Slova (2012)

Veľmi sympatické rozprávanie o slovách a príbehoch, ktoré tvoria. Nesnaží sa vykresliť nevykresliteľné ani rozpovedať nerozpovedateľné, no každým slovom sa približuje viac a viac k filmovej perfekcii. Jeden dialóg z tohoto filmu dokázal povedať viac ako dokáže povedať väčšina filmov vo všetkých svojich dialógoch.

Magazín Ligy mistrů (2002) (pořad)

Vynikajúco spracované reportáže so zaujímavými rozhovormi. Na rozdiel od viacerých slovenských komentátorov je nestrannosť skutočne citeľná, čo kvalitu značne zvyšuje.

Méďa (2012)

Seth MacFarlane nadviazal na úspech animovanej rodinky oddychovou komédiou a to s majstrovskou kreativitou a uštipačným humorom.

Až tak moc tě nežere (2009)

Jednoducho rozvíjaná, veľmi ľahko pozerateľná komédia a to ešte s fantastickým obsadením. Každopádne vykresľovanie rôznych možností a nesústredenie sa na film ako dejový celok tomuto snímku skutočne zaškodilo.

Černá labuť (2010)

Poskakovanie medzi drámou, psychológiou, hororom, mysteriózou a to všetko podčiarknuté prvkami hororu. Obsahuje kúsok každého, no v ničom výnimočne nevyčnieva. Fantastické herecké výkony a impozantná kamera tri hviezdičky filmu síce zaručujú, no nie je to to, čo človek očakáva od oscarového snímku. Skvelý strih úsekov diváka doslova zachváti, ale v celku vlastne ide o to, že sa zabije šialená baletka.

Opravdová kuráž (2010)

Zaujímavý western, ktorý by som predsa len nezakladal do kategórie s nápisom ’bežný’. Historické filmy sa zväčša točia do dvoch skupín - vtipný alebo reálny. Skutočná guráž je svetlou výnimkou. Čierny humor niekedy diváka uvedie do situácií, keď nevie, či sa z morálnych dôvodov môže smiať ( Indián: Pred mojou smrťou by som ešte chcel pov....). Pestro však vyplní iné medze. Historické prostredie a bezpochyby aj kostými divákovi ujasnia, že film sa neplánoval zastaviť len pri nomináciách. Dialógy neboli vybičované k dokonalosti, tak ako aj niektoré dejové prvky. Koniec bol mierne natiahnutý a záverečný moment tak stratil svoje plné čaro. Aj tak dávam Coenovcom za túto prechádzku Divokým západom 4 hviezdičky.

Kamarád taky rád (2011)

Človek sa často rozhorčuje nad tým, aké sú slovenské názvy nepresné. Inokedy sú presnejšie ako pôvodný názov - tak ako aj v tomto prípade. Zápletka sa vyvíja jednoducho a človek by už len z názvu vedel vyrozprávať zhruba polovicu scenára. Dejové rozvíjanie dvoch postáv a dobre napísané dialógy potešia - takisto aj ako fascinujúce porovnávanie NYC : LA. Tým sa končia pozitíva a divák už len čaká na happyend.

Zvířecí rekordmani (2002) (seriál)

Veľmi zaujímavo spracovaný dokument obohatené o vhodné scény zo starých filmov, poprípade o počítačové animácie.

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Hlavný námet zakladajúci na "Najlepšia radosť - škodoradosť!" sa v celku vtipne podaril. Bohužiaľ východná mentalita sa od európskej veľmi líši a preto je niekedy moderátorovo komentovanie priam bolestne nevtipné.