Gravitace (2013)

Záver síce trošku patetický, avšak aspoň neviala americká zástava. Ináč, film plný napätia, vynikajúcich efektov a psychologicky vierohodných situácií.

Křehká identita (2012)

Vedeli ste o tom, že Hitler bol dojčený slovenským mliekom? Aj to je jedno z tvrdení kontroverzného historika Ďuricu. Prekvapuje ma, že ten senilný dedko má stále toľko energie. Možno bude predsa niečo s tým mliekom. :-D Piussi sa podarilo natočiť geniálnu sondu o slovenskom nacionalizme, ktorý v mnohých prípadoch prekračuje ideológiu a mnohí jeho prívrženci by mali čo najskôr vyhľadať odbornú pomoc.

Železná lady (2011)

Veľmi dobré spracovanie života suky, ktorá naozaj zmenila svet a dnes si ten jej trip neoliberálnej ekonomiky, ktorú spustila s Reaganom, všetci užívame.

Argo (2012)

Podľa hodnotení, ktoré čítam, si niektorí neuvedomujú, že ide o veľmi vierohodnú dramatizáciu tajnej misie CIA, čiže ak niekto očakával akčný film, nech si aspoň niečo prečíta o Canadian Carper a až potom bude žasnúť, ako vynikajúco Ben Affleck dobové udalosti zachytil. Plusom je i fakt, že v úvode filmu je stručne zhrnutá história americko-iránskych vzťahov a že za politickú krízu je naozaj zodpovedná americká vláda podporujúca diktátorské režimy pre ekonomické benefity.

Zucht (2007)

Dobrá téma, zaslúžila by si i celovečerné spracovanie.

Věc: Počátek (2011)

Je tu veľa nevyužitých miest, ale predsa len, ide o remake a de facto prequel držiaci si sa pôvodnej atmosféry, ktorá sa mi kedysi dávno zapáčila.

Rozervaná objetí (2009)

Typický film Pedra Almodóvara v štýle jeho deväťdesiatych rokov. Ale... niečo mi v ňom chýbalo. To bude tým, že sa mi zdal až príliš typický.

Pohřben zaživa (2010)

Tento film si zaslúži pozornosť. Hovorí o tom, akú cenu má hodnota jednotlivca.

Neznámý (2011)

Po rokoch konečne relatívne neprediktabilný triler. Možno autoscény boli prehnané, ako vždy v amerických filmoch.