Petulka88

okres Brno

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 29.6.2019  23:39

Skvělá dokumentární minisérie, která je děsivější než leckterý horor. Nečekejte žádné detailní popisy vražd, tohle je mrazivý pohled do mozku jednoho zrůdného egocentrika, kterého jeho víra ve vlastní neomylnost přivedla až na elektrické křeslo. Výborná práce!

• 27.6.2019  16:28

Hororovější variace na Sám doma, kde malého Kevina vystřídal prepubertální nerd Cole a Dlouhoprstý bandity pak sexy satanistka v podání Samary Weaving. Je to ujetý, krví se nešetří, Samara moc hezky vrtí prdelkou, je to celkem sranda a hlavně to docela rychle uteče. Není to nic zapamatováníhodného, ale na zkrácení jednoho delšího večera je to fajn.

• 14.6.2019  13:21

Grindelwaldovy zločiny jsou natahovaným, nezáživným a místy i nudným filmem, s potterovsky standardně výborným vizuálem, kvalitním obsazením a slušným koncem. Ve výsledku jsou to 3 hvězdičky s brutálně odřenýma ušima.

• 23.5.2019  12:57

Kdo tohle neviděl, jako by nežil. Nejvýmluvnější je fakt, že celé dílko bylo napsáno i natočeno za 7 dní (!). Malá ochutnávka: Pětice vyprsených studentek se stěhuje do nového domu, který chtějí použít jako sídlo jejich sesterstva. Bohužel, zmiňovaná nemovitost má celkem temnou minulost, spojenou s vyvražděním jedné rodiny. Holky proto nelení a hned utíkají do sprchy (kozy, kozy, všude kozy!). Samozřejmě se tu brzy objeví magor s hákem v ruce, kterému děvčata nepadla do oka. Statečné hrdinky s maniakem bojují tím, že zběsile pobíhají po domě v průhledném spodním prádle (kozy!). Po hodině pobíhání jim dojde, že vstupní dveře se dají použít k útěku ven z domu. Venku prší, takže nám holky pěkně zmoknou (kozy!). Tady raději přestanu, abych neprozradil závěr tohoto dramatu. Jasně, je to trash jak hovado. Ale trash, který to o sobě moc dobře ví a na nic si nehraje. Film se absolutně nebere vážně a dělá si prdel sám ze sebe. Přičtěte si k tomu naprosto katastrofické herecké výkony, ještě horší dialogy, přepálenou hudbu, naprosto ujeté zvukové efekty a nejhůř "animované" blesky v historii filmu. Tomu se prostě musíte smát a o to i tvůrcům nejspíš šlo. Navíc herečky mají co nabídnout (kozy!). Takže pokud se rádi necháte jen tak bavit, umíte brát film s nadhledem, dokážete se povznést nad totálním neumětelstvím a amatéřinou a nevadí Vám pohled na poskakující studentky (kozy!), mohl by tenhle masakr pobavit i Vás. V opačném případě jste suchar nebo feministka.

• 2.4.2019  13:15
    Night School (1981)

Co musí obsahovat slashery všecky? Vraha, krev a cecky! Night School tohle ale nesplňuje. Vrah tady sice je, ale jeho herecký představitel/ka přehrává jak o život. Vraždy jsou naprosto bez nápadu a špatně natočené. A ikdyž je tady scéna ve sprše a jedna převlékací scéna, kozenky zůstávají skryté pod záběrem... Tenhle slasher je prostě cudnější než kolumbijská telenovela. A to prostě nemůže fungovat.

• 27.2.2019  18:20
    Venom (2018)

Škoda nesmyslného zvratu v cca polovině filmu, kdy se z Venoma stane superhrdina zachraňující matičku Zemi a z Eddieho a symbionta se stanou úplně nejvíc nejlepší přátelé. Zamrzí to o to víc, že první půllka je v pohodě. A taky proto, že mám Venoma fakt rád.

• 24.1.2019  12:58

To hodnocení je snad vtip, ne? Tahle amatéřina má být hluboce v černých číslech. Je smutné, kam až klesl Tobe Hooper, režisér původního Texaského masakru nebo Poltergeista.

• 18.1.2019  23:52

Tahle Evoluce je docela dost brutální. Ale to je asi tak všechno, to ostatní nestojí za zmínku. Postavy jsou desivě nesympatické, dialogy debilní (opravdu mě tohle sere u každého druhého filmu?), akční scény nemají čím zaujmout a i speciální efekty místy působí jak z nějakého béčka. Navíc, nový Predátor není ani děsivý ani cool, je jen... divnej. Fanoušci původního Predátora by se tomuto filmu měli vyhnout obloukem nebo by na něj měli co nejrychleji zapomenout. Je to totiž naprostá ztráta času.

• 25.12.2018  15:45
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Tak tahle žitná se fakt nepovedla. Naprosto nezáživný příběh, uměle natahovaná stopáž, debilní dialogy, snaha o ten nejprimitivnější humor... Samostatnou kapitolou jsou pak herci. Anna Kadeřávková je sice nevýrazná, ale relativně se na ni dá koukat. To Denis Šafařík jako titulní Žitňák, to je jinačí dřevo. Ten člověk je tak strašně špatný, že by se za jeho výkon styděl i jakýkoliv člen divadelního spolku Lipany. Pavel Kříž přehrává jak o život. A pak je tu duo Liška-Vilhelmová jako dvojice mentálně zaostalých kromaňonců, kteří se neustálě pitvoří, šklebí a šišlají. Jo děti, tohle je prdel. Co už prdel není je fakt, že na 1 alespoň průměrnou českou pohádku připadá minimálně 5 absolutních sraček. Žito je přesně taková srajda.

• 16.12.2018  14:04

Další nadějná animovaná série, které se postupně propadá do kategorie infantilní podívaná pro nejmenší. Pořád se na to ještě dá podívat, ale už je potřeba určitá dávka sebezapření.

• 24.11.2018  22:59

Tak už si u Disneyho definitivně se Star Wars vytřeli prdel. Solo je totiž ještě horší než Poslední z Jediů. Děj prostoduchý jak v Xeně, většina postav je silně nesympatických, dialogy vám dokáží vyvolat krvácení z uší a navíc je tu úporná snaha o neskutečně trapný humor. Ale abych jen nekritizoval: speciální efekty jsou pořád fajn a akční scény taky. Navíc je tento film tak strašně debilní, že se u něj prostě musíte smát. Nebýt těchto tří věcí, je to jasný odpad.

• 18.11.2018  13:54

V první polovině je to jen hloupá blbina, bohužel v polovině druhé je to už na úrovni pravidelných nedělních pohádek na ČT, kde se šilhavý drak snaží zničit papundeklové království za sedmero Kavčími horami. Takže za mě jedno velké VADÍ. A jako úkol příjmu vše, s jedinou vyjímkou: Ješte jednou se muset podívat na tuhle kokotinu.

• 15.11.2018  14:22
    Coco (2017)

První animák, který mě dojal k slzám. No, pánové z Pixaru opět odvedli skvělou práci.

• 14.11.2018  13:18

Mít tak nadějný námět a na horor velmi slušné herecké obsazení a nakonec natočit tak podprůměrný film bez jakékoliv atmosféry, to by mělo být snad trestné.

• 5.11.2018  18:25
    Halloween (2018)

Tady hodně záleží na tom jaký máte vztah k osmdesátkovým slasherům a jak moc znáte Carpenterův Halloween. Pokud Vám ani jedno nic neříká, bude pro Vás letošní Halloween jen lehce nadprůměrným hororem, na který do 14 dnů zapomenete. Pokud ale platí pravý opak, musíte si tenhle film užít. Osmdesátky jsou tady cítit z každého záběru, všemu samozřejmě dopomáhá geniální Carpenterova hudba. Film je ale největší poctou pro nedostižný Halloween Johna Carpentera. Je tu tolik narážek a pomrknutí, že si na všechny nedokážu ani vzpomenout a určitě mi jich spousta unikla. Navíc, tenhle Halloween se nebere až tak moc vážně, což u téhle série není zrovna zvykem. Samozřejmě má film i své mouchy. Začátek je asi zbytečně dlouhý a konec naopak až moc uspěchaný. Potenciální mínus lze vyčíst i z následující rovnice: Kasovní úspěch + poslední scéna + potitulková "scéna" = jasné pokračování. A toho bych se asi trošku bál. Jinak je to krásná vzpomínka na 80. léta a důkaz, že i v dnešní době může vzniknout kvalitní slasher bez záplavy brutalit a videoklipového střihu.

• 17.10.2018  13:32

Nejnudnější, nejnatahovanější, nejtrapnější a hlavně nejzbytečnější díl v historii Star Wars. 150 minut mého života zmizelo v předaleké galaxii jménem Ztráta času. Díky moc.

• 4.10.2018  12:57

Zhruba 90 minut film funguje jak má. Postavy jsou výborně napsané i zahrané, dějové zvraty dokáží překvapit a nechybí ani pár vtipnějších scén. Posledních 30 minut je ale výrazně slabších. Postavy se začnou chovat silně šablonovitě, film nemá už čím překvapit a bohužel dojde i na zbytečně laciné napravení jedné záporné postavy. Ve výsledku je to pořád na 4 hvězdičky, ale díky poslední půlhodince je to jen s udřenýma ušima.

• 25.9.2018  15:23

Za svůj život jsem moc muzikálů neviděl. Ale Největší showman patří jednoznačně k těm nejlepším. Super!

• 15.6.2018  13:12
    matka! (2017)

Absolutně nechápu co chtěl Aronofsky říct v posledních cca 40-ti minutách, ale zajímalo by mě zda za to mohla zvýšená konzumace halucinogenních látek nebo se prostě jen pan režisér rozhodl ukázal celému světu jaký je to geniální umělec. Z celého filmu udělal směšnou frašku, která nemá hlavu ani patu a která absolutně nedává smysl. Tohle nemůžou zachránit ani Jennifer Lawrence, Javier Bardem nebo Ed Harris. Vůbec se nedivím, že tento film, o kterém se už v předstihu mluvilo jako o možném oskarovém kandidátovi, skončil jako totální propadák. Tohle už nikdy!

• 14.6.2018  13:07

Zatímco první 2 díly byly "jen" podprůměrnou snahou o horor, trojka je naprostá kokotina, která se Vás snaží přesvědčit, že každej chlap je prasák a proto je nutné jim všem ufiknout pana domácího. Navíc je Sarah Butler v roli nelítostné mstitelky uvěřitelná asi jako viróza pana prezidenta. Ale aspoň má něco společného s filmem: ani na jedno se nedá dívat.

• 28.1.2018  13:06

Je velká škoda, že poctivě budovanou atmosféru totálně zabíjí zoufale stupidní konec jako vystřižený z televizního Věřte nevěřte...

• 19.12.2017  10:54
    Evilenko (2004)

Neuvěřitelně hloupý a naivní film inspirovaný jedním z nejhorších sériových vrahů v historii lidstva. Malcolm McDowell se sice snaží seč může, ale nekonečný amatérismus tvůrců porazit nedokáže. Právě kvůli Malcolmovi jsem chtěl dát aspoň 2 hvězdičky, ale scéna závěrečné konfrontace hlavního vyšetřovatele a vraha je tak strašně trapná, že se mi udělalo fyzicky špatně. Tahle kravina si víc než 1 hvězdičku prostě nezaslouží. Sorry jako...

• 10.12.2017  12:17
    Rammstein: Paris (koncert) (2016)

Tak tentokrát jen za 4. Důvody jsou hned 2. Tím prvním je režisér Åkerlund, který až moc často používá slow motion, záznam koncertu prokládá předtočenými záběry a občas nepochopitelně sáhne i k digitálním efektům (Till s hadím jazykem je snad jen velice špatný vtip). Druhým důvodem je pak místy naprosto šíleně rychlý střih. U Asche zu Asche a Pussy jsem měl dojem, že mi snad začnou krvácet oči, něco tak zběsilého jsem v životě neviděl. Jinak je vše jak má být, show je to dokonalá, tihle němečtí pyromani svým fanouškům opět připravili fantastickou pastvu pro oči i uši. Bohužel Åkerlund se rozhodl z toho udělat dvouhodinový videoklip...

• 8.12.2017  18:51

Ženská strkající hlavu do prdele obří medůzy? Děkuji pane Bessone, teď už jsem viděl fakt všechno...

• 17.11.2017  17:48

Spíš je to na 2 a půl hvězdičky. Občas jsem se u filmu pousmál, ale tvůrci bohužel vcelku často balancují na samotné hranici trapnosti. A ničemu nepomáhá ani český překlad, kdy se distributor vehementně snaží vulgarismy nahradit méně peprnými výrazy. Ale kvůli Rockovi a poskakujícím kozenkám jsou ochotný dát tu půlhvězdičku navíc.

• 6.10.2017  13:58

Docela hodně jiný animák od DC. Tady se krká, prdí, zvrací, souloží, vtipkuje o erekci a vibrátorech a dojde i na hudební číslo v podání Harley Quinn a jejích poskakujících koziček (tvůrci Sebevražedného oddílu na tohle neměli koule). To vše zabalené do tak moc infantilního humoru, až je to vážně sranda. Dokonce jsem přemýšlel i o čtvrté hvězdičce, ale přece jen je tu pořád cítit klasická lacinost komiksových animáků (možná ještě více než normálně) a té infantilnosti je někdy přece jen moc. I tak jde o jeden z nejlepších DC animáků, které jsem kdy viděl.

• 24.7.2017  12:16

Verbinski se musel zbláznit, když tenhle horůrek natáhl na 2 a půl hodiny. Divákovu trpělivost pak navíc "odmění" naprosto retardovaným koncem. Tohle je naprostá ztráta času...

• 22.7.2017  11:12

Pokud jste měli problém s Marley a já, tak se tomuto filmu obloukem vyhněte. Je to totiž třikrát horší (doslova). Narozdíl od Marleyho není ale Psí poslání samoúčelné ždímání emocí, ale krásné pohlazení po duši, které dokáže na konci nádherně zahřát u srdce.

• 7.7.2017  18:12
    Rozpolcený (2016)

Nemyslel jsem si, že se ještě dožiju okamžiku, kdy budu moct opět napsat následující větu: M. Night Shyamalan natočil dobrej film! Ale i zázraky se někdy dějí, takže: M. Night Shyamalan natočil dobrej film! A nejen to, Rozpolcený je jednoznačně jeho nejlepším filmem od Šestého smyslu! Speciální pozornost si pak zaslouží James McAvoy v titulní multiroli.

• 6.7.2017  13:32
    Legenda 17 (2013)

Určitě to není špatný. Zápasy jsou dobře natočeny i sestříhány, má to šmrnc. Problém je, že závěrečných cca 40 minut se promění v totální tendenční nesmysl, ve kterém hodní, sympatičtí kluci s nápisem CCCP na dresu bojují s odpornýma hovadama z Kanady, který navíc vypadají jako opice (obzvlášť Clarke vypadá jako nefalšovaný neandrtálec). Na nějakou objektivitu můžete zapomenout. Co třeba to, že hrdina Charlamov byl třetím nejvylučovanějším hráčem celé Summit Series? To přece není pravda, faulují jen ti odporní imperialisti ze Západu! Nebo to, že se Javorům na letišti v Moskvě ztratila polovina jídla a chlast jim Rusové ukradli rovnou všechen? A nějaká malá zmínka o tom, že Kanada celou sérii nakonec vyhrála? Nene, to se soudruhům nehodí. Na druhou stranu, film kvalitu určitě má a navíc jsem něco podobného očekával. A ono to mohlo být ještě podstatně horší...

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28