peterfriusjilek

Instagram: peter_f_rius_jilek

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 9.2.2014  01:27

Film so silným odkazom, aj keď hlavný herecký výkon mohol byť plastickejší.

• 9.2.2011  06:45
    127 hodin (2010)

Netreba si zamieňať hodnotenie filmu s hodnotením toho, čo sa v ňom odohráva.

• 7.10.2013  14:18

Film na motívy skutočných udalostí, avšak slabo zachytávajúci patologickosť únoscu a utrpenie jeho obete, skôr odporúčam film Michael.

• 29.11.2010  04:30
    Agora (2009)

Historia magistra vitae est.

• 2.2.2014  04:37

Druhá séria zatiaľ najlepšia.

• 30.11.2010  00:57
    Antikrist (2009)

Mysticky alegorické a kruté.

• 19.1.2013  17:49
    Argo (2012)

Podľa hodnotení, ktoré čítam, si niektorí neuvedomujú, že ide o veľmi vierohodnú dramatizáciu tajnej misie CIA, čiže ak niekto očakával akčný film, nech si aspoň niečo prečíta o Canadian Carper a až potom bude žasnúť, ako vynikajúco Ben Affleck dobové udalosti zachytil. Plusom je i fakt, že v úvode filmu je stručne zhrnutá história americko-iránskych vzťahov a že za politickú krízu je naozaj zodpovedná americká vláda podporujúca diktátorské režimy pre ekonomické benefity.

• 16.4.2011  00:47

Film sa zjavne trošku precenil, ale nič nekazí; vcelku príjemná rozprávočka.

• 11.10.2013  20:25

Súhlasím s používateľom Dudekom, ale snímku hodnotím ako lepší priemer, pretože pohyb na hranici fotografie a filmu mi pripadal zaujímavý, okrem toho, téma symbiotického vzťahu človeka a prírody je v dnešnej spoločnosti naliehavá. Gregorymu Colbertovi sa podarilo pekne zachytiť napríklad stádo slonov, zábery možno nie sú dych berúce, avšak vyvolávajú reflexiu. Jednoduchosť neznamená hneď povrchnosť, neoriginalia nie je vždy gýčom. Celý film je taká lyrická básnička, neurazí, neotrasie, ale zanechá jemný dotyk.

• 18.10.2010  15:58
    Avatar (2009)

V South Parku to vystihli: príbeh o šmolkoch. Žiaľ, od najdrahšieho filmu na svete by som očakával oveľa viac než pobehujúce modré kreatúry.

• 18.10.2010  15:55
    Avatar: Legenda o Aangovi (TV seriál) (2005)

Napriek tomu, že je seriál venovaný detskému divákovi, obľúbil som si ho i ja. A nejde o infantilnosť, iba o akúsi nostalgiu alebo možno schopnosť jeho tvorcov zabrnkať na tú správnu strunu.

• 5.9.2020  23:54
    Away (TV seriál) (2020)

Oveľa viac sci-fi a oveľa menej vzťahov a mohlo to mať tri hviezdičky. ;)

• 11.12.2010  04:39

Kto videl pôvodný film, tento remake ho nemôže uspokojiť. Napríklad Chloë Moretz v role upíra nesiaha hereckému výkonu Liny Leandersson z originálu ani po členky. Nehovoriac o zásadnej chybe v scéne, keď Abbey vchádza do nemocnice bez pozvania. Veď na tento mytologický prvok odkazuje aj názov filmu! A kto dokonca čítal románovú predlohu, sklame ho absolútna ideologická cenzúra. Švédska verzia je v tomto na americké pomery veľmi otvorená. Ten, čo si myslí, že tu budú aspoň hollywoodske superefekty, má tiež smolu, aj v tom vedie pôvodina. Mimochodom, knihu som recenzoval pre časopis Fantázia, príspevok si môžete prečítač na webe kritiky.sk

• 11.12.2010  04:40

Jeden z najlepších hororov desaťročia. Mimochodom, pre Fantáziu som recenzoval román,odkaz: http://kritickyrubrikon.jilekonline.eu/2010/10/nech-vojde-ten-pravy-john-alvide.html

• 10.11.2010  02:18
    Beznaděj (TV film) (2006)

Film sa začína sľubne i atmosféra napätia sa ním tiahne do konca, no zopár scén sa mohlo úplne vyškrtnúť, taktiež psychologické stvárnenie niektorých postáv je umelé, čo súvisí s výkonom tých, ktorí ich hrajú a napokon ideologický rozmer boja dobra a zla, lenže orámcovaný kresťanskou, konkrétne protestantskou omáčkou, vypovedá, že nejde o veľmi dobré spracovanie literárnej predlohy, hoci sa na nej podieľal samotný autor, iba sa tak tvári, Tak!

• 5.4.2021  17:06

Nerozumiem tomu nízkemu hodnoteniu, keďže ide o vynikajúcu sondu do poľskej zaostalosti. Niektorí zrejme nehodnotia samotný dokument, ale katolícku cirkev. 😂

• 22.11.2010  02:10

Zasmial som sa iba na dvoch scénach: naháčskej v hoteli a tej sektárskej, ktorá podvracala obraz o Amerike, veď Borat Sagdijev sa medzi tými náboženskými fundamentalistami úplne stratil. Žiaľ, film stojí hlavne na hyperbolizácii západných stereotypov o postkomunistickom bloku a to je priveľmi lacné. Taktiež použité kompozície Gorana Bregovića sú absolútne nevhodné, majú totiž dotvárať kulisu čohosi jednoduchého, až zaostalého, ale kto nie je diletant, vie, že ide o dosť vážne umenie, čo sa vlastne bije s konceptom snímky.

• 27.4.2013  15:46

Silná výpoveď o (bez)nádeji.

• 19.12.2010  15:55

Komédia s pôdorysom Odysei. Vynikajúce.

• 22.5.2011  01:10
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Jeden z mojich najobľúbenejších seriálov vôbec.

• 23.3.2013  01:32

Ako vidím ostatné komentáre, film je vnímaný dosť rozporuplne, no mne sa páčil; nie je v ňom síce akcia v americkom štýle, napriek tomu má vierohodnú ponurú atmosféru a navyše je v ňom čosi asimovské. Určite má muchy, ale tie vôbec neprekážajú.

• 15.1.2011  23:00

Film sa dá pozerať, keď už naozaj neviete čo s časom.

• 20.3.2013  04:52
    Chlapská dovolenka (TV film) (1988)

Socrealizmus, ktorý deťom jemne podsúva hodnotu práce. Proste nostalgia.

• 30.11.2010  00:56

Hlúposť na entú. Ale pozitívne vnímam humorný nadhľad v podobe sebaparodického prístupu.

• 16.7.2011  23:10
    Cigán (2011)

Moju recenziu na film pre Je to tak, slovenskú edíciu Le Monde diplomatique si môžete prečítať na stránke kritiky.sk

• 10.5.2011  01:13
    Clona (2008)

Niektoré momenty sú naozaj strašidelné, ale ináč je to slabý horor, odporúčam preto originál.

• 6.7.2013  22:43

Nevyrovnaný hraný seriál s prvkami dokumentu, nevierohodné herecké výstupy, kulisy pôsobia v duchu inscenácií...

• 22.6.2016  22:56

Nehodnotím kvalitu efektov, ani neprižmurujem oči v prípade Jeffa Goldbluma, ktorého roly mi boli vždy sympatické a dokonca si nikdy nenechám ujsť Emmerichovu tvorbu, pretože je to môj najneobľúbenejší režisér - učebnicový príklad kapitalistického realizmu, monumentálneho gýča a scenáristického diletantizmu. Nemám nič proti blockbusterom a oddychovkám, no nemusia sa robiť pateticky, primitívne a stále podľa tej istej šablóny osemdesiatych rokov. Jediná jeho vcelku podarená vec je Stargate, všetko ostatné chabé pokusy za premrštený rozpočet.

• 31.7.2011  16:31
    Den trifidů (TV film) (2009)

Pre televíziu. Ináč pozerateľné.

• 12.6.2012  00:33
    Diktátor (2012)

V porovnaní s Boratom alebo Brünom palec dolu. A Megan Fox asi zabudla, že vo filme treba hrať.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9