peterfriusjilek

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 5.9.2020  23:54
    Away (TV seriál) (2020)

Oveľa viac sci-fi a oveľa menej vzťahov a mohlo to mať tri hviezdičky. ;)

• 3.9.2020  20:47
    Fatima (2020)

Na úrovni nedeľného televízneho filmu. Keď už to fantasy ;) išlo do kín, mohli sa pohrať viac s efektmi. Psychológia postáv nula bodov. Aj trošku dramatizácie by nezaškodilo v scenári. Dal by som dve hviezdičky, ale od začiatku ma iritovali tie sektárske úsmevy komparzu v dave.

• 12.9.2020  02:38
    Kočičky (2020)

Fascinuje ma to moralizovanie okolo filmu a koľko ľudí mu vôbec neporozumelo, pričom je úplne jasné, že jeho témou je práve smutná realita, ktorou je hypersexualizácia detí. Hlavné postavy len opakujú to, čo vidia v klipoch na internete. Za mňa veľmi citlivá sonda do duše dieťaťa. Zároveň sociálna výpoveď o dnešnej spoločnosti.

• 10.3.2020  23:33
    Outsider (TV seriál) (2020)

Vynikajúci začiatok, ale posledné tri časti strácali dych.

• 18.11.2020  04:01
    The Good Lord Bird (TV seriál) (2020)

Geniálne spracovanie historických udalostí, ktoré predchádzali americkej občianskej vojne - bez pátosu a zároveň s veľkou mierou nadsádzky.

• 13.2.2021  21:18
    The Stand (TV seriál) (2020)

Veľké sklamanie.

• 26.7.2019  21:12
    Dětská hra (2019)

Ani horor, ani komédia, ale scenáristicko-herecká tragédia. Hviezdička za výpravu.

• 4.10.2019  22:44

Po vizuálnej stránke krásna kamera a výprava. Prestrihy medzi jednotlivými príbehmi však nemuseli kopírovať kompozíciu knihy, pretože to bolo jej nedostatkom. Čiernobiela je farba expresionistického filmu, žiaľ, tento výraz chýbal viacerým ústredným postavám, vrátane Joska. Použitie slovia mi dosť prekážalo, pokojne mohli byť použité poľské pohraničné dialekty.

• 20.6.2018  23:09

Scény vykradnuté z prvých dvoch filmov, lenže tentoraz nefungovali. Nevierohodnosť akcie, konanie postáv a pátos nad pátos spôsobili, že išlo o vcelku nudných stotridsať minút pobehovania hore-dole po ostrove a potom po zámočku.

• 22.7.2018  03:27
    Já, Simon (2018)

Neautentický film, čajové herecké výkony. A prečo vlastne hrajú šestnáročných tínedžerov dvadsiatnici? Herečka, ktorú hrá Abby má dokonca 27! Celé to napokon pôsobí umelo.

• 18.9.2018  03:22
    Nine Meals from Chaos (2018)

S Ivánom Noelom to ide dolu vodou. Jeho prvé dva filmy - En tu absencia a Brecha - sú naozaj majstrovské. Ale všetko po roku 2013 od snímku Vuelve bojuje amaterizmom.

• 14.4.2017  04:03
    Dimenze 404 (TV seriál) (2017)

Jednoducho geniálne! 😁

• 13.11.2017  05:33

Prvej polovici filmu by som dal štyri hviezdičky. Potom sa všetko začína rúcať. Tragédiu matky, ktorá prišla o syna nielenže Naomi Watts nevie zahrať, ale aj bizarný scenár tomu nedáva veľké šance.

• 28.1.2018  00:33

Balzam pre scifistickú dušu. :)

• 13.1.2019  04:58
    Radius (2017)

Niektoré scény z psychologického hľadiska nie sú úplne dotiahnuté a v niektorých z nich nesedia repliky, ale tieto výčitky zasa nie sú až také okaté, lebo výsledok je veľmi pútavé science fiction s tajomstvom,

• 16.11.2017  23:48

Na slovenské pomery veľmi dobre spracovaný muzikál. Treba k nemu pristupovať divadelne, nie filmovo. Predsa len, finančne by bolo náročnejšie dať mu epickejší rozmer. Čo sa týka hudby, kvalitné aranžmány. Pre malých ako stvorené. Zároveň nadväzuje na starú tradíciu detskej produkcie na Slovensku.

• 1.3.2018  00:41

A takíto ľudia volia.

• 14.9.2017  12:15
    To (2017)

Nie, som sklamaný, dejové skratky v scenári a psychologicky nedotiahnuté scény pri viac ako dvojhodinovom filme sú neospravedlniteľné. A tie deti by zvládli herecky viac. Hoci sa adaptácia atmosférou približuje predlohe, chýba jej hlbší rozmer, To bolo temnejšie, metaforou číreho zla, odvrátenou stránkou malomestského života.

• 25.7.2017  01:20

Besson to úplne prepálil. Natočil presný opak Piateho elementu v akejsi prečudesnej zlátanine Avatara, Hviezdnych vojen a Spy Kids. Iróniou je, že k vzniku Star Wars inšpirovali Lucasa práve komiksy o Valérianovi a Laureline. Pôvodnú predlohu poznám. Toto len potvrdzuje fakt, že európskemu filmu nepristane kopírovať hollywoodský štýl.

• 21.5.2017  08:53

Vysvetlí mi niekto, čo je to za blbú posádku, ktorá sa pohybuje na neznámej planéte, aj keď s pozemskou atmosférou, bez skafandrov a na takú maličkosť, akou sú mimozemské baktérie alebo vírusy, ani nepomyslí?!

• 10.5.2017  01:06
    Únos (2017)

Ach jaj, ďalší slovenský film, ktorý chce vypovedať o realite cez žáner politického trileru, ale na jednej strane s divadelnými, na druhej s amatérskymi hereckými výkonmi, v zásade neschopnými ísť pod psychologický pohyb postáv. K scenáru a strihu sa vyjadrovať nebudem.

• 22.6.2016  22:56

Nehodnotím kvalitu efektov, ani neprižmurujem oči v prípade Jeffa Goldbluma, ktorého roly mi boli vždy sympatické a dokonca si nikdy nenechám ujsť Emmerichovu tvorbu, pretože je to môj najneobľúbenejší režisér - učebnicový príklad kapitalistického realizmu, monumentálneho gýča a scenáristického diletantizmu. Nemám nič proti blockbusterom a oddychovkám, no nemusia sa robiť pateticky, primitívne a stále podľa tej istej šablóny osemdesiatych rokov. Jediná jeho vcelku podarená vec je Stargate, všetko ostatné chabé pokusy za premrštený rozpočet.

• 17.4.2017  01:28
    Esteros (2016)

Komorný príbeh o spomienke na detstvo a prvú lásku, bez zbytočnej dramatizácie.

• 12.7.2016  23:43
    Legenda o Tarzanovi (2016)

Najhorší film roka 2016.

• 17.3.2016  22:10
    Pád Londýna (2016)

Kapitalistický realizmus. Lacný patriotický gýč.

• 5.4.2021  17:06

Nerozumiem tomu nízkemu hodnoteniu, keďže ide o vynikajúcu sondu do poľskej zaostalosti. Niektorí zrejme nehodnotia samotný dokument, ale katolícku cirkev. 😂

• 21.3.2017  15:17

Páči sa mi, ak sa žáner reality využíva na chválihodnejšie ciele, čo sa v prípade tejto šou vydarilo. Transrodové osoby sú v queer komunite stále najstigmatizovanejšou menšinou, a preto ukázať ich bežný život, radosti aj problémy, ktorým čelia, môže pomôcť niektorým ľuďom odbúrať vlastné predsudky, nenávisť a strach z nepoznaného. Jazz chce žiť úplne normálny život dievčaťa/ženy, ale musí na to vynakladať príliš veľa energie. Treba tiež povedať, že patrí k tým šťastnejším, má vynikajúcu rodinu a dobrých priateľov. I preto sa stala hlasom detí a tínedžerov, ktorí pre svoju rodovú dysfóriu trpia, dokonca zomierajú.

• 14.9.2018  15:38
    Stále spolu (2014)

Jeden psychopatický patriarcha, manželka, ktorá ho bezvýhradne počúva, a deväť detí pripravených o budúcnosť. Takto vyzerá česká alternatívna rodinka à la devätnáste storočie, kde nejestvuje kritické myslenie, len ošuchané frázy o konzume. Veď deti tých dvoch bláznov sa nevedia ani poriadne vyjadrovať!

• 9.2.2014  01:27

Film so silným odkazom, aj keď hlavný herecký výkon mohol byť plastickejší.

• 7.10.2013  14:18

Film na motívy skutočných udalostí, avšak slabo zachytávajúci patologickosť únoscu a utrpenie jeho obete, skôr odporúčam film Michael.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9