Antikrist (2009)

Mysticky alegorické a kruté.

Život za zdí (2007)

Koľko stojí spravodlivosť? La Zona zobrazuje jej odvrátenú stránku, kde tí, čo by ju mali hájiť, zatvárajú oči pred tými, ktorí ju berú do vlastných rúk. Je to film o posledných zvyškoch humanity topiacej sa v spleti klamstiev, násilia a skorumpovanosti.

Soft & Quiet (2022)

Film presne o osôbkach, ktoré na tomto webe často v komentároch vyjadrujú svoju nenávisť k ľuďom inej farby pleti alebo rodovo-sexuálnej identity. Ani sa však veľmi nečudujem, veď ide o česko-slovenskú platformu... Ale bolo by na čase, aby ČSFD začalo väčšmi kontrolovať xenofóbne drísty, ktoré sa tu zamieňajú za divácke hodnotenia. Mimochodom, tento režisérsky debut je veľmi vydarený a trefný – formou i témou.

Volyň (2016)

Memento pre každého človeka, ako sa dokáže pod vplyvom nacionalizmu alebo obdobnej ideológie, zmeniť na monštrum. Toto nie je béčkový horor v štýle Texaského masakra motorovou pílou, toto sú skutočné dejiny Európy v polovici dvadsiateho storočia.

Boj se Satanem (2015)

Nerozumiem tomu nízkemu hodnoteniu, keďže ide o vynikajúcu sondu do poľskej zaostalosti. Niektorí zrejme nehodnotia samotný dokument, ale katolícku cirkev. 😂

Nabarvené ptáče (2019)

Po vizuálnej stránke krásna kamera a výprava. Prestrihy medzi jednotlivými príbehmi však nemuseli kopírovať kompozíciu knihy, pretože to bolo jej nedostatkom. Čiernobiela je farba expresionistického filmu, žiaľ, tento výraz chýbal viacerým ústredným postavám, vrátane Joska. Použitie slovia mi dosť prekážalo, pokojne mohli byť použité poľské pohraničné dialekty.

Esteros (2016)

Komorný príbeh o spomienke na detstvo a prvú lásku, bez zbytočnej dramatizácie.