George Stobbart

okres Dolný Kubín

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65
    • 11.6.2018  21:47
    Ghostland (2018)

Približne všetko, čo od kvalitného hororu čakám, som tu aj našiel. Škoda len, že finále mi prišlo už tak-nejak nevýrazné, inak by to bolo za 5*. Ale aj tak je to pre mňa najlepšia hororová novinka za cca posledné 2 roky. Thank Devil for Pascal Laugier.

• 10.6.2018  22:03

Názov skvelý, ale film skôr priemerný. Tichší, pomalší zombie počin, ktorému by sedela tiesnivá atmosféra - aká tu však nie je. Celé to plynie tak nejak v pohode, masky a útoky zombíkov sú síce fajn, prostredie tiež, ale hlavný blbeček je zväčša neohrozený a bohužiaľ aj nezaujímavý. Za 3* v pohode, ale čakal som viac; názov a trailer ma pred časom zbytočne nalákali.

• 29.5.2018  21:47

Soderbergh chcel vytrieť zrak začínajúcim / nezávisláckym filmárom tým, že natočí svoj film na iPhone7? Neviem, samozrejme, či to bol jeho úmysel, alebo si chcel len sám vyskúšať niečo (zatiaľ) neobvyklé, ale myslím, že mu to vyšlo vcelku dobre. Horory z prostredia nemocnice či sanatória mám rád, takže obsahovo ma to podľa očakávania bavilo, hoci dej nie je nijak veľkolepý a logika, resp. reálnosť miestami výrazne kolísa. Vizuálne to nie je nič extra, „ozajstným“ filmom sa to vyrovná asi tak ako Found Footage počiny, ale pozerať sa to dá v pohode a oči nebolia. Hlavná herečka bola výborná a oceňujem tiež, že film vyložil karty na stôl vcelku rýchlo a nesnažil sa až do poslednej chvíle robiť z diváka debila, aby ho naťahoval s tým čo je reálne a čo nie. Byť to o niečo kratšie alebo svižnejšie, dal by som aj vyššie hodnotenie, takto aspoň silné 3*.

• 27.5.2018  06:41
    The Rake (2018)

Pár pozerateľných minút na začiatku, pár pozerateľných minút na konci a medzi tým tak hodina neuveriteľne nudnej vaty, do zúfalstva umocnenej tragickými hereckými výkonmi amatérskeho divadelného krúžku. Pokiaľ chce niekto tie novinky nadhodnocovať len preto, že sú každým rokom horšie, nech sa páči, ale pre mňa je (metaforické) hovno stále len (metaforickým) hovnom, bez ohľadu na to, či je veľké alebo malé.

• 26.5.2018  21:28
    In Darkness (2018)

Nádejný thriller, zbytočne degradovaný nadmerným množstvom naivných a prvoplánových zvratov, vďaka ktorým celá tá fraška pôsobí ako nejaká paródia na De Palmovu tvorbu. Natalie Dormer každopádne fajn; iba pre ňu sa s tým takmer oplatí strácať čas.

• 23.5.2018  07:12

Veľmi príjemný, priamočiary horor, ktorý ma osobne bavil ešte o chlp viac než jeho predchodca. Audiovizuálne štýlové skoro ako od Carpentera (keby išiel točiť jednoduchší film), v perfektnom prostredí takmer ako zo starých dobrých camp slasherov, so známymi záporákmi, ktorí konečne dostávajú aj na prdel a nemajú tam len čakajúce ovce na porážku. Gore je síce málo, ale vyzerá excelentne a okrem toho je ho plná prdel v iných hororoch, toto sa sústredí skôr na napätie a atmosféru, čo mu imho vychádza výborne. Tento rok som zatiaľ lepšiu novinku nevidel, takže ja som spokojný s tým ako sa to vydarilo, obzvlášť keď vlastne ide o komerčnú produkciu. Snáď sa na tretí diel zase nebude čakať 10 rokov.

• 11.5.2018  14:01
    Pomsta (2017)

Juuu, to ale bolo cool.

• 9.5.2018  20:23
    Gonjiam (2018)

Pred pár rokmi som tu síce na Found Footage kúsky pindal, keďže ich bolo už akosi moc, no keď ich boom postupne prešiel, tak sa priznám, že mi teraz aj chýbajú. Takže mi tento Gonjiam prišiel dosť vhod; hoci v konečnom dôsledku je to len ďalšia, prevarená "Grave Enounters" variácia. Reálna lokácia je samozrejme fajn, postavy tiež, spracovanie je na FF pomery solídne, no celkovo to mohlo byť kratšie, svižnejšie, efektívnejšie... Ale OK, chcel som vidieť nový, obstojný FF horor a tak sa sťažovať radšej nejdem, lebo nabudúce už možno nebude ani to :-)

• 9.5.2018  20:22

Vysoko kvalitný remake zabudnutej osemdesiatkovej bizarnosti, ktorá sa svojho času tak trochu pokúsila imitovať kultový "Phantasm". Joko Anwar sa k tomu postavil o niečo priamočiarejšie a natočil temný, okultno-duchársky horor, ktorým už po tretí raz ukázal, že v Ázii je novodobým hororovým kráľom.

• 8.5.2018  20:07

1* za párminútovú účasť môjho obľúbenca Kanea Hoddera, ináč je to totálne trápny a lacný odpad ako vyshitý.

• 4.5.2018  22:17

Na Gehennu som sa tešil dlho predlho, hlavne kvôli jej creepy maskám a praktickým efektom, na ktoré prvotne lákala. Už z traileru ale moje nadšenie výrazne opadlo a po pozretí filmu môžem povedať len; dobre, tak som to videl, ale vôbec som nemusel. Veľa kvalitných podzemných / jaskynných / bunkrových hororov už nevzniká a tu stoja za pozornosť iba spomínané masky a efekty, ktoré však nie sú využité tak efekt(ív)ne, ako by som čakal. Ináč je to len klasický, nevýrazný nezávislák, nezaujímavo natočený i ozvučený, hrozne odohratý a s atmosférou brutálne utopenou v zúfalo prestrelenej minutáži.

• 26.4.2018  22:09
    Scarecrows (2017)

Mne sa to páčilo. A keď ma poteší takýto nenápadný, malý horor, ktorý sa zo dňa na deň len tak objaví, prečo by som ho neocenil. Kukuričné prostredie, strašiakov a vrany som vždy obľuboval, aj keď pre ten humor, postavy a hudobnú stránku som to z časti bral ako hororovú komédiu. Navyše je to celé príjemne natočené, s pohodovou letnou atmosférou a nenáročnou dĺžkou. Nečakám, že by sa to tu niekomu z premúdrelých, odborne-hororovo vyškolených znalcov mohlo páčiť, ale mám v piči, nik ma predsa neplatí za to, aby som tu reprezentoval nejaké oficiálne objektívne hodnotenia.

• 21.4.2018  21:22

Neuveriteľné, na akú úroveň bola značka „Tremors“ týmto pokračovaním degradovaná. Bolestivo trápna, nezaujímavá, lacná blbosť s hnusným audiovizuálom, odfláknutým CGI a otrasne prehrávajúcim hereckým obsadením (dúfam, že Jamie Kennedyho už nikdy v novom filme neuvidím). Aj to slabé, minulé pokračovanie vyzerá oproti tomuto ako obstojná béčková zábava. 1* zo súcitu.

• 21.4.2018  06:40
    Mr. Dentonn (2014)

Solídny, atmosférický kraťas, audiovizuálne odkazujúci na (najlepšie) hororové roky osemdesiate. Avšak na to, že sa to všade kde môže chváli tým, ako ide o najoceňovanejší hororový kraťas vôbec, som už čakal niečo lepšie, výraznejšie, prelomovejšie..? Silné 3* / slabé 4*, to je skoro jedno ;-)

• 14.4.2018  22:24
    Blood Feast (2016)

Pôvodnú "Blood Feast" si ešte trochu pamätám, no nijak špeciálne ju neobľubujem a dnes už podľa mňa nestojí za pozornosť ani len z historického hľadiska hororového vývoja :-) K remaku som teda pristupoval neutrálne, ale od režiséra som čakal aspoň priemer, na základe toho, čo som od neho už videl. A to som vlastne aj dostal; pomerne lacný, miestami síce brutálny, ale celkovo uhladenejší a umiernenejší film oproti originálu, ktorý dnes už samozrejme nemá čím šokovať a - s výnimkou krvilačných hororových divákov - ani moc čím zaujať. A pravdupovediac, aj tí krvilační budú potrebovať veľkú dávku trpezlivosti... Slabé 3*, že mám dobrú náladu.

• 14.4.2018  21:04

Ešte väčší úlet než režisérov predchádzajúci "The Black Room" ;-) Novodobá Troma.

• 13.4.2018  22:08
    The Terror (TV seriál) (2018)

Z priemernej, autorsko-narcisticky rozsiahlej a rozťahanej predlohy sa zrejme žiadne zázraky vykresať nedali, ale ani tých pár vecí, čo na nej bolo dobrých sa tu preniesť nepodarilo. Mrazivú atmosféru, napínavé útoky monštra ani rastúcu beznádej a súcit s postavami som tu bohužiaľ nenašiel. Len niekoľko bezhlavo vyselektovaných pasáží, zlepených do nevýraznej desiatky častí, v neuveriteľne odfláknutom, umelom vizuále ako z lacného seriálu Syfy kanálu, degradované pochybnými hereckými výkonmi a pochované ignorantsky nezaujímavým dianím. Ledva za dva.

• 1.4.2018  14:39

No super, ďalšia trápna & prázdna CGI kravina ako od Syfy kanálu :( ...zlatý "Eight Legged Freaks" !!!

• 31.3.2018  14:33

Neuveriteľne ubíjajúci, zdĺhavý a vyčerpávajúci slasher, ktorý okrem solídnej vizuálnej stránky a pekných dievčat vlastne nič neponúkne. Postupne ma to nebavilo až tak, že keby sa tam zjavil mimozemšťan a umlátil zvyšné postavy penisom, tak by som asi aj tak už len bezvýrazne čakal na tie záverečné titulky. Carnifex má pravdu, takých by bolo...

• 12.3.2018  13:32
    Annihilation (2018)

Predražená, prázdna trápnosť, ktorá sa neuveriteľne zúfalo snaží vydávať za niečo viac a zrejme si myslí, že k tomu stačí vyplatiť niekoľko zahraničných „mienkotvorných“ webov... Brutálne gýčové digitálne vizuály, mimózne nepasujúca hudba a nuloví herci, ktorým vládne anemická Portmanka; čo to ako zvyčajne odohrala celé s tým istým, jediným, vyplašeným výrazom, pri ktorom má človek po chvíli chuť radšej spáchať samovraždu. Netflix si naďalej drží svoj štandard...

• 2.3.2018  21:59

Nepriame pokračovanie skvelého "Lord of Tears", resp. druhý filmový výstup Owlmana zastrešuje našťastie rovnaký tvorivý tím, ktorý každým filmom rastie a pracuje o niečo profesionálnejšie, ale bez toho, aby stratili svoj štýl a dnes už raritnú originalitu. Mne bude zrejme vždy najbližšia práve ich prvotina, no ani toto nie je žiadne sklamanie, skôr naopak – zase ide o jeden z (pozitívne) najzvláštnejších hororov roku. Ambiciózny, čiernobiely, umelecky ladený, s lovecraftovskou atmosférou a konzistentne fungujúci nielen v rovine hororu, ale aj mysterióznej drámy, gialla či noiru. Škoda, že slabším článkom je tu iritujúci herecký výkon Macareny Gomez; herečky paradoxne všeobecne známej a rokmi overenej. Avšak mrazivá čierna labuť v (pred)finále u mňa nedostatky spoľahlivo prekryla a tak podľa očakávania: spokojnosť a nie na jedno pozretie.

• 24.2.2018  20:51

Pseudo-umelecká blbosť. Kurosawu a jeho komerčne nevďačný štýl mám náhodou rád, ale čo je veľa, to je veľa. A dve hodiny na takéto vzduchoprázdno sú kurva, že veľa.

• 22.2.2018  14:26
    Mohawk (2017)

Neuveriteľná somarina, ktorá pôsobí tak hlúpučko a amatérsky, až som získal dojem, že Geoghegan zrejme ani sám nevie ako natočil "We Are Still Here", resp., že tam musela zaúradovať nejaká absurdná náhoda... Lebo toto je vo všetkých ohľadoch taký (ne)kvalitatívny rozdiel, až ma z hlavy ani nenapadá reálne porovnanie.

• 21.2.2018  21:11

Škoda, že značná časť filmu je len dementná telenovela o hovne, s ohyzdným výkvetom dnešnej nehereckej mládeže...

• 20.2.2018  22:19

Chcelo by to byť ako "Lights Out", no už po pár minútach je jasné, že tu sa bude kopať o dosť nižšia liga. Ale tomu pôvodnému mini-kraťasu to hanbu nerobí a pre hororových divákov je to myslím nenáročná, akceptovateľná jednohubka.

• 20.2.2018  21:07

Jednotka bola aspoň pozerateľný & zábavný gýč, no toto je už len gýč.

• 18.2.2018  21:02
    Hladoví (2017)

Možno to s tými horormi tento rok nakoniec nebude až také zlé, ako som sa obával...

• 15.2.2018  21:21
    Hjemsøkt (2017)

Pre mňa je proste rozdiel, keď otrepanú duchárčinu natočia amíci a keď severania... Byť to bežný USA komerčák (a bez snehu), tak to už ani nepozerám. Ale ten severský štýl mi proste sedí a za príjemne zasnežené prostredie je aj tá slabšia štvrtá hviezda. Stopáž akurátna, hlavná hrdinka pekná, pár ľakačiek solídnych, príbeh neurážlivo prekuknuteľný a ináč pohoda; kľudne by som si to pozrel znova.

• 13.2.2018  22:10

2 lacné, amatérske grindhouse príbehy, ktoré za pozornosť nestoja, prezentuje dnes už fosílna hororová veteránka Linnea Quigley. Mne sa však celkom pozdávali tie fakeové trailery medzi nimi; obzvlášť „Pulp Faction“ s Michaelom Madsenom by som si aj reálne pozrel. Takže body aspoň za to, ináč pochybujem, že by sa to vôbec niekomu páčilo.

• 5.2.2018  11:27

Cloverfield je (pseudo)séria snáď s najodlišnejšími možnými pokračovaniami, ako to tak vyzerá... Koniec koncov minimálne toto 2. pokračovanie, resp. 3. diel tam patriť pôvodne nemal a podľa jeho nekvalít rozhodne nemusel. Je to totiž totálne trápna kokotina v každom ohľade; či už ide o príbeh, atmosféru, hercov, efekty alebo zábavnosť a možno jediným pozitívom je, že horšie to už v Cloverfielde byť nemôže... Fuck you lacný netflix & debilko Džej Džej Abrams! Chápem, že v dnešnej vyprázdnenej dobe nulovej originality je normálne do nemoty dojiť všetko, čo bolo aspoň trochu úspešné, no pôvodný Cloverfield bol zaujímavý found footage a práve toho, čo na ňom jeho fanúšikov zaujalo sa nedočkali ani v jednom z dvoch „pokračovaní“, takže imho pozor na to ďalšie; aby nakoniec celá značka nevyšumela ešte do väčšej piče než v tomto nepodarku.

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65