francy

francy

Richard Svoboda

okres Zlín

• 27.12.2015  11:53
    Depeche Mode live in Berlin (koncert) (2014)

Včera dávala stanice ZDF kultur.

• 25.12.2015  10:59

Film jsem viděl poprvé, když jej ČT uvedla v colorované verzi a s dabingem asi před patnácti lety. Když jsem v pozdější době viděl originální DVD v originále s černobílým obrazem a zvukem, tak musím říct, že barevná verze tento nádherný film ještě více vyšperkovala.

• 25.12.2015  09:39
    Korunní princ (TV film) (2015)

Dávám plný počet, protože je to první porevoluční štědrovečerní pohádka, kterou jsem dokoukal při její premiéře do konce. Hlavně herecký výkon Kryštofa Hádka v první polovině byl skvělý. I další známí herci nepůsobyli vůbec trapně, jak to v podobných produkcích bývá časté.

• 16.7.2014  10:03
    Marquis (1989)

Viděno před léty na LFŠ v Uherském Hradišti se skvělým simult. překladem básníka a pisničkáře Jiřího Dědečka.

• 22.3.2014  06:16
    The South Bank Show (TV pořad) (1978)

Pořad dokumentů, které by si zasloužily samostatný život na čsfd. Vlastním dokument Gary Oldman z roku 1998, který mapuje Oldmanovu filmovou cestu od jeho skvělých snímků natočených v Anglii až po prosazení se v Hollywoodu. Režie: Daniel Wiles. Ve filmu učinkují Gary Oldman, Anthony Hopkins, Kathy Burkeová, Percy Stevens, Douglas Urbanski, Stephen Frears, Roger Williams, Kay Oldmanová.

• 19.3.2014  13:53

V devadesátých letech uvedeno v ČT pod názvem Spadlí z nebe.

• 27.1.2014  18:22

Vzpomínám, že jsme na něm byli v osmdesátých letech se školou.

• 3.9.2013  23:11

Jestli jsem dobře pochopil pocity některých uživatelů, největší slabinou filmu je jméno režiséra. Když si někdo myslí, že Hitchcock neuměl natočit kostýmní melodrama, ať si to myslí. Já dávám plný počet.

• 27.5.2013  10:28
    Či to suna (1965)

Film, který patří mezi klenoty světové kinematografie. Kihači Okamoto byl génius.

• 12.4.2013  15:10

Snímek uvedla ČT v roce 1994 pod názvem Jak přežít se zlomeným srdcem. Režie Paul Ruven.

• 23.2.2012  17:12
    Homeboy (1988)

Kultovní film, kterému nějaké modré hodnocení na čsfd nemůže zabránit vstoupit mezi legendy kinematografie. Porovnávání s Rockym není na místě. Zatím co Rocky je mainstreamový snímek, Homeboy patří mezi díla nezávislá. Myslím tím nezávislou scénu osmdesátých let, reprezentovanou takovými režiséry jako Jim Jarmusch, Spike Lee, bratři Coenovi a další.

• 20.2.2012  01:16
    Lili Marleen (1981)

Fassbinderovu Lili Marleen vnímám jako velkou poctu Josefu von Sternbergovi a jeho filmům. Prostě krása.

• 2.7.2011  15:26

V České televizi uvedeno v devadesátých letech pod názvem Ukradené shledání.

• 25.5.2010  15:32

V ČT odvysíláno pod názvem Netopýří křídla, režisérem je Emil Stang Lund.

• 25.5.2010  14:29
    La Discrète (1990)

• 19.5.2010  16:12

Režisérem filmu je Vjačeslav Viskovskij.

• 19.5.2010  15:43

Režisérem filmu je Leonid Osyka.

• 19.5.2010  09:16

Režisérem filmu je Nikolaj Gubenko, který hraje i v hlavní roli. Vasilij Šukšin napsal scénář podle několika povídek z knihy Sergeje Antonova Na valečných cestách.

• 18.5.2010  15:40

V ČT odvysíláno v druhé polovině devadesátých let pod názvem Sbohem, parto z mojí čtvrti. Režie Alexandr Pankratov.

• 18.5.2010  13:48
    Jehla (1988)

Jeden z nejslavnějších filmů rané kazašské školy, natočený v postmodernistické konvenci s rockovým zpěvákem Viktorem Cojem v hlavní roli.

• 18.5.2010  13:41

Upřímný pohled se zajímavými socialními postřehy na problematiku volné lásky v porevolučnim Rusku.

• 18.5.2010  07:37

Na pohled jednoduchý film, který je modelován pocity a prožitky mladého lekaře, který v zaostalém turkmenském městečku zpracovavá statistiku chorob. Film je plný znamení, symbolů a tajemných naznaků. Fascinuje krásou obrazu, magnetizuje použitými reáliemi i děním, a nádhernou hudbou.

• 18.5.2010  07:21

Úsměvný příběh milicionáře a jeho patálií s adopcí nemluvněte, které nalezl na poli mezi zelnými hlávkami.

• 18.5.2010  07:14

Poetická evokace válečného dětství, tráveného v zapadlém středoasijském městečku, jehož cizost tísnivě doléhá a drtí osudy několika sem evakuovaných Rusů.

• 18.5.2010  07:04
    Ljubov (1991)

Příběh nedomilované lásky mladých Moskvanů v hektickém čase přestavby, v němž se však vzedmula i kalná voda antisemitismu.

• 18.5.2010  07:00
    Barabaniada (1993)

Pitoreskní putování člověka se zázračným bubnem po Rusku a světu, které se vyklene do filozofického podobenství.

• 18.5.2010  06:49

Syrový záznam chování a jednání dívky, která ukradne cizí dítě, aby si tak po delším odloučení připoutala svého dobře situovaného milence.

• 15.5.2010  20:41

Herecký koncert Iriny Kupčenkove a Michaila Uljanova v rolích rozvedených manželů, kteří personifikují dobro a zlo, toleranci a agresivitu založenou na závisti, zlobě a zášti, v něž vyústila svého času mylně naprogramovaná cesta muže za kariérou a blahobytem, jaký mu mohla nabídnout jeho nová žena, dcera významného profesora. Jejich rozhovor po letech odloučení je hlubokým pohledem do jejich srdcí, stavá se opožděným dialogem o lásce a lhostejnosti.