Moena

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 13.12.2018  01:02
    Aquaman (2018)

Je to barevný kýč. Ale sakra dobře udělaný barevný kýč a rozhodně zatím nejlepší komiks ze současného DC univerza. Tentokrát mi ani ten digitální maglajz nevadí, protože to opravdu vypadá o to víc komiksově a bitky, bitvy nebo souboje jsou snímány překvapivě přehledně. Při sledování některých podvodních scén (společně s kvalitním soundtrackem) jsem si párkrát vzpomněl třeba na TRONa. Což myslím v tom nejlepším slova smyslu, protože mám ten film rád. Zamrzí snad jen místy nechtěná komičnost a dost velká předvídatelnost děje, kdy každý zvrat i jednání postav uhodnete spolehlivě dlóuho dopředu. Návštěva kina zde nutností.

• 14.3.2018  22:22
    Tomb Raider (2018)

Je to videoherní film. To ale nutně neznamená, že musí být špatný. Do filmu se podařilo procpat dost trademarků jak z nové, tak ze starých her. Nevyhne se tu člověk ani velkému množství klasických klišé podobných filmů (nebudu spoilerovat - ale kdo by ten konec neodhadl už na začátku...). Ale na to, jak moc se tu hraje na notu Indiana Jonese je nová Lara lepší než všichni Lovci pokladů, Flynnové Carsenové a další, kteří se pokoušeli na archeologických filmech přiživit. A Alice Vikander je na roli mladé herní Lary snad nejlepší možnou volbou.

• 2.2.2018  01:05

Trochu idiotštější Blaník než v seriálu, něco málo seriálových trademarků. Ale jinak dokonalé narážky na prezidentské volby. Smál se celý sál. A smáli se všichni. Trochu jiný přístup k Blaníkovi. S tou plejádou hostů a hvězd rozhodně ne nevítaný.

• 29.5.2017  00:12

Na začátku si určitě užijete scénu, která strká do kapsy trezorovou scénu z Rychle a zběsile 5. Humor je tentokrát opravdu nosnou konstrukcí filmu víc než kdy dřív. Bohužel na úkor atmosféry. Jindy vynikající Bardem je tu pro mě jako ztělesněná smrt bohužel celkem nevýraznou postavou a temná místa pomrkávají opravdu jen v náznacích. Jinak to ale svižně odsýpá a akce je přehledná a ne tak přepálená jak bych čekal.

• 25.8.2016  01:40

Rogen a Franco jsou tímto oficiálně nejvíc uhozený a šílený hovada v Holywoodu! Je to extrémně vulgární, sprostý, úchylný a nevkusný. Kde jinde máte lesbický tacos a záporáka v podobě vaginální sprchy? Za to a spoustu narážek a odkazů palec nahoru.

• 8.8.2016  20:12

[Filmový víkend 2016] Na novém Capovi musím ocenit především to, že jak píše kolega Tom_Lachtan nejde tu o záchranu světa, ale spíš o vnitřní rozpory mezi Avengers. A co se mi líbí ještě víc, že se tvůrcům podařilo ono slibované vyvážení příběhu, kdy vlastně obě strany mají pravdu a tudíž se to nedá jasně rozdělit na černou a bílou. Nedá se jasně říct, že by capův tým byli nějací záporáci. Z toho jsem měl trochu obavy. Jinak je to standardně odvedené marvelácké řemeslo. A co mi trochu vadilo byla zbytečná míra destrukce a uťápnutí Visiona. Protože tak jak byl představen v minulém díle by nejspíš dokázal onu Občanskou válku rozhodnout velmi rychle.

• 8.8.2016  19:53

[Filmový víkend 2016] Že se mi Star Trek nebude líbit jsem věděl už z trailerů. A potvrdilo se to přesně jak jsem čekal. Justil Lin to natočil asi jako poslední díly F&F. Hromada zpomalovaček a záchran rádoby na poslední chvíli. V poslední vteřině se všichni chytají za ruce, neustále na ně něco padá a oni se na poslední chvíli uhýbají a tak dále a tak dále… nemám tohle filmové klišé vůbec v lásce a tady jsem si ho užil přehršel. Nic mě tu nepřekvapilo, humoru bylo po málu, mezi postavama se nic zvláštního nedělo. Prostě hodně barevný digibordel nalajnovaný podle dost předvídatelné šablony.

• 8.8.2016  19:37

[Filmový víkend 2016] Abych alespoň jeden film z letošního víkendu mohl ohodnotit plnou palbou, vyberu si Správné chlapy. Krásné retro v hlavních rolích s překvapivě dobře sehranými Goslingem a Crowem, mě velmi mile překvapilo. Dostatek humoru, abych se zasmál a přesto se tu moc netlačí na pilu a zápletka je vlastně docela vážná. Taky se mi nevybavuje asi ani jeden vyloženě trapný moment, což je u amerických komedií v posledních letech dost výjimečný případ. Je to dobře vymyšlený, skvěle zahraný a dobře zahláškovaný. Za mě není co vytknout.

• 8.8.2016  19:33

[Filmový víkend 2016] Nejočekávanější film a taková studená sprcha… I když postavy byly naprosto úžasný (Margot, Will především), tak scénář prostě tak nějak byl. Jelikož celá hlavní hrozba nebyla v traileru, tak nebudu spoilerovat, ale přišla mi naprosto laciná a nevhodná. Navíc tu došlo k tomu co mi vadilo i v BvS a to bylo jisté "přezáporákování". Kdy vlastně máme onu hlavní hrozbu a ještě novou postavu Jokera, která ale nedostala tolik prostoru, takže vlastně ani nikoho neohrozí nebo neděsí. Měla se konat revoluce v komiksových filmech. Ale SS není ani temný, ani drsný, ani sprostý… prostě je to hezky barevný tuctový komiks na úrovni marveláckých Thorů a Iron Manů. A to je velká škoda. Kdyby se trochu zariskovalo jako v případě Deadpoola, možná by to fandové ocenili víc. Ale samozřejmě je pochopitelné, že se někdo bál toho aby mu neutekla koupě další jachty do sbírky. Ale stejně - Margot Robbie!!!

• 8.8.2016  19:25
    Grimsby (2016)

[Filmový víkend 2016] Chybí mi tu nějaká větší myšlenka jako byla u Diktátora, kterého mám strašně moc rád. Pokud tedy za myšlenku nepovažuji to, že nejnižší dělnická třída je sice spodina, ale i spodina by měla být spodinou hrdou(??). Nechutný a fekální humor tu asi přesáhl únosnou míru, ale navrch k němu tam bylo i dost jiných dobrých nápadů (Harry Potter!). Takže i když bych to asi zařadil někam do průměru, tak musím trochu přidat protože mi asi dvakrát tekly slzy smíchu a toho si u komedií vážím.

• 13.5.2016  02:44

Doháním další filmový rest. A musím s potěšením oznámit, že jsem se velice bavil. Místy možná na můj vkus až příliš infantilní a pitvořící se, ale je to přeci jen kultovní záležitost.

• 13.4.2016  00:51

Až doma jsem zjistil, že režisér tohoto filmu má na svědomí i můj poměrně oblíbený a velmi nedoceněný horor Oculus. Tady, ale poměrně sešel z cesty a Before I Wake opravdu není čistokrevný horor a tato nálepka mu neskutečně škodí. Dočkáme se sice pár povedených lekaček (ale ty fungují a fungovat budou vždy a všude) a několika bubáčích scén, ale jinak je to spíš rodinné drama. Spíš s prvky fantasy než hororu. A tím se dostávám k tomu jak strašně se mi líbil nápad celého filmu, jeho digitální zpracování a hlavně roztomilý klučina v hlavní roli. Psychicky vás to možná dostane, protože se to točí kolem docela citlivého tématu, možná budete mít slzy na krajíčku a občas se trochu leknete. S hereckou sestavou v takovém složení a nádhernými CGI motýli, jsem dostal něco co jsem vůbec nečekal. Škoda jen možná zbytečně detailního vysvětlení v závěru. Pozorný divák všechno věděl už předtím a přišel si na to sám a postupně.

• 23.3.2016  02:04
    Steve Jobs (2015)

Tři hvězdy za Fassyho herecký výkon. Jinak jsou to jen dvě hodiny hádek ve třech různých zákulisích. Mistrně zahrané, s dobrými dialogy, ale jelikož se tu nic neděje tak se prostě ten čas neskutečně vleče. A to ještě ke všemu nemám rád ani Stevea Jobse natož celý nadhodnocený Apple.

• 6.3.2016  12:59
    Letopisy rodu Shannara (TV seriál) (2016)

Neskutečně vyumělkovaný kýč. Ale i tak mě to celkem bavilo. Scénář je teda dost peklo a závěr je spíš k smíchu. Celou první sérii jsem dokoukal jen kvůli postavě Manu Bennetta. Takže jestli se neobjeví i ve druhé sérii, tak jsem se seriálem asi skončil.

• 2.3.2016  00:54

Téma cestování v čase mám rád. Tohle možná maličko drhne a je i o nějakou tu scénu možná natahovanější než by bylo třeba. Každopádně velmi zajímavé a pointa není hloupá a dává smysl. Pro jednorázové pobavení dobrý kraťas.

• 29.12.2015  23:54
    Marťan (2015)

Pět hvězd. Jelikož je obdivuhodné, že se dá natočit napínavý a vtipný film o tom, že jeden člověk se někde na pár let šprajcnul. A ještě sám. A jedinou jeho činností je pěstování brambor. Žádný patos, žádné srdceryvné obětování, žádný záporák. A přesto se na to skvěle kouká. Možná by neuškodil trochu širší závěr, ale i takhle komorně to celkem ujde. Mars oku lahodící.

• 27.12.2015  11:38
    Svatojánský věneček (TV film) (2015)

Pohádka tak zoufalá, že přibližně po první hodině nakráčí Jirka Mádl k princezně, rozhodí rukama a prohlásí: "Tak já vás mám prý asi zachránit." Proč? Před čím? Nikdo netuší.

• 19.12.2015  02:13

Tak bohužel žádný WOW efekt se nakonec nekonal. Ale i tak jsou nové Star Wars dobře natočeným filmem. J.J. nic neriskoval a rozhodl se dát fanouškům prostě "jen" to co celou dobu chtěli. Vizuál staré trilogie, plné kostýmů, droidů a kantýn s podivnou muzikou. Přivedl na plátno snad všechny postavy, které přežili VI. a servíruje je hezky s odstupem, jednu za druhou, nostalgicky v dlouhých záběrech přímo doprostřed plátna. Do toho přidáme pár narážek na starší filmy a víceméně je z toho taková rekapitulace po 22 letech. Bohužel i scénář víceméně jen vykrádá první díly. Jen místo Sithů máme První řád, místo Hvězdy smrti o něco větší Hvězdu smrti a už zase hledáme ztraceného droida s cennými informacemi. Hlavní záporák je celkem charismatická figura a budí respekt, dokud si nesundá masku a nezjistíme, že je to vlastně pubertální mánička s komplexem ze svých rodičů. Jedi se tu pro jistotu neobjeví ani jeden, takže jediný slušný souboj s meči je bohužel až někdy u konce a tak strašně nedává smysl až to nejednoho diváka zabolí. ALE prostě to strašně dobře vypadá, strašně hezky to odsýpá a Rey je (narozdíl od Finna a Kyla) castingová trefa a sympatická postava. Najde se i místo na humor, i když je ho možná občas o malinký fousek moc a ne všude se hodí. Co bych z filmu vyzdvihl úplně nejvýš jsou letecké souboje X-wingů a T-fighterů. Skvěle natočené a doplněné chytře o FP záběry přímo z kokpitu. Vážně lahůdka. PS: Naopak nejtrapnější scénu, při které jsem se nevyhnul facepalmu má na svědomí Domhall Gleeson se svojí parodií na Hitlera. Bez tohohle odkazu by se film v klidu obešel.

• 13.12.2015  02:38

Jo díky já to beru. Je to předvídatelný, ale zábávný. Když nejsou americký komedie o zvracení a šukání, tak to beru. A ty dva šášulové v hlavní mě hlavně přesvědčují, že umí hrát. Takže v pohodě. Víc nehodlám prostě řešit.

• 13.10.2015  23:55
    Spisovateľ (2015)

Tak jsem si vylil víno do klávesnice a nic. Asi to s bílým nefunguje. Jako (hodně) amatérskému spisovateli se mi základní premisa filmu samozřejmě velice líbila. A stejně jako můj modrý kolega musím chtě nechtě poznamenat, že napsat si ve scénáři k tomuhle filmu hlavní roli je vztyčený prostředníček na nás diváky (samozřejmě v dobrém smyslu slova - takže tichý aplaus). Možná bych na to taky vzal někde nůžky, ale ne nějak razantně. Pod deset minut už by to působilo dost zbrkle a skokovitě. Z technické stránky - obraz skvělý, hudební podkres možná trochu monotónní a kamera se občas zbytečně třepe (zvlášť při statických záběrech). Ale pobavil jsem se a proto tu zase budu za toho hodnějšího strýčka. PS: K dokonalosti tomu chybí už jen to, aby se psaný text povídek vznášel ve vzduchu, v reálném čase, nad každou scénou ve stylu HBO Sherlocka. Kdyby to tam někdo dokázal udělat, byla by to bomba!

• 23.9.2015  01:15

O teleskopu jako takovém jsem se toho teda zrovna moc nedozvěděl. Ale ty snímky a objevy jsou vážně spektakulární. Rozporuplné pocity mám z pohádkového vypravěče voiceoveru. Ale nakonec mě neuspal, takže asi dobrý.

• 17.9.2015  01:31
    Až k tobě domů (studentský film) (2014)

Krátká scénka se třemi herci s vtipnou, leč očekávanou pointou. Nic víc nic míň. Někdo se pobaví, někdo se zaposlouchá. Taková filmová jednohubka.

• 17.9.2015  01:27
    Divnolidi (studentský film) (2015)

Takže obrazově i zvukově je to na vynikající úrovni, stejně jako oba předchozí filmy. To by asi měla být samozřejmost, leč u studentských filmů to želsatan vždy neplatí. To co povyšuje tenhle studentský film nad dobře odvedený průměr je ten bizarní scénář. Vymyslet takovýhle postavy, situace, zkombinovat to a jít s tím do víc jak čtvrthodinového kusu, to chce odvahu. Neztotožnuju se s tím, ale celkem mě to bavilo. Jen místy to i mě, jindy trpělivému divákovi připadalo trošku natahované a nějakou tu minutku bych ještě ubral. Divnolidi by určitě v hlavách tvůrců měli mít své místo a měli by si ho najít i na stříbrném plátně. Tak možná zase příště. A možná ještě divněji! PS: Jo, a za všechno můžou kachny…

• 17.9.2015  01:16
    Rakvičky a věnečky (studentský film) (2014)

Suchý. Suchý. Suchý. Jak já miluju suchý humor. A pokud je to krapánek černější, tím lépe. Jinak Honza Zadražil je tu naprosto geniální, to si řekněme hned na začátek a pokud jde o tempo, tak podle mě je to teda svižné tak akorát, aby film nezabil tu krásnou atmosféru, kterou si celou dobu buduje. K tomu se mi právě hodí i ten šedý tón. Tohle mi opravdu sedlo a i když bych měl spíš nutkání dát ty čtyři, tak nakonec přivřu oko a přihodím. Protože prvotině už jsem pět nedal dlouho, zda-li vůbec kdy. "Tady se nedá dělat vůbec nic…"

• 24.8.2015  02:12
    Lost River (2014)

Takže co jsme se dozvěděli? Především, že Gosling je ve skrytu duše prvotřídní úchyl, což mi nevadí. A taky to, že ve snaze natočit vlastní artovku okázale vykrádá své mentory Refna a Malica, což mi vadí. Protože jejich filmy jsou většinou neskutečně unylé (především Malic) a leckdy nedávající celkový smysl. Tady je naštěstí Lost River navlečená na poměrně klasicky odvyprávěný, ač neoriginální, příběh. Hudební podkres je naprosto kouzelný a dostává tohle prvorozené dítko o nějakou tu třídu výš. Nebýt zbytečně prvoplánového násilí s úmyslem diváka šokovat a mít nějaký promyšlenější cíl, ke kterému se tu všichni postupně prosní, byl by to skvělý film. Takhle působí jen samoúčelně, jako onanie herce, který se chce vyrovnat svým režisérským vzorům a matlá páté přes deváté, žánr přes žánr, styl přes styl a přesto je to pořád jen hezky barevná, krásně znějící pohádka o Popelce z předměstí Detroitu. A jako taková funguje průměrně.

• 10.8.2015  00:58
    Méďa 2 (2015)

[Filmový víkend 2015] Jak subjektivně hodnotit komedii? Podle toho jak jste se smáli. A jak jsem se smál u druhého medvěda? Tak, že jsem chvílemi smíchy brečel a málem převrhl lavičku. Ok, to se stalo jen jednou. Původně to mělo být za čtyři, protože první polovina (možná spíš třetina) je nahláškovaná jako o život a postupně uvadá až do celkem sterilního a rychle odbytého finále. Ale prostě za ten jeden záchvat smíchu si to tu plnou pálku zaslouží. Edit: Tak nezaslouží. Ten děj a hlavně finále je tak stupidní, že to nechám radši na čtyřech.

• 10.8.2015  00:51
    Špión (2015)

[Filmový víkend 2015] Na tenhle film bych normálně do kina nikdy nešel. Dokonce jsem si ho ani nechtěl pustit. Důvod je prostý. Melissa McCarthy. Vážně ji nemám rád. Jakože hodně. Ale když už jsem se přeci jen do toho kina dostal, tak jsem si řekl, že to přetrpím. A nakonec jsem ani tak netrpěl. Idiocie hlavní hrdinky se drží celkem při zemi a občas si to i celkem s přehledem "dává". Jude a Jason jsou boží a Rose Byrne je tak sexy jako už dlouho žádná záporačka ve filmu. A hlavně je to vtipný. Každý dobrý fór je vyvážený nějakým trapnějším, ale stojí to za to. Opravdu jsem nečekal, že se budu smát, ale nakonec se stalo. A budu si vyčítat do konce života, kterým blbostem jsem se to řehonil. Takže přeci jenom ustoupím a uznám, že to byla celkem slušná komedie. "Does he know it is a lake, right?"

• 10.8.2015  00:44

[Kino Svět] a [Filmový víkend 2015] Mad Max podruhé. Mad Max opět na výbornou. K téhle šílené jízdě se snad ani nedá nic psát. Možná jen to, že se kaju, protože jsem stále neviděl originální trilogii. A taky, že mě celkem mrzí to, že při nějaké ze scén v pustině (ideálně pouštění Aqua coly) nezačalo v letním kině, alespoň na chvilku pršet.

• 10.8.2015  00:41

[Filmový víkend 2015] Nikdy by mě to vlastně samotného ani nenapadlo, ale tenhle film je prakticky celý sestříhaný jen z cameí! Na pozadí hlavní čtveřice (pětice) hlavních hrdinů, zahranou několika téměř neznámými herci a jednoduchém příběhu o tom, jak sehnat dalších pár mega na film, se tu vlastně nic jiného neděje. Cameo střídá cameo, až to člověk nestačí stíhat. Některá jsou lepší, některá horší, některých si vážně ani nevšimnete. A až na pár vtipných scének jsem tady smíchy zrovna nebrečel. Očekávaní nebyla žádná, film neurazil, ale z celé víkendové šestky mi z hlavy asi vyšumí nejrychleji.

• 14.7.2015  16:35

Já strašně nerad hodnotím takhle krátká dílka. Všechno co je pod minutu podle mě může být těžko považováno za film a když to je takhle pod těch pět, už se o nějakém krátkometrážním filmu dá hovořit. Ale těžko se to hodnotí. Když odeberete nějaký ten úvodní snímek a celé titulky, zbude vám sotva něco kolem dvou set vteřin na to představit film, postavy, zápletku a pak to nasměrovat k nějaké pointě. V tomhle případě je všechno minimalistické. Jeden kluk, jedny sáňky jedno místo v lese a jeden sympatický voice-over. A bohatě to stačí. Z filozofického existenciálního dramatu se film rychle přehoupne do takové netradiční, ale přesto roztomilé, humoresky. Ta pointa tam nakonec myslím je, a je i celkem úsměvná a rozhodně se příjemně kouká na zasněženou krajinu, zvlášť v tomhle horku. Přesto jak už jsem psal na začátku, film, který skončí než stihne zaujmout se těžko hodnotí. Proto půjdu zlatou střední cestou a nebudu filmu vyčítat žádné chyby, které nemá, ale zároveň nemůžu přidat hvězdičku za něco navíc, něco co by ve mě zůstalo. Takže krásný, čistý průměr s přáním úspěchů a dalších tvůrčích nápadů autorům.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7