George Stobbart

° Horror Slayer °

okres Dolný Kubín

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 11.12.2018  21:36
    Leprechaun Returns (TV film) (2018)

Od ½ režisérskeho dua fajnového hororu "The Void" som čakal niečo lepšie než nemastný, neslaný, teenagerský, sequelo-remakeový zárez do rokmi vyčerpanej série. Leprechaun je síce namaskovaný dobre, no rečami skôr trápny, postavy otrasné, dianie predvídateľné a nie moc zábavné. Aspoň zopár praktických efektov a gore momentov je fajn, ale ináč pre mňa najslabší diel, bohužiaľ.

• 6.12.2018  11:59
    Slay Belles (2018)

Malá vianočná blbosť, ktorá by zrejme chcela stavať na tom, že je tak blbá, až je vtipná, no je iba tak blbá, že je fakt blbá. Pre niektorých možno bude stáť za pozornosť starý Barry Bostwick, pre iných Youtube ex-hviezdička Hannah Minx Wagner, no ináč je to len taký amatérsky nepodarok, ani sa nedivím, že to cez 3 roky nemohli vydať.

• 5.12.2018  21:29

Originálny prístup ku camp-slasheru je síce vždy vítaný, avšak nie vždy funguje. A toto bolo pojaté tak roztržitým a otravným spôsobom, že ma to celé skôr iritovalo, rovnako ako ufňukané (ne)herectvo Frana Kranza.

• 2.12.2018  07:00
    Tumbbad (2018)

90% času je otravné utrpenie; ako sledovať nejakú telenovelu z počernejšej osady a tých 10% sú solídne hororové výjavy / momenty, ktoré ukazujú, že by z toho mohlo byť pekný, atmosférický 15-minútový kraťas. Vizuálne fajn, ale inak na zabitie. Indických hororov som zo 20 videl, ale z toho pozerateľné boli možno dva, takže pokiaľ ma nabudúce nepresvedčí hneď trailer, už na ne kašlem.

• 1.12.2018  14:32
    Fantasma (2018)

Potenciál tu bol hlavne v audio-vizuálnom spracovaní, ktoré je vcelku na úrovni a ani hlavné herečky nie sú zlé, avšak všetko ostatné je... Pripadalo mi to ako taký úsmevný remake Argentovej Suspirie pre retardovaných, prípadne ako jej nepodarený upgrade do modernej doby. Tak či onak, ku koncu ma to už poriadne vyčerpávalo, takže mať to o 5 minút viac, hodnotím ešte nižšie.

• 6.11.2018  21:32
    Death House (2018)

"Death House" predviedol takmer k dokonalosti dotiahnutú ukážku klamlivej reklamy, keď sa prezentoval ako ultimátny hororový projekt drsného názvu (ha-ha), so scenárom Gunnara Hansena (ktorému ale stvárnenie Leatherfacea automaticky nedalo kreatívny patent) a s plejádou expendables-of-horror mien (z ktorých má však väčšina kvôli rozpočtu len mini-cameo). A komu nebolo jasné, že pôjde o regulérne trashové béčko hneď, stačilo pozrieť na trailer neskôr. Ja ale nemám problém hodnotiť ho pozitívne, pretože som žiadne nereálne očakávania k tomu nemal a malým, nedotiahnutým, hororovým nonsensom nepohrdnem. Obzvlášť keď si to v hlavnej úlohe drží Kanea Hoddera, ktorý je stále mojim najobľúbenejším killerom a v niektorých momentoch to ponúka naozaj šťavnaté a krvavé hororové výjavy.

• 31.10.2018  21:18
    Halloween (2018)

Ja si myslím, že je to druhý najslabší zárez do série, paradoxne všeobecne najúspešnejší, čo však pre mňa nemá žiadnu váhu v časoch, kedy sa už dobré slashery takmer netočia a moderný horor stojí vlastne za hovno. Čo ma prekvapilo; že herecké obsadenie predvádza niečo otrasné (dokonca aj ikonická J.L. Curtis je tu akousi senilnou paródiou), naopak čo ma neprekvapilo; že režisér & blumshithouse si tu z pôvodných prítomných zavolali snáď všetkých čo mohli, pretože ináč by to bolo asi na žalobu z každej strany – takto nehanebne tú sériu vyrabovať a následne odignorovať... Slabšiu 4* tomu ale dám, možno z nostalgie a z toho, že som to videl práve na Halloween.

• 20.10.2018  21:19
    Apostle (2018)

Patetická, prázdna vykrádačka starého dobrého Wicker Mana pre typických divákov dnešnej doby; s krátkodobou pamäťou a otupenými nárokmi, pohodlne akceptujúcimi to, čo im Netflix / Blumhouse / komerčné zahraničné recenzie jebnú pod nos... Jedna dobrá scéna v tuneli ešte dobrý horor nerobí.

• 17.10.2018  11:39

Dominika Hartla som mal (doteraz) zafixovaného ako jedného z tých nádejných európskych režisérov, no či takýto moderný, dovolenkový shit-slasher točil na objednávku alebo z dlhej chvíle neviem... Každopádne to nestojí ani za euro, ani za pozornosť.

• 6.10.2018  20:47

Dneska sa už za „horor“ považuje naozaj hocijaká pičovina... A ja na hocijaké pičoviny už nervy nemám.

• 27.9.2018  21:41

Mal som pocit, akoby Staci Layne Wilson prišla skôr zo sexy burlesque show oblasti a nie od hororových recenzií, keďže jej táto stránka vo filme fungovala viac než tá hororová. Za fajn ženské dávam až 2*, ale od človeka, ktorý sa v globálnej hororovej oblasti pohybuje dlhé roky by som proste čakal niečo viac než len bežnú, lacnú, nevýraznú, nezávislácku somarinu.

• 26.9.2018  09:57
    Attrition (2018)

Ja som mal Seagala vždy rád a každý jeho nový film si pozriem, bez ohľadu na (ne)kvality jeho predchádzajúcich počinov. Koniec koncov je dávno jasné, že časy jeho najväčších hitov sú už dekádami preč a jeho aktuálna tvorba mi nepríde o moc horšia ako tvorba iných béčkových akčných hrdinov typu Van Damme či Lundgren. Toto mi prišlo za posledné roky snáď najlepšie, nieže by to bol nejaký akčný hit, ale aspoň tu mal hlavnú úlohu a očividne sa angažoval, bola tam tá jeho obľúbená juhovýchodná kultúra, mytológia, hudba, akupunktúra & samozrejme bojové umenie s niekoľkými fajn drsňáckymi scénami. Už to samozrejme nikdy nebudú tie veľkolepé bitky čo kedysi, ani chudší moc nebude, keďže je v týchto smeroch obmedzený artritídou a jej liekmi, no aspoň tú gangsta briadku by mohol konečne zhodiť. Kto si bude chcieť robiť srandu, tak si tu pravdaže svoje nájde; či už to že sa vyvaľuje na posteli alebo si drží na rukáve motýľa, ale mne to nijak nevadilo.

• 16.9.2018  21:45

Sympatická, hodinová survival prechádzka jednej hluchej žienky v mestečku postihnutom eko-nehodou... Atmosféra tu náhodou bola a na mikrorozpočtový nezávislák to ani nevyzeralo nejako zle. Dokonca, čo sa týka hororu z pohľadu hluchonemej ženy, tak mi to prišlo vydarenejšie než napr. trápny Flanaganov "Hush". Ale pozor; je to len pre trpezlivých divákov, čo dokážu oceniť malé-pomalé kúsky bez gore.. takže ricci & carnifex - kľudne vynechajte :-)

• 8.9.2018  07:07
    Megalodon (TV film) (2018)

Kedysi boli tie Asylumácke mockbustery aspoň zábavné...

• 31.8.2018  14:00
    Blood Fest (2018)

Ledva za 2*. Takéto detinsky afektované, pseudo-uvedomelé (ne)horory dnešnej doby mi už dobre lezú na nervy... Dúfam, že nadchádzajúci "Hell Fest" bude lepší.

• 26.8.2018  06:28

Fajn film, potešilo ma, že mi viac krát pripomenul môj obľúbený "Haute Tension", akurát s úplne inými zvratmi. Ináč je to veľmi pekne natočený, perfektne odohratý a po väčšinu stopáže dosť svižný, malý horor, ktorý by som hodnotil vyššie - nebyť toho finále. Tam mi to už celkom nesedelo; čo by som rád videl ostalo off-screen a namiesto toho sa následne začali objavovať veci, ktoré som tam vôbec nepotreboval. Ale to je len môj subjektívny názor, inému možno takéto odlišnosti práve sadnú. Tak či onak, solídne 3*.

• 20.8.2018  15:05

Ako rozlúčka s tou najuletenejšou letnou sériou je to v pohode, ale ináč to už (tak ako minule) nie je ono a následný dojem je skôr vyčerpávajúci, takže ďalšie / nové pokračovania mi chýbať nebudú.

• 15.8.2018  22:18
    Boar (2017)

Ťažko si pri tomto horore nespomenúť na kultový (a tiež austrálsky) "Razorback", ktorého som si zhodou okolností akurát včera zopakoval. V novodobom 4K blu ray remasteri ešte viac vynikla jeho prelomová audio-vizuálna stránka, atmosférický apokalyptický nádych a veľké zabijácke prasa, ktoré z neho urobili originálny zážitok. "Boar", ktorý bol zo začiatku mylne označovaný ako Razorbackov remake, originálny nie je, audio-vizuálne unikátny tiež nie a kultom sa určite nestane – ale v dnešnej dobe sa ním už nestane takmer nič. Film trpí podobnými nedostatkami ako režisérove predchádzajúce kúsky a to občasnou rozvláčnosťou a nezaujímavými postavami, no okrem toho je to obstojný animal-horror; o chlp slabší ako napr. nedávny, holandský "Prooi".

• 8.8.2018  20:12

A mne to sadlo celkom dobre. Aspoň to bolo odlišné než väčšina bežných hororov, aj keď nejaké vyložene-artové by som to nevidel. Zo začiatku takmer meditatívna prechádzka lesom samovrahov, ktorá sa v polovici prepne do toho najlepšieho hororového subžánru. Samozrejme to nie je nič pre nadšencov dnešných, amerických, hororových rozprávočiek o ducháčikoch, démoníkoch a podobných báchoriek starých materí.

• 2.8.2018  17:17

Pomalý, vyčerpávajúci a neuveriteľne ťažkopádny zážitok. Prázdna hororová rozprávka, ktorá okrem niekoľkých pekných exteriérových vizuálov ponúka (podľa mňa) iba uspávankovú hodnotu. V tom lepšom prípade.

• 22.7.2018  22:03
    Kristen (2015)

O moc viac sa asi od malého, lacného, nezávisláckeho hororu ani chcieť nedá. Pritom to nijak lacno ale nevyzerá a exceluje v tom, na čo sa zameriava. Výdatný atmosférický zážitok, ktorý pre zmenu napokon ponúkne myšlienku miesto krvi. Zimomriavky pred spaním, prečo nie...

• 18.7.2018  14:23
    Prooi (2016)

Už je to pár rokov, čo sa po holandských strechách preháňal perfektný hororový Mikuláš a odvtedy sa jeho tvorca Dick Maas nejako neozýval. Potešilo ma, že jeho malý návrat je opäť vydarený a spomínanému "Sint" aj tak-trochu podobný, keďže tentokrát sa prišiel do amsterdamských ulíc popreháňať lev a žiadny maznáčik to veru nebude. Režisér tu pracoval nielen s (tradične) rozpočtovým obmedzením, no navyše bol zväzovaný aj nariadeniami kvôli zvieratám, zoo a pod., takže som rád, že aj keď vraždiaci lev nie je živý, našťastie to nie je iba rýchle CGI, ale aj kvalitná animatronika. Film vyzerá celkovo dobre, nenudí, má úsmevne pojaté postavy, pekné prostredie... v podstate animal-horror na úrovni, ktorý sa však natoľko cieľavedome neberie vážne, až ho to miestami trochu degraduje.

• 4.7.2018  21:24
    Big Legend (2018)

Prekvapivo už druhý, solídny bigfoot horor v krátkom čase; po nedávnom Primal Rage. Ten bol síce o niečo vydarenejší, uletenejší a akčnejší, tento je zase skôr komornejším survivalom, kde sa bigfoot na scéne príliš často neobjavuje. Ale keď sa už ukáže, vyzerá dobre; žiadne smiešne CGI ako zo Syfy kanálu (alebo z A Quiet Place:)). Tak ako spomínaný, spriaznený Primal Rage, nie je ani toto zo žiadnej miliónovej hollywoodskej produkcie a medzi výraznejšie nedostatky tu pre mňa patril predovšetkým neherecký hlavný hrdina. Ináč v pohode.

• 27.6.2018  21:33

Aj som mal chuť k tomu napísať nejaký pseudo-vtipný komentár, no pri tom množstve príspevkov som si istý, že niekto to už dávno urobil za mňa. Takže sa týmto filmom radšej inšpirujem a svoje vyjadrenie ponechám len v lacnej CGI rovine. Ale podotknem, ako veľmi sa už teším na prequel, sequel, 3D remake a VR reboot tejto precítenej rodinnej inscenácie.

• 11.6.2018  21:47
    Ghostland (2018)

Približne všetko, čo od kvalitného hororu čakám, som tu aj našiel. Škoda len, že finále mi prišlo už tak-nejak nevýrazné... Ale aj tak je to pre mňa najlepšia hororová novinka za dosť dlhý čas. Thank Devil for Pascal Laugier.

• 10.6.2018  22:03

Názov skvelý, ale film skôr priemerný. Tichší, pomalší zombie počin, ktorému by sedela tiesnivá atmosféra - aká tu však nie je. Celé to plynie tak nejak v pohode, masky a útoky zombíkov sú síce fajn, prostredie tiež, ale hlavný blbeček je zväčša neohrozený a bohužiaľ aj nezaujímavý. Za 3* v pohode, ale čakal som viac; názov a trailer ma pred časom zbytočne nalákali.

• 29.5.2018  21:47

Soderbergh chcel vytrieť zrak začínajúcim / nezávisláckym filmárom tým, že natočí svoj film na iPhone7? Neviem, samozrejme, či to bol jeho úmysel, alebo si chcel len sám vyskúšať niečo (zatiaľ) neobvyklé, ale myslím, že mu to vyšlo vcelku dobre. Horory z prostredia nemocnice či sanatória mám rád, takže obsahovo ma to podľa očakávania bavilo, hoci dej nie je nijak veľkolepý a logika, resp. reálnosť miestami výrazne kolísa. Vizuálne to nie je nič extra, „ozajstným“ filmom sa to vyrovná asi tak ako Found Footage počiny, ale pozerať sa to dá v pohode a oči nebolia. Hlavná herečka bola výborná a oceňujem tiež, že film vyložil karty na stôl vcelku rýchlo a nesnažil sa až do poslednej chvíle robiť z diváka debila, aby ho naťahoval s tým čo je reálne a čo nie. Byť to o niečo kratšie alebo svižnejšie, dal by som aj vyššie hodnotenie, takto aspoň silné 3*.

• 27.5.2018  06:41
    The Rake (2018)

Pár pozerateľných minút na začiatku, pár pozerateľných minút na konci a medzi tým tak hodina neuveriteľne nudnej vaty, do zúfalstva umocnenej tragickými hereckými výkonmi amatérskeho divadelného krúžku. Pokiaľ chce niekto tie novinky nadhodnocovať len preto, že sú každým rokom horšie, nech sa páči, ale pre mňa je (metaforické) hovno stále len (metaforickým) hovnom, bez ohľadu na to, či je veľké alebo malé.

• 26.5.2018  21:28
    In Darkness (2018)

Nádejný thriller, zbytočne degradovaný nadmerným množstvom naivných a prvoplánových zvratov, vďaka ktorým celá tá fraška pôsobí ako nejaká paródia na De Palmovu tvorbu. Natalie Dormer každopádne fajn; iba pre ňu sa s tým takmer oplatí strácať čas.

• 23.5.2018  07:12

Veľmi príjemný, priamočiary horor, ktorý ma osobne bavil ešte o chlp viac než jeho predchodca. Audiovizuálne štýlové skoro ako od Carpentera (keby išiel točiť jednoduchší film), v perfektnom prostredí takmer ako zo starých dobrých camp slasherov, so známymi záporákmi, ktorí konečne dostávajú aj na prdel a nemajú tam len čakajúce ovce na porážku. Gore je síce málo, ale vyzerá excelentne a okrem toho je ho plná prdel v iných hororoch, toto sa sústredí skôr na napätie a atmosféru, čo mu imho vychádza výborne. Tento rok som zatiaľ lepšiu novinku nevidel, takže ja som spokojný s tým ako sa to vydarilo, obzvlášť keď vlastne ide o komerčnú produkciu. Snáď sa na tretí diel zase nebude čakať 10 rokov.

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66