Takoví jsme byli (1973)

Nie typická romantika, ale tak podivuhodne zo života...4 *

Tiché místo (2018)

Rozhodovala som sa či 3 a či 4 hviezdy, ale nie je to zlý počin, dobrá kamera, zaujímavý nápad, príjemná atmosféra aj herci. Čo by som vytkla sú nedokonalosti v príbehu takisto ako trocha klišé koniec, ktorý mi pripomína napodobeninu Shyamalana. Ale aj tak, good!

Tvář vody (2017)

príliš dlhé, predvídateľné, miestami nudné, bez väčšej myšlienky a nezachránilo to ani to zasadenie príbehu do čias minulých. Nedokázala som sa stotožniť a málo vecí tam bolo sympatických, preto tie dve, bohužiaľ

Neopouštěj mě (2010)

Film nemôžem oceniť kvôli super nápadu, pretože ten nápad patrí autorovi knihy, no čo sa týka spracovania, hviezdičku dole dávam za veľmi pomalé umelecké tempo. Hoci mi takáto vec poväčšine skôr vyhovuje tu nie až tak, ale to iba, čo sa týka strhnutia jednej hviezdy. Inak film stále veľmi dobrý!

matka! (2017)

O Bohu, Zemi a ľuďoch.

Sněhulák (2017)

3* kvôli príjemnej severskej atmosfére a tomu, že som bola prekvapená, kto je napokon vrahom. Inak veľmi priemerná detektívka, bez zaujímavejšieho nápadu. Snáď kniha stála za viac..

Mansfieldské sídlo (1999)

Je pravda. že film sa striktne nedrží knižnej predlohy, ale nevadí mi to, hlavne kvôli tomu, že knižná predloha nepatrí medzi najzáživnejšie veci, čo som čítala a tento film ju zhrnul veľmi pekne. Je to uveriteľné a pocity, či myšlienkové pochody postáv, boli priam hmatateľné. Frances OConnor je veľmi milá a žiari :-) SPOILER! Čo sa týka toho krátkeho zasnúbenia, ktoré bolo do filmu pridané, mám pocit, že tu scenárista chcel tak trochu pripomenúť zasnúbenie Jane Austen, ktoré trvalo podobne dlho a ktoré zrušila, s obavami, že nejde o skutočnú lásku.

Mansfieldské panství (2007) (TV film)

Obávam sa, že jediné milé a príjemné na tejto verzii je výber herca, ktorý hrá Edmunda. Ide o to, že Fanny je na môj vkus dosť nesympatická a vyzerá skôr hlúpučko ako skromne. Dobré postavy sú vždy dobré a zlé sú skrátka zlé až na kosť, čo je veľmi rozprávkový pohľad. Takmer celý film sa odohráva na jednom mieste, čo ho robí dosť nudným. Škoda.

Samotář v Seattlu (1993)

Trocha pomalší dej a vlastne dosť neuveriteľná zápletka robia z tohto filmu dokonalý remake starých romantických osudových filmov. Veľmi, veľmi sa mi to celé páčilo, bolo to romantické, trocha sarkastické a vtipné, ako vie len Nora Ephron. Láska je záhada. Meg a Tom sú čarovní, ako obyčajne.