peterfriusjilek

Facebook: JilekPublic
Instagram: peter_f_rius_jilek

3 body

• 12.2.2011  04:36

Film mi pripomenul svojim dôrazom na násilie novú vlnu francúzskeho hororu. V prvej polovici mi však prekážal lyrický miniobraz skoku do rieky a druhá sa začala akosi prirýchlo. Napriek menším nedostatkom dávam štyri hviezdičky aj kvôli téme. Hodnotím - samozrejme - len v rámci žánru.

• 11.2.2011  16:11

Keď som si už konečne myslel, že osmičkou táto trápnosť končí, tak som dostal info o deviatke.

• 11.2.2011  05:32

A tak dobre sa to začínalo. Potom však prichádza videonahrávka z Rumunska a všetko sa to mení na dosť nudný horor.

• 9.2.2011  06:45
    127 hodin (2010)

Netreba si zamieňať hodnotenie filmu s hodnotením toho, čo sa v ňom odohráva.

• 9.2.2011  04:57

Tento film nie je o pekle! Tento film je peklo!! Poldruhahodinové utrpenie!!!

• 7.2.2011  01:23
    Jaime (1999)

Vo filme mi chýbal väčší prienik do problematiky ilegálnej detskej práce. Jaimovo duševné rozpoloženie nie je veľmi hlboké. Postarší Inšpektor z úradu práce ako postava zasa dosť irituje. Tento príbeh by mal byť skôr určený mládeži.

• 6.2.2011  04:40

Jemná komédia, ktorá búra stereotypy o mužoch a ženách, ale zároveň nikoho neuráža. Nekonfliktne sa tiež dotýka oslabených vzťahov v rodine. A to sa dej točí okolo chlapca, ktorý chce byť roztlieskavačkou, chodí na katolícku školu a za suseda má geja. Tento film dokáže príjemne naladiť.

• 5.2.2011  08:38

Dánska tínedžerská dráma zo sedemdesiatych rokov. Vcelku zaujímavý príbeh o dospievaní, láske a slobode.

• 5.2.2011  04:35

Zaujímavo sú riešené interiéry; snažia sa pôsobiť všedne a unudene k ich opozícii - zobrazeniu vidieckej prírody.

• 29.1.2011  18:24
    Po životě (2009)

Nedozviete sa, či je naozaj mŕtva alebo nie. No film nie je o tom. Jeho témou je smrť a ľudský strach z nej. Keby však po hollywoodsky nepokazili záver, prípadne by tých pár posledných scén odstrihli, dal by som päť hviezdičiek.

• 24.1.2011  04:45

Konečne horor, ktorý lezie pod kožu.

• 24.1.2011  03:55

Odhliadnuc od zaujímavo riešenej vizuálnej stránky filmu, je zvyšok prinajmenšom čudný. Nemyslím tým scenár - ten je temno napínavý -, ale noir atmosféra je prehnaná, aj keď ide o uvedomelú snahu natočiť old-fashioned horor.

• 24.1.2011  03:48
    Klíšťata (1993)

V Kliešťoch ešte rezonujú osemdesiate roky. Dvakrát by som si ich však už určite nepozrel.

• 16.1.2011  00:04

Chýbajú tu však spomienky ďalších účastníkov a určite aj zopár slov od Stephena Kinga.

• 15.1.2011  23:00

Film sa dá pozerať, keď už naozaj neviete čo s časom.

• 15.1.2011  19:21

Tak tento film sa pochopiť nedá.

• 13.1.2011  06:03

Stále lepšie ako dvojka.

• 10.1.2011  01:32

Film sa ťahá, ale zase nenudí, povedal by som vcelku akceptovateľné, na to, že ide o štvorku a hádam aj lepšie než predchádzajúce diely.

• 9.1.2011  22:28

Ojojoj, a tohto tu som sa ako chlapec bál?!

• 9.1.2011  22:26

V porovnaní s dvojkou to je už trošku lepšie, ale zaujal mi iba herecký výkon Daniela Cernyho (Cerneho), ináč slabé béčko.

• 3.1.2011  10:01

Je to kultový film osemdesiatych rokov, ale Peter Horton s bodnou ranou na hrudi si tam pobehuje ako kamzík a to ma dosť irituje. I ten rodinný záver.

• 30.12.2010  11:20
    Griffinovi (TV seriál) (1999)

Vcelku sa na tento seriál teším.

• 30.12.2010  11:19
    Planeta opic (1968)

Vždy si rád pozriem Planétu opíc.

• 30.12.2010  02:19

Ľudia, ktorí tento konšpiračný dokument vnímajú hodnotne, sú asi dosť obmedzení. Po jeho prezretí si totiž stačí začať zisťovať fakty. V prvej časti o historicite Ježiša je toľko nezrovnalostí. Odborne sa venujem teórii mýtu a keby mi toto nejaký študent povedal na skúške, tak ho vyhodím. Hovoriť o Horusovi, ale v skutočnosti si ho pomýliť s Raom. Hovoriť do konca o paralele medzi ním a mýte o narodení, živote a smrti Krista je totálny nezmysel. Podobne ako ďalšie koniny, ktoré tu boli povedané. Alebo nazývať Starý zákon plagiátom. Ale veď to je absolútne diletantské. Veď každý súdny človek vie, že Starý zákon je doslova koláž rôznych mezopotámskych, hlavne sumerských mýtov. Ale tu sa konšpiračne hovorí o kopírovaní. V druhej časti sa to celé zasa točí o Dvojičkách a terorizme a celé je to potom prepojené treťou časťou, v ktorej sa vlastne vysvetľuje, že tento svet ovládajú vplyvne židovské rodiny a snažia sa o vytvorenie jednej veľkej totality. Kto tento dokument akceptuje názorovo, by mal začať uvažovať aj nad tým, že je tam veľa klamstiev. Okrem toho, celé hnutie, ktoré vzniklo okolo tohto dokumentu, je prepojené ešte na prečudesnejšiu organizáciu Projekt Venuša, ktorej sa venuje pokračovanie dokumentu, čo je v konečnom dôsledku akási ekologicko-ideologická sekta. Ešte aj forma dokumentu, rôzne vizualizácie a tie citáty vytrhnuté z kontextu len vymývajú mozog. Za všetkým hľadajme slobodomurárov, heh! Myšlienku filmu by som hodnotil ako odpad, ale dávam dve hviezdičky, pretože tento dokument je natoľko manipulatívny, až mu dokážu uveriť i vysokoškolsky vzdelaní ľudia, čo je aspoň dôkaz toho, že človek s titulom ešte neznamená okamžite čosi inteligentné.

• 26.12.2010  18:49

Videl som väčšinu filmov, ktoré štvorka paroduje, ale nejako som sa ani veľmi nenasmial. Toto sú akože komické výkony?!

• 26.12.2010  05:14
    Džuon 2 (2000)

V rámci direct-to-video jednotka zatiaľ vedie. Toto pokračovanie použilo dve celé časti z pôvodného filmu a zvyšok už nie je natoľko pútavý.

• 23.12.2010  09:22
    Martinka - Kleopatra z Turca (TV pořad) (2010)

Nehodnotím obsah. Je to len bulvárny dokument.

• 22.12.2010  16:53

Zmena réžie sa výrazne prejavila na filme. Ani scenár nestojí za veľa. Herci taktiež tápajú.

• 21.12.2010  03:21

Takaši Šimizu sa opäť dostáva do kondície. Táto dvojka už nie je remakom, ale úplne novým príbehom. A na to, že vo filme v podstate nič nové neuvidíte - znova len vraždiacu Kajako a jej syna Tošia -, pozriete si ho od začiatku do konca, pretože má to, čo dobrý duchársky horor má mať. Mimochodom, dosť nechápem tie negatívne hodnotenia, asi ste všetci padnutí na hlavu, heh.

• 20.12.2010  05:11
    Džuon (2000)

Nie každý režisér má možnosť niekoľkokrát natočiť remake svojho filmu. Úplne prvý - 呪怨 (Juon) z roku 2000 je nízkorozpočtové V-Cinema, ktorého kamera bojuje s amaterizmom, ale - napriek tomu - Takaši Šimizu vytvoril niečo kultové.