George Stobbart

okres Dolný Kubín

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 20.10.2018  21:19
    Apostle (2018)

Patetická, prázdna vykrádačka starého dobrého Wicker Mana pre typických divákov dnešnej doby; s krátkodobou pamäťou a otupenými nárokmi, pohodlne akceptujúcimi to, čo im Netflix / Blumhouse / komerčné zahraničné recenzie jebnú pod nos... Jedna dobrá scéna v tuneli ešte dobrý horor nerobí.

• 17.10.2018  11:39

Dominika Hartla som mal (doteraz) zafixovaného ako jedného z tých nádejných európskych režisérov, no či takýto moderný, dovolenkový shit-slasher točil na objednávku alebo z dlhej chvíle neviem... Každopádne to nestojí ani za euro, ani za pozornosť.

• 6.10.2018  20:47

Dneska sa už za „horor“ považuje naozaj hocijaká pičovina... A ja na hocijaké pičoviny už nervy nemám.

• 27.9.2018  21:41

Mal som pocit, akoby Staci Layne Wilson prišla skôr zo sexy burlesque show oblasti a nie od hororových recenzií, keďže jej táto stránka vo filme fungovala viac než tá hororová. Za fajn ženské dávam až 2*, ale od človeka, ktorý sa v globálnej hororovej oblasti pohybuje dlhé roky by som proste čakal niečo viac než len bežnú, lacnú, nevýraznú, nezávislácku somarinu.

• 26.9.2018  09:57
    Attrition (2018)

Ja som mal Seagala vždy rád a každý jeho nový film si pozriem, bez ohľadu na (ne)kvality jeho predchádzajúcich počinov. Koniec koncov je dávno jasné, že časy jeho najväčších hitov sú už dekádami preč a jeho aktuálna tvorba mi nepríde o moc horšia ako tvorba iných béčkových akčných hrdinov typu Van Damme či Lundgren. Toto mi prišlo za posledné roky snáď najlepšie, nieže by to bol nejaký akčný hit, ale aspoň tu mal hlavnú úlohu a očividne sa angažoval, bola tam tá jeho obľúbená juhovýchodná kultúra, mytológia, hudba, akupunktúra & samozrejme bojové umenie s niekoľkými fajn drsňáckymi scénami. Už to samozrejme nikdy nebudú tie veľkolepé bitky čo kedysi, ani chudší moc nebude, keďže je v týchto smeroch obmedzený artritídou a jej liekmi, no aspoň tú gangsta briadku by mohol konečne zhodiť. Kto si bude chcieť robiť srandu, tak si tu pravdaže svoje nájde; či už to že sa vyvaľuje na posteli alebo si drží na rukáve motýľa, ale mne to nijak nevadilo.

• 16.9.2018  21:45

Sympatická, hodinová survival prechádzka jednej hluchej žienky v mestečku postihnutom eko-nehodou... Atmosféra tu náhodou bola a na mikrorozpočtový nezávislák to ani nevyzeralo nejako zle. Dokonca, čo sa týka hororu z pohľadu hluchonemej ženy, tak mi to prišlo vydarenejšie než napr. trápny Flanaganov "Hush". Ale pozor; je to len pre trpezlivých divákov, čo dokážu oceniť malé-pomalé kúsky bez gore.. takže ricci & carnifex - kľudne vynechajte :-)

• 8.9.2018  07:07
    Megalodon (TV film) (2018)

Kedysi boli tie Asylumácke mockbustery aspoň zábavné...

• 31.8.2018  14:00
    Blood Fest (2018)

Ledva za 2*. Takéto detinsky afektované, pseudo-uvedomelé (ne)horory dnešnej doby mi už dobre lezú na nervy... Dúfam, že nadchádzajúci "Hell Fest" bude lepší.

• 26.8.2018  06:28

Fajn film, potešilo ma, že mi viac krát pripomenul môj obľúbený "Haute Tension", akurát s úplne inými zvratmi. Ináč je to veľmi pekne natočený, perfektne odohratý a po väčšinu stopáže dosť svižný, malý horor, ktorý by som hodnotil vyššie - nebyť toho finále. Tam mi to už celkom nesedelo; čo by som rád videl ostalo off-screen a namiesto toho sa následne začali objavovať veci, ktoré som tam vôbec nepotreboval. Ale to je len môj subjektívny názor, inému možno takéto odlišnosti práve sadnú. Tak či onak, solídne 3*.

• 20.8.2018  15:05

Ako rozlúčka s tou najuletenejšou letnou sériou je to v pohode, ale ináč to už (tak ako minule) nie je ono a následný dojem je skôr vyčerpávajúci, takže ďalšie / nové pokračovania mi chýbať nebudú.

• 15.8.2018  22:18
    Boar (2017)

Ťažko si pri tomto horore nespomenúť na kultový (a tiež austrálsky) "Razorback", ktorého som si zhodou okolností akurát včera zopakoval. V novodobom 4K blu ray remasteri ešte viac vynikla jeho prelomová audio-vizuálna stránka, atmosférický apokalyptický nádych a veľké zabijácke prasa, ktoré z neho urobili originálny zážitok. "Boar", ktorý bol zo začiatku mylne označovaný ako Razorbackov remake, originálny nie je, audio-vizuálne unikátny tiež nie a kultom sa určite nestane – ale v dnešnej dobe sa ním už nestane takmer nič. Film trpí podobnými nedostatkami ako režisérove predchádzajúce kúsky a to občasnou rozvláčnosťou a nezaujímavými postavami, no okrem toho je to obstojný animal-horror; o chlp slabší ako napr. nedávny, holandský "Prooi".

• 8.8.2018  20:12

A mne toto sadlo dosť dobre. Aspoň to bolo odlišné než väčšina bežných hororov, aj keď nejaké vyložene-artové by som to nevidel. Zo začiatku takmer meditatívna prechádzka lesom samovrahov, ktorá sa v polovici prepne do toho najlepšieho hororového subžánru. Samozrejme to nie je nič pre nadšencov dnešných, amerických, hororových rozprávočiek o ducháčikoch, démoníkoch a podobných báchoriek starých materí.

• 2.8.2018  17:17

Pomalý, vyčerpávajúci a neuveriteľne ťažkopádny zážitok. Prázdna hororová rozprávka, ktorá okrem niekoľkých pekných exteriérových vizuálov ponúka (podľa mňa) iba uspávankovú hodnotu. V tom lepšom prípade.

• 22.7.2018  22:03
    Kristen (2015)

O moc viac sa asi od malého, lacného, nezávisláckeho hororu ani chcieť nedá. Pritom to nijak lacno ale nevyzerá a exceluje v tom, na čo sa zameriava. Výdatný atmosférický zážitok, ktorý pre zmenu napokon ponúkne myšlienku miesto krvi. Zimomriavky pred spaním, prečo nie...

• 18.7.2018  14:23
    Prooi (2016)

Už je to pár rokov, čo sa po holandských strechách preháňal perfektný hororový Mikuláš a odvtedy sa jeho tvorca Dick Maas nejako neozýval. Potešilo ma, že jeho malý návrat je opäť vydarený a spomínanému "Sint" aj tak-trochu podobný, keďže tentokrát sa prišiel do amsterdamských ulíc popreháňať lev a žiadny maznáčik to veru nebude. Režisér tu pracoval nielen s (tradične) rozpočtovým obmedzením, no navyše bol zväzovaný aj nariadeniami kvôli zvieratám, zoo a pod., takže som rád, že aj keď vraždiaci lev nie je živý, našťastie to nie je iba rýchle CGI, ale aj kvalitná animatronika. Film vyzerá celkovo dobre, nenudí, má úsmevne pojaté postavy, pekné prostredie... v podstate animal-horror na úrovni, ktorý sa však natoľko cieľavedome neberie vážne, až ho to miestami trochu degraduje.

• 4.7.2018  21:24
    Big Legend (2018)

Prekvapivo už druhý, solídny bigfoot horor v krátkom čase; po nedávnom Primal Rage. Ten bol síce o niečo vydarenejší, uletenejší a akčnejší, tento je zase skôr komornejším survivalom, kde sa bigfoot na scéne príliš často neobjavuje. Ale keď sa už ukáže, vyzerá dobre; žiadne smiešne CGI ako zo Syfy kanálu (alebo z A Quiet Place:)). Tak ako spomínaný, spriaznený Primal Rage, nie je ani toto zo žiadnej miliónovej hollywoodskej produkcie a medzi výraznejšie nedostatky tu pre mňa patril predovšetkým neherecký hlavný hrdina. Ináč v pohode.

• 27.6.2018  21:33

Aj som mal chuť k tomu napísať nejaký pseudo-vtipný komentár, no pri tom množstve príspevkov som si istý, že niekto to už dávno urobil za mňa. Takže sa týmto filmom radšej inšpirujem a svoje vyjadrenie ponechám len v lacnej CGI rovine. Ale podotknem, ako veľmi sa už teším na prequel, sequel, 3D remake a VR reboot tejto precítenej rodinnej inscenácie.

• 11.6.2018  21:47
    Ghostland (2018)

Približne všetko, čo od kvalitného hororu čakám, som tu aj našiel. Škoda len, že finále mi prišlo už tak-nejak nevýrazné, inak by to bolo za 5*. Ale aj tak je to pre mňa najlepšia hororová novinka za cca posledné 2 roky. Thank Devil for Pascal Laugier.

• 10.6.2018  22:03

Názov skvelý, ale film skôr priemerný. Tichší, pomalší zombie počin, ktorému by sedela tiesnivá atmosféra - aká tu však nie je. Celé to plynie tak nejak v pohode, masky a útoky zombíkov sú síce fajn, prostredie tiež, ale hlavný blbeček je zväčša neohrozený a bohužiaľ aj nezaujímavý. Za 3* v pohode, ale čakal som viac; názov a trailer ma pred časom zbytočne nalákali.

• 29.5.2018  21:47

Soderbergh chcel vytrieť zrak začínajúcim / nezávisláckym filmárom tým, že natočí svoj film na iPhone7? Neviem, samozrejme, či to bol jeho úmysel, alebo si chcel len sám vyskúšať niečo (zatiaľ) neobvyklé, ale myslím, že mu to vyšlo vcelku dobre. Horory z prostredia nemocnice či sanatória mám rád, takže obsahovo ma to podľa očakávania bavilo, hoci dej nie je nijak veľkolepý a logika, resp. reálnosť miestami výrazne kolísa. Vizuálne to nie je nič extra, „ozajstným“ filmom sa to vyrovná asi tak ako Found Footage počiny, ale pozerať sa to dá v pohode a oči nebolia. Hlavná herečka bola výborná a oceňujem tiež, že film vyložil karty na stôl vcelku rýchlo a nesnažil sa až do poslednej chvíle robiť z diváka debila, aby ho naťahoval s tým čo je reálne a čo nie. Byť to o niečo kratšie alebo svižnejšie, dal by som aj vyššie hodnotenie, takto aspoň silné 3*.

• 27.5.2018  06:41
    The Rake (2018)

Pár pozerateľných minút na začiatku, pár pozerateľných minút na konci a medzi tým tak hodina neuveriteľne nudnej vaty, do zúfalstva umocnenej tragickými hereckými výkonmi amatérskeho divadelného krúžku. Pokiaľ chce niekto tie novinky nadhodnocovať len preto, že sú každým rokom horšie, nech sa páči, ale pre mňa je (metaforické) hovno stále len (metaforickým) hovnom, bez ohľadu na to, či je veľké alebo malé.

• 26.5.2018  21:28
    In Darkness (2018)

Nádejný thriller, zbytočne degradovaný nadmerným množstvom naivných a prvoplánových zvratov, vďaka ktorým celá tá fraška pôsobí ako nejaká paródia na De Palmovu tvorbu. Natalie Dormer každopádne fajn; iba pre ňu sa s tým takmer oplatí strácať čas.

• 23.5.2018  07:12

Veľmi príjemný, priamočiary horor, ktorý ma osobne bavil ešte o chlp viac než jeho predchodca. Audiovizuálne štýlové skoro ako od Carpentera (keby išiel točiť jednoduchší film), v perfektnom prostredí takmer ako zo starých dobrých camp slasherov, so známymi záporákmi, ktorí konečne dostávajú aj na prdel a nemajú tam len čakajúce ovce na porážku. Gore je síce málo, ale vyzerá excelentne a okrem toho je ho plná prdel v iných hororoch, toto sa sústredí skôr na napätie a atmosféru, čo mu imho vychádza výborne. Tento rok som zatiaľ lepšiu novinku nevidel, takže ja som spokojný s tým ako sa to vydarilo, obzvlášť keď vlastne ide o komerčnú produkciu. Snáď sa na tretí diel zase nebude čakať 10 rokov.

• 11.5.2018  14:01
    Pomsta (2017)

Juuu, to ale bolo cool.

• 9.5.2018  20:23
    Gonjiam (2018)

Pred pár rokmi som tu síce na Found Footage kúsky pindal, keďže ich bolo už akosi moc, no keď ich boom postupne prešiel, tak sa priznám, že mi teraz aj chýbajú. Takže mi tento Gonjiam prišiel dosť vhod; hoci v konečnom dôsledku je to len ďalšia, prevarená "Grave Enounters" variácia. Reálna lokácia je samozrejme fajn, postavy tiež, spracovanie je na FF pomery solídne, no celkovo to mohlo byť kratšie, svižnejšie, efektívnejšie... Ale OK, chcel som vidieť nový, obstojný FF horor a tak sa sťažovať radšej nejdem, lebo nabudúce už možno nebude ani to :-)

• 9.5.2018  20:22

Vysoko kvalitný remake zabudnutej osemdesiatkovej bizarnosti, ktorá sa svojho času tak trochu pokúsila imitovať kultový "Phantasm". Joko Anwar sa k tomu postavil o niečo priamočiarejšie a natočil temný, okultno-duchársky horor, ktorým už po tretí raz ukázal, že v Ázii je novodobým hororovým kráľom.

• 8.5.2018  20:07

1* za párminútovú účasť môjho obľúbenca Kanea Hoddera, ináč je to totálne trápny a lacný odpad ako vyshitý.

• 4.5.2018  22:17

Na Gehennu som sa tešil dlho predlho, hlavne kvôli jej creepy maskám a praktickým efektom, na ktoré prvotne lákala. Už z traileru ale moje nadšenie výrazne opadlo a po pozretí filmu môžem povedať len; dobre, tak som to videl, ale vôbec som nemusel. Veľa kvalitných podzemných / jaskynných / bunkrových hororov už nevzniká a tu stoja za pozornosť iba spomínané masky a efekty, ktoré však nie sú využité tak efekt(ív)ne, ako by som čakal. Ináč je to len klasický, nevýrazný nezávislák, nezaujímavo natočený i ozvučený, hrozne odohratý a s atmosférou brutálne utopenou v zúfalo prestrelenej minutáži.

• 26.4.2018  22:09
    Scarecrows (2017)

Mne sa to páčilo. A keď ma poteší takýto nenápadný, malý horor, ktorý sa zo dňa na deň len tak objaví, prečo by som ho neocenil. Kukuričné prostredie, strašiakov a vrany som vždy obľuboval, aj keď pre ten humor, postavy a hudobnú stránku som to z časti bral ako hororovú komédiu. Navyše je to celé príjemne natočené, s pohodovou letnou atmosférou a nenáročnou dĺžkou. Nečakám, že by sa to tu niekomu z premúdrelých, odborne-hororovo vyškolených znalcov mohlo páčiť, ale mám v piči, nik ma predsa neplatí za to, aby som tu reprezentoval nejaké oficiálne objektívne hodnotenia.

• 21.4.2018  21:22

Neuveriteľné, na akú úroveň bola značka „Tremors“ týmto pokračovaním degradovaná. Bolestivo trápna, nezaujímavá, lacná blbosť s hnusným audiovizuálom, odfláknutým CGI a otrasne prehrávajúcim hereckým obsadením (dúfam, že Jamie Kennedyho už nikdy v novom filme neuvidím). Aj to slabé, minulé pokračovanie vyzerá oproti tomuto ako obstojná béčková zábava. 1* zo súcitu.

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66