peterfriusjilek

Facebook: JilekPublic
Instagram: peter_f_rius_jilek

3 body

• 31.7.2011  01:54

Pri hodnotení na Česko-slovenskej filmovej databáze mi odpad! ako najhorší kvalifikátor nestačí. Možno by mal byť ešte jeden a volať sa Michael Bay.

• 30.7.2011  04:29

Tento film si zaslúži pozornosť. Hovorí o tom, akú cenu má hodnota jednotlivca.

• 30.7.2011  02:36

Dávam síce dve hviezdičky, čo je v mojom prípade vnímané ako horší priemer, no nezabudnuteľný Sam Raimi v tomto filme oživil takmer všetko - doslova - z čias kultového "Ívldedu". Neskutočne som sa zabavil, v dobrom zmysle slova.

• 29.7.2011  00:08
    Kick-Ass (2010)

Keby sa Kick-Ass nepostavil na paródii ostatných komiksov a ich adaptácií... ale postavil a táto postmoderná nadhodnota z neho robí v rámci žánru lepší priemer. Na filme sa však dá dobre zabaviť, miestami niektoré scény škrípu. No Hit-Girl nepochybne vedie. Asi by mala mať vlastný celovečerný priestor.

• 27.7.2011  00:55
    Super 8 (2011)

Pokus o návrat do rodinných filmov typu E. T.? J. J. Abrams kopíruje poetiku Stevena Spielberga v tomto žánri (ten je i producent), vidieť to na akčných scénach, hudbe, skripte, hereckom stvárnení, samotnej téme. Pokus nevyšiel. Dej je silený a dialógy zbytočne ukričané. Mimochodom, ten mimozemšťan na konci E. T.-ho dosť pripomínal.

• 27.7.2011  00:49
    Vřískot 4 (2011)

Presne takto by vyzerali všetky tie tuctové americké béčkové horory, kde skupinka tínežerov... hádam tú schému pozná každý. Od Vreskotu ich odlišuje len nie tak mastný rozpočet. Craven síce asi niekde o postmoderne čítal a preto tie prvky neustále cítiť, no film postmoderný nie je. Opakuje sa v ňom to isté, čo bolo v jednotke, dvojke a trojke. Neprináša nič nové, v záverečnej scéne sa dalo očakávať šokujúce odhalenie, lenže... to isté bude aj päťke, šestke, sedmičke.

• 27.7.2011  00:41

Toto spracovanie napasovalo Sherlocka Holmesa do podoby komiksového hrdinu, až mi tá kombinácia akčnosti a suchého anglického džentlmenstva začala liezť na nervy. Rovnako ako tie jeho ultrarýchle dedukcie. Na dobrej detektívke sa má podieľať aj čitateľ/divák, tuná je od začiatku všetko jasné. Vychutnal som si iba scény a počítačové animácie starého Londýna.

• 16.7.2011  23:10
    Cigán (2011)

Moju recenziu na film pre Je to tak, slovenskú edíciu Le Monde diplomatique si môžete prečítať na stránke kritiky.sk

• 15.7.2011  05:27
    Marian (1996)

Film pendluje medzi umeleckou náročnosťou a amaterizmom. Na jednej strane sa mu podarilo relatívne autenticky vykresliť nemožnosť sociálne deklasovaného človeka začleniť sa do normálneho života. Ale zopár scén, najmä lyrických, vrátane niektorých hereckých výkonov parciálne rozrušujú technickú kvalitu. Bez ohľadu na to, Marian je zaujímavý projekt s citeľnou hodnotou.

• 15.7.2011  00:25

Konečne! Avada kedavra, Harry Potter! :-)

• 8.7.2011  16:56

Vcelku vtipné, aj keď niektoré dobové gagy už nemajú ten potenciál, ale ide o znamenitý filmíček so zaujímavým obsadením a vynikajúcou zápletkou.

• 6.7.2011  06:12
    Falling Skies (TV seriál) (2011)

Americký patriotizmus, kresťanské korene západnej civilizácie a k tomu veľká dávka vzťahov, akú môže riešiť len mainstreamová produkcia v Spojených štátoch.

• 6.7.2011  04:49
    Spider-Man 3 (2007)

Pozrel som si všetky tri filmy za sebou. Hoci nepopieram, že niektoré scény mali vtipné momenty, nemôžem túto časť ohodnotiť ináč. A v porovnaní s ostatnými nevidím žiadny rozdiel. Všade nechutné fragilná Kirsten Dunst kričiaca a visiaca po budovách mesta New York. Rozumiem, že ide o adaptáciu komiksu, ale Samovi Raimimu sa vôbec nepodarila. Na batmanovskú sériu Tima Burtona nemá a keby sa priblížil k Spawnovi, dal by som určite tri hviezdičky.

• 6.7.2011  04:46
    Spider-Man 2 (2004)

• 6.7.2011  04:46
    Spider-Man (2002)

• 4.7.2011  02:49
    Transformers (2007)

Film som ignoroval takmer štyri roky a keď som si ho pozrel, už viem aj prečo; neuveriteľne do akých sfušovaných projektov sa dávajú peniaze - nielenže scenár a herecké výkony nestáli za nič, dokonca ani vizuálne efekty ničím neprekvapili.Táto stupidita stála stopäťdesiat miliónov dolárov!!!

• 4.7.2011  02:44

No čo už, spracovanie nebolo bohviečo, zo všetkých poviedočiek ma však najviac oslovila posledná pod názvom Lover's Vow.

• 25.6.2011  08:10
    Insidious (2010)

Ťažko ohodnotiť Insidious; scenár za veľa nestál, ale horor ako sa patrí, až ukážkovo sa v ňom krája napätie.

• 8.6.2011  01:57

Začiatok vynikajúci, téma vynikajúca, potom už len sentimentálna, na city bijúca statickosť. Film nenudí, ale je priveľmi patetický.

• 30.5.2011  00:42
    Kazatel (2011)

Nabité tuctovými akčnými scénami, nad ktorým sa možno už len pousmiať. Hviezdička je iba za zaujímavé vykreslenie dystopického sveta.

• 26.5.2011  21:53
    V (TV film) (1983)

• 26.5.2011  21:52
    V (TV seriál) (2009)

• 26.5.2011  21:52
    V (TV seriál) (1984)

• 22.5.2011  01:10
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Jeden z mojich najobľúbenejších seriálov vôbec.

• 22.5.2011  01:00
    Neznámý (2011)

Po rokoch konečne relatívne neprediktabilný triler. Možno autoscény boli prehnané, ako vždy v amerických filmoch.

• 20.5.2011  09:00
    Občan X (TV film) (1995)

Kto čaká krimitriler, tak bude sklamaný, kto má rád televízne detektívky pripomínajúce skôr inscenácie, teda je v nich trochu divadelného ducha, príde si na svoje. Aj keď film trošku zjednodušene podáva obraz Sovietskeho zväzu v sivastej podobe, kde sú komunistickí pohlavári jednoznační zlí a hlúpi a vyšetrovateľ je akosi nestranícky, teda múdry a dobrý a všetci tí ľudia naokolo vyzerajú ako z gulagu, toť zopár západných stereotypov o východe, je to zaujímavé spracovanie skutočného príbehu sériového vraha Andreja Čikatila. Dať mu však formu spomenutého krimitrileru, vymyslený Hannibal Lecter sa môže skryť.

• 20.5.2011  08:51

Okrem vždy sympatického Sama Neilla si môžete v tomto filme pozrieť herecké faux-pas Téy Leoni a ďalších známych hollywoodskych tvárí. A koniec v štýle kapitalistického realizmu, kde americká armáda vyrieši problém ako deus ex machina. No typický príklad toho, ako má vyzerať trápny dobrodružná schéma pre retardovaných, ktorá lapá po dychu jednotke.

• 13.5.2011  04:25
    Oni žijí! (1988)

Na to, že scenár, ktorý adaptuje originálnu tému románu, sa veľmi nevydaril, Carpenter vie vytvoriť atmosféru, pre mňa nostalgickú, kvôli osemdesiatym rokom, okrem toho film má v sebe alegorické posolstvo, silnejšie než siláckochlapské repliky, scény a podobne trápne lapsusy tejto snímky.

• 12.5.2011  01:25
    Stvoření (2009)

Film som si pozrel; témou ma zaujal, aj keď išlo o dosť nevyzretý scenár, ktorý herci nemohli uhrať. Dominiquovi Pinonovi sa teda čudujem, že povedal tomuto projektu áno.

• 10.5.2011  01:13
    Clona (2008)

Niektoré momenty sú naozaj strašidelné, ale ináč je to slabý horor, odporúčam preto originál.