Matth

okres Žilina

1 bod

• 25.12.2012  21:52
    The Words (2012)

Veľmi sympatické rozprávanie o slovách a príbehoch, ktoré tvoria. Nesnaží sa vykresliť nevykresliteľné ani rozpovedať nerozpovedateľné, no každým slovom sa približuje viac a viac k filmovej perfekcii. Jeden dialóg z tohoto filmu dokázal povedať viac ako dokáže povedať väčšina filmov vo všetkých svojich dialógoch.

• 9.9.2012  17:53
    Magazín Ligy mistrů (TV pořad) (2002)

Vynikajúco spracované reportáže so zaujímavými rozhovormi. Na rozdiel od viacerých slovenských komentátorov je nestrannosť skutočne citeľná, čo kvalitu značne zvyšuje.

• 9.8.2012  23:29
    Méďa (2012)

Seth MacFarlane nadviazal na úspech animovanej rodinky oddychovou komédiou a to s majstrovskou kreativitou a uštipačným humorom.

• 28.12.2011  22:16

Britská klasika, ktorá na dosiahnutie úžasnosti nepotrebuje americký rozpočet.

• 28.12.2011  22:14

Jednoducho rozvíjaná, veľmi ľahko pozerateľná komédia a to ešte s fantastickým obsadením. Každopádne vykresľovanie rôznych možností a nesústredenie sa na film ako dejový celok tomuto snímku skutočne zaškodilo.

• 28.12.2011  22:01

Poskakovanie medzi drámou, psychológiou, hororom, mysteriózou a to všetko podčiarknuté prvkami hororu. Obsahuje kúsok každého, no v ničom výnimočne nevyčnieva. Fantastické herecké výkony a impozantná kamera tri hviezdičky filmu síce zaručujú, no nie je to to, čo človek očakáva od oscarového snímku. Skvelý strih úsekov diváka doslova zachváti, ale v celku vlastne ide o to, že sa zabije šialená baletka.

• 16.9.2011  22:36

Zaujímavý western, ktorý by som predsa len nezakladal do kategórie s nápisom ’bežný’. Historické filmy sa zväčša točia do dvoch skupín - vtipný alebo reálny. Skutočná guráž je svetlou výnimkou. Čierny humor niekedy diváka uvedie do situácií, keď nevie, či sa z morálnych dôvodov môže smiať ( Indián: Pred mojou smrťou by som ešte chcel pov....). Pestro však vyplní iné medze. Historické prostredie a bezpochyby aj kostými divákovi ujasnia, že film sa neplánoval zastaviť len pri nomináciách. Dialógy neboli vybičované k dokonalosti, tak ako aj niektoré dejové prvky. Koniec bol mierne natiahnutý a záverečný moment tak stratil svoje plné čaro. Aj tak dávam Coenovcom za túto prechádzku Divokým západom 4 hviezdičky.

• 12.9.2011  21:55

Človek sa často rozhorčuje nad tým, aké sú slovenské názvy nepresné. Inokedy sú presnejšie ako pôvodný názov - tak ako aj v tomto prípade. Zápletka sa vyvíja jednoducho a človek by už len z názvu vedel vyrozprávať zhruba polovicu scenára. Dejové rozvíjanie dvoch postáv a dobre napísané dialógy potešia - takisto aj ako fascinujúce porovnávanie NYC : LA. Tým sa končia pozitíva a divák už len čaká na happyend.

• 12.9.2011  21:28
    Zvířecí rekordmani (TV seriál) (2002)

Veľmi zaujímavo spracovaný dokument obohatené o vhodné scény zo starých filmov, poprípade o počítačové animácie.

• 12.9.2011  21:22
    Takešiho hrad (TV pořad) (1986)

Hlavný námet zakladajúci na "Najlepšia radosť - škodoradosť!" sa v celku vtipne podaril. Bohužiaľ východná mentalita sa od európskej veľmi líši a preto je niekedy moderátorovo komentovanie priam bolestne nevtipné.

• 28.8.2011  01:50

Atypická americká komédia, ktorej sa podarilo vymaniť z kategórie so štítkom "bežná" a zamedziť tým neustálemu predvídaniu deja - až na niektoré časti. Skvelé herecké obsadenie síce nepobavilo divákov až tak, ako pri niektorých vydarených amerických komediálnych klasikách, no za pozretie stojí.

• 1.6.2011  10:06

Pre mňa osobne určite jedna z lepších komédií. Nejednalo sa o žiadne prevratné zvraty deja a odhalenie neočakávaných okolností ako v knihách Agathy Christie, ale za ten skvelý humor môžeme tomuto filmu len veľmi ťažko vyčítať chýbajúce detektívne prvky. Dej síce nebol veľmi prevratný, ale film sa určite oplatí pozrieť.

• 1.6.2011  09:59

Jednotvárne primitívny humor. Gradácia humoru je dobrý nápad len v prípade, že pointa je vtipná. Tu sa to zvrhlo na nezmyselné naťahovanie času. Cesta do mesta bola otrasným nápadom, lebo zobrala filmu jedinú výhodu a to prírodné prostredie, kde bol film zasadený. Ak niekto hovorí, že americká kinematografia je všade, tak nech skúsi vydržať celých 93 minút tohoto bolestne predvídateľného, ba až smutne nevtipného pokusu o komédiu a bude rád, že tej nemeckej veľa nie je.

• 1.6.2011  08:42
    5 proti 5 (TV pořad) (2007)

Bičan ako keby sa v tejto súťaži hľadal. Opäť sme sa raz neúspešne pokúsili adaptovať českú verziu.

• 1.6.2011  08:38

Hlúpy humor s absurdným príbehom sa snaží spraviť z rozprávkovej klasiky hranú komédiu. To sa absolútne nepodarilo a film pôsobil chvíľkami ako paródia sama na seba. 1 hviezdička za prírodné prostredie.

• 1.6.2011  08:30
    Kutyil s.r.o. (TV seriál) (2008)

Nevydarený pokus o návrat Susedov na obrazovku. Zväčša bolestne predvídateľný humor na tom nič nezlepší.

• 1.6.2011  08:23

Skvelé herecké obsadenie a svojský humor dostali film Tenkrát na východe do skupiny tých lepších westernových komédií.

• 1.6.2011  08:21
    96 hodin (2008)

Zaujímavá dráma, ktorá si aj napriek plytkému rozvíjaniu postáv zaslúži dobré hodnotenie. Niektoré časti boli skutočne pritiahnuté za vlasy, tak ako aj jednoduchý scenár, avšak vysoké napätie a vhodné akčné scény to celkom dobre vyrovnávali.

• 1.6.2011  08:09

Vrcholne prepracované dielo, pre mňa osobne najlepšia snímka Finchera. Od skvelej hudby, cez prepracované dialógy až po skvelo spracované aj tie najmenšie detaily.

• 30.5.2011  23:17
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

"Kids, this is a story how I met your mother," neškodnými slovami sa začína tento netypický sitkom - pripravte sa však - "This is gonna be legen...wait for it...dary!" Po šiestich sériach rozprávanie o tom, ako to vtedy vlastne všetko bolo ešte stále nemáme dosť a pri čítaní rozhovoru s Jasonom Segelom, kde hovorí o jeho konci v seriáli si ho okamžite vymazávame zo zoznamu obľúbených hercov. Nazývať tento kúsok sfilmovanej úžasnosti typickým sitkomom by bolo vrcholne patetické.

• 30.5.2011  22:55
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Neuveriteľných 10. sérií sa nám dokázala prihovárať partička navonok normálnych Newyorčanov a riešiť ich každodenné problémy a ťažkosti od toho, kto zjedol Rossovi sendvič až po žiadosti o ruku(ktorých bolo najmä zo strany Rossa skutočne dosť :). Vtipné postavy a nezabudnuteľné hlášky typu "How you doin?" zapísali Priateľov zlatým písmom do siene slávy svetovej kinematografie.