Petulka88

okres Brno

4 body

• 13.7.2011  23:15
    Poldové (2010)

Klasický film o dvojici nesourodých policajtů. Jeden je drsňák, druhý ,,vtipálek". Musím ale přiznat, že jsem se docela pobavil a i ústřední dvojka vcelku fungovala. Bruce Willis prostě JE drsňák a ani Tracy Morgan mi kupodivu nevadil. To se ale nedá říct o Seannu Williamu Scottovi. Ještě že ve filmu nedostal větší prostor, protože bych kvůli jeho trapným výlevům musel jít o hvězdičku níž. A to by byla docela škoda.

• 11.7.2011  21:41

Nemůžu si pomoct, ale nechápu jak tento film může být považován za kultovní. Není to špatný, ale celé se to tak nějak vleče, až jsem se nemohl ubránit pocitu, že se ve filmu vlastně nic moc neděje. A ani ten oslavovaný závěrečný zvrat mě nijak nepřekvapil, napadlo mě to už někdy v polovině. Kevin Spacey je sice fajn, ale na víc než na 3 hvězdičky to prostě není...

• 11.7.2011  21:32

Mikuláš a jeho parta mi připravili mírné zklamání. Přitom začátek byl více než slibný. V první půlhodince se totiž jedná o milou podívanou a příjemnou vzpomínku na dětství. S přibývajícím časem jsem se ovšem začínal víc a víc nudit. A upřímně, kdyby nebylo pár vtipných momentů, snad bych šel s hodnocením ještě níž...

• 9.7.2011  10:14

Soudě podle hodnocení (a to nejen tady) jsem očekával těžký průšvih. Dostavilo se ale překvapení a mě se tahle romantická komedie vcelku líbila. Pravda, od týmu Witherspoon, Rudd, Wilson, Nicholson, Brooks bych očekával ještě o třídu větší pecku, ale i tak mě scény s mile pitomoučkým Owenem Wilsonem a cholerickým Jackem Nicholsonem dokázaly pobavit.

• 8.7.2011  11:18
    Chata smrti (2007)

Tady platí 2 naprosto jednuduché rovnice. Černí = hrdinové. Bílí = oběti, hlupáci, vrazi, zabedněnci a slaboši. Navíc, pokud Vám vadí nelogické chování postav v hororech, tak se Chatě smrti obloukem vyhněte, protože tvůrci to dohnali do naprostého absurdna. Dál se tady vykrádají známé horory jako na běžícím pásu: snové sekvence s blonďatou holčičkou v bílém, která zpívá strašidelnou říkanku jako by byly vystřižené z Noční můry v Elm street, hudba zase těžce kopíruje Halloween... A když už jsme u té hudby, nemůžu si pomoct, ale Hip-hop se prostě k hororu absolutně nehodí. Násilné scény jsou tu jen na efekt a naprosto se míjejí účinkem. Normálně bych u scény s trháním zubů nebo nehtů opravdu trpěl, tady mě to z dřímoty neprobudilo. A ještě by mě zajímalo, kterýho blba napadlo tuhle kravinu natáhnout na 100 minut...

• 8.7.2011  11:09

Krásná animace, známá pohádka převrácená naruby, vcelku fungující humor a pěkné písničky. Princezna a žabák je milá pohádka, u které by se ani dospělí nemuseli nudit a navíc je to krásná vzpomínka na klasické animáky od Disneyho.

• 4.7.2011  12:44
    Moon (2009)

Nápad je dobrý, Sam Roskwell je dobrý, počítač Gerty je taky fajn. Jen je to na mě až moc komorní záležitost. Kdyby nebylo těch pár záběrů z povrchu Měsíce, řekl bych, že se jedná o televizní inscenaci.

• 4.7.2011  12:39
    Orphan (2009)

Esther je nejlepší padouch za posledních několik let. Aspoň mě se ještě nestalo, aby mě někdo ve filmu vyděsil jen tím, že si jde do ledničky pro mlíko. Vůbec bych se nedivil, kdyby Isabelle Fuhrman dokázala zabíjet pohledem. Jen díky ní přimhouřím oko nad mírně podivným závěrečným vysvětlením i vcelku standartním hororovým koncem.

• 1.7.2011  11:35

Je velká škoda, že snímek o temné kapitole slovenských dějin jen klouže po povrchu silného tématu slovenského antisemismu z dob Slovenského štátu. Rozhodně to není špatné, ale dalo se z toho vytěžit mnohem víc.

• 1.7.2011  11:29

Piráti na vlnách se dají charakterizovat jedním slovem: pohoda. Opravdu, jde o naprosto pohodový film plný super písníček, ulítlého humoru a skvělých hereckých výkonů (sympaťák Philip Seymour Hoffman, charismatický Bill Nighy a další). Prostě, parádní jízda na pohodových vlnách.

• 29.6.2011  10:26

Po slabším druhém díle můžu říct, že závěr trilogie se kvalitativně vyrovnává Mužům, kteří nenávidí ženy. Na rozdíl od svého předchůdce má třetí díl celkově slušné tempo a i když se v žádném případě nejedná o nějakou zběsilou akční jízdu, dá se říct, že se ve filmu pořád něco děje. Bohužel si od prvního dílu vypůjčil i jednu zbytečnost a to uměle natahovaný závěr. Ale i tak jsem byl s vyvrcholením celé trilogie opravdu spokojený.

• 28.6.2011  10:15

Přes většinou negativní hodnocení, jsem se u toho docela pobavil. Určitě se nejedná o událost desetiletí, ale stejně tak se nedá říct, že bych se během těch 90 minut nudil. Největší zásluhu na tom má ústřední pár, kterému to paradoxně nejvíc sluší během hádek nebo při ručním řešení jejich vzájemných problémů. Možná je jen škoda, že se ke konci začne Ben Chaplin chovat jako úplnej blbec. Říkejte si co chcete, ale tohle by žádnej chlap ženské neodpustil.

• 27.6.2011  13:10
    Policajtka (2001)

Díky tomuto filmu jsem si užil 100 minut opravdové bolesti. Ani nepamatuju, kdy naposled jsem v nějaké romantice viděl takhle špatný ústřední pár. Jennifer Lopez je sice krásná, ale tak neuvěřitelně nesympatická, že by s ní žádný normální chlap nevydržel déle než jednu noc. A tu její drsnou policajtku ji fakt nežeru, spíš je to k smíchu. Jim Caviezel je pak naprosto nepřirozený a zejména notně retardovaný pablb. K tomu se ještě musí připočítat debilní dialogy a nelogické chování postav... Tohle je vážně průser.

• 27.6.2011  12:59

Citelně horší než první díl. Film má příliš pomalý rozjezd a svoje vláčné tempo si vlastně drží celou dobu. A nic na tom nezmění ani jedna lesbická scéna. A navíc mě začíná upřímně děsit podpaží hlavní hrdinky...

• 25.6.2011  10:01

Trapný pokus o umění. Výsledkem je 100 minut nudy, s haldou podivností jako bonusem.

• 25.6.2011  09:59

Helen Mirren opravdu nestárne. Hnízdo neřesti je toho jasným důkazem. A je to hlavně Helen, která film zachraňuje v jeho druhé polovině, kdy se tenhle Ranč lásky zbytečně rozpadne na sled několika dialogů.

• 24.6.2011  10:31

Docela těžké rozhodování. Na jedné straně dojemný konec a výborní Clint Eastwood a Meryl Streep, na straně druhé pak někdy až neúnosně pomalé tempo vyprávění. Nakonec ale přece jen dám 4 hvězdičky. Pravda je ale ta, že kdyby ústřední dvojici hrál někdo jiný, asi bych to po polovině vzdal...

• 24.6.2011  10:27
    Krev Borgiů (2006)

Na evropskou produkci velice solidní historický film. Jen je škoda, že v druhé polovině už se děj docela vleče. Nebýt toho, dávám 4 hvězdičky.

• 23.6.2011  09:56

Docela nečekané překvapení. Žádný srandičky, žádný kung-fu... On to v podstatě ani není akční film. Jakoby to ani nebyl Jackie Chan. A ani jeho postava není žádný Mirek Dušín. Kdyby tvůrci film malinko zkrátili, dal bych snad i o hvězdičku víc. To ale nic nemění na tom, že se jedná o nejlepší Jackieho film v poslední době a že si u mě aspoň trošinku vyžehlil průser jmeném Chůva v akci.

• 23.6.2011  09:52

Relativně slušná kriminálka s dobrým hereckým obsazením, které ale podráží nohy neúnosná a zbytečně natahovaná stopáž.

• 22.6.2011  10:35

Těžce uvěřitelný příběh somálské dívky, která se z kočovnice stala světovou topmodelkou. Pravda, přibližně v polovině jakoby filmu došel dech a začne ztrácet tempo. Závěrečná scéna obřezávání na mě ale zapůsobila jako rána kladivem a probudila mě z mírné letargie. Tenhle kousek si 4* zaslouží plným právem.

• 22.6.2011  10:27

Knížka Šifra mistra Leonarda je neuvěřitelně čtivá, až si jeden říká: Sakra, ten chlápek, co to napsal, je fakt nadupanej! Film Šifra mistra Leonarda je zbytečně natahovaná záležitost, až si jeden říká: Sakra, ten chlápek, co to režíroval, v tom těžce plave! A to se Howardovi nedá upřít snaha. Snaží se diváka vtáhnout do děje podobně jako se to daří Brownovi. Používá k tomu flashbacky do minulosti hlavních hrdinů i do středověku nebo starověku, takže nám servíruje například boje o Jeruzalém. Pomocí různých vizuálních pomůcek se snaží divákům přiblížit Langdonovi myšlenkové pochody... Ale kýžený efekt se ne a ne dostavit. Problém bude už v předloze, která je podle mého jen těžce zfilmovatelná, už jen proto, že se v ní většinu času jen něco vysvětluje a více se zde mluví než jedná. Rozhodně nejde o úplný propadák, že to mohlo dopadnout ještě mnohem hůře dokazují pozdější Andělé a démoni. I tak ale Šifra mistra Leonarda stojí za podívání jen kvůli kvalitní předloze, dobrému hereckému obsazení a hlavně kvůli geniální hudbě Hanse Zimmera.

• 21.6.2011  11:00

Ne, v tomto filmu se nikdo nevyznává z lásky k jednomu z největších výrobců tabákových výrobků. I když se nedá říct, že by se tady nekouřilo... Musím se přiznat, že mě film I Love You Phillip Morris mile překvapil. A nejvíc to platí o představiteli hlavního hrdiny. Jim Carrey se drží kupodivu hodně při zemi a nedává průchod svým excentrickým výstupům. Jeho Steven Russel je příjemně civilní a uvěřitelný. Carrey v pohodě zvládá nejen několik docela odvážných scén, ale i vážné momenty, kde dokazuje, že opravdu hrát umí. Ewan McGregor zůstává v jeho stínu, scénář mu ani nedává dostatečný prostor, aby se z něj vymanil. A tak se z toho stává obvyklá Carreyho one man show, ale tentokrát je to jen ku prospěchu věci.

• 21.6.2011  10:49

Když světlo světa spatří nějaký originální horor, je to pro fanouška tohoto žánru důvod k pořádné oslavě. A že je tady co slavit! V době svého vzniku na mě Nezvratný osud zapůsobil jako naprosté zjevení. Klasické schéma vyvražďovaček je tady totiž naroubované na neotřelý nápad se zubatou, které partička puberťáků překazila její plány. A kmotra s kosou si na hlavu srát nenechá... A to je možná další důvod, proč Nezvratný osud tolik zabodoval. Soupeřem hlavních hrdinů totiž není žádný dýchavičný úchyl v masce, ale samotná smrt, před kterou jednoduše není úniku. Škoda, že další pokračování už za prvním dílem notně zaostávala.

• 20.6.2011  11:36

Mám rád Jackie Chana. Proto jsem se v průběhu celého filmu snažil přesvědčit sám sebe, že musím Chůvě v akci dát 2*. Bohužel ale nemůžu. Film jako takový by těm 2* odpovídal. Je tu ale jedno obrovské ale. A to jsou tři ratolesti, kterým Jackie dělá onu chůvu. Ty toitž mohou směle konkurovat i nesnesitelné Lucince z Letopisů Narnie. Absolutním vrcholem tohoto zvěrstva je pak ten kluk, který kdykoliv se objevil na scéně, tak se u mě dostavil dávivý efekt. Nemůžu se zbavit pocitu, že jeho herecký představitel musel dostat od Jackieho mezi oči, jinak si to nedokážu vysvětlit. Cokoliv by se na tomhle filmu našlo dobrého (a moc toho není), to on totálně pohřbívá v záplavě těch nejodpornějších výblitků v historii filmu. Vůbec to vypadá, že si tady dali dostaveníčko ti nejhorší ochotníci světa. Absolutně nejlepší herecký výkon tady předvádí Jackie. Za ním v těsném závěsu se drží želva, která je na scéně asi 3 minuty... Jackiemu to pořád obdivuhodně kope, ale proti těm malejm šmejdům prostě nemá šanci.

• 19.6.2011  10:41

Naivní, místy až hloupoučké a v dnešní době i nechtěně vtipné (obzvlášť s českým dabingem). Ale v ještě doznívajících 80. letech tyhle filmy frčely, proto to tvůrcům nemůžu mít za zlé. A nakonec jsem se i docela pobavil.

• 17.6.2011  10:03

Neoriginální komedie bez pořádného příběhu, bez nápadu, bez šťávy a bohužel většinou i bez vtipu. A ani oblečená neoblečená Madonna s tím nic nenadělá.

• 16.6.2011  09:34
    Vlak (1964)

Výborný válečný film o hrdinech, kteří sice nenosili uniformy, ale dokázali riskovat vlastní život kvůli ,,pouhému" umění.

• 13.6.2011  20:03
    Já, padouch (2010)

Pro mě bezkonkurenčně nejlepší fim za poslední dobu. Tenhle padouch si ukradl to nejlepší z grotesek i různých filmů o superpadouších. Dokáže pobavit, dojmout, jen jedno se mu nedaří - nudit diváka. Ale není to jen o ústředním padouchovi. Jeho mimoňové jsou legrační (ale ne trapní), jeho adoptivní dcery zase roztomilé (ale ne přeslazené). Prostě skvělá zábava pro všechny věkové kategorie!

• 12.6.2011  10:00
    Box (2009)

Zvěrstvo toho nejtěžšího ražení. Tvůrci chtěli být evidentně za každou cenu originální, takže do ,,filmu" nasrali naprosto vše, co je jen napadlo. Začneme tajemnou krabičkou, která slibuje mnohé, ale ani tady není nic zadarmo. Nestačí? Budiž, přidáme konspirační teorii, to nám na nějaký čas vydrží. Že ne? Fajn, přihodíme mimozemšťany. A aby to bylo trošku bububu, tak občas někdo bude krvácet z nosu. Vše důkladně proložíme kecama o lidech s tělesným postižením nebo o posmrtném životě. Juchů, to máme ale origoš film! Nikomu ale nedošlo, že ve výsledku to zákonitě musí dopadnout stejně, jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Je smutné, že nápad nebyl špatný. Bohužel to vše nakonec skončí u lidí, kteří používají hotelový bazén jako teleport... A aby toho nebylo málo, všechny postavy ve filmu se chovají naprosto nelogicky. Tohle se může líbit opravdu jen silným masochistům. Chtěl jsem původně dát odpad, ale pak jsem si uvědomil, že jsem se u The Box docela slušně zasmál, takže tu 1 hvězdičku si nakonec zaslouží.