Firefly88

Firefly88

• 15.9.2010  14:19
    Ztracený svět (TV seriál) (1999)

Dobrodružný seriál podle předlohy známého spisovatele Sira Arthura Conana Doyla. Prvotní nápad trosečníků, kteří hledají cestu domů ze stolové hory, kde žijí dinosauři, je výborný a neotřelý (pokud nepočítáme Jurský park:), pozdější scénáristické "nastavování kaše" méně dobré. Překvapením je pro mě zdejší nízké hodnocení, ovšem je pravda, že seriál kdovíjak kvalitní není, na zpestření nudného dne však stačí a přiznejme si, kdo z vás se na něj jako malý nedíval a netěšil se na další díl? :)

• 14.9.2010  12:50
    Firefly (TV seriál) (2002)

Škoda, že seriál byl omezen pouze na první sérii a scénář nedostal prostor k rozvinutí. Kombinace sci-fi a westernu by se někomu mohla zdát podezřelá, ale je vidět, že herci se jí zhostili velmi dobře.

• 14.9.2010  12:48
    Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál) (2004)

Uvažovala jsem, co je lepší - jestli SG1 nebo SGA. Atlantida zvítězila (néé, že by moje hodnocení nějak ovlivnila přítomnost herce českého původu Dr. Zelenky nebo komická figurka Davida Hewletta představujícího Rodneyho MacKaye.)

• 13.9.2010  21:49
    Mezi řádky (2007)

Úvodní scény dramatu vás prostě přikovají k místu a ani se nepohnete. Mladá naivní učitelka jde učit do školy a dostane smíšenou třídu, kde jsou pouliční gangy, studenti, kteří jsou monitorováni policií na každém kroku a přinesená zbraň do školního areálu není žádnou zvláštností. Podle skutečné události.

• 13.9.2010  21:47

Nádherný film o lidské nezdolnosti, že když se chce, všechno jde, tedy začít s boxerskou kariérou, i když máte nejlepší léta (ta boxerská) za sebou a navíc jste žena. Ovšem život vždycky nekončí happy-endem.

• 13.9.2010  21:46

Zpočátku mě odradilo, že se jedná o starý černobílý snímek, navíc cca 95 % filmu je natočeného v jedné místnosti (zbytek je soudní síň a krátký venkovní záběr). Předsudky jsem odhodila už po několika minutách a na konci jsem musela připustit, že tenhle film musí poznamenat naprosto každého, kdo jej viděl (zvláště jeho náhled na justiční pravdu/omyl, pravdivost očního svědectví, atd.) Kdo neviděl, okamžitě napravit :).

• 13.9.2010  21:42

Film, který má na ČSFD nejlepší hodnocení. Dlouho jsem váhala, zda jej mám přesunout na první příčku, jenže pak jsem viděla nejmenovaný film od nejmenovaného režiséra a scénáristy a bylo rozhodnuto :).

• 13.9.2010  21:41
    Gran Torino (2008)

Jestli se mohlo někomu zdát, že Clint Eastwood nedokáže natočit po Million dollar baby ještě lepší film, krutě se mýlil a Gran Torino je toho důkazem. Že je rasismus a cynický osamělý stařec obehraným námětem? Možná ano, ale herci vás přesvědčí o opaku. Plný počet hvězdiček za nádherný konec, který se zpočátku tvářil jako obehrané klišé, ale...

• 13.9.2010  21:35
    Hrdinové 2. světové války (TV seriál) (2004)

Výborný dokument o druhé světové válce rozebírající nejen osudy lidí, ale i dopad nové válečné techniky, zrození radaru, vznik proslaveného Spitfiru či rozluštění tajného kódu Enigmy.

• 12.9.2010  22:13

Ehm, ehm...očekávání se nesplnila. Dva indiánští sourozenci - sestra ovládá živel vodu, bratr působí jako ochránce (je tu tak trochu navíc) + chlapec, který je vládcem větru, a ti všichni dohromady kontra mladík, jenž je pro změnu naladěný na živel oheň, prostě parta dětí, která má schopnosti vládnout živlům, se pokouší zvrátit průběh války (nechybí ani "originální" nadaný jedinec, který má ovládat všechny živly (říká se mu Avatar). Film rozhodně nevyužil skrytý potenciál (bojové scény mohly být více propracovány - nic proti "tanci" vyvolávajícímu sílu daného živlu, ale nebylo by rychlejší vytasit meč či cosi jemu podobné a jednoduše svého protivníka sejmout?). Nevím, jestli bude pokračování, ale pokud ano (a konec filmu tomu napovídá), doufám, že si režisér více pohraje s možnostmi scénáře i s hereckými výkony jistých jedinců.

• 8.9.2010  20:03

A ono může být i hůř...dialogy herců by potřebovaly zkrátit na polovinu a pro jistotu přepsat celý scénář, aby vyznívaly v logické návaznosti a film se stal pro diváky aspoň trochu záživnější. Klasická trio-láska a řešení kdo koho ne/miluje (nehodící se škrtněte) oživuje až závěrečná bitka. Co nás čeká a co nás nemine v příštím díle "proslavené" ságy?

• 3.9.2010  23:15

Kdo zná jedničku, nechť si nekazí dobrou náladu dvojkou. Přílišná snaha o vtipnost vyznívá přílišně trapně. Dávám jednu hvězdu (pouze kvůli výborné úrovni prvního dílu).

• 20.8.2010  22:54

O inspiraci Spidermanem se nemusí diskutovat. Obyčejný chudý mladík touží po hezké dívce a aby si ho všimla, "musí" si pořídit automobil. Ten dostane od otce, ovšem auto nepatří mezi nejnovější modely a ke všemu není tak staré a nepotřebné, jak se zpočátku zdá...film je pro mne příjemným překvapením, hvězda navíc, že se jedná o ruský snímek (kdyby ve filmu nebyla použita azbuka, ruská jména a Moskva, člověk by klidně mohl uvěřit, že se jedná o americký film). Všem, kteří mají rádi Spidermana, Supermana a jemu podobné hrdiny, doporučuju!

• 21.6.2010  13:56
    Wanted (2008)

Přišel jsem, viděl jsem, stačilo mi. Děj místy nedávající smysl můžete ve filmu přežít, ale když nedává smysl vůbec, je to utrpení. Kdo chce vidět Angelinu, jak si to v Žigulíku hasí za českým vlakem, nechť zhlédne tento akční "klenot".

• 19.6.2010  14:04

Možná si mnozí z vás lámou hlavu, jak může někdo dát megapropadáku Ostrov hrdlořezů rovných pět hvězd. Je možné tento film srovnávat s jinými "uznávanými" snímky týkajícími se pirátů? Zdejší komentáře vyčítají Ostrovu hrdlořezů příšerné souboje, nemastné neslané herce, divné akční scény... Srovnejme tedy: Černý korzár (1976) - dobrodr., akční, o pomstě, krásné ženě, urostlém pirátovi, atd., atd. Přes chabé souboje připomínající rvačku malých dětí na pískovišti, přes nezvládnuté námořní řemeslo (Kabiru Bedimu sice sluší jeho "cool" mužný výraz, ale jako kapitán (a ke všemu pirát) lodi by se neuživil, snad by měl mít plachty v pořádku, a ne aby se mu tam pleskaly, jako když si vyjedete v neckách na Mácháč s prostěradlem místo plachty), hodně zachraňuje krásná tvářička Carole André, ale krása není vše, že - o klišoidní zápletce ani nemluvě. Avšak snímek odpovídá době vzniku, proto stojí za dobré tři hvězdy. Dále tu máme Piráty z Karibiku (1. díl z r. 2003) - dobrodr., akční, fantasy, komedie - akční scény dobře zpracované, herci neurazí, otázkou je, zda-li by film (seriál?) měl tak vysoké hodnocení, kdyby nebyl do jedné z hlavních rolí obsazen Johnny Depp, který na sebe dokáže strhnout pozornost, a tak forma vítězí nad obsahem. Ostrov hrdlořezů (1995) - akční, dobrodr., romantický - film "akčnost" splňuje - nechybí tradiční souboje, honba za pokladem, napětí - už záběr kamery na Morgan, za jejímiž zády je město v plamenech, je pěknou třešničkou na pomyslném dortu. Snímku nelze upřít ani jistá komediálnost v dialozích (podobně jako Piráti z Karibiku), dále jsou zde zachyceny nádherné přírodní scenerie Thajska a Malty a o romantice je snad zbytečné mluvit. Snímek vybočuje z řady neobvyklým obsazením ženské hrdinky do hlavní role kapitána pirátské lodi. Film splňuje to, co sliboval, a já mu dávám ještě extra hvězdu za natočení bez dnešní digitalizace (bez které by se Piráti z Karibiku neobešli a ve výsledku by připomínali přátelské pošťuchování na sousedovic rybníku). Ostrov hrdlořezů si zaslouží vyšší hodnocení, než které zde má, dávám pět hvězdiček :).