Soweek

Ondra Sovik

okres Karlovy Vary

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 13.12.2018  09:04

Asi jsem nečekal, že nám ženy milující režisér Paul Feig ještě někdy přinese nějaký dobrý film, leč stalo se. A simple favor je asi nejdivnější žánrový mix, který jsem měl tu čest za poslední dobu vidět. Představte si jakoukoliv typickou tuctovou komedii s Annou Kendrick, zamíchejte do toho pubertální humor a navíc ještě trochu té potemnělé fincherovské kriminálky typu Gone Girl. Feig navíc mezi těmito žánry přepíná rychleji, než když mimino objeví vypínač od světla. Jakkoliv divně to zní tak to rozhodně působí svěže a netypicky a táhne to celý film. Blake je zde navíc neskutečně sexy. Role jí sedla na míru a kombinace její nekompromisní povahy společně s kostýmky je prostě pastva pro oči.

• 10.12.2018  09:17
    Outlaw King (2018)

Historie nás naučila, že vpadnout do Ruska se nevyplácí. Outlaw King se nám snaží říct,. že k tomu Rusku bychom si měli přidat i Skotsko. Celkem hezké filmové zpracování jednoho z nejslavnějších skotských králů, ovšem stále mi nejde do hlavy, proč si do role museli vybrat amíka Chrise. Ne, že by hrál blbě, ale když už je zbytek britský, tak by se někdo místní určitě našel.

• 10.12.2018  09:14

Vidět zpětně první díl je vlastně jako koukat na prequel. Což je možná výhoda, protože pokud si představím, že Harryho a jeho světv ůbec neznám, tak bych hodnotil pravděpodobně daleko hůř.

• 6.12.2018  08:51
    Rédl (TV seriál) (2018)

Mistr "Tvář se známým hlasem", nejistý Hřebejk, který skáče od skvělé Nevinnosti a Učitelky k lejnům typu Zakázané uvolnění nebo Zahradnictví, několikrát dokola recyklovaný Novotný,.a že mají dát dohromady kriminálku, kterou všichni přirovnávají k Temnému případu? To přece nemyslíte vážně.....nebo ano?

• 3.12.2018  09:03
    Venom (2018)

Tohle vážně ne. Venom selhává všude kde může. Není vtipný, není vážný, není akční, už vůbec ne zábavný. Doufám, že tvůrci dají na radu kritiků a k této odbočce se už nikdy nevrátí a my tak nebudeme muset sledovat Hardyho a Harrelsona se dále zesměšňovat.

• 3.12.2018  08:58
    Sestra (2018)

3,5* Celkem slušný průměr, který hodně zachraňuje atmosféra starého kláštera. Trochu více strašení by rozhodně neškodilo.

• 30.11.2018  09:09

Coeni ve svých 6ti krátkých povídkách shrnují svojí dosavadní tvorbu. Ve westernových variacích s příměsí humoru, násilí, sarkasmu a zpěvu tu fanoušci shlédnou vše nejlepší co Coeni nabídli ve Fargu, Lebowskim, Ladykillers, No Country for Old Men či Hail Caesar.

• 29.11.2018  08:55

Mé hodnocení na čsfd se ve valné většině shoduje s hodnocením celkovým. Když se tak ale občas nestane, tak se tomu divým a hledám důvody, proč tomu tak je. V případě Predátora to ale naprosto chápu. Publikum očekávalo thrillerovo hororovou pecku a místo toho jim Shane Black servíruje něco, co působí spíše jako parodie na původního Predátora. Shane Black si vzal to nejlepší z jedničky, což ale očividně podle něj byly vtipy, které sám vyprávěl indiánskému Billymu a postavil podle toho celý film. Výsledkem je akční komediální béčko narvané až po strop cool hláškami, svérázným Blackovo humorem a odkazy na předešlé díly Predatora a já se náramně bavil. Jediný důvod proč nedávám plný počet je, že Blackovi se nepovedlo přesvědčit Olivku Munnovou, aby se ukázala v celé své kráse. Takže vychladit pivko, připravit popkorn a bavte se!

• 21.11.2018  08:39
    Arizona (2018)

Černá komedie mixlá s překvapivě kvalitním thrillerem a to celé v minimalistickém podání působí velmi svěže v době, kdy scéna tomuto žánru moc nepřeje. Navíc prostředí poloopuštěné Arizony v době realitní krize je naprosto neokoukané a je tak skvělou volbou na dokreslení nastavené atmosféry.

• 19.11.2018  09:04

Incredibles zestárli společně s fanoušky, což je pro nás dospěláky super, pro děti už to asi taková bomba nebude. Screenslaver je velmi sympatický záporák, který ač páchá zlo, tak na jeho pohledu na svět ( stejně jako u Thanose ) přeci jen je něco, co Vás donutí se zamyslet nad celým tím boomem superhrdinů.

• 16.11.2018  09:16
    22. míle (2018)

Peter Berg zřejmě zhlédnul dva super akční trháky The Raid a řekl si, že se bude opičit a natočí to také a dokonce i ukradne hlavního herce Iko Uwaise a veme si k tomu svého dvorního herce neherce Marečka. Dopadlo tak jak dopadne v podstatě každá Bergovina a to naprosto průměrně. Celkem slušný akčňák zbytečně ruší ultrazběsilý střih, který z filmu dělá spíše epileptický materiál. Uwais naštěstí zachraňuje marného Wahlberga, kterému je očividně jedno, jestli točí akční film nebo další pokračování Daddy's Home s Willem Ferrelem.

• 12.11.2018  10:34
    Equalizer 2 (2018)

Denzel hraje klasického Denzela, Fuqua režíruje to, co od něj očekáváte. Byla by to perfektní pecka....kdyby se psal rok 2000. Ale jsme v roce 2018, doba se změnila, filmy se změnily a opakovat stále stejnou pohádku dokola už nejde.

• 12.11.2018  10:29

To máte jak s bio farmářským česnekem. Jasně, že Vám stačí obyčejný česnek z Lidlu. Účel to splní stejně, v chuti to pravděpodobně nepoznáte. Ten farmářský je ale od lokálního zemědělce, poctivě hnojený, prostě za tím vidíte tu práci a tu péči a proto si ho víc vážíte a asi se i cítíte lépe, když ho konzumujete. Stejné je to s MI. Žádná zelená plátna, žádné CGI, ale poctivé akční scény, poctivá příprava herců, poctivý akční film. Příběh má navíc hlavu a patu, zápletka skvěle konkuruje hardcore špionážním filmům a upozadění humorné stránky, kterou do filmu přinesl hlavně Pegg je zcela na místě.Větší akční pecku tento rok rozhodně nenajdete.

• 8.11.2018  08:45

Solidní 4 hvězdy. Je úžasné kolik napětí lze vyvolat pouhým snímáním policisty tísňové linky z několika úhlů po celých 85 minut.

• 6.11.2018  09:10
    Daredevil - Série 3 (série) (2018)

Daredevil se ve třetí sezóně vrací s charismatickým D Onofriem, tentokrát v ultimátní podobě Wilsona Fiska, tedy Kingpina samotného a dělá rozhodně dobře. Daredevil jako takový je zde trochu potlačen a hlavní prostor je dáván zloduchům a dotváření totálně zkorumpované atmosféry. Spíše si pak připadáte, že koukáte na kriminálku typu Training Day než na superhrdinský seriál, což je určitě také výrazný plus, jelikož vám to typické "marvelovství" stále někdo nevnucuje. Abych ale jen nechválil, i přes velmi povedenou sérii to opět nebude na plný počet, jelikož se seriál stále drží svých bezpečných hranic, které prostě nehodlá překročit. Jako divák tak předem tušíte, jak hlavní či vedlejší linka dopadne, protože víte, co si seriál může a nemůže dovolit. Daredevilovo kodex je ještě navíc velmi pochybný. Místy je až skutečně trapné jak vlastní rukou nezabije, ale nemá problém zmanipulovat několik lidí tak, aby se zabíjeli navzájem.

• 5.11.2018  09:11

3,5* Spike Lee vždycky točil kvalitní filmy, ale od doby rasového poprasku v Hollywoodu před pár lety, kterého se aktivně účastnil, se na to této vlně veze stále a to se odráží i na jeho tvorbě. Neustále se snaží všem okolo sebe připomínat tuto tematiku a začíná s ní být už poměrně otravný. Na druhou stranu mu nejde upřít, že film je to poměrně zábavný. Synáček Denzela ukazuje, že talent se očividně dědí. Adam Driver, který mi snad zatím všude byl nesympatický, tu sympatický je a příběh odsýpá jak má.

• 2.11.2018  09:46

3,5*. Poctivé béčko, které navíc nejednou překvapí dějovými zvraty. Investované peníze jdou naštěstí dobře znát, snímek rozhodně nepůsobí levně ani odflákle. Jsem až překvapen, kolik úsilí tvůrci věnovali na to, o jaký druh filmu se jedná.

• 23.10.2018  09:02
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

Pod rouškou hororu se ve skutečnosti skrývá velmi silné rodinné drama, které je zakončeno velmi romantickým a smutným koncem, u kterého jsem málem i slzu uronil. Nechci spoilerovat, ale je trochu škoda, že konec popírá celou podstatu seriálu.

• 19.10.2018  07:58
    22 July (2018)

Morální dilema zda film hodnotit jako drama/thriller nebo jako demonstraci aktu je opravdu velké. Rozhodl jsem se ale k filmu přistupovat jako "inspirovanému událostmi". Greengrass stále exceluje v tom, co umí nejlépe a to pracovat s kamerou a napětím v bournovském stylu, který dělá z filmu thriller v pravém smyslu slova, protože si během toho okoušete všechny nehty na prstech. 22 July je ale thriller pouze prvních 30 minut. Zbylé 2 hodiny mapují život všech po dané události a snímek se přehoupne na politicko rodinné drama, které už Greengrass rozhodně neovládá. Základna filmu je přitom natolik silná, že ze správně dotáhnutého dramatu by Vám měly sršet slzy z očí, což se zde rozhodně neděje.

• 18.10.2018  08:50
    V pasti - Série 1 (série) (2016)

Doposud největší islandská produkce v podobě kriminálky Trapped se určitě může chlubit vysokou kvalitou a drží tak krok s nejlepšími kriminálkami svých severských bratříčků. Výhodou je jistě i prostředí a atmosféra islandského fjordu, která zároveň přináší originalitu do jinak stereotypních severských kriminálek. Velkou výtku mám ale ke scénáři, kde je pár věcí nedotažených do konce. Spojnice mezi dějem totiž občas nejsou spojené logickými souvislostmi či kriminálním vyšetřováním, nýbrž prachsprostou náhodou, což považuji za obyčejný "lazy writting". Druhá série ale mě ale určitě nemine a se seriálem vydržím i nadále.

• 15.10.2018  08:39

Velmi kvalitní herecké obsazení doplácí na nekvalitní režii, nedotažený scénář a samozřejmě na Spaceyho pověst. Ať je Kevin mimo plátno jaký je, na plátně je stále king, i když zde už zřejmě uplně naposled.

• 11.10.2018  08:50
    Beze stop (2018)

Tak trochu vykrádačka Captain Fantastic s tím, že zde je téma vážnější. Režisérka ovšem nezvládá dramatickou část a Ben Foster místo vyvolání konfliktu celou dobu v sobě vše potlačuje, což mi přijde vyloženě škoda. Mladé překvapení v podání slečny McKenzie je ale výborné. Vypadá to, že se klube nová hvězdička.

• 4.10.2018  13:27
    Maniac (TV seriál) (2018)

Seriál na začátku nabírá velmi zajímavou zápletku pohybující se mezi mysteriózním krimi a sci-fi ve stylu osmdesátkového cassette futurismu, na který se dnes už v podstatě zapomnělo. Bohužel ale vše po 4. díle zmizí a ze seriálu se stane obyčejné podprůměrné drama, které jsem dokoukal jen proto, že jsem doma ležel v posteli po vytržené osmičce a na nic jiného se stejně nezmohl.

• 4.10.2018  08:45

Na druhém Ant manovi je bohužel nejlepší potitulková scéna a záběry, které byly k vidění v traileru. Je sice milé, že se Ant man drží se svými problémy při zemi a nejde o další záchranu galaxie. Bohužel mi ale připadá, že se nebere vůbec vážně. Ruddovi vtipy nebaví, ba navíc přímo otravují. Peňovo tlachání baví jen částečně. Po akční stránce to také není žádná hitparáda. Celkově tedy velké zklamání.

• 3.10.2018  10:46

Hold the Dark = Wind River. Atmosféra sice kapánek horší, ale zase je to kompenzováno brutalitou, která zde určitě není na škodu a možná mi vlastně u Wind River tak trochu chyběla. Obsazení je skvělé, byť vlastně kromě Skarsgarda neznámé. Režie je také ucházející, ale Saulnier mě už přesvědčil v jeho předchozích dvou filmech, takže se nejedná o žádné překvapení. Pro fanoušky žánru naprostá povinnost.

• 24.9.2018  09:37

První Sicario je pro mě kultovní film a pokračování kultovních filmů je vždy riskantní. Přejete si, aby někdy vznikl druhý díl Pulp Fiction nebo Big Lebowski, ale v hloubi doufáte, že se to nikdy nestane, protože moc dobře víte, že dvojka by už nebyla zdaleka tak legendární a zbytečně by kazila jméno originálu. No a když se pustíte do pokračování uzavřeného příběhu Sicaria a navíc si sebou nevezmete Villeneuveho, Johanssonna ani Bluntovou, tak to zavání průserem a levnou honbou za ziskem díky ždímání úspěchu prvního dílu. Kupodivu je ale dvojka velmi kvalitní krimi thriller, který i chvíli sahal po plném hodnocení, nebýt zbytečně zmršeného konce. Na filmu je jasně vidět, že mohl skončit mnohem temněji, mainstreamový hollywoodčtí producenti ale asi zasáhli a trochu to překopali, aby to bylo zkousnutelné i pro průměrného diváka. Sheridan totiž dokazuje, že na poli temných krimi se řadí mezi špičku ( Sicario, Wind River ), Sollima přesvědčuje, že jeho úspěch se Suburbií nebyla žádná náhoda a Del Toro s Brolinem to zvládají táhnout i bez Emily.

• 20.9.2018  12:47

Já chápu, že v sólovce Sola prostě muselo být, jak potkal Landa, jak přišel k Falconu, jak se seznámil s Chewiem a asi tak milion dalších věcí...bohužel. Bohužel tam muselo toto všechno být, protože kdyby to tam nebylo, tak by to fanoušci nikdy neodpustili. A "bohužel" říkám proto, že toto je hlavní důvod proč Solo vůbec nefunguje dobře jako ucelený příběh, ale spíše jako série scén poslepovaných dohromady. Přičtěte si k tomu ony nechvalně známé komplikace s filmem, přetáčením, přestřiháváním apod, které jdou na snímku bohužel vidět a dostanete velice podprůměrný výtvor, který drží nad vodou pouze odkazy na Hvězdné války.

• 14.9.2018  23:11

4,5* Nečekejte žádné lekačky, strašidelné duchy, znetvořené zombie, kaluže krve ani létající končetiny. nečekejte že se budete bát, tak jako se bojíte u klasických hororů. Tak levné a obyčejné to naštěstí není. Hereditary je totiž silně nepříjemné, dostává se pod kůži a zanechává ve vás něco znepokojivého, něco co vás celý film dusí a nenechá pohodlně dýchat. Ač Vám tento snímek definitivně znepříjemní pár hodin života, tak ho silně doporučuji, protože přesně o tom filmařina je. Skvělá romantika rozpláče, skvělá komedie rozesměje, skvělý horor.....posuďte sami.

• 11.9.2018  10:34
    Mrakodrap (2018)

2,5*. Nový McLane z toho snad určitě nebude, ale na popkorňák asijské produkce s přeplaceným Rockem to nebylo zas tak špatné. Popravdě jsem čekal odpad.

• 11.9.2018  10:33
    Summer of 84 (2018)

Vykrádačka Disturbie a všech moderních "retro" hororů, které se vrací do osmdesátek a hlavními hrdiny jsou vždy děti co jezdí po městě na BMXkách ( Stranger Things, nové IT apod ) Vykrádačka je to ale poctivá a ze všeho si bere to nejlepší. Není důvod se u tohoto thrilleru nebavit, takže poctivé 3 hvězdy si zaslouží.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40