V srdci bouře: Churchill ve válce (2009) (TV film)

HBO v tandemu s BBC, zaruka kvalitni podivane s vytecnym Brendanem Cleesonem a vubec by neskodila vetsi stopaz ci minimalne dvoudil.

Kmotr (1972)

Uzasnej zazitek, film sem nikdy nevidel cely a vcera diky kinu Svetozor a jeho projekci digitalne zrestaurovane kopie filmu, obraz krystalicky cisty bez jakychkoliv ruchu vcetne vytecne zvukove stopy. Divak nema sanci rozpoznat, ze tomuhle mistrovskemu dilu tahne na ctyricitku.

Moje žena a jiné katastrofy (2007)

Pro me priejmne prekvapeni, shoduju se s komentarem Darwina, napr. pri hlasce "Where are you gonna go ? To get some duck !" sem se malem zadusil smichy. Z komentaru ktere jsem tu precetl je celkem patrno kolik divaku sledovalo film v neoriginalnim zneni, tezko se potom timhle filmem prokousete dal nez za uvodni titulky a taky ne nadarmo sem jej sledoval prave na kanale Sky Indie. Jedna hvezda navic jeste za OST.

Mutant (2006)

Joo tak tohle jsme videl myslim pred trema rokama na pulnocnim predstaveni ve Varech, byla to neuveritelna slatanina, vizuelne ale naprosto uzasna ! Tezko tenhle film hodnotit, bud se bude moc libit a budete se u nej smat od zacatku do konce anebo odejdete z kina s nepochopenim. Ja z recese davam plnych pet, proste pulnocni promitani je pulnocni promitani, co jinyho od toho cekat :-)

Krvavá sklizeň (2007)

Uff, jeste ze jsem na tohle koukal jen na satelitu a pred spanim, jinak bych litoval ztraty casu.

Earth (2007) (TV film)

Kazdy dokument o prirode si zaslouzi plny pocet bodu, tento nevyjimaje. Nadherne obrazky, obzvlast ty, zobrazovane zpolanemymi zabery, proste paradni material, ktery budu rad vlastnit na modre optice !

Madagaskar (2005)

Nevim co se komu na tomhle nelibilo, ja jsem si vtipky uzival do sytosti a k tomu vytecny soundtrack, ty ctyri hvezdy jsou taky jeho dilkem. Booooorn freeee :-)

Star Trek (2009)

Dynamika postav funguje bezchybne, obcas jsem az ziral jak se povedl vyber hercu k puvodnim postavam a urcite bych na tom nic nemenil, co by vsak stalo za vetsi propracovani byl cely nosny pribeh filmu. V tomhle pripade, jsem ale presvedcen, ze o nej az tolik neslo, vsichni jsme se tesili, ze se nam dostane poradne davky tech nasich oblibenych hrdinu v novem, modernejsim havu a to bylo do posledni spetky splneno. Verim, ze bude dalsi poklracovani, at uz "to" bude cokoliv, protoze tenhle fenomen si to zaslouzi, natolik, ze zitra jdu tvurce do kina znovu podporit.

Archiv Stanleyho Kubricka (2008) (TV film)

Prave jsem dokoukal tenhle skvost, kterty by si urcite zaslouzil jeste delsi satopaz, ano Kubrik byl jiste excentrik, podivin a mozna blazen, ale ktery umelec s velkym U neni ? Nadherna pocta skutecnemu umelci filmu, jdu se na dokument podivat znovu !

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Boguzel pro me velke zklamani, jakkoliv sem klasickej film videl nekolikrat a vzdycky si ho znovu rad pustim, tady scenaristi prosvihli mnoho sanci jak dat filmu ten spravnej riiz a tim nemluivim o FX, proste si myslim, ze takovyhle namet by si zaslouzil daleko propracovanejsi postavy, nektere mi ve filmu prisly primo zbytecne, skoda preskoda.