Být chudý v nejbohatší zemi světa (2019) (TV film) odpad!

Francúzske dokumenty málokedy sklamú. Tentokrát opäť nesklamali :-) (len detail ako konfontácia - na Slovensku mi nikto umelé zuby za pár dní alebo za deň neurobí, a pritom mám zdravotné poistenie a žijem v sociálne cítiacej Európe :D grin)

Ajťáci (2006) (seriál)

Takmer iste sa tvorcovia americkej Teórie velkého tresku inšpirovali práve pri zhliadnutí tohto britského "originálu" (naivná, priemerne inteligentná baba s ambíciami + vedec-ajťák so vzťahovými problémami + superinteligent Moss-Sheldon, ktorý má problém chápať spoločensky bežné veci). Dokonca niektoré vtípky kalifornčania úplne okopírovali.

Katka (2009)

dokopy s tým, čo Helena Třeštíková o Kateřině natočila už na prelome storočí (V pasti - Katka) to je asi (pre mňa) najhrôzostrašnejší dokument o drogách - ovela horšie ako sledovať nejaký horor. Jasné, dávno som vedel že heroin mení ludí naozaj "kvalitne", ale toto bol prierez 14 alebo 15 rokmi intravenózneho zúfalstva. V postate najlepšie asi skončil "Láďa", ktorý sa za pokus o vraždu dostal na 13 rokov za katr a Helena Třeštíková ho tam navštívila. Nútený absťák v base ho zbavil "démona" a zjavne mu prospel, zatial čo Katka sa prevalovala v sračkách už bez akejkolvek schopnosti ovládať svoj život... + ten jej nový priatel/druh - od deseti k pěti. Ale takto závislá žena asi už hladí iba na to, aby partner bol schopný zabezpečiť prachy na drogu a prípadne ju v krízových situáciách fyzicky ochránil (to len tipujem, že aké asi priority život na ulici prináša). Bolo to celé strašné!!! a preto 5 hviezd

René (2008)

Dávam 4* (pretože to je pútavé a nič podobné som pred tým nevidel), ale tento René natáčanie takmer určite zneužil. Z celého mi vychádza niečo ako René - Inteligentný sociopat využívajúci ludí okolo seba pre vlastné potreby. Plus velmi schopný "herec vlastnej tragédie". Ako velmi zaposobila tá jeho mladosť na ďalší psychologický vývin nechcem posudzovať, ale pre porovnanie má viacero súrodencov a popis rodičov rozhodne nesmeroval k dráhe recidivistu, ktorý sa od skorej mladosti vžil do role, že chodiť riadne do práce rozhodne nemá v pláne. Radšej basa. Škoda že sa v dokumente neobjavil aj jeho otec.

Lana Del Rey: Ride (2012) (hudební videoklip)

I believe in the country America used to be! I believe in the freedom of the open road. And my motto is the same as ever "I believe in the kindness of strangers" Na tomto klipe si "pochutnávam" často:) https://youtu.be/Py_-3di1yx0?t=206

Otroctví v Severní Koreji – Dolaroví hrdinové (2017) (TV film)

o týchto otrokoch režimu som vedel dávno, ale že to siaha až do polských lodeníc som nečakal. Dokument svojím spracovaním nie je nijak výnimočný, telefonáty, v ktorých vám zo strachu nikto nič priamo nepovie, rozmazané tváre, plno záberov skrytou kamerou... vadí mi že v produkcii sú aj Nemci, ktorí sa v otázkach biznisu bez problémov paktujú s Ruskom (NordStream 1,2...Schröder a Gazprom/ Rosneft...), ale v tomto dokumente sa pózujú do role pátračov. Je to z roku 2017, tak by ma zaujímalo, ako k tomu pristúpili Poliaci! Hlavne po Trumpových tvrdých sankciách voči KLDR (obzvlášť keď Polsko je, alebo sa snaží byť, najloajálnejší spojenec US v Európe)

Továrna na lži aneb Fake news z Ruska (2018) (TV film)

okamžite ako to 29.apríla 2020 skončilo na ČT2 sa tu objavili dva komentáre od "odpadových" hodnotitelov... užívatelia jarousch666 (ca. 200 videných filmov) a DAJAAAA (ca. 700 videných filmov)... asi ešte nerozchodili sochu Koněva

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

aj keď to nie je nič svetoborné, pobavil som sa, pretože naratív hentých hororov "vidláci vs. študáci v lese" mi takmer vždy pripadal stupidný. Takže bolo fajn sledovať "alternatívnu verziu udalostí", resp. to, že aj "mladým vzdelaným mešťanom" môže hrabať úplne rovnako alebo aj viac ako "vidlákom":) Len škoda záveru, od polovice filmu som dúfal, že to skončí svadbou:))