George Stobbart

° Horror Slayer °

okres Dolný Kubín

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 22.1.2020  16:46

Solídny nezávislácky slasher na štýl 80.rokov. Akurát je to obohatené o dnes aktuálnu LGBT líniu a vlastne obsahovo sa to celkovo, prekvapivo snaží o trošku viac než 80´s slash; od viac rozpracovaných postáv až po samotnú pointu. Má to síce podobné neduhy ako režisérove predchádzajúce horory; teda miestami slabé tempo a zbytočnú ukecanosť, no na druhú stranu sa to možno v konečnom dôsledku stane režisérovým trademarkom. Herecky a spracovaním je to od minula zase o niečo vyššie, killerova maska, vraždy a efekty vyzerajú dobre, aj záverečná pesnička pri titulkoch pobaví a poukazuje na nadšenie tvorcov. Síce by mi vyhovovalo viac, keby sa to odohrávalo v školskom prostredí celé, ale ináč ok, slabšie 4* tomu dám, keďže slashery sú moje gusto a nezávislácka produkcia mi nevadí.

• 20.12.2019  21:04
    Maják (2019)

Seňor Eggers si po "The Witch" zrejme myslel, že je veľký umelec a rozhodol sa utopiť vo vodách okolo majáku, tak ako asi aj nadšení diváci, ktorý zhliadli túto pseudo-artovú trápnosť v kine. Uznávam, že zvukovo je to pôsobivé a atmosférické, ale osobne ma v tom nič iné nezaujalo. Vizuál nechytil, herecké výkony otravné (len som čakal, či si nakoniec aj zatrtkajú), dej vlastne žiadny... Nejaký rok starý, majákovo spriaznený "The Vanishing" s Gerardom Butlerom tiež nebol nejaký zázrak, ale oproti tomuto to bola pecka. Ledva za dva.

• 5.10.2019  12:50

Rakovina komerčného hororu.

• 30.8.2019  21:22
    Itsy Bitsy (2019)

Solídny pavúčí teror. Tentokrát temnejší, bez odľahčení či vtípkov, ktoré sú v tomto špecifickom subžánri častým javom. Rodinná linka trochu zatieňuje tú hororovú, miestami sa to vlečie a tempo kolísa, ale ináč je to spracované dobre a pavúčie efekty vyzerajú pôsobivo & nepríjemne. Keby bola atmosféra po celý čas taká silná ako v záverečnej tretine, tak hodnotím vyššie.

• 8.8.2019  22:00

Halloween prišiel tento rok o niečo skôr...

• 11.7.2019  22:40
    Kořist (2019)

Trvalo mu to síce takmer 10 rokov, ale konečne Aja natočil zase dobrý film. Pre mňa dokonca natoľko dobrý, až sa „obávam“, že tento rok lepší horor neuvidím... Nevadí, ja v hororoch nepotrebujem monumentálne myšlienkové presahy, sociálno-politické podtexty či meditáciu nad záhrobným životom. Pokojne mi stačí aj priamočiary, minimalistický survival horror / animal attack, pokiaľ mi sadne. A tento mi kurva že sadol, už sa teším na repete.

• 4.7.2019  22:49
    Automata (2019)

Automata resp. The Devil's Machine je už štvrtý kvalitný horor od nezávisláckeho štúdia Hex, ktoré pokračuje v sérii originálnych príbehov, tentokrát o tzv. pekelnej princeznej. Tvorcovia ostali verní tomu, čo im dobre ide a tak tu máme tradičný polo-umelecký film, s unikátnym príbehom, zasadený do pôsobivého prostredia Škótskej vysočiny. Žánrovo sa pohybuje(me) medzi starosvetským atmosférickým hororom, znepokojivou drámou a historickou inscenáciou – práve tam trochu vidieť ten nízky rozpočet. Ináč je to technicky a audiovizuálne ich najvyspelejší film, s precízne skomponovanou hudbou a krásnou farebnou kalibráciou, ktorá pripomenie diela Argenta či Bavu. Nie je to mainstream, nie je to moderný horor dnešnej doby a táto "bábika" by nemohla byť súčasťou Wanovho univerza. Je to oveľa lepšie, než som očakával a úprimne sa teším, keď si to zopakujem.

• 23.6.2019  20:43
    Syn temnoty (2019)

Skôr než plnohodnotný film to pôsobí ako nejaký pilot neistého seriálu z 90. rokov. Ale 1x sa to pozrieť dá.

• 23.6.2019  20:39

Jedna trápna pičovina strieda druhú a ja strácam dve hodiny života na tom, aby som zistil, že kedysi nádejní hororoví tvorcovia stratili svoje kúzlo. Nemienim však strácať ďalšie minúty tým, aby som to tu vycifril na desatinné percentá a odmocnil overálnym príbehom ako poniektorí tunajší kurzoví špecialisti. Nečakal som, že by v dnešnej dobe ešte dokázala vzniknúť dobrá hororová antológia, ale toto ... nemám slov.

• 22.6.2019  21:30

Video béčko ako od Lundgrena / Seagala, avšak s tým, že oproti otrasnej, rok starej dvojke tu nastalo výrazné zlepšenie. Stallone tu našťastie už nie je len na pár minút a keď sa dostane do akcie, tak to stojí za to, niektoré zabitia tu má fakt drsné a efektné, až trochu navnadia na nového Ramba. Bautista je tiež v pohode, ale zo sidekickov ma potešil hlavne záporácky majster bojových umení Daniel Bernhardt, ktorý vo svojich malých roličkách (skoro) nikdy nesklame. Ináč sú všetky ostatné postavy na smiech; hlavne Devon Sawa ako hlavný boss. O to viac poteší, ako mu Sylvester naloží vo finále. Celkovo to ušlo, ale 4ku už netreba.

• 6.5.2019  21:24

Unikátny, temný fantasy horor, ktorý som docenil až po druhom pozretí, kedy som už nečakal to, čo tam nebude a naplno si užil to, čo tam bolo. A fungovalo to kurevsky. Krásne natočená, atmosférická vec so zmyslom pre detaily, ktorá toho kvôli mikrorozpočtu síce veľa nechala off-screen, no to, čo ostalo on-screen je bezchybné a film má vďaka tomu svoju neopakovateľnú tvár. Čo je vždy lepšie než keby sa režisér napr. uchýlil k nejakému smiešnemu CGI. Teším sa na ďalšiu projekciu, je to zážitok.

• 25.4.2019  22:01

Je to síce (prinajlepšom) zdĺhavé a lacné béčko, avšak v niektorých momentoch až nečakane brutálne a znepokojivé. Solídne gore, miestami pekné lokácie / vizuály a určitá nadstavba pôvodného príbehu z toho robia niečo v dnešnej dobe pomerne nezvyčajné, pochybne vyčnievajúce a pre skalných fanúšikov originálneho ISOYG neprehliadnuteľné. Samozrejme to ani zďaleka nie je taká efektívna pecka ako originál a celkom si to netrúfam ani porovnávať s remakom (priamym či množstvom nepriamych) a jeho sequelmi, ale nebolo to podľa mňa zlé.

• 10.4.2019  13:26
    Potichu (2019)

Taký neškodný, pozerateľný killer-bats horor, ktorý ma bavil ešte o kúsok viac než konceptovo spriaznené, no tragicky preceňované "A Quiet Place".

• 27.3.2019  20:33
    Paramedics (2016)

Jeden lacný slasher (Paramedics aka Bodies) vykráda druhý lacný slasher (Old 37). Avšak jednak preto, že sa postupne vydá trochu inou cestou a druhak preto, že oba filmy sú vlastne úplne pod radarom, to snáď ani nemá komu vadiť... Možno nepotrebná, ale pozerateľná vec, ktorá je trošku svižnejšia, no celkovo slabšia než spomínaná Old 37.

• 11.2.2019  14:00
    Discarnate (2018)

Obsadenie atraktívnej Nadine Velazquez je snáď jediným pozitívom v tejto útrpne nudnej a zúfalo opozeranej báchorke na „dobrú“ noc... Aspoň to monštrum, ktoré vyzeralo ako z nejakej S & M paródie na Hellraisera trochu pobavilo.

• 9.2.2019  20:10

Diera v zemi, diera na obrazovke... Síce do nej nasypali zopár prevarených ingrediencií z XYZ filmov, ktoré sa tejto téme za nejakých 5 dekád veselo venovali, ale pokiaľ človeka náhodou nedesí jeden zazerajúci fagan, tak si z toho asi moc neodnesie a každou minútou to ťahá k nižšiemu hodnoteniu.

• 8.2.2019  21:21
    St. Agatha (2018)

Pomerne trápny pokus o moderný nunsploitation a doposiaľ najhorší Bousmanov film. Ale tomu sa ani moc nie je čo diviť, keďže aktuálne je v hororovom kurze všeobecným pravidlom točiť hlavne pičoviny.

• 5.2.2019  20:54
    Dis (2017)

Sranda, že som si túto vec pozrel akurát po Srbskom filme, ktorý som si dnes po rokoch zopakoval, takže mi to prišlo skôr ako taký čajíček, hoci je to v podstate psycho. Umelecky ladená hororová hodinka, priamočiaro i podprahovo útočiaca na zmysly diváka, podporená solídnym výkonom Obersta juniora. Ten je síce od pohľadu klasicky nesympatický, ale pre horory ako stvorený, možno aj preto v nich maká ako blázon. Ináč z tej hodiny je dokopy zaujímavých možno tak 20 minút.

• 5.2.2019  13:54
    The Golem (2018)

Podobný prípad ako minuloročný "Mohawk". Teda iritujúca, primitívna, pseudo-historická, lacná kravina, ktorá sa berie neuveriteľne vážne.

• 29.1.2019  14:12
    Dead in the Water (TV film) (2018)

Geniálny Carpenterov "The Thing" asi nikdy neprestane byť inšpiráciou pre filmových tvorcov, avšak či túto tému ešte niekedy niekto dokáže podať aspoň pozerateľne... Možno tak 1 zo 100.

• 13.1.2019  22:20
    Suspiria (2018)

Úprimne – nenávidel som ten film od jeho ohlásenia. Nielen preto, že Suspiria je jeden z mojich najobľúbenejších filmov & najlepším čarodejníckym hororom vôbec a jej remakovanie mi príde ako svätokrádež, ale aj preto, že zvolené herecké obsadenie naozaj nemusím. Ale už trailer ukázal, že až také zlé to asi nebude a konečný výsledok je viac než príjemný. Hlavne preto, že to nie je shot-by-shot remake, ale skôr to pôsobí ako film Suspiriou inšpirovaný, sústrediaci sa na iné veci ako originál. Takže tam, kde bola Argentova dokonalosť audio-vizuálne expresívna, je remake cielene tlmený a napr. naopak vyložene grafickejší a brutálny v stránke hororovej, ktorá pôvodne ostávala skôr v jemnejšej, umeleckej rovine. Ja som si toto svojské, štýlové, euro-hororové psycho až prekvapivo užil a nakoniec mi na ňom nevadilo takmer nič; ani herečky, ani to, že to (nie)je "Suspiria".

• 11.12.2018  21:36
    Leprechaun Returns (TV film) (2018)

Od ½ režisérskeho dua fajnového hororu "The Void" som čakal niečo lepšie než nemastný, neslaný, teenagerský, sequelo-remakeový zárez do rokmi vyčerpanej série. Leprechaun je síce namaskovaný dobre, no rečami skôr trápny, postavy otrasné, dianie predvídateľné a nie moc zábavné. Aspoň zopár praktických efektov a gore momentov je fajn, ale ináč pre mňa najslabší diel, bohužiaľ.

• 6.12.2018  11:59
    Slay Belles (2018)

Malá vianočná blbosť, ktorá by zrejme chcela stavať na tom, že je tak blbá, až je vtipná, no je iba tak blbá, že je fakt blbá. Pre niektorých možno bude stáť za pozornosť starý Barry Bostwick, pre iných Youtube ex-hviezdička Hannah Minx Wagner, no ináč je to len taký amatérsky nepodarok, ani sa nedivím, že to cez 3 roky nemohli vydať.

• 5.12.2018  21:29

Originálny prístup ku camp-slasheru je síce vždy vítaný, avšak nie vždy funguje. A toto bolo pojaté tak roztržitým a otravným spôsobom, že ma to celé skôr iritovalo, rovnako ako ufňukané (ne)herectvo Frana Kranza.

• 2.12.2018  07:00
    Tumbbad (2018)

90% času je otravné utrpenie; ako sledovať nejakú telenovelu z počernejšej osady a tých 10% sú solídne hororové výjavy / momenty, ktoré ukazujú, že by z toho mohlo byť pekný, atmosférický 15-minútový kraťas. Vizuálne fajn, ale inak na zabitie. Indických hororov som zo 20 videl, ale z toho pozerateľné boli možno dva, takže pokiaľ ma nabudúce nepresvedčí hneď trailer, už na ne kašlem.

• 1.12.2018  14:32
    Fantasma (2018)

Potenciál tu bol hlavne v audio-vizuálnom spracovaní, ktoré je vcelku na úrovni a ani hlavné herečky nie sú zlé, avšak všetko ostatné je... Pripadalo mi to ako taký úsmevný remake Argentovej Suspirie pre retardovaných, prípadne ako jej nepodarený upgrade do modernej doby. Tak či onak, ku koncu ma to už poriadne vyčerpávalo, takže mať to o 5 minút viac, hodnotím ešte nižšie.

• 6.11.2018  21:32
    Death House (2017)

"Death House" predviedol takmer k dokonalosti dotiahnutú ukážku klamlivej reklamy, keď sa prezentoval ako ultimátny hororový projekt drsného názvu (ha-ha), so scenárom Gunnara Hansena (ktorému ale stvárnenie Leatherfacea automaticky nedalo kreatívny patent) a s plejádou expendables-of-horror mien (z ktorých má však väčšina kvôli rozpočtu len mini-cameo). A komu nebolo jasné, že pôjde o regulérne trashové béčko hneď, stačilo pozrieť na trailer neskôr. Ja ale nemám problém hodnotiť ho pozitívne, pretože som žiadne nereálne očakávania k tomu nemal a malým, nedotiahnutým, hororovým nonsensom nepohrdnem. Obzvlášť keď si to v hlavnej úlohe drží Kanea Hoddera, ktorý je stále mojim najobľúbenejším killerom a v niektorých momentoch to ponúka naozaj šťavnaté a krvavé hororové výjavy.

• 31.10.2018  21:18
    Halloween (2018)

Ja si myslím, že je to druhý najslabší zárez do série, paradoxne všeobecne najúspešnejší, čo však pre mňa nemá žiadnu váhu v časoch, kedy sa už dobré slashery takmer netočia a moderný horor stojí vlastne za hovno. Čo ma prekvapilo; že herecké obsadenie predvádza niečo otrasné (dokonca aj ikonická J.L. Curtis je tu akousi senilnou paródiou), naopak čo ma neprekvapilo; že režisér & blumshithouse si tu z pôvodných prítomných zavolali snáď všetkých čo mohli, pretože ináč by to bolo asi na žalobu z každej strany – takto nehanebne tú sériu vyrabovať a následne odignorovať... Slabšiu 4* tomu ale dám, možno z nostalgie a z toho, že som to videl práve na Halloween.

• 20.10.2018  21:19
    Apostle (2018)

Patetická, prázdna vykrádačka starého dobrého Wicker Mana pre typických divákov dnešnej doby; s krátkodobou pamäťou a otupenými nárokmi, pohodlne akceptujúcimi to, čo im Netflix / Blumhouse / komerčné zahraničné recenzie jebnú pod nos... Jedna dobrá scéna v tuneli ešte dobrý horor nerobí.

• 17.10.2018  11:39

Dominika Hartla som mal (doteraz) zafixovaného ako jedného z tých nádejných európskych režisérov, no či takýto moderný, dovolenkový shit-slasher točil na objednávku alebo z dlhej chvíle neviem... Každopádne to nestojí ani za euro, ani za pozornosť.

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66