peterfriusjilek

Instagram: peter_f_rius_jilek

3 body

• 14.6.2012  04:27
    Prometheus (2012)

Nie, Scott, toto sa ti nepodarilo!

• 12.6.2012  00:33
    Diktátor (2012)

V porovnaní s Boratom alebo Brünom palec dolu. A Megan Fox asi zabudla, že vo filme treba hrať.

• 29.4.2012  00:07
    Havran (2012)

Takto mal vyzerať Sherlock Holmes.

• 15.4.2012  02:20

Severské filmy sa nikdy nebáli otvárať témy, ktoré sa v ostatnom svete zdajú byť kontroverzné alebo nevhodné. Adopcia detí homosexuálmi je však asi to jediné, pre čo sa tento film oplatí vidieť. Scenár totiž neponúka nič viac, kĺže sa po povrchu.

• 14.4.2012  02:13
    Hunger Games (2012)

Asi najprv nakúpili haraburdie, čo zostalo po seriáloch Herkules, Xena, Star Trek a potom natočili televíznu inscenáciu.

• 28.3.2012  18:18
    Zucht (2007)

Dobrá téma, zaslúžila by si i celovečerné spracovanie.

• 26.3.2012  17:24
    Klukanda (2011)

Jeden z najlepších filmov spracúvajúcich tematiku rodovej a sexuálnej identity, aký som kedy videl za posledné roky.

• 26.3.2012  17:21
    Hanna (2011)

Nie je nič horšie než béčko, ktoré sa snaží vizuálne pôsobiť ako v prvej lige a navyše ešte s pokusom o umeleckú náročnosť. Tak potom vzniká čudný film typu Hanna.

• 5.2.2012  00:44

Technicky filmu nemožno nič vyčítať, ale 3D a efekty ho zbytočne nafukujú. Keby bol natočený obyčajne, bol by silnejší a emotívnejší.

• 30.12.2011  10:29

Hovorte si, čo chcete, neupútal ma ani prvý film, tento už vôbec, v kine som skoro zaspal, nudilo ma to od začiatku, akčné scény a ultrarýchle dedukcie o ničom, liezli mi na nervy.

• 25.12.2011  07:44

Prvá polovica filmu v poriadku, s pútavou témou, potom však Bacona postrelia, nastáva zlom, takmer ho zabijú, napriek tomu sa krátko po operácii mení na akčného hrdinu v štýle terminárora.

• 21.12.2011  08:05
    Hostel II (2007)

Milan Kňažko dvojke radikálne - až o jednu hviezdičku - zvýšil rejting. :-)

• 19.12.2011  02:40

Tento film sa celý čas o niečo usiloval, ale nepodarilo sa mu to.

• 7.12.2011  06:52
    Válka Bohů (2011)

Takmer dve hodiny sa to odohráva skoro na jednom a tom istom mieste. Kto čaká mytologiu o Théseovi, bude veľmi sklamaný, v ničom scenár nečerpá z pôvodného zdroja, je to totálna fraška, taktiež efekty, v ničom výnimočné, skoro som mal pocit, že ide o kinoverziu niekdajšieho televízneho seriálu Herkules, ešte i ten bol niekedy zaujímavejší.

• 3.12.2011  17:47

Je tu veľa nevyužitých miest, ale predsa len, ide o remake a de facto prequel držiaci si sa pôvodnej atmosféry, ktorá sa mi kedysi dávno zapáčila.

• 27.11.2011  16:27
    Lovci hlav (2011)

Moja recenzia na román, podľa ktorého film vznikol: http://kritickyrubrikon.jilekonline.eu/2011/11/jo-nesb-stelesnenie-norskeho.html

• 5.11.2011  02:28
    The Ward (2010)

Až tak ma to nesklamalo, aj keď to už nie je Carpenter vo svojej koži.

• 3.11.2011  04:56

Prvé dva príbehy a spomienky na prvé čítanie debutovej zbierky poviedok Stephena Kinga.

• 31.10.2011  23:30
    Hoď svišťom (TV seriál) (2011)

Tieto seriály si platí J & T; ak to ešte nikomu nedošlo, tak ide o skrytú reklamu na rezorty, v ktorých sa tie stupidity odohrávajú. Páni herci Maštalír a Vajda herecky klesli na absolútne dno, pretože akokoľvek je scenár zlý a v tomto prípade sa dá povedať, že zdegenerovaný, ich (ne)výkony sú naozaj zarážajúce.

• 30.10.2011  02:32
    Hostel (2005)

Zobrazenie Slovenska ma len pobavilo, nemá ma prečo urážať, ako mnohých, ktorí práve preto hodnotia film negatívne a nie kvôli tomu, že ide naozaj o odpad, kdekoľvek by sa odohrával, trebárs na Ukrajine či v Ugande.

• 9.10.2011  01:45

Konečne krimitriler s veľkým ká. Dokonca mi v ňom neprekážali ani tie hollywoodske mená, pretože film nebol o ich pozérstve, ale hereckých schopnostiach.

• 2.10.2011  08:13

Almodóvar vo svojej koži.

• 2.10.2011  08:03

V rámci populárneho žánru hraný dokument s kriminálnou témou ide o slabší priemer. Pozitívne som vnímal vo filme, ako vyvracal rasistické výpovede niektorých známych samotného strelca, ktorí ho kládli do polohy dobrého a pracovitého chlapa samotára tyranizovaného neprispôsobivými susedmi, hoci v tom prostredí vôbec nežili. Ďalší susedia dali veci na správnu mieru, že jeho obeťami neboli žiadni grázli, ale v podstate obyčajní ľudia, chudobnejší, ale zjavne predsa len šťastnejší. Harman však bol rasista, tak ako niektorí preživší a vypovedajúci, bol to zakomplexovaný a závistlivý hajzel a zomrel tak, ako zomierajú zbabelci, svetu nebude chýbať. Preto ma náramne prekvapila tá rapová pesnička počas záverečných titulkov, akoby správanie strelca héroizovala. To považujem za závažný nedostatok svedčiaci o koncepčnej nevyzretosti tvorcov.

• 9.9.2011  09:00

Typický film Pedra Almodóvara v štýle jeho deväťdesiatych rokov. Ale... niečo mi v ňom chýbalo. To bude tým, že sa mi zdal až príliš typický.

• 3.9.2011  13:15

Vzťahy, vzťahy, vzťahy. Bleee... Ukričaný film.

• 3.9.2011  02:12

Science fiction a western? Dobrá kombinácia. Tu však len jednohubková trošku nudiaca zábavička.

• 3.9.2011  02:03
    Pozemšťan (2007)

Tento scenár ani nemusel mať filmové spracovanie, asi bol vhodnejší do divadla pre jeho typickú reflexívnosť a celkovú dialogizáciu. Tu šlo viac o filozofiu ako o fikciu, preto je môj celkový dojem pozitívny. Ale rok výroby ma prekvapil - 2007, bez tejto informácie som predpokladal, že ide o deväťdesiate roky.

• 18.8.2011  00:42
    Machete (2010)

Nie je lepšia paródia na béčkové krváky ako vedome natočiť ďalší.

• 14.8.2011  23:53

Dal som síce tri hviezdičky, výrazne mi však prekážali niekto logické fakty, za všetko priveľké množstvo ľudoopov, ktoré uniklo zo špeciálneho chovného strediska; celý čas som mal pocit, že ich tam nie je viac ako desať.

• 31.7.2011  16:31
    Den trifidů (TV film) (2009)

Pre televíziu. Ináč pozerateľné.