Soweek

Soweek

Ondra Sovik

okres Karlovy Vary

16 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
  • 23.3.2018  08:43

  No..před puštěním jsem zapomněl udělat jednu zásadní věc a to zkontrolovat si žánr filmu. Ve snu mě totiž nenapadlo, že by Hugh Jackman mohl zpívat. Nicméně stalo se a já si ke svému překvapení pustil muzikál, který si pouštím asi tak často, jako dechovku. Vzhledem k mé neznalosti žánru nemohu hodnotit v porovnání s konkurencí, takže hodnotím pouze zážitek samotný a ten považuji za čistě průměrný.

  • 22.3.2018  08:52

  Popravdě jsem i přes velmi kladné reakce a hodnocení nečekal nic a dostal jsem poměrně hodně. Největším tahákem je vcelku nečekaný průběh filmu, který je pozitivně překvapující a není zaplněn klišé z klasických romantických komedií.

  • 21.3.2018  09:06
  Velká hra (2017)
  ****

  "Když už ty super filmy píšu, tak si je rovnou můžu i natočit", si zřejmě řekl Sorkin a vrhl se do filmového zpracování jednoho z bestsellerů. A vyplatilo se. Sorkin je na diváka opět náročný, ač se film veze na stejné vlně jako třeba Barry Seal nebo Vlk z Wall streetu, aneb jak se z nuly královnou stát, tak rozhodně nečekejte žádnou oddychovku. Film se Vám neobtěžuje vysvětlit spoustu věcí a očekává, že si spoustu bodů spojíte během stopáže sami a předpokládá, že máte nějaké ty znalosti ze světa pokeru, krátce řečeno, očekává inteligentního diváka. I přes 140 minutovou délku film odsejpá velmi rychle a jde vidět, že Sorkin do této stopáže vměstnal cca dalších 100 minut obsahu, což je škoda, protože žádnému herci vlastně nedává prostor vyniknout. To je zároveň moje jediná připomínka k filmu, obsahově by to totiž lépe fungovalo jako miniseriál, kde by i vedlejší postavy, které měly také zajímavé příběhy, dostaly více prostoru.

  • 19.3.2018  09:32
  Paddington 2 (2017)
  *****

  Narozdíl od prvního Paddingtona, King ve dvojce daleko více upřednostňuje styl Wese Andersona, což je přesně směr, kterým se podle mého názoru měl ubírat už prví díl. Výsledkem je tedy kouzelná echt britská rodinná pohádka, vyprávěná a znázorněná ve stylu Grandhotel Budapešť nebo Moonrise Kingdom s velmi silným hereckým obsazením, skvělým záporákem Hugh Grantem a úžasně naanimovaným medvědem s vynikajícím dabingem Bena Whishawa.

  • 19.3.2018  09:25
  The Ritual (2017)
  ***

  Poctivá blairwitchovská tematika. Ritual dokáže napínat a strašit bez výraznějších zvláštních efektů a nepotřebuje k tomu levné lekací momenty. Na druhou stranu zakončení mohlo být výraznější a některé herecké výkony i na minimalistický horor lepší.

  • 19.3.2018  09:21

  Totální béčko se spoustou logických výpadků, ale popravdě jsem takovýhle popkorňák už dlouho neviděl. Film mě prostě celých 96 minut bavil, nijak nezatěžoval mé mozkové závity a příjemně sem si u něj odpočinul.

  • 17.3.2018  12:35
  Altered Carbon (TV seriál) (2018)
  ***

  Úžasný a řádně hutný sci-fi zážitek prvních dílů bohužel postupně přešel do béčkové vztahové romance. Celé to navíc stále nabíralo Westworldovou tematikou, kterou si mohli autoři odpustit. Nebýt výrazně horší druhé půle seriálu, mohlo to být za plný počet.

  • 14.3.2018  09:12
  Annihilation (2018)
  ****

  4,5*. Důkaz, že dobrý film nemusí nabídnout odpověď na každou položenou otázku, že dobrý horor nemusí strašit a že s i malým budgetem se dá udělat velké divadlo. Hodně lidí přirovnává Anihilaci k loňskému úžasnému Arrival. Částečně mají pravdu, ale filmy jsou si podobné pouze průběhem, nikoliv dějem a už vůbec ne podstatou filmu. Přeci jen se ale srovnání neubráním, Arrival byl prostě úžasný a z Annihilation jsem nadšený o něco méně, takže plný počet dát nemohu. Byl bych velmi rád, aby nakonec Garland nezůstal u jediného film a celou Vandermeerovu trilogii Annihilation / Authority / Acceptance natočil, ale opět se obávám, že cílovka není natolik velká aby si to na celou trilogii vydělalo. Každopádně, až se zase někdy vrátím ke čtení, tak tohle je přesně ten typ knihy, kterou bych si rád přečetl.

  • 12.3.2018  08:40

  3,5*. Celkem oceňuji, že po opatrné sedmé epizodě, která hrála na jistotu, se tady vydává série svým vlastním směrem.

  • 9.3.2018  11:23

  U Downsizingu máte 2 možnosti. Varianta jedna - budete u toho přemýšlet. Pak filmu zákonitě musíte dát odpad, protože celá premisa tohoto snímku - nechat se zmenšit, protože se z několikanásobní Vaše jmění - je naprostý nesmysl. Film předpokládá, že když budete malinký, tak Vás přece všechno musí stát míň - jíte malinké jídlo, pijete malinkou colu, spotřebováváte tedy míň? Jenže ono to není tak jednoduché. Malinký mobil přece nebude levnější, naopak vůbec vytvořit tak malý telefon bude velmi nákladné. To platí prakticky na všechno, od elektroniky, po matraci, na které spíte. Vůbec už nemluvím o službách, Vaše připojení na internet pravděpodobně nebude levnější, jen proto, že jste malý. Varianta dvě ( kterou jsem volil i já ) - odprostíte se od nedomyšlenosti pointy a budete se snažit si film užít. Jenže ani tady Vám snímek nejde moc naproti. Přepálená stopáž filmu, ve kterém se toho málo děje Vás spíše nudí, závěr nemá pořádné zakončení a označení "komedie" tu je zbytečné. Ono se totiž není ani čemu pousmát.

  • 8.3.2018  11:19

  Dlouho jsem přemýšlel, co mi na filmu vadilo a nakonec jsem přišel na to, že mi to dost zásadně připomínalo Guardians of Galaxy 2. Vskutku divné přirovnání to ano. Samozřejmě nemyslím dějem. Death of Stalin se totiž stejně jako Guardiáni snaží být vtipný po celou délku filmu. Opět ale platí, že kvalita nedokáže stíhat kvantitu, a tak na celkem dost vysoký počet dobrých vtipů, bohužel připadá ještě větší počet vtipů špatných a nepovedených, což velmi sráží kvalitu snímku, který jsem měl chvílemi i problém dokoukat. Občas to dokonce vypadá, že to původně měla být klasická ztřeštěná francouzská komedie s Christianem Clavierem. Tematika přitom daleko více vybízí k vážnější povaze filmu, který by byl proložen méně vtipy, zato daleko více černohumornými.

  • 8.3.2018  08:44

  Ač mé názory většinou odpovídají kolektivnímu hodnocení na čsfd, tak se jednou za čas stane, že se prostě neshodneme. I přes příšerný trailer tohoto remaku/pokračování, který předesílal příchod dalšího průseru v podobě Krotitelek duchů, jsem se nakonec na film díky pozitivnímu přijetí docela těšil. Výsledek je bohužel zcela opačný. Jumanji není nic jiného než další ubohý blockbuster, vytvoření jen a pouze za účelem výdělku peněz, bez jakéhokoliv nároku na kvalitní filmařinu, herecké výkony, humor nebo nedejbože nějaký smysluplný děj.

  • 7.3.2018  09:22
  Godless (TV seriál) (2017)
  ****

  Tak si takhle 2 dny po Oskarech dokoukávám Godless a říkám si jaká je to hrozná škoda, že se do nominací nemohou dostat výkony ze seriálů. Jeff Daniels by totiž Garyho Oldmana ( nic proti němu, Oskara si zaslouží ) smetl ze stolu. Tak charismatického záporáka, z kterého mi skutečně běhal mráz po zádech jsem neviděl už několik let. Přičtěte si k tomu ještě výborně napsaný scénář, který si bere to nejlepší z westernového žánru a zároveň se nedrží žádných ohraných klišé. Godless je prostě poctivě řemeslně odvedená práce. Jediné co seriál zbytečně sráží od plného hodnocení je uspěchaný závěr poslední epizody, který by se klidně dal rozpustit do dalších 3 dílů, aby se všem dějovým linkám dostalo pořádného zadostiučinění.

  • 26.2.2018  10:07

  Já se celkem bavil. Hvězdička Patrik tu má prostě hlody na úrovni Ralpha Wigguma, které mají tu sílu Vás rozesmát.

  • 26.2.2018  09:42
  Vzteklina (TV seriál) (2018)
  ***

  Musím uznat, že na české poměry je Vzteklina dobrou detektivkou a to hlavně kvuli neokoukanému a poměrně i komplikovanému ( na poměry průměrného českého televizního diváka ) příběhu. Jenže... Za výborně napsanou slohovku taky nedostanete jedničku, pokud v ní máte gramatické chyby. A že jich tu je. Asi největší chybou je, že alfa omega seriálu je očividně právě příběh, ve kterém autoři nechtěli dělat žádné ústupky, a tak na to uměle nalepovali vše i za cenu toho, že to nedávalo smysl. Velmi často se tak dostavuje nelogické jednání postav a souhry náhod jen proto, aby to celé drželo po hromadě. Další chyby jsou technického rázu, které jsou už úplně zbytečné, např. ve scéně během noci, která se dějově odehrává tak v 5ti minutách je na začátku uplná tma, pak najednou svítá a v dalším střihu je zase uplná tma. Upozorňuji, že tyto chyby jsem jako hnidopich nevyhledával, ale jsou prostě tak očividné, že si jich všimnete a začne Vás to štvát. Herecky je vše zvládnuté velmi slušně, problém jsem měl pouze s Hádkem, kterého sice považuji za kvalitního herce, ale do tohoto typu seriálu se prostě vůbec nehodí.

  • 23.2.2018  10:38

  Wrightovu tvorbu osobně považuji za průměrnou. Jeho filmy, ač jsou hezky natočené, mě prostě nikdy nedokážou chytit nebo výrazněji zaujmout. Darkest Hour není bohužel vyjímkou. Oslavovaný Gary Oldman hraje sice hezky, na druhou stranu mi ale nepřijde, že by tato role měla být nějak těžká, navíc půlku dojmu dělá dobrý make up.

  • 20.2.2018  12:41
  Most - Série 4 (série) (2018)
  ***

  Tak si říkám, jestli vlastně každý krimi seriál, který má více sérií není odsouzen ke snižující se kvalitě časem vlivem vývoje svých hrdinů. Most tím bohužel trpí příliš. Ono je to vlastně logické, když děláte první serii kriminálky, tak téměř veškerý screen time věnujete řešení případu a minimum rozvoji postav, postavy totiž nemají žádnou historii. Čím déle se však seriál vysílá, tím více zážitků postavy prožívají a tím více interakce musí provádět. Poslední série se tak už bohužel skoro vůbec nevěnuje krimi, ale spíše sleduje osudy hrdinů, takže se z toho tak trochu stala Ordinace v růžové zahradě. Je to nesmírná škoda, osobně považuji sérii Most za dost možná nejlepší severské krimi vůbec a poslední série uplně zbytečně sráží kvalitu tohoto skvostu. Saga si určitě zasloužila lepší zakončení své kariery.

  • 12.2.2018  08:47

  Kenneth Branagh se naštěstí nesnaží Hercule Poiarota předělat do nějaké moderní verze, jak je teď obliba zejména u Sherlocka Holmese, ale striktně se drží dobové vážnosti i původní předlohy a vlastně i divadelního zpracování. Zpracování je také velmi kvalitní, řekl bych divadelní, ač se vše odehrává v podstatě ve 3 vagonech. Filmu v podstatě není co vytknout.

  • 7.2.2018  08:44
  Hvězdy zastavárny (TV pořad) (2009)
  ****

  Best I can do is 4.

  • 1.2.2018  12:29

  Scénář Coenů je velmi znatelný. Film samotný se pohybuje někde mezi Lupiči paní domácí, Serious man a Hail Ceasar. Jenže je bohužel vidět, že je o kvalitu níže a proto ho Coeni nikdy nenatočili. Do režie si to navíc vzal Clooney, který tomu neumí dodat to potřebné charisma a atmosféru, aby film fungoval alespoň po této stránce. Bohužel naprostý průměr, na který si za pár měsíců nikdo nevzpomene.

  • 31.1.2018  08:48

  Původně jsem chtěl dát 2 hvězdy, ale tento film je horší, než ten první a tomu jsem právě dal 2 hvězdy, takže musím ještě o něco níže. Myslím, že další komentář není potřeba, platí to co u prvního dílu, jenom je to ještě horší.

  • 25.1.2018  08:43

  Thor musí být pro Marvel druhořadý hrdina, protože si nedokážu u Iron mana nebo Kapitána představit, že budou schopni takového risku, jako dát režii Waititimu, což je sice uznávaný režisér, ale pouze na poli indie filmu. A už vůbec nechápu, kdo měl ty koule a řekl "Ano", když se Waititi zeptal: "Co kdybych místo epického ukončení trilogie natočil nový díl Montyho Pythona řízlý Flashem Gordonem?" Nicméně stalo se a já jsem za to neskutečně rád. Pythonovský humor se dnes už jen tak nevidí a vtipnější film mohl být pouze pokud by všichni měli britský přízvuk. I přes mou únavu superhrdiny si mě tak Marvel stále drží, protože je zatím schopen do každého filmu vnášet něco nového.

  • 24.1.2018  08:56
  Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)
  *

  Voříšek je jako moderátor naprostý amatér. Volba témat naprosto katastrofální, jelikož žádné z nich nespadalo do kompetencí prezidenta.Všechna témata by se hodila do debaty o poslaneckou sněmovnu, diskuze na témata spojená s pravomocemi prezidenta zůstala neotevřená. Za publikum se nejde než nestydět, protože to celé spíše připomínalo Kotel Michaely Jílkové. Kandidáti, ač oba začali celkem slušně, nakonec otočili a celá debata se proměnila ve výměnu urážek, spíše než politických názorů. Prostě děs a bída přátelé, v tomto momentě bych nejradši nešel volit vůbec...

  • 21.1.2018  22:24
  Coco (2017)
  *****

  Já ( po Cars 3) : Pixar už neni co býval. Pixar: Hold my beer.

  • 20.1.2018  08:49
  Tvář vody (2017)
  ***

  Hezky zpracované, s dobrou atmosférou, ale od Tora jsem si přeci jen čekal něco sofistikovanějšího, než obyčejné téma zakázané lásky.

  • 15.1.2018  08:43

  Je tu opět leden a s ním přichází oskarová sezóna. Kvalitní snímky se opět hlásí o slovo a tento rok, narozdíl od toho minulého, to vypadá opravdu slibně. McDonagh se svou tvorbou vždy pohyboval někde mezi Ritchiem, Coeny a Tarantinem, tentokrát se vydal tou čistě Coenovskou cestou. Musím říct, že něco podobného jsem naposled viděl ještě ve dvacátém století, když právě Coeni přišli s Fargem. Tři billboardy totiž skvěle kombinují zdánlivě nekombinovatelné. Výbuchy smíchu černočerné komedie se střídají s velmi vážnými tématy, které jsou navíc velmi dobře zahrané a občas i schopné vás dostat do kolen. Myslím, že McDormand, McDonagh a Rockwella minimálně nominace na Oskary neminou.

  • 13.1.2018  18:44
  Jigsaw (2017)
  **

  Opět nic jiného než série nesmyslných rozhodnutí, špatných herců, nějakého toho násilí a Tobina Bella. Čekal jsem restart nebo vydání se jiným směrem, ale dostal jsem opět to samé zopakované už po osmé. Upřímně nechápu relativně vysoké hodnocení, které film sklízí jak v ČR, tak hlavně v zahraničí.

  • 12.1.2018  09:20

  Lanthimos se po skvělém Lobsterovi vrací se stejně skvělým jelenem a po těchto dvou filmech si ho určitě zařadím do aktivního hledáčku. Vždy, když vidím film, který je tak trochu jiný než to na co běžně všichni koukáme, tak moje srdce jako fanouška filmové tvorby zaplesá. Lanthimos nedostatkem originality rozhodně netrpí, navíc má skvělou ruku při volbě herců a talent na režírování jakbysmet. K filmu asi netřeba nic prozrazovat, pokud jste už něco od Yorgose viděli, tak víte jaký druh filmu čekat. Dopředu jen varování, že ač ve filmu není prakticky žádné násilí, tak snímek opravdu není pro slabší povahy.

  • 8.1.2018  09:39

  Katastrofické filmy vždycky byly a budou naprosto dementní a jejich logikou se nesmíme zabývat. To jsem se už naučil, jinak bych se na ně ale nemohl ani dívat. I tak se tyhle filmy ale objektivně hodnotit dají, dokonce někdy i pozitivně,ale to musí být stupeň popkornové zábavy vyšší, než je stupeň demence filmu. Geostormu se to bohužel nedaří. Je to velká škoda, protože první půlka filmu zas tak marná není, ale čím více se blížíte ke konci, tím více klesá zábava a stoupá demence.

  • 8.1.2018  09:31

  Nemastný, neslaný, ničím nezajímavý, nijak šokující a velmi snadno zapomenutelný.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace