-tHESWINe-

okres Svitavy

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 23.4.2018  09:33
    Psí ostrov (2018)

Hodně parádní stop-motion celovečerák od Wese Andersona. Těžko říct, jestli to je úcta k Japonské kultuře. Spíš by se asi dalo říct, že se Japonštině jako takové dost vysmívá. Ale asiatů, co by odcházeli z kina nebo vrhali popcorn moc nebylo. Příběh sice není kdovíjak hluboký, ale má to spád a zabaví dokonale. Skvělé herecké obsazení. Je to vlastně animovaný akční film, vizuálně vypiplaný tak, jak by se dalo čekat. (Viděno v Century Theaters Redwood City).

• 1.4.2018  10:56

Depresivní budoucnost, ale ne cool Bladerunnerovsky depresivní, no spíš taková nevyhnutelná a fádní deprese pondělního rána. Dost prostoduchý nesmysl plný nesympatických teenagerů. Nákupní seznam trapně vykradených kultovních filmů, servírovaný bez ladu a skladu, tupý záporák ... zlatý Scott Pilgrim. Viděno v Century Cinemas 16. Slabé bezvýznamné plus za celkem vkusnou referenci na Monty Pythony, ale i tak se stydím, že jsem to viděl.

• 9.3.2018  02:23
    Annihilation (2018)

Když jsem šel do kina, moc jsem nechápal, proč proboha Natalia Portman hraje v akční lekačce. Teď už chápu. Divný hybrid X-Menů, King Konga, Aronofskyho Fontány a Eubankova Signálu. Na Stalkera jsem pomyslel jen v jedné scéně, doopravdy tu není skoro žádná podobnost. Naprosto nádherné, vypiplaný vizuál a skvělý soundtrack. Naprosto děsivé. Je důležitá individualita? Je důležité být a zůstat sám sebou, nebo je v pořádku se postupem času měnit, vyvíjet? Po promítání jsem musel poprosit partičku emo puberťáků, aby mi pomohli přejít parkoviště, sám jsem se bál. Viděno v Century Cinemas 16.

• 18.2.2018  08:19
    Bomb City (2017)

[Spoliery od začátku do konce] Už to, že všechny punkový filmy končí smrtí nejoblíbenějšího pankáče, vypadá na solidně zaběhnutý klišé a nebo stigma. Film spadá do osvědčeného schématu, kdy se pobijou dvě skupiny aktérů, tentokrát vygumované vidlácké děcka a pankáči. Film dostal jméno podle továrny Pantex v Amarillu, TX na montáže a demontáže jaderných zbraní. Ta děcka tak deprimuje, že se řežou hlava-nehlava. Decentní žánrový průměr. Dneska už asi těžko řešit kdo si první začal, faktem ale je, že slušňák nešel za vraždu sedět. Kdyby to bylo naopak, asi by nebylo moc o čem přemýšlet. Podobné filmy: Taqwacores, SLC Punk. Viděno v AMC Cupertino Square 16.

• 16.1.2018  04:28

Tom Hanks tentokrát nejede válčit do Vietnamu, místo toho si nechává narůst pupek a bere práci novináře. Řemeslně poctivě zpracovaný, ale diváka velmi neuchvacující film. Bylo mi vlastně jedno, co se s postavami stane, jak to dopadne jsem čekal, nebo možná věděl. Žádné nové fakta mi to nedalo. Spotlight byl mnohem lepší, člověk byl celou dobu napjatý jak to dopadne, a to i bez hvězdného obsazení. Příběh se asi nedá vytýkat, když to je podle skutečné události, ale zkrátka to není dobře naservírované. Viděno v Century Cinemas 16.

• 4.11.2017  09:20

Na to, abych tenhle film ocenil, jsem asi v mládí příliš zanedbával Bibli. Ale i tak to byl masakr. (viděno v Century Cinemas 16)

• 29.10.2017  00:15

Hodně parádní oddychovka, svižná, dobré hlášky, Jackie Chan je drsoň a borce z IRA kydlí vlevo vpravo. Sem tam film nechá diváka odpočinout a zabředne do politiky, ale akce na sebe nenechá dlouho čekat. (viděno v Century Cinemas 16)

• 14.10.2017  09:49

Člověk jde do kina lačný na krev a střeva a ejhle, ona romantika. První polovina filmu je parádní příroda, hory, krajinky, druhá polovina má našlápnuto na Deerhunterovsky depresivní náladu, ale ne, prostě ne. Musel jsem se sbalit a odejít z kina, za což jsem sklidil ode všech zamilovaných hlasitý posměch. (viděno v Redwood Downtown 20)

• 8.10.2017  12:27

Celkem kvalitně vykradený "původní" Blade Runner, camea nastaly všechny, soundtrack není tak dobrý jako původní Vangelisův ale pořád super. Pátá hvězda je jen za to, že to nenechali Ridleyho totálně pohřbít jako jeho ostatní filmy, jsem nadšený. [následuje mírný spoiler ale je to jasné už z traileru] Nejsem nadšený z toho, že se ukázalo, že Deckard nakonec nebyl replikant, to mi trochu zkazilo moje teorie, ale ať si, neberu to jako doslovné pokračování, však jak se dá brát vážně film kde ani nebyli jednorožci. Jaredovi ti záporáci moc nejdou, nastínil jen dost plochého doktora zlo, v podstatě tam ani nemusel být. (viděno v Redwood Downtown 20)

• 8.10.2017  05:09
    Temná věž (2017)

Celkem zajímavý film, avšak knihy jsem nečetl, ale slyšel jsem že jich je mnoho. Bohužel, zahustit metr vysoký sloup papíru není snadné a při sledování jsem měl pořád pocit, že mi něco uniká, asi jako kdybych koukal na undergroundový film v Maďarštině. Mohlo to být sakra dobré, potenciálu tam bylo spousta.

• 8.10.2017  05:04
    matka! (2017)

Totální masakr, viděno v Century Cinema v Redwood City, totálně o samotě. Podmanivě znepokojivé. Naštěstí jsem Biblí nepoznamenaný, takže mě žádné podobenství nerušila a jen se nestíhal divit co se to sakra děje.

• 1.4.2017  00:16

Turecké Star Wars v západním stylu ... levné provedení a naprosté nepochopení "předlohy".

• 11.3.2017  08:25

Kéž by tak radši spálili ten film než chudáka Alexe. Partička retardů na výletě za účelem rozptýlení jejich čerstvě expirovaného parda. Ale nejsou až tak docela sami, protože je provází ze záhrobí svými špatně natočenými video-blogy. Zní to jako námět na komedii, což jen umocňuje divákovo utrpení když sleduje co Šáňo Čudlík splácal za hovadinu. Ztráta času, běžte radši shrabat listí z hrobu prababičky nebo k zubaři, bude to mnohem lepší než tohle. Viděno na Netflix.

• 31.12.2016  13:59

Syrový částečně hraný dokument. I přes svou stopáž si udrží atmosféru, osobně hodnotím mnohem lépe než Hollywoodský výbuchy protkaný Deepwater Horizon, kde člověk neměl šanci ztotožnit se nebo se aspoň přiblížit libovolné z postav. Zajímavá je taky Wiki stránka o katastrofě.

• 3.10.2015  23:50
    Marťan (2015)

Po přečtení knížky člověku zfilmování udělá radost ... většinou. Ridleymu se podařilo zachytit knížku tak napůl, *SPOILER* velkou část příběhu vyhodil (prachová bouře, 90% fekálního humoru, kozy, zničení pathfinderu), něco předělal (airlock, rover 2), něco si vymyslel (iron man). Část Marsu, kde příběh začíná je placka, přesto si Ridley neodpustit pro dramatický začátek pořádné kopce. Happy-end byl taky zbytečně rozpitvaný. Dokážu si představit, že by stejně dobrou práci odvedl libovolný začínající režisér.

• 4.4.2015  01:57

I přes celkovou schématičnost děje, kterous se The History of Future Folk snaží vyrovnávat podivností a ztřeštěností za každou cenu, se na to celkem dá koukat. Sympatické postavy, dobrá muzika a na nic si to nehraje.

• 30.3.2015  21:14

Neuvěřitelně pedofilní závěr, žádné vyústění. Jinak celkem průměrné nízkorozpočtové scifi. No aspoň se nepodařilo dokázat že bůh existuje, už jsem v tom začínal vidět nějakou skrytou propagandu ...

• 5.2.2015  14:16

Slušně natočený a celkem poutavý dokument, skládající se zejména z rozhovorů s vědeckým týmem (respektive co z něj zbylo) vhodně proloženými dobovými záběry. Slušná technická kvalita, i barevné to je. Jediné co se dá vytknout je absence nějakého úvodu - kdo se o problematiku nezajímá, asi si z tohoto filmu moc neodnese.

• 1.2.2015  13:52
    Kód Enigmy (2014)

Velmi povrchní, přehypovaný a obyčejný film o neobyčejném člověku, bohužel změřený na popové potěšení namísto toho, co tehdy Turingovi muselo procházet hlavou a co pro něj bylo důležité. Ono by to totiž asi nebylo tak líbivé ...

• 1.2.2015  13:42

Trochu umělý dokument o dvou studentících ekonomiky a jejich dvou filmařích, kteří si předsevzali že pojedou do Guatemaly a budou žít z jednoho dolaru na den (jeden dolar pro každého, tedy čtyři dolary celkem na den). Nějak ale nepochopili že Guatemalané pro svůj dolar musí pracovat, a ne jen ho ráno vytáhnout z klobouku a pak se celý den poflakovat po okolí a sázet ředkvičky. Ale jako cestopis celkem dobré.

• 1.2.2015  13:37

"Mám na palci asi patnáct puchýřů a tuhle jsem trochu nešikovně padl a natrhl jsem si žaludek a trochu mi taky vylezlo střevo. Ale když běžím pomaleji, tak si ho jen čas od času zastrčím zpátky a je to ok." Dokument o vytrvalostních běžcích (čtyři pouště, 250km v každé) a lidských limitech, a to jak těch zdravotních, tak i psychických. Parádní film na nedělní posezení na gauči u babičky, při nezřízeném pojídání buchet a tak.

• 26.1.2015  23:28
    Berlin Job (2012)

Byli nebyli, byli tři bratři gangsteři, nebo jich možná bylo pět nebo sedm, už moc nevím. Jeden z nich vlastně byl jen golfista. Všechno bylo dobré, až do doby co se jim v Beringově moři utopilo stádo koní v gumovým člunu, co měli do hřívy zapletených 50 tun nejčistšího heráku. Pak byly pohřby a z rakve vyskákaly prostitutky a všechny umlátili robertkama .... COŽE!? Kdo tuhle splácaninu dal do kupy? Počet postav ani jejich slovník bohužel nevyváží jejich plytkost, a nevím na čem bych musel ujíždět, abych rozlouskl tu trojitou zápletku. Špatně natočená a hrozně překombinovaná vykrádačka bijáků o gansterech.

• 25.1.2015  22:07
    Štěstí (2011)

Ne příliš koncentrovaný dokument, spíš takový průřez věcmi, o kterých bylo zjištěno že dělají někoho šťastným. Ale zajímavě vybrané a poslepované, dalo se na to celkem koukat.

• 24.1.2015  00:01
    Le Week-End (2013)

Výborná komedie o páru důchodeckých pankáčů, kteří vyrazili o víkendu na výročí své svatby devastovat Paříž. Ne moc vtipná (ale zase třeba dobrá) komedie.

• 22.1.2015  23:07

Zabij indiána, zachráníš krávu. Naštěstí oni černonozí indiáni nejsou vodotěsný, zato však hodně chlastaj, opravujou pušky, souložej a čaděj blitkotřešně. Divnej indiánskej alkoholovej trip, plnej zrzavejch mužíků, duelů a hezkých bílých holek s pochybným chrupem. Neurazí, nepotěší ...

• 19.1.2015  22:39
    Street Thief (2006)

Zajímavě natočený dokumentární film ve stylu Blair Witch, kdy si člověk není jistý, zda filmaři jsou opravdoví filmaři, nebo jen zloději, snažící se maskovat natáčením další epizody krimi seriálu. Solidně odvedená práce, napětí, nové znalosti, kočky. Po shlédnutí se mi v hlavě točí jen jediná otázka: byl Kaspar Carr doopravdy?

• 19.1.2015  00:31
    Summit, The (2012)

Kurňa ale toto byl hrozný dokument. Asi tři časové linie, zpřeházené napřeskáčku, jako kdyby toho zmatení nebylo dost mezi samotnými horolezci, cokoliv se vědělo o událostech na K2, Nick Ryan dokázal svým uměním dokonale pohřbít. Teď abych šel na Wikipedii a začal zjišťovat co se tam kruci teda stalo. Toto byl totálně anti-dokumentární film, a jako takový jej hodnotím. Jinak hory pěkné, drama, zmrzlé prsty, chlapáctví a slzičky, to všechno tam bylo ...

• 6.1.2015  22:54
    Elektrické děti (2012)

Proč se mi tohle muselo stát? Pomsta mormonů západní civilizaci? Hrozný film, vedoucí od ničeho k ničemu, od patosu k patosu, náboženské kecy a neuvěřitelná blbost hlavní postavy, za celý film se nic nezmění. Nechápu, zda je režisérka náboženský fanatik nebo zapřísáhlá ateistka, ale nic mezi tím to být nemůže. Ztracený čas, tenhle film, to už radši ty drogy a sexy ...

• 3.1.2015  21:32

Parádní severojazyčná komedie. Nejsem si jistý, jestli to mělo opravdu být drama, tak se to asi minulo účinkem. Häte sport. Punk!

• 10.12.2014  23:18

Přes celkem velké škobrtnutí v poslední epizodě první série fakt vydařený miniseriál. Nebýt toho, bylo by to celých pět hvězd. Zajímavý příběh, dobré herecké výkony a skvělý soundtrack složených z tvorby různých Britských, zejména nezávislých, kapel.

<< předchozí 1 2 3 4 5