embee

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 27.9.2017  09:42

Pro toho, kdo četl nejdříve knihu, myslím si, veliké zklamání. Bohužel.

• 30.1.2013  10:08
    Happy end (1967)

Tento skvost čs kinematografie jsem objevila teprve nedávno. Pozdě, ale přece... od té doby jsem viděla několikrát, geniální záležitost.

• 5.10.2011  20:50
    Jana Eyrová (2011)

Ne, že by to bylo špatně natočené, ale celkový dojem z filmu poněkud sráží vlažné herecké výkony hlavních představitelů a milostné napětí mezi Jane a Edwardem, které má být základem celého příběhu, zde chybí úplně nebo aspoň já ho tu necítím...

• 10.9.2011  21:58
    Hotel mezi dvěma světy (divadelní záznam) (2008)

Skvělé představení a dokonce mi v hlavě uvízlo i pár hlášek, které opravdu stály za to: KDYŽ POSLOUCHÁM HUDBU, RÁDA POSLOUCHÁM I TO TICHO KOLEM NÍ, to je naprosto geniální.. nebo pravdivé KDYŽ ČLOVĚK NEVÍ JAK DÁL, TAK SI PŘEDSTAVUJE a krátké, ale výstižné NÁHODY DOKÁŽOU ZÁZRAKY. Pro mne opět příjemně strávená divadelní středa na ČT.

• 10.9.2011  11:50

Úžasná záležitost, nejlepší dokument všech dob...Foo Fighters nejlepší kapela současnosti. Dave byl skvělej už za těma bicíma v Nirváně, ale až se svojí skupinou nám ukázal, co všechno v něm dříme. Můj sen - vidět naživo, protože už jen záznamy jejich live vystoupení mě dostávaj.

• 10.9.2011  11:36
    Expozitura (TV seriál) (2009)

Až na občasné kostrbaté dialogy, rozhodně zajímavý počin. Vývoj seriálu budu rozhodně dál sledovat...

• 1.8.2011  10:04
    Samotáři (2000)

Filmek, který vás nikdy nepřestane bavit, plný nezapomenutelných hlášek, pozoruhodných hereckých výkonů a úžasné muziky...

• 30.7.2011  15:31
    Zodiac (2007)

Technicky dokonalé, hledání nových a nových stop napínavé, přesto ale dost zdlouhavé. Na to, že šlo o masového vraha, málo brutální...ožila jsem při větě: "Než tě zabiju, tak tvoje dítě vyhodím z okna", ale bohužel se nestalo... teda bohužel pro film, mohlo nás něco šokovat. Ze scénáře prý byli všichni nadšení, herecké výkony byly výborné, tak proč mě to sakra až tak moc nevzalo?

• 17.7.2011  10:48

Každý v mém okolí se v posledních dnech hrnul do kina, a tak, i když jsem neviděla už asi předchozí tři díly, jsem si doplnila znalosti, jako o co tam šlo, a zkoukla závěr HP aspoň na kinotipu. No, zaplácla jsem dvě hodinky nudného víkendu a ten se tím nestal nijak zábavnějším.

• 23.6.2011  21:56
    Hanna (2011)

Jedna velká honička za zvuků Chemical Brothers - Hanna běží o život :D a likviduje při tom agenty CIA jak na běžícím pásu.

• 10.6.2011  17:30
    Dilema (2011)

Z celého filmu mě dostával jen věčně sjetej Channing Tatum, jinak děs a hrůza.

• 4.6.2011  16:21

I když se vynikající autobiografické knižní předloze zdaleka nevyrovná, přesto jde o velice působivý snímek a dávám plný počet. Natje Brunckhorst jsem uvěřila úplně všechno.

• 2.6.2011  15:25
    Dogville (2003)

Jak mi mohl tenhle skvost tak dlouho unikat? Dostalo mě hned na začátku městečko namalované na podlaze obrovské haly. Nevěřila jsem, že s tak malým prostorem, lze vystačit na skoro 3 hodiny příběhu (viděla jsem tu delší verzi). Nejen, že to šlo, ono to i zanechalo (aspoň ve mně nesmazatelný dojem). Tolik hnusu, lidské malosti, manipulace a neskrývaného vyděračství, se sešlo, v této malé komunitě, že její závěrečné vyhlazení mi přišlo jako humanitární čin. Nicole byla skvělá!

• 26.5.2011  09:50
    Muži v offsidu (divadelní záznam) (2010)

Skvělé představení, hravé a nápadité řešení scény (hlavně fotbalové zápasy), výborní herci, kteří většinou museli ztvárnit hned několik postav najednou, kdy mě osobně nejvíce zaujal herecký projev Petra Halíčka.

• 23.5.2011  12:09
    Kazatel (2011)

Co všechno ještě budu muset zkouknout, protože mám ráda Bettanyho? Nejdřív Legie a teď tohle. Tenhle snímek, ale podruhé nedám. Já teda vím, že se mu rozrůstá rodina, a musí to nějak uživit, ale stejně. Tohle je mrhání jeho hereckým uměním.

• 19.5.2011  21:30

Originální film, plný originálních hereckých i nehereckých osobností.

• 18.5.2011  22:42
    Následník (1973)

Dost nazáživný film, ani jsem neměla chuť dokoukat a tak jsem nedokoukala. Navíc jsem měla smůlu na hrozný dabing.

• 18.5.2011  22:35
    Můj báječný rozvod (divadelní záznam) (2008)

Smekám před PANÍ HEREČKOU, která skoro dvě hoďky sama táhne celé představení, představuje nám hned několik zcela odlišných postav a svým úžasným výkonem nás prostě dostává. V jednu chvíli jsem až brečela smíchy.

• 17.5.2011  10:32
    Karamazovi (2008)

Nevím, co říct. Tohle dílko mě prostě dostalo. Propojení divadelní hry s osudy hereckých představitelů. Nevšední, ponuré prostředí tovární haly. To vše ovlivněno nehodou a následně smrtí syna jednoho z dělníků/diváků. Silný příběh, silný zážitek. O špičkových hereckých výkonech, snad všech zúčastněných, ani nemluvím.

• 29.4.2011  08:54
    Jaro 1941 (2008)

Emočně trochu drsnější drama a koukám, že tady i dost drsné hodnocení. Nechtěla bych být manželkou, která musí nečinně přihlížet jak si to manžel rozdává s jejich zachránkyní a držet hubu, abych přežila. Když se nakonec muž rozhodne, co vlastně chce a hodlá to změnit, skončí to pro všechny dost tragicky.

• 29.4.2011  08:44
    Wimbledon (2004)

Původně jsem dávala o hvězdu méně, ale před pár dny jsem se po delší době podívala znovu a nějak jsem z tohoto snímku byla nadšená ještě o trochu víc. Na romantickou komedii (od kterých většinou očekáváme jen příjemné nenáročné odpoledne) je to hodně vydařený počin, a i když všichni víme, že tenisové výkony hlavních hrdinů hodně vylepšoval počítač a ten konec byl hodně velké klišé (láska až za hrob, dětičky a úspěšná kariéra krásné maminky), je mi to jedno. Mě se ten film prostě líbí. Mezi Paulem a Kirsten to na plátně dokonale funguje a James McAvoy, který sází zásadně na vítězství bratrových soupeřů, zase pobaví.

• 26.4.2011  09:49
    Hra o smrti (2002)

Kněz, zmítaný pocity viny za svůj hřích, hledající odpuštění, které nalézá v pomoci jinému člověku a nakonec i ve smrti. Nepřekonatelný Paul Bettany, zde opět, tak trochu zastínil ostatní postavy. Jeho monologům, nasloucháte se zatajeným dechem. Dokonale vykreslený středověk. Nádherný příběh.

• 26.4.2011  09:34

Soubor několika více či méně povedených povídek, kdy jednotlivé příběhy mají příliš málo prostoru na to, aby zanechaly hlubší dojem. Sešla se zde celá plejáda výborných herců, ale než stačili rozehrát svůj part, šlo se dál.

• 23.4.2011  21:29

Skvělý Paul Bettany jako narcistický sociopat vykonávající svou profesi - zabíjení lidí - pouze ve spodním prádle (aby si nezacákal oblek). Oblíbený pracovní nástroj - sekyrka. Gangster No. 1!!! Nakonec jedna technická poznámka: Sice se říká, že lidé se ke stáří scvrkávají ale výškový rozdíl mezi Bettanym a McDowellem, cca 17 cm, byl dost patrný.

• 19.4.2011  14:24

Skvělý příběh o tom jak lze vyhrát, svým způsobem, nad schizofrenií a zůstat geniálním matematikem. Jasně oni se vám ty lidičky zjevují pořád, ale už to zvládáte. A co já bych za to dala, kdybych denodenně potkávala Paula Bettanyho:) Russel Crowe i Jennifer Connelly na Oscara. Fakt bych mu ho přála taky, za tohle by si ho zasloužil.

• 18.4.2011  22:11
    Bent (1997)

Tento film mě opravdu dostal, zkoukla jsem ho hned dva dny za sebou. A v nejbližší době asi opět neodolám. Jen se pořád divím, že jsem ho objevila až teď, jelikož mám ráda filmy odehrávající se v koncentračních táborech (zájem o 2. světovou) a mám ráda filmy o gayích (to nevím proč, ale bývají dobré). Clive Owen i Lothaire Bluteau, oba geniální. Oni jen nehráli, oni to prožívali. Celý film, od dekadentního berlínského začátku, přes útěk, chycení a odsun do lágru, až po pobyt zde, jsem sledovala s napětím. Atmosféru doplňuje úžasná hudba. Skvělý sex o pauze, bez jediného dotyku. Hlavně se nedat zlomit. A koneckonců, přenášení kamenů z jedné hromady na druhou je, v rámci možností, dobrá práce. S tím sněhem už je to horší (to bych umrzla snad po hodině). Nezapomenutelné dílko.

• 15.4.2011  11:30
    Odsun (2010)

Ono se pořád říká, že o 2. světové válce a o židovské otázce, toho bylo natočeno..., ale ono toho nebude nikdy dost. Pokaždé vám zatrne, když si uvědomíte s jakou lehkostí se tehdy rozhodovalo o osudu lidí. Kolik, nejen Němců, bylo ochotno, bez mrknutí oka, poslat na smrt dokonce i malé děti:(

• 14.4.2011  11:42

Nádherný film plný lásky, vášně a bolesti, který mne rozbrečel, dojal a rozbolavěl mi srdce. Strhující herecké výkony celé ústřední trojice.

• 8.4.2011  11:52

U těchto fantazy pohádek já nikdy nevím. Věci, které se ostatním líbí mě nijak moc nezaujmou z jiných, které ostatní nebaví jsem nadšená. Tak je to i s tímto příběhem. Mě to prostě bavilo, a i když většina ostatních tady má opačný názor, podle mě je to skvěle natočený příběh a určitě navštívím dětské oddělení městské knihovny a přečtu si i knihu. Brendan Fraser svým průměrným výkonem, asi moc nepřekvapí, ale zcela určitě to všem vynahradí charizmatický kejklíř čarující s ohněm v podání skvělého Paula Bettanyho (s těmi dlouhými vlasy je hodně zajímavý a opět jiný), sympatická Eliza Bennett jako Maggie nebo skvělý padouch Andy Serkise.

• 5.4.2011  15:36
    Cizinec (2010)

Celkem nezáživná záležitost, kterou nezachránilo ani herecké obsazení. Dokonce ani Bettany tady neměl moc co zahrát.

<< předchozí 1 2 3 4 5