• Krátkometrážní

Exorcism (2014)

Amatérsky found footage horor o skupinke začínajúcich filmárov, ktorí sa ocitnú v tzv. haunted house, kde by chceli natočiť imitáciu exorcizmu, ktorý sa tu mal udiať pred 50 rokmi. Imitácia sa však stáva realitou a niečo ich tu začne prenasledovať. Učebnicová kopírka už extrémne vyčerpanej (ne)vďačnej témy, kde aj tú 1* dávam len tak; že ma to príliš nenaštvalo. Otrepaná FF nuda.

Hi-8 (Horror Independent 8) (2013)

Horror Independent Eight = osmička nezávisláckych režisérov prezentuje svoje výtvory v jednom balíčku a je z toho nízkorozpočtová hororová antológia, nebezpečne sa blížiaca odpadu(!). Človek musí mať božiu trpezlivosť a ochotu akceptovať low budget, resp. miestami až amatérske spracovanie, ktoré podľa predpokladov príliš nefunguje. Snaha bola, ale tie príbehy sú zväčša o hovne, tak ako aj ich tvorcovia (s výnimkou Brada Sykesa a jeho segmentu "The Scout"), ak to mám zhrnúť. Možno nabudúce.

Billy Club (2013)

Niekoľko starých priateľov sa stretne v ich malomeste, po rokoch od tragédie, ktorá sa tu odohrala v baseballovom tíme. Všetci boli určitým spôsobom jej súčasťou, no objavuje sa aj jedna špeciálna osoba, ktorá je odhodlaná ich zlikvidovať. Slušný, nezávislácky old-school slasher v štýle 80´s / 90´s o maskovanom killerovi, ktorý vo svojej upravenej baseballovej výbave masakruje bývalých spoluhráčov. Motá sa tu dosť postáv, takže má kto umierať, niektoré mordy sú naozaj vydarené a krvavé, celé to z počiatku pôsobí skôr odľahčene, ale ako sa postupne počet ľudí znižuje, tak atmosféra hustne a záverečný duel je potom už úplne vážny, skoro až temný. Fajn to bolo, no kľudne to mohlo byť aj trochu kratšie a svižnejšie, ináč však spokojnosť.

After School Massacre (2014)

Lacný a vcelku krátky independent slasher o psychopatickom učiteľovi, ktorý sa stáva miestnym vraždiacim maniakom vs. bezstarostných študentkách, čo si chcú užiť svoju pyžamovú párty. Zdá sa mi, že snaha o prvoplánovú retro vyvražďovačku tu príliš nevyšla, keďže je to celé pojaté až príliš naivne a postavené len na pekných dievčatách, bez nejakej výraznejšej hororovej tendencie. Skôr mi to prišlo ako taká nevtipná sex komédia než horor. Ale tie povrchné 2* nemám problém tomu venovať.

Fear Clinic (2014)

Dr. Andover, známy liečbou pomocou svojho kontroverzného vynálezu; komory strachu je opäť na scéne; po tom ako jeho pomoc vyhľadá skupinka straumovaných ľudí, zúfalo podliehajúcich svojim fóbiám... Rovnomenný, predchádzajúci krátky seriál sa mi fakt páčil a vyzeralo to, že potenciálu je v ňom ešte do aleluja, takže som prekvapený, že hoci sa k full-filmu dostal aj pôvodný režisér, aj hlavná Englundovská hviezda, tak to akosi vyšumelo do prázdna. Mdlý, nezaujímavý, nestrašidelný, stereotypne spracovaný a nezáživne odohratý počin, ktorého korunu má na hlave sám Englund; s tou parochňou v ktorej vyzerá ako Alan Rickman. Našťastie sa to aspoň v záverečných, cca 20 minútach, trochu prebudí a predvedie niečo zo svojho atmosférického bizária, za čo nakoniec prihadzujem aj tú slabučkú tretiu hviezdu, no dokopy to fakt nič extra nebolo.

Colt 45 (2014)

Nudná, kriminálko-policajná spatlanina o odpornom, metrosexuálnom blbounovi s paralyzovaným výrazom á la Taylor Lautner, ktorý by chcel byť strášne hustým policajným pištoľníčkom, no pri prvej príležitosti sa dostane do prúseru a už sa to s ním vezie. Uff, tak to bol poriadny trapas. Neviem, či bol talentovaný tvorca Fabrice Du Welz vyplatený, aby natočil jednoduchú opozeranú kravinu, alebo čo sa za tým filmom skrýva, keďže do jeho nekonvenčnej filmografie absolútne nepasuje... ale to je jedno, hlavne nech sa rýchlo preberie, lebo toto je patetický výsmech, ktorý nestojí za nič.

Indemnity (2012) odpad!

Amatérska vampire sračka o dementovi, ktorý sa dovlečie do baru a trištvrte hodiny tu fňuká, kým ho nepríde navštíviť jeho upírska ochechula, ktorá nemá ani na cestu a tak stopuje úchylov. Keď sa tu konečne dotrepe, tak na neho vycerí desivé zúbky a v zálohe je aj „nečakaný“ zvrat(ok). Mr. Dietz – režisér, scenárista a hlavný ehm herec zároveň – go fuck yourself!!

Die Die Delta Pi (2013)

Sorority slashers mám veľmi rád, no od starých dobrých 80. – 90. rokov to už majú dosť ťažké... a toto bolo až príliš zaostalé a amatérske zúfalstvo.

Huff (2013)

Somarina, v ktorej vyslúžilý béčkar Charlie O'Connell (ktorý tu vyzerá ako zdeformovaná, zostarnutá verzia Frana Kranza) naháňa trojicu nevlastných dcér, ktorých mamina mu ukradla peniaze z drog, aby mohli vypadnúť z ich diery za lepším životom. Je však poriadny neschopák a astmatik, vďaka čomu má problémy s pohybom, sexom aj vraždením a tak to celé následne naberá nechcený, smiešne trápny rozmer. Navyše je to stereotypné jak sviňa a nič moc to predviesť nedokáže. 1* za film a druhá za sexi obsadenie.

Ejecta (2014)

Čudáckeho chlapíka vyšetrujú po údajnom stretnutí s mimozemskými bytosťami, po čom ostal trochu mimo. Napriek neistým udalostiam sa rozbieha vojenská akcia a zdá sa, že v miestnych lesoch na nich naozaj útočí niečo neobvyklé. Julian Richings síce so svojim výzorom do takýchto „scary stories“ sedí ako prdel na hrniec a bez okolkov mu zožeriem či hrá mutanta v Pachu krvi alebo samotnú Smrť v seriáli Supernatural, no toto nezachráni ani on. Béčková - z časti found footage a z časti umelá & lacná - báchorka o zákerných mimozemských zmrdoch, v ktorej toho však moc nevidieť a väčšinu času len nudí otupnými a prázdnymi kecami.