Yeti: Ledové dobrodružství (2018)

Za čo by som tak tvorcov pochválil? Za animáciu...a druhé ani neviem. Príbeh bol strašná nuda, mraky spievania mi nepomohli, tiež stretnutie Yetiho s ľuďmi mi nejak nevoňalo. Občas som sa pousmial, občas som krútil hlavou a pasáže so spievaním som si odtrpel. Koniec bol dojímavý ako pohreb Lady Di, no proste sklamanie. Pozeral som nejaké trailery a sám som prekvapený ako zle to nakoniec dopadlo. Škoda. 35%

Šmoulové: Zapomenutá vesnice (2017)

Nehodnotil by som tento animák ako vyslovene zlý, ale ani podarený. Ten stred. Animácia bola pekná, nespievalo sa veľmi, čo mňa potešilo, ale asi detváky veľmi nie. Ako už názov napovedá, jednalo sa v príbehu o stratenú dedinku šmoliniek a v tom duchu sa vlastne všetko nieslo. Občas sranda, občas trochu trápnosti, občas absurdnosti a až priveľkej fantázie od tvorcov. Čo som ale rád je, že konečne nieje šmolinka sama dievka, lebo som ju už od detstva bral ako takú kur.., teda ľahkú šmolinku :) Sama na dvesto šmolkov, drsný námet na P-čko. Ale k animáku, celkovo tak do 50%.

Úžasňákovi 2 (2018)

Jack-Jack. To je hlavný ťahúň dvojky. Samozrejme super sú aj ostatní, ale Jack je proste špica. Tvorcovia sa jednoznačne vybláznili a to je super. Deti robia stále nejakú neplechu, je to sranda. Elastina tiež celkom šlape, ale nie až tak výrazne ako by som chcel, skôr bola máličko otravná. Bob bol skvelý, nenormálne som sa smial, keď strážil Jack-Jacka a nestíhal ani prdnúť. Celý príbeh opäť jednoduchý, s množstvom joke-ov, občasné zvraty a tak, neboli na škodu. Akcie je nadostač, tiež vizuál veľmi potešil, samozrejme pixar. Celkovo veľmi vydarená dvojka, som rád že som si na ňu musel 14 rokov počkať :D, aspoň to stálo za to. Vôbec si nemyslím, že sa pokračovaním niečo domrvilo, skôr naopak. Ja som veľmi spokojný. 100%

LEGO® Batman film (2017)

Nenormálne drsné. Megavtipné už od úvodu, samé drsné reči, drsné vtipy, drsné bitky a drsné bicáky :D Jediné čo mi trošíííčku ukrojilo od fakt nedupanej srandy, bol sentimentálny, až romantický koniec. Ostatné šlapalo ako dobre namazané hodinky. Naozaj by som od takéhoto animáku nečakal toľko drsnosti. Super. 95%

Kat: Válečná zóna (2008)

Asi tu pôjdem proti všetkým, ale tento film bol asi najvernejším predstavením Punishera. Mám prečítané takmer všetky komixy, Punisher je môj najobľúbenejší záporný hrdina vôbec a práve takýto je. Neľútostný, strieľajúci, bez emócií. Mínus tohoto filmu je vo výbere hlavných postáv, kde samotný Frank ešte celkom ujde, ale Billy je nenormálne otravný aj so svojim tupým, extrémne krvechtivým, bratom. Okrem toho dej filmu, super akčné scény, super metalová hudba \m/ \m/, to všetko sedí a ide ako píla. Mne film najviac pripomínal atmosféru komixu a naozaj lepšie, priamejšie spracovanie Punishera ešte zatiaľ nevyšlo. Toľko za mňa. 85%

Kat (2004)

Myslím si, že keby pokračovalo natáčanie s Thomasom v hlavnej úlohe, možno nakoniec by bola s Punishera aj dobrá trilógia, lebo on ako herec, stvárnil Punishera myslím celkom slušne. Čo je škoda, film je plný dejových zvratov v rozmedzí asi pol roka, na ktoré ale nik neupozorní, musí si človek iba domyslieť, čo sa kedy asi dialo. Tiež sa nevysvetlilo, ako je možné, že prežil dieru v hrudi, čo je hneď základ chyby. Trojvoltový je tu do počtu, sa sám čudujem že tu vôbec aj hral. Ostatné postavy tiež do počtu, škoda že nebola posteľná scéna s Rebeccou :( Bitky, streľba, krvička, to je všetko v poriadku, zamrzelo ma však, že si robil auto asi mesiac a prekotí ho na prvej jazde a už nepoužije. Tiež mi nejak chýbala polícia, ktorá asi bola zaneprázdnená vyjedaním šišiek. Čo však potešilo, bola sakramenská bitka s Rusom, výborné ukončenie druhého syna Sainta a tiež plamenné ukončenie samého svätca. Škoda premárneného potenciálu skvelého námetu. 55%

Mstitel (1989)

"S vašim talentem pro dramatické vstupy by jste mohli zkusit kariéru u divadla." "Budu o tom přemýšlet." "Co tady děláš?" "Co asi tak můžu dělat, když prolýžím kanály nášho velkoměsta?" "Prohlídka památek?" Toto je asi jedna z troch naozaj podarených hlášok vo filme. Je ich tu síce aj viac, ale nie sú tak dobré. Dolph sa zhostil úlohy Punishera myslím veľmi dobre, tvári sa dostatočne nepríčetne, chráni nevinných a solídne tresce zloduchov, napríklad čínskeho mengeleho na naťahovači trakov :) Celkovo to nieje až taký megaprúser, ale tiež to nieje žiadny skvost. Negatívum je poručík Berkowitz, strašne nesympatický herec a jeho srdcervúci výkon v base s Dolphom, bol hrozný. Ešte jednu vec som nepochopil a to, že prečo nahý Dolph vysedáva v podzemí a ešte si tam aj kúri, to nikto von nevidí, že sa z kanálu valí oblak z horenia? A ešte raz, prečo je tam nahý? To v komixe skutočne nikde nebolo, myslím že rejžo to asi prehnal s drvenou rascou a mu to narobilo dáke haluze v hlave. Nevadí. 60%

Magnolia (1999)

Prisahám bohu, že počas tohoto filmu by som sa naučil aj štrikovať, to nemalo koncaaaa!!! 15%

Che Guevara: Partyzánská válka (2008)

Samé prestihy. To je vlastne behom celého filmu. Tak niekde v polovici som vôbec pochopil, že čo sa to vlastne má diať. O samotnom CHE som sa nedozvedel absolútne nič a je len jedna škoda, že sám CHE, umrel ako prasa kdesi na porážke, potupne. To je k tej časti "životopisného" filmu. Čo sa týka filmovej stránky, nebolo to až také zle, nebyť tých asi 200 prestrihov a monológov trvajúcich miestami asi 15 sekúnd. Veľmi často som sa strácal, dni pribúdali a nevedel som čo sa deje. Tiež akási skupinka povstalcov (asi 12), čo majú zabezpečiť prevrat, to bolo žalostne málo. Nakoniec aj chudáci Bolívijčania zradili záchrancov ich slobody a skončilo to tak, ako skončilo. Tiež samotný partizánsky boj bol preúbohý, veď vlastne nič nemali naplánované a len behali v noci po džungli bez cieľa. Ja som z filmu veľmi sklamaný, chcel som ho vypnúť asi 20x, nakoniec som ho ale dopozeral. Celkovo zle. 35%