznikl.

• 23.9.2016  07:46

Za mě nečekaně dobrý film, o složitosti posledního odsunu z Moravských Sudet. Neprávem opomíjený film, narazil jsem na něho na youtube. Tempo filmového vyprávění plynulé, srdcervoucí, a rovněž dobré charakteristiky postav. https://www.youtube.com/watch?v=LiXyY3IYv54

• 11.9.2016  17:09

Pro mě je to obejve. Dlouho šel Leslie Nielsen mimo mě, jen jsem věděl, že existuje. Ale jak šel tak můj osobní vývoj dál, tak jsem se s tímhle dílem potkal. To jsou ty okamžiky, již skrz můj věk pro mě méně časté, kdy mi docvakne oč autorovi díla jde, a že zde jde o perfektní zrcadlo všem těm tolik požadovaným nesmyslným filmům, na které chodí tolik lidí, ačkoli to nemá s realitou nic společného. Ba co víc, není to ani sci-fi apod. I když je to v žánru fantazie - a tady se meze jistěže nekladou. Ne reál jsou dokumenty, vědci atd...Ale k tomuhle filmu - už mě pobavil třikrát, a možná ještě i víckrát a tak skrz to dávám pět hvězdiček. Co víc chtít od kohokoli, než aby druhého pobavil?

• 28.6.2016  14:55

Těžko se hodnotí 13. komnata, u osoby, která má všechny předpoklady pro spokojený život, ale není tomu tak. Jestliže řada 13. komnat jsou o ničem, či reklamou na osoby, které je točí, tak zde jde o opak. Klára je záhadná osoba, těžko říct, čím to je, člověk by se s ní musel obeznámit více, a stejně by to Kláře osobně nepomohlo, jen by měl v sobě člověk o ní víc informací, které by její život ale určitě nezlepšily. Má čtyři syny, patrně herecky nejúspěšnějšího protagonistu po změně režimu, bratra doktora, ale stejně je její život protkán smutkem,bolem, sebetrýzní. Ví o svých problémech, ale asi neví, jak je řešit...Na rozdíl od dřívějších hereček, třeba Klára Doleželová, jdu-li dál Jana Rybářová, či ještě o kousek dál v čase Zorka Janů, tak u ní jde přece jen o menší herecký talent, ale po lidské stránce vydržela zde déle, než jmenované, a především s menším tlakem osobním, ze strany okolí, než uvedené, hlavně polsední dvě. Kde hledat tedy příčiny jejího podivného života? Těžko říct, určitě si ale zaslouží obdiv, že bojuje.

• 15.6.2016  06:31

Mě se tahle verze líbí, skrz přehledné vyprávění pro starší známého příběhu, pro mladší méně známého příběhu. Na rozdíl od Jakubiskového filmu, kde je hodně zbytečných odboček a film postrádá spád, tak zde neokoukaní herci, příběh má tah, a já nemusím přemýšlet o nedostatcích filmu. A to mám rád...Jinak kdo se zajímá o život a fakta hraběnky, tak určitě ví, kde je hledat, a dohledá si, že její příběh je spíše lahůdka pro bulvár a senzaci, neb po ní vždy lid prahl.

• 21.4.2016  08:18
    Helena (TV seriál) (2012)

Něco zábavné, něco se dá vydržet, a pro jisté chvilky to jde. Už jsem jako divák zvyklí na ledacos, takže beru to jakože lidi chtěj takový seriály https://www.youtube.com/watch?v=N10OXcITZ7w&list=PLNMXC88_M2Q_4zzcd30OUcWsPA0A8aTbS&index=3

• 1.2.2016  11:02
    Tolstoj a peniaze (divadelní záznam) (2016)

Divedelní představení, které dle reakcí publika baví v místech nízkých, ale v těch vyšších nic. Jestliže je heslem dnešního divadla, divadlo vás baví, a neklade si v malých zemích a asi ani nemůže vyšší nároky, tak tenhle divadelní kus to splňuje na výbornou....Hlavní představitel L.N.T. je spíše jeho parodie, ale proč ne, hlavní je, co říká, a jak je hra napsána. Jan Novgák, autor značně rozličných literárních her zde nezaváhal, a využil hlavního tématu, kdy Tolstoj něco hlásá, a jeho nakladatel ho žádá aby dal "lidu" peníze ze svých literárních prací, a splnil tím, co hlásá. Aby toho nebylo málo, tak jeho nakladatel Čertkov se vrátil z vyhnanství, kam musel srz vydávání děl L.N.T., a kam car L.N.T. neposlal, i když se mu líbila jen jeho povídka, kde opěvuje Carskou armádu, pak už nic. Co je pro Tolstého Bůh, dle této hry? Pravda. Usiluje o ni, ale lidi kolem něho ne. Nedaří se mu, ale lidem kolem něho taky ne, neb proč by hledali pravdu? A tak hra je i navýsost současná, neb proč by někdo dělal něco, o čem neví, co to je, a co milerád opouští pro své pohodlí?

• 24.1.2016  06:42

Jedna hvězdička za připomenutí života kontroverzní L.B....Film mohl začít tím, proč byla zbavená svéprávnosti, a to z důvodu neschopnosti nakládat úpčelově se svým majetkem. I mužem, který před tím, než byla zbavena svéprávnosti, tak ji připravil o zbytek majetku, jehož část by si nepochybně zasloužila především osoba, která se o tuhle rodinu nezištně starala....L.B. nepochybně ovlivnila život celé jejich rodiny, ať už šlo o smrt její sestry, pro mě sympatičtější herečky, tak i o osudy mnoha osob...Nikdo ji nenutil, ani nemohl, aby se stala milenkou nacistů, či vůbec se věnovala herectví....Film je postavený na jednoduchých střetech, a navazuje na projekty, divácky úspěšné jako Lidice apod...Pro mě i dost špatný výběr herců, kteří už jsou tak ohledění, že sotva se od nich dá čekat něco nového...Ale jelikož stál film 80 milonů, a lid má nyní tyhle filmy v oblibě tak proč nepřát českému filmu, aby si vydělal na další film, a režisér se vykoupal v nějakém teplém moři. Není snadné ukočírovat to stádo lidí kolem filmu, takže jen tak dál, dokud je zájem, tak je třeba využít toho....A i další, točte, pište, dělejte, ať se máme po čem vozit, a čím bavit!!!

• 14.12.2015  14:00

Film, je včlenění do filmového průmyslu - hezky popisuje uživatel BoredSeal - souhlasím s ním, ba napsal to tak, jak to cítím i já, a napsal bych to podobně, kdybych to uměl...Osobně mě zaujalo u toho filmu něco jiného - vlak zde představuje de facto - planetu Zemi, lidi jsou rozdělení do sekcí, a motor vlaku funguje jen, když je vše řízeno...Co mi to připomíná - planetu Zemi, kde pokud by neplatila jen jedna částečka z toho co platí, a my si vše ani neuvědomujeme, či dosud neznáme, tak by zde život nebyl možný. Ve filmu se ale ukazuje člověk, který je za tím, v reálu tomu tak není. ...Vynechávám bojové scény, kdy se lid likviduje, a nakonec tedy dojde ten "vyvolený", až do poslední sekce, kde se seznámíme s tím, kdo ovládá tenhle "vlak". Zestárl, hledá pokračovatele, ale ten naruší systém, ve snaze zachovat kdysi klasické hodnoty prakticky zruší chod "vlaku", tedy obrazně Země, a na konci zůstává jen žena a dítě. Uvidí ledního medvěda, čímž film končí, a má patrně znamenat že je zde život..Film se mi ale líbil, a pokud by tam nebylo tolik bojových scén, často vykalkulovaných, až to bývá legrace, tak by se mi líbil ještě víc...Dávám čtyři hvězdičky za to, že mě ten film chytl, a díky za to.

• 8.12.2015  16:49
    Stínoví vojáci (TV film) (1996)

Dneska mě fascinují někteří z těch, co neselhali, a žili stále s pocitem smrti v zádech, a tedy i bohabojnosti. Nepochybně za to mohla i tehdejší doba, vlivy na jedince, neb jak je tam i řečeno, tak i tehdy většina táhla s aktuálním stádem, ale občas se našli takoví, že se tomu těžko uvěří, že se do toho psutili, a neselhali...Nedávno jsem viděl dokument, kdy jedna žena vypravovala jak se vrátila z koncentráku, jko jedna z deseti, a "doma" v městečku je přivítali slovy - Vždyť vás s vrací víc, než jste odešli. V těch slovech už poznávám současný lid...Režisér věděl, že je to jeho poslední práce, a proto je dobře, že o těch, z nichž už dneska skoro nikdo nežije, že ty živé světky kontaktoval a natočil jejich svědectví pro nás, pro tu hrstku osob, co se zajímají o naše předky.

• 1.11.2015  07:06

Film mě mile překvapil. Vypravěč mluví o problémech dospívání. Jistě, takových filmů, knih, je spousta, a přece si myslím, že tenhle vhodně zapadá k tomu lepšímu, co jsem v poslední době viděl. Velmi přirozené vypravování, psychologická sonda do života mládeže, při které si člověk připomene, když mu bylo semnáct, a pokud měl štěstí na bezva lidi, aspoň pár z nich, tak potom má nač vzpomínat. Kdo nemá o čem z těchto let ve své životě psát, ten má chudé zážitky, a patří k těm, co žili a žijí stále jako jen že jsou... A to je fuk, čím jsou... A tenhle film má grády, je o kamarádství, sexualitě, hrách, problémech a radostech sympatických mladých lidí. Dobře napsáno, zrežírováno, pro mě fajn. https://www.youtube.com/watch?v=dsVtoc0WJsk

• 30.9.2015  10:47

Pro mě je na tomhle koncertu nejzajímavější, že ho režíroval Petr Nýdre, velmi zajímavý český filmař, kterého osud zavál do U.S.A. Jen mě mrzí, že už nežije, nedožil se ani šedesáti let, a stále neznám příčiny jeho úmrtí. Je to člověk, který by si zasloužil nebe, kdyby bylo, a není moc osob, které bych tam doporučil. Každý má asi svůj žebříček, komu by přál aby jeho duše s vědomím svého "já", putovala na lepší, ale obávám se, že pro člověka smrtí vše končí. Pro vyšší síly ne, ty zde byly, jsou a budou, ale velmi by mě překvapilo, kdyby i pro člověka něco po smrti bylo. Nic mě nepřesvědčilo, a čím jsem starší, tak ve mě jen zesiluje tenhle názor. https://www.youtube.com/watch?v=avRK8cIjSss

• 29.9.2015  02:45

Docela zábavný film z jedné strany, pro nás, co jsme jako děti byli těmihle filmy dostatečně zásobováni...Vzkaz pro místního starostu, přesněji pro ty, co ho chtějí vidět - film se bude promítat, zadarmo, stačí poprosit pana starostu Pinčla (dokáží to jeho nevoliči? Jeho voliči, to by mělo být samozřejmé, předloží mu to v neděli po hrubé mši v Popovské hospodě)...Film je to zajímavý, jak voják, dříve učitel, přejde frontu, v do níž šel jako klerofašista, ale na ní, když Rusáci vyhrají, a válka se zlomí, tak na druhou stranu. Tam mu nevěří, pochopitelně, a přece mu umožní, aby se s "nejlepší armádou světa", a pod vlivem Kapitána - Lékařky zase vracel pomalu na své rodné Slovensko. Děj je bržděný údajnou láskou bývalého fašisty a gruzijského Kápitána, Lékařky. ...Jinak řada zajímavých myšlenek, ale pozor - taky záludných, k manipulaci vedoucíh... Nebezpečný film pro diváky, začátečníky. Nenapodobovat! Hlavně bojové scény, a zacházení s granáty, a kulomety. ...Anebo napodobovat, a střílet s ostrými, a házet pravé, a potom budou média rády, a budou mít o čem psát! https://www.youtube.com/watch?v=7o1utNapiAc

• 30.8.2015  00:14
    Equus (1977)

Film ve mě vyvolává rozporuplné pocity. Předně jsem ho viděl jen poslední třetinu před mnoha lety, a některé scény se mi silně vryly do paměti, a občas jsem proto zatoužil jej vidět znovu. A náhle, když už je skoro každý film k nalezení na internetu, tak se mi poštěstilo si ho zopakovat. Jistěže se mi nejvíce vryly do paměti ty scény, které mi připomenuly něco z mého života. Přišly mi přesné, a tehdy jsem byl rád, že nejen já postupoval v životě někdy tak, jak jsem uvažoval, i činil, ale i jiní. A přece mají tak málo společného s hlavní obsahovou linií filmu, či divadelní hry. Není to ostatně někdy tak důležité, co člověka ve filmu, či vyprávění osloví, ale že to v jeho nitru mu něco připomene, něco, nad čím stojí za to si zapřemýšlet, a právě to co mi stojí za to si vybavit, zamyslet se nad tím, co jsem prožil, tak patří k životu, je jeho neodbytnou součástí, a umění to může vyvolat. A právě to je tenhle případ pro mě. Jistěže by se těch příběhů našlo více, ale některé jsou přece jen obsažnější, či víc zasáhnou nitro člověka tam, kde chce být zasažený. A já chtěl, a dostalo se mi toho, a to v pravý čas. https://www.youtube.com/watch?v=IInvE39WqQ0, aktuálně je film zde, ale pokud se na něj budete chtít podívat později, tak už asi bude jinde, ale nepochybuji, že jej najdete.

• 29.8.2015  22:28

Skvěle napsaný, skvěle zahraný, a navíc skvostná charakteristika doby, dvou běžných osob, které vévodí pozoruhodný tvůrčí duch Paolo Villaggio. Tenhle film řadím mezi jeho nejvydařenější, navíc není jen sociálně-kritickou komedií, ale i trochu hořkým filmem o problémech stáří, odchodu osob, co celý život pracovali v jednom podniku, do penze, s níž si většina osob, takhle žijících nevěděla hlavně dříve (kdy byla povinná práce, ledacos se dělalo přes člověka, nebyly roboty, atd.) - rady. V dnešní době, kdy dost lidí neví co je to pracovat, a 8,5 milionu občanů CR žije jen ze sociálních dávek, tak těžko asi řadu scén chápe. Proto asi zde nižší hodnocení, ale není náhoda, že prakticky každý rok i tenhle film patří mezi ty komediální filmy, o které se perou i české televize, jen aby je mohly vysílat.

• 21.8.2015  18:58
    Noha 22 (TV seriál) (2011)

Výborné postřehy ze současného stavu společnosti, satira jak má být. Satira je kritika smíchem, a tu zvládá Ivan Mládek bravúrně. Díky za zábavu, i ponaučení, které jsi mi Ivane Mládku poskytl. Není moc lidí, co umí dělat vkusnou zábavu, a mezi ty, které v CR působí, tak Ivan Mládek patří...Sice jsem dlouho nebyl jeho obdivovatelem, ale dneska ho oceňuji o to víc, neb vím, jak málo lidí je schopno někoho pobavit, a jak je to obtížné.

• 6.8.2015  04:33
    Nebe a země (1993)

Úžas, to je první slovo, které mě po shlédnutí tohoto filmu, "natočeného podle skutečných událostí", napadne. Američané točí film o traumatech, které sami způsobili. Proč tato historická fakta, kdy roky se pokouší porazit Vietnam, a nedaří se jim to, a Vietnamci zasluhují obdiv, tak dostávají všechny možné formy "továrny na sny"? Divák se stále chytá.... Ať už jde o tenhle sentimentální a moralizující film, o mezilidských vztazích, a moudrech, anebo o akční filmy pro chlapáky a chlapačky. A přece mě to mírně pobavilo, protože to se nedá jen tak vymyslet.... Heaven and Earth 1993

• 22.7.2015  02:21
    Nebožtíci na bále (TV film) (1979)

Krásný text jednoho z českých nejvýznamějších wrajterů. Jak jsem starší, tak mám tendenci být shovívavější, ale zde jde o jasný důkaz, jak je literární text nelze natočit, jen tak. Herci hrají nedobře praštěné, přičemž novela má svůj půvabný styl, a pokud by knihu načetl nějaký herec, třeba J.Kačer, tak by vyznění bylo taleko lepší, než tahle ubohá fraška....A přece dávám tři hvězdičky, jednu za vznik, neb L.Fuks není mezičtenáři moc znám, druhou za propagaci L.Fukse, a třetí za osobnost L.Fukse, která mi svými knihami i životem hodně obohatila můj život. https://www.youtube.com/watch?v=8wXyqbWss2o&list=RD8wXyqbWss2o#t=13

• 15.6.2015  18:02

Kamarád A.A. mi řekl, že půjdeme do kina, na film od 18. Šli jsme tři. Jeden z nás to vzdal, měl strach, že ho dovnitř nevpustí, poté, co viděl, že jeden maličký chlapec byl požádán, aby ukázal občanský průkaz a už nesměl film vidět....Možná mu schází jeho shlédnutí skrz poučnost filmu dodnes....Pamatuji se, že to byl pro mě jeden z filmů, který mi přinesl kus pravdy o životě. Měl by být vysílán nejlépe na všech školách ZŠ v CR.

• 21.3.2015  08:05
    Dar od Boha (2005)

Pro mě zklamání. Film se vleče "kanadsky", a jestliže mají rodiče víc dětí, tak se až nepřirozeně zabývají jedním hochem. Text distributora je lépe napsán, než scenář k filmu. Nepřipadá mi ani přesvědčivé, že by hoch měl v hlavě jen sex, a jak je orientovaný. Film "nešlape" ani co se týče scén, ani dialogů, a především schází mu - napětí. ...Srovnej třeba s it. filmem "Malena", to je mnohem lépe pojaté. a taky o dospívání. Film je - jako stovky dalších - na youtube.

• 21.3.2015  07:00

Tenhle film mi připadá hodně ze života. Ukazuje zde lidi, jací jsou. Jejich základní charakteristiku, a to mi imponuje. Nemám rád fantasy, a tohle je dost reálný film, až na ten závěr, který je přece jen ve stylu stříleček, které jsou tam trochu nadbytečné. Ale jinak výborná práce s naopětím, ukázka, jak kamarádi pomůžou nesmělému kamrádovi zbavit se panenství. Přitom jde o slušné hchy, co se znají odmalička, jen mají pocit, že žijí ve velkém zapadákově. Onen konflikt zapadákov a město, je trošičku přitažený za vlasy, ale na druhou stranu, mžu se plést, a můžou takové postoje vlidech být.

• 26.2.2015  14:01

Narazil jsem na ten film náhodou, a přišel mi hodně Americký, https://www.youtube.com/watch?v=2duBtwwkulU&list=RD2duBtwwkulU#t=1945, a úvod tomu i nasvědčuje. Opilý pastor v tělocvičně káže učitelce a dětem, že víra není pro posery....Postupně ale film trochu - zdá se mi - slábne. Jen díky hlavnímu hrdinovi, neústupnému, fajšmekrovi jsem to nechal puštěný, ale už moc zajímavých hlášek jsem v něm neslyšel. Třeba napodruhé, pokud si to zase pustím, tak jich zachytím víc.

• 8.1.2015  09:13
    Ničení povoleno (TV pořad) (2013)

Dobrý nápad, jak se seznámit s různým typem zbraní. Jednak jak s nimi zacházet, kde to nacvičit, a taky kterou zbraň si vybrat, když ji potřebujeme na něco konkrétního. Je zbytečné brát si třeba kalašnikov na dva lidi, když stačí obyčejný bubínkový revolrver, za předpokladu, že máte za sebou už nějakou tu tisícovku nábojů odstřílenou jako sportovní střelec. Ale určitě to není zbytečné pro ty, kteří si nevěří, tedy, že by zasáhli cíl, tak v tom případě je kulomet zapotřebí, anebo granát. Ale zase to má pár háčků...No učte se, testujte, je to pěkný koníček, navíc, když je zde jasně napsáno - Ničení povoleno, takže co chcete zničit, to můžete.

• 30.12.2014  23:53
    Diagnóza Brodský (TV film) (2012)

• 25.12.2014  23:18

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 82 109