Soweek

Ondra Sovik

okres Karlovy Vary

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 20.9.2018  12:47

Já chápu, že v sólovce Sola prostě muselo být, jak potkal Landa, jak přišel k Falconu, jak se seznámil s Chewiem a asi tak milion dalších věcí...bohužel. Bohužel tam muselo toto všechno být, protože kdyby to tam nebylo, tak by to fanoušci nikdy neodpustili. A "bohužel" říkám proto, že toto je hlavní důvod proč Solo vůbec nefunguje dobře jako ucelený příběh, ale spíše jako série scén poslepovaných dohromady. Přičtěte si k tomu ony nechvalně známé komplikace s filmem, přetáčením, přestřiháváním apod, které jdou na snímku bohužel vidět a dostanete velice podprůměrný výtvor, který drží nad vodou pouze odkazy na Hvězdné války.

• 14.9.2018  23:11

4,5* Nečekejte žádné lekačky, strašidelné duchy, znetvořené zombie, kaluže krve ani létající končetiny. nečekejte že se budete bát, tak jako se bojíte u klasických hororů. Tak levné a obyčejné to naštěstí není. Hereditary je totiž silně nepříjemné, dostává se pod kůži a zanechává ve vás něco znepokojivého, něco co vás celý film dusí a nenechá pohodlně dýchat. Ač Vám tento snímek definitivně znepříjemní pár hodin života, tak ho silně doporučuji, protože přesně o tom filmařina je. Skvělá romantika rozpláče, skvělá komedie rozesměje, skvělý horor.....posuďte sami.

• 11.9.2018  10:34
    Mrakodrap (2018)

2,5*. Nový McLane z toho snad určitě nebude, ale na popkorňák asijské produkce s přeplaceným Rockem to nebylo zas tak špatné. Popravdě jsem čekal odpad.

• 11.9.2018  10:33

Vykrádačka Disturbie a všech moderních "retro" hororů, které se vrací do osmdesátek a hlavními hrdiny jsou vždy děti co jezdí po městě na BMXkách ( Stranger Things, nové IT apod ) Vykrádačka je to ale poctivá a ze všeho si bere to nejlepší. Není důvod se u tohoto thrilleru nebavit, takže poctivé 3 hvězdy si zaslouží.

• 6.9.2018  09:03

Film hodně překvapuje tím, že je vlastně celý o spánku, nikoliv o dinosaurech. Režisér si totiž četl scénář, který psal ospalý scénárista, až z toho usnul na své režisérské stoličce. Nikdo tedy nekontroloval kameramana, který si také párkrát dáchnul. To zapůsobilo i na herce, kteří ale věděli, že spát nesmí. Nicméně, když okolo Vás všichni spí, tak to na Vás má vliv, začnete zývat a hrajete taky trochu ospale. V kině si pak jako divák zaplatíte klidně dvakrát, protože tak skvělý spánek jste už dlouho nezažili ani ve své vlastní posteli. Koneckonců i u televize usnete dřív než chodíte normálně spát a ráno jste super vyspaní, protože ty 2 hodiny spánku navíc jsou prostě super. Víc takových filmů, které podporují zdravý spánek civilizace!

• 5.9.2018  08:48
    Upgrade (2018)

Důkaz, že schopná parta lidí s 5 miliony dokáže občas víc, než armáda lidí se 100 miliony. Upgrade je komorní sci-fi, které ale těží z budgetu i ten poslední dolar a investuje ho do správného místa. Zápletka, ač se na poměry sci-fi zdá býti klišé, klišé rozhodně není a táhne Vás filmem celých 100 minut až do skvělého finále.Plný počet dát bohužel nemohu, přeci jen je na filmu vidět nějaká ta neohrabanost začínajících filmařů a po řemeslné stránce tam nějaké chyby jsou.

• 31.8.2018  08:28
    Máš ji! (2018)

3,5*. Příjemná pozitivní komedie o chlapském celoživotním přátelství. Jsem velmi rád, že i s nízkými náklady jde udělat slušná komedie, která není o sexu nebo fekáliích. Na konci film ale možná až zbytečně zvážní a zanechá vás se smíšenými dojmy, jestli vůbec šlo o komedii nebo (b)romanci.

• 30.8.2018  08:42
    Preacher - Série 3 (série) (2018)

Po prvních 4 epizodách jsem myslel, že Preacher už je mrtvý a došel mu dech. Druhá polovina a příchod nových, opět naprosto správně ujetých komiksových charakterů, navrátila tu správnou zábavu a správný směr. Celkově tedy 4 hvězdy a těším se na další sérii.

• 29.8.2018  08:59

Bohužel musím pokračovat odpadovým hodnocením stejně jako u Krotitelek duchů. Přitom jsem se domníval, že zrovna u tohoto filmu "dámská verze" nebude vůbec vadit a těšil jsem se na nějaký ten povedený podvůdek. Jenže ono se tak vůbec nestalo. Krádež klenotů byla naprosto ubohá - bez nápadu, bez napětí, bez humoru. Na obsazení vidíte, že filmu se účastní pouze kvuli penězům a herecké výkony by lépe obstaral prakticky kdokoliv. Celý film je navíc nehorázně prošpikovaný product placementem v takové míře, že se vám z toho chce opravdu zvracet. ( kde se asi vzali ty peníze na zaplacení Sandry, že? ). Když se Vám v Transformerech mihne logo Burger Kingu, tak vás to nevyrušuje zdaleka tak, jako cílený 5ti sekundový záběr na Burberry. Celé to tedy působí spíše jako prodloužený díl TOP STAR magazínu na Primě, než film určený do kin. Tohle tedy opravdu ne.

• 28.8.2018  08:45
    Who Is America? (TV seriál) (2018)

Sacha Baron se už bohužel nikam neposouvá a po stopáté dělá to samé, tentokrát akorát na téma stupidní Ameriky. I když nějaké gagy hodně baví, neubráním se dojmu, že se už Sacha sám recykluje a nepřichází s ničím novým.

• 28.8.2018  08:38

Popravdě nevím, proč by si zrovna tato událost měla zasloužit zfilmování. Tím nechci nijak zlehčovat vážnost situace, ale v podstatě se jedná "jen" o další únos letadla kvůli politickým neshodám, který neměl žádný větší dopad na naši historii. Film je sice hezky natočen, ale tím, že se v něm zas tolik neděje, Vás unudí až do nezajímavě zpracovaného konce. Herců, jako Bruhl nebo Pike je pro toto vážně škoda.

• 15.8.2018  08:47

Zpočátku dokumentární model působí u 11ti letých dětí zvláštně. Jak ale čas plyne, příběh se pomalu přesouvá z úsměvného rodinného filmu do vážného rodinného dramatu, který je velmi zajímavě vyobrazen odlehčeně, okem malého dítěte. Rozhodně bych nečekal, že za něčím takovým bude stát Jirka Mádl.

• 13.8.2018  08:50
    Deadpool 2 (2018)

Podle mě o něco lepší než první díl. Deadpool si naštěstí na nic nehraje, jeho primárním účelem je bavit humorem, až pak akcí a nakonec dějem. Humoru je zde opravdu hodně. Naštěstí tentokrát kvalita stíhá kvantitu a téměř u každé scény jsem se minimálně pousmál. Smála se dokonce i manželka a to tento typ humoru určitě není její šálek čaje. Jediné co filmu určitě nesedí je počáteční fáze smutnění, která je na tento typ filmu až moc dlouhá.

• 7.8.2018  09:15
    Tully (2018)

Reitman na jiné téma, přesto úplně stejně, opět nadprůměrně, ale nikoliv dokonale. Kdo je pravidelným divákem Reitmanových filmů, tomu tato věta musí jako recenze stačit, aby si udělal obrázek. Pro ostatní se jedná o slušně zvládnuté drama ( v popisu filmu je komedie ? ) se sympatickou Charlize, která je prostě pěkná, i když je obtloustlá. Film si prožijete o to více, pokud máte doma také to malé štěstí, které Vás nenechá spát.

• 6.8.2018  08:54

Když Vám dojdou všechny filmy, na které byste se chtěli podívat, tak se musíte uchýlit k televizní nabídce. A pokud si máte vybrat mezi 10 pravidly na TV Nova a Sezn@mkou na TV Prima, tak si asi vyberete ta pravidla. Nakonec jsem nebyl tak zklamaný, jak jsem očekával. Ano, toto je tuctová romantická komedie pro masy, která probíhá přesně tak, jak byste čekali. Na druhou stranu, ani Hollywood by tady asi neudělal nic lépe. V rámci žánru se Janákovi povedlo nic vyloženě nezkazit, herecké obsazení je sympatické, takže ty tři hvězdy si film prostě zaslouží.

• 6.8.2018  08:46
    Psí ostrov (2018)

3,5* Isle of Dogs je asi nejnormálnější film, který Anderson zatím natočil. Je to špatně? Vyloženě ne, ale pokud jste příznivci tohoto velmi zvláštního režiséra, tak jako já, tak čekáte opět něco, co Vás zahřeje u srdce, což IoD neumí. Narozdíl od Moonrise Kingdom nebo Grandhotel Budapest, které jsem viděl asi 3x a klidně si je pustím znovu, si IoD podruhé nechám ujít. Ne proto, že by to byl špatný film, ale prostě nemá tu atmosféru a to kouzlo jako předchozí tvorba. Hlavním tahákem je jako vždy herecké obsazení, které si Anderson drží ultra silné v každém filmu. Nutno podotknout, že film jsem viděl v originále a mám takový pocit, že v českém dabingu nebude působit zdaleka tak dobře.

• 2.8.2018  08:38
    Kazišuci (2018)

Překvapivě ne tak stupidní komedie, jak by se dalo čekat, některé vtipy jsou vyloženě povedené. Herecké obsazení odpovídá budgetu, ale neuráží. Průběh asi takový, jaký byste čekali, ale vzhledem k tomu, že děj tu funguje pouze jako spojnice mezi gagy, se tyto věci odpouštějí.

• 1.8.2018  09:40

3,5* Předpokládám, že Infinity War má být jakýmsi vyvrcholením dekády Marvelu a shrnuje vše od doby prvního Iron Mana. Jenže za těch 10 let se toho událo moc, postav se objevilo moc, prostě všeho bylo moc. Završit to tedy 2,5 hodinovým celovečerákem je prostě nemožné. 150 minut je na to všechno hrozně málo. Každá postava dostává tragicky málo screen timu. Příběh se ani nestačí pořádně rozjet, každá scéna je zbytečně zkrácená na minimum jen aby dala prostor někomu dalšímu se na pár minut ukázat na plátně. Spíše než film to celé působí jako série trailerů slepených dohromady. Zkrátka řečeno, toto by podle mě daleko lépe fungovalo jako několika hodinová minisérie. Vše by nemuselo být tak uspěchané, všem by byl dán podstatně větší čas na to, aby to celé bylo dostatečně epické. Abych ale jen nekritizoval - oceňuji, že Marvel jasně rozdal karty a oddělil skutečné superhrdiny od přicmrndávačů. Upřímně jsem bál, že film bude chtít působit tak, aby všichni přispěli k záchraně vesmíru stejnou měrou, nehledě na to jestli jste bůh kontrolující blesky či jenom týpek s lukem a šípy, to se naštěstí neděje. Závěrem si neodpustím poznámku, že to zřejmě celé směřuje k tomu, aby vesmír zachránila Captain Marvel. Trochu to na mě působí, že stejně jako DC s Wonder woman, si i Marvel chce morálně šplhnout v prohnilém Hollywoodu a zahrát feministickou kartu ( žádná recenze přece nedá špatné hodnocení filmu s ženskou superhrdinkou ).

• 28.7.2018  09:21

Na filmu jde vidět příliš malý budget. Kdyby to dostalo peníze jak hollywoodské horory, strčilo by to letošní hororovou nadílku do kapsy.

• 27.7.2018  06:52

Podle popisu filmu, hereckého obsazení a traileru to vypadá na jasný odpad, ale překvapivě dostanete úsměvný rodinný snímek s trochou romantiky, který v rámci svého žánru nedělá nic špatně.

• 23.7.2018  08:35
    Westworld - Série 2 (série) (2018)

Po konci první série pro mě největším strašákem bylo, že Westworld se bude dále ubývat lacinou cestou všech možných kombinací "kdo je robot, kdo je člověk, kdo je robot a myslí si, že je člověk" a snažit se tím šokovat. Leč nestalo se a karty naštěstí zůstaly rozdány stejně. Když ale nemůžete překvapovat tím, kdo je kdo, začala druhá série překvapovat tím, kdy je kdy. Mindfuck se tedy nyní dostavuje na bázi prolínání různých časových linek a musím říct, že je to opět na hraně mezi geniálností scénáře a uplné frašky. Na této hraně se Westworldu daří balancovat celkem dobře. Problém ale přichází uplně někde jinde. Druhá serie nemá dostatečně silnou munici aby utáhla 10 hodinových epizod. Z celé stopáže se hlavní dějové lince věnuje necelá polovina, zbytek je bohužel doplněn vedlejšími příběhy, které jsou pro hlavní děj nepodstatné, řada z nich je i velmi nudná a pouze tak natahují celou sérii.

• 17.7.2018  08:40
    Delirium (2018)

Začátek se rozvíjí jako velmi slibný psychologický thriller / horor a láká Vás na objevování tajností velkého sídla. Přes pomalé rozplétání příběhových nití se ale dostaneme do laciného béčkového konce, který zbytečně sráží jinak povedený lowcostový thriller.

• 16.7.2018  10:56

Další snímek s Dwaynem, který vypadá, tak jako vždycky, když Rock sežere půlku budgetu filmu a zbytek je pak slepen seriálovými herci a špatnou zábavou.

• 10.7.2018  08:48
    Terminal (2018)

Filmy s překvapivým koncem, nebo chcete-li "mindfuck movies" jsou jedny z nejlepších, na které můžete narazit, pokud jsou ovšem kvalitně napsané a zrežírované. Shutter Island, Memento, Fight club a spoustu dalších mají jeden společný jev. Po celou stopáž filmu Vám totiž dávají malé nápovědy, náznaky, díky kterým sami můžete přjít ( nebo si aspoň odvodit ), kam to celé spěje. Na konci pak přichází onen zmiňovaný šok a emoce, které z podstatné části plynou z toho, že jste pointu měli celou dobu před očima. Terminal se ale do tohoto žánru neřadí. V Terminalu se totiž valnou část filmu díváte na příběh, který nedává moc smysl, aby Vám na konci byla prozrazena pointa, která ale s filmem nemá nic společného a předpokládá, že budete šokováni. Stejný efekt by nastal, i kdyby Vám film na konci prozradil, že Margot je dinosaur a Simon Pegg je vetřelec nebo jakékoliv jiné zakončení, které v celé stopáži nijak nefigurovalo a nešlo si odvodit. Prostě špatně odvedená práce, která žije jen díky zvučným jménům.

• 6.7.2018  16:01

Kromě velké porce popkulturních a nerdích odkazů se bohužel dočkáte jen špatných herců a ještě horší zápletky. Moc jsem chtěl, abych se u filmu bavil, ale bohužel mi to snímek nedovolil.

• 3.7.2018  08:55

Minimalistický thriller spíše než horor či drama. Krasinski skvěle volí napínavé momenty a drží Vás napnuté přesně tak dlouho, jak je třeba. Film je na můj vkus ale příliš krátký, bez titulků má necelých 80 minut a čekal bych trochu lepší rozuzlení. Výchozí situace i monstra jsou natolik zajímavá, že by si to celé zasloužilo vysokorozpočtový katastrofický prequel. Snad se ho nedočkáme v podobě nějakého céčkového hororu...

• 29.6.2018  09:52

Považuji se za guru filmové tvorby 21. století, ale tenhle klenot mě minul dlouhými kroky. Kdo by to byl řekl, že Travolta v období své největší slávy společně s dalšími hvězdnými jmény natočili takovýto počin. Nyní, díky kvalitnímu kanálu Prima MAX sem si mohl doplnit své mezery a shlédnout tak tento epický klenot.

• 8.6.2018  08:41

Nakonec vcelku průměrná komedie, na kterou jsem se přeci jen, díky přítomnosti Charlize Theron, podíval. Titul tak zásadního finančního propadáku si to určitě nezaslouží, v kinech bylo daleko více kravin, která vydělali daleko více peněz.

• 1.6.2018  09:11
    Tomb Raider (2018)

3,5*. Naštěstí nezkouší Tomb raider žádné zběsilé kousky a je pevně věrný svému restartovanému prvnímu dílu z roku 2013. Ač je první třetina filmu trochu dementnější a pocitově se pohybuje někde mezi 2-3 hvězdami, tak se to naštěstí včas zlomí a divák dostane naservírovaného nového Indiana Jonese ve formě, jaké máme rádi. Hodnocení mi trochu zvyšuje i věrné zpracování již zmíněné hry, kterou mám rád a dohrál jsem dvakrát. Pokud nejste fanouškem Tomb raidera a na film se dívátě čistě kvuli filmové zábavě, tak snižte hodnocení na čistý průměr.

• 1.6.2018  09:06
    Utajený šéf (TV pořad) (2018)

Co mě na tom štve nejvíc je, že se pořad ani nesnaží, aby to vypadalo opravdově. "Ahoj, já jsem tvůj nový kolega prodavač, zaškolíš mě?" , říká majitel Pet centra ( mistrně maskovaný dioptrickými brýlemi, aby nebyl poznat ) obestoupen kameramanem a pravděpodobně dalšími lidmi ze štábu. Lidé si neuvědomují, že celou dobu koukají jenom na hodinovou reklamu na daný obchod a ne na žádnou reality show.

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39