Soweek

okres Karlovy Vary

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 3.8.2020  08:27
    Agent (TV seriál) (2019)

Spy se bohužel relativně hodně soustředí spíše na rodinné drama a vztah mezi Kohenem a jeho opuštěnou manželkou, než na špinonážní thriller, kterým mohl být. Gideon Raff není žádný Fincher, takže bohužel i ty pasáže, které jsou věnované "akci" vlastně za moc nestojí. I tak to ale není špatná minisérie, alespoň z edukačních důvodů pro ty, kteří neznají tuto část historie.

• 29.7.2020  08:50
    Jednotky vesmírného nasazení (TV seriál) (2020)

Duo Carell / Daniels ve mně trochu nahlodalo myšlenku, že když jejich spolupráce fungovala jednou, tak bude fungovat znovu. A trochu jsem pravdu měl, humor z legendární The Office tady zůstal a občas je hodně povedený, jenže je ho tragicky málo. Seriál nesmyslně skáče od komediálních dílů k dětinským rádobydramatům, které bych se nebál odvysílat na ČT Déčku. Po shlédnutí se neubráním kritice, že celá show vznikla pouze a jedině za účelem kritiky prezidentství Donalda Trumpa, na jehož účet je asi tak každý druhý vtip nebo komická situace. Je to určitě vznešená myšlenka a nebylo by to poprvé, kdy by zábavní průmysl sloužil k politické kritice a satiře, ale zastávám názor, že by zároveň měly být dodrženy kvality kinematografické.

• 23.7.2020  08:46
    The Morning Show (TV seriál) (2019)

Apple vyjel se svým prvním hvězdně obsazeným seriálem a hned se věnuje tématu sexuálního harašení, aby přihřál svoji polívčičku na poli svého vnímání a podpory poškozených žen? Tak trochu ano. A taky trochu vlastně vůbec. Morning Show je velice chytrý seriál a popravdě mi jako první dokázal dát dostatečný důvod nad zamyšlením, jak je možné, že i oboustranně vzájemný akt může zpětně žena chápat jako harašení či sexuální útok. Zároveň dává i velice silné a logické argumenty pro stranu druhou, kdy muž je v dnešní době vnímám skoro automaticky jako predátor při jakémkoliv pokusu o svádění či flirtování. Seriál balancuje na obou stranách v podstatně po celou dobu a dělá to výborně a zasloužil by si plné hodnocení, kdyby nebylo poslední epizody, kde to tvůrci očividně potřebovali rozlousknout a postavit se na jednu či druhou stranu. No a aby to bylo jednoznačné a nikdo na to nemohl říct ani popel, tak museli v poslední epizodě přijít s extrémním řešením, které jim nedalo na výběr koho se zastat, čím si ale kompletně rozbili onen skvělý balanc, který se jim povedl celý seriál držet.

• 15.7.2020  10:46

2,5* Affleck se hodně nelogicky snaží spojit klasický sportovní feel good movie s depresivní atmosférou vyrovnávání se s rodinnou tragédií. A i kdyby se to povedlo jak mělo, tak stejně tomu záměru nerozumím, protože nechápu, do jaké pozice chtěli diváka dostat. Rozkouskovaná témata navíc nedovolují, aby se film věnoval jednomu nebo druhému pořádně do hloubky, takže vše je zpracováno tak nějak povrchně a z filmu je takový nijaký mišmaš.

• 13.7.2020  08:43

Hned na začátek je nutno říct, že Old Guard je velmi průměrný počin, což s největší pravděpodobností připisuji tomu, že největší část budgetu padla na výplatu Charlize Theron. Film a zpracování by si zasloužilo trochu více peněz, protože náplň a potenciál tohoto rádoby universa není vlastně vůbec špatný. Jedná se v podstatě o nového Highlandera, takže zas tak originální to není, ale na druhou stranu, Highlander je více než 30 let stará záležitost, takže ta recyklace je rozhodně na místě. Otevřený konec dává naději na pokračování, na které se případně rád podívám, ale rozhodně by si to zasloužilo větší péči.

• 9.7.2020  08:43
    Bludné kruhy (TV seriál) (2020)

4,5*. Asi bych velmi dlouze vzpomínal, kdy naposled jsem viděl takový zápřah lidksého neštěstí a smutku než v této minisérii. Ruffalo je prostě áčkový herec a táhne celý seriál, jen se divím, že z toho sám nezešílel. Doporučuji každému, HBO se opět vytáhlo. Po šesti dílech tohoto se ale na chvíli odprostím od vážných tématů se zkouzknu radši něco veselejšího.

• 9.7.2020  08:40

Když jsem před několika lety viděl původní film, tak mě moc nezaujal. Seriál jsem tedy vážně zvažoval, ale nalákalo mě na něj duo Matt Berry ( IT Crowd ) a Kayvan Novak ( Four Lions ). Ač druh humoru mi rozhodně není cizí, tak ale pánové Waititi a Clement se zde snaží možná až moc a dávkují humor v podstatě neustále, za to s daleko horším výsledkem. Tento ironický a lehce sarkastický humor prostě funguje nejlépe jako výplň do vážných filmů, kde dokáže odlehčit situaci a taky trochu překvapit, ale nemůže na něm stát celý seriál. Do dalších sérií se ani pouštět nebudu.

• 3.7.2020  09:27

Hodně jsem se těšil, že po delší době opět uvidím Ferrella zesměšňující už tak směšnou soutěž, stejně jako zesměšňoval krasobruslení v Ledovém ostří. Leč se k mému údivu vlastně nestalo, protože i když je Eurovize typická Ferrellovina, tak jí spíš ve filmu sklání poctu. Film je i překvapivě větší romanťárna než komedie a na můj vkus je dán i velký prostor písničkám, ale ono to celé velmi dobře funguje. Nic není odfláknuté, Ferrell si dal opravdu záležet a kdo by to byl řekl, on v tom doopravdy i zpívá a nezpívá vůbec špatně. Suma sumárum, film si 4 hvězdy zaslouží.

• 29.6.2020  09:16
    Bombshell (2019)

Celkem dobrý avšak rychle zapomenutelný film. Úsměvné mi na tom celém přijde, že ač je film postavený na sexuálním obtěžování, tak ve finále finanční vyrovnání zalepí všechny bolístky způsobené na duši.

• 29.6.2020  09:13
    1917 (2019)

Ten střih je prostě super a režie taky. Jako válečný film to má ale u mě problém ustát, některé scény jsou zbytečně až moc výbušné vzhledem k dějové komornosti snímku a celkově děj působí jak z videohry s napasovanými scénami za sebou jak jednotlivými levely.

• 22.6.2020  15:16
    James May: Our Man in Japan (TV seriál) (2020)

Toto není typický dokument, který kde uvidíte věci tak jak jsou. Ani to nejde nijak do hloubky a už vůbec se nedozvíte nic, co byste už o Japonsku nevěděli. James May prostě dostal zaplacený výlet po Japonsku s vlastním štábem a štědrým budgetem a prostě jezdí a poznává. Ale občas je to celkem sranda.

• 22.6.2020  08:29

Hugh Jackman Vám ukáže, kam až je schopný zajít učitelský sbor, který se cítí finančně nedoceněný. Bad Education je výborný film, který z největší části táhnut právě Jackmanem, který výborně ztvárnil muže, kterému přišlo naprosto normální nahrabat si několik milionů a ani to nijak zvlášť nemaskovat, protože pod svícnem je největší tma.

• 16.6.2020  11:02
    Modelář (2020)

Od tri Zelenka, Mádl, Hádek jsem čekal velké věci, kort po přečtení některých zdejších recenzí, ale prostě nemohu jinak, tohle byla obyčejná blbost. Žádný přesah v tom nevidím, nejsem si ani jist, jestli tam měl být. Příběh se snaží být dospělý a politický, ale je zpracován vyloženě špatně a směšně a shazuje to celou pointu filmu.

• 15.6.2020  11:09

Tato epizoda si zaslouží samostatné hodnocení. 100%

• 15.6.2020  11:05
    Gangs of London (TV seriál) (2020)

Naprostá akční paráda, kterou zbytečně sráží snaha o epičnost posledních dílů, což se podle mě k seriálu vůbec nehodí. Evans je opravdu mistr v žánru akce a konkrétně např. epizoda s01e05 patří k tomu nejlepšímu, co jsme v akčním žánru viděl a troufnu si říct, že to strká do kapsy i Johna Wicka.

• 13.6.2020  10:13
    Apostle (2018)

Momentálně rozkoukané Gangs of London a znalost kultovních filmů Raid mě přesvědčila abych do hloubky prozkoumal další tvorbu Garetha Evanse. Apostle není špatný film, ale nemůže si vybrat jestli být béčkovým thrillerem či chytrým hororem a nedaří se mu balancovat na okraji obou žánrů. Evans je přeborník v akčním žánru a tam by měl podle mého zůstat.

• 5.6.2020  10:37
    Rick a Morty - Série 4 (série) (2019)

Rozhodně nejslabší série, ale stále vrchol toho co sci-fi satirická seriálová tvorba může nabídnout.

• 28.5.2020  23:02
    Díra (2019)

El Hoyo je žánrovka, jaká už to dlouho nebyla. Každý si v tom najde své poselství, ale jedno je jasné. Hovno padá vždycky dolů.

• 28.5.2020  17:27

Pro mě asi nejslabší série. Podstata seriálu se ubere trochu jinam, což je vyloženě škoda.

• 28.5.2020  11:21

Celkem slušnou akci vyplňuje naprosto zbytečný a ohraný "příběh", který to celé zbytečně tahá dolu.

• 20.5.2020  10:05
    Westworld - The New World (série) (2020)

Je jasné, že HBO teď vnímá Westworld jako svojí nejsilnější značku. Do seriálu jsou narvané nemalé peníze a jde to vidět. Také je zcela jasné, že zpětná vazba na druhou sérii byla velmi smíšená a HBO muselo být jasné, že stávající dějová linka to nebyla na více sérií schopná utáhnout. Třetí série je tedy jiná a to naprosto. Dokonce si troufnu říct, že je to v podstatě úplně jiný seriál, který pouze čerpá ze stávajících charakterů, ale naprosto změnil děj, žánr, prostředí. Prostě zcela nová show. Nechť každý posoudí tuto změnu sám, ale já jsem byl celkem pozitivně překvapen. Nejedná se už o chytrou sci-fi, nýbrž o akční epickou jízdu, ale možná je to právě to, co potřebovalo seriál nakopnout.

• 12.5.2020  09:06
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Bez trailerů a reklam vypustila evropská odnoš Netflixu švédský seriál, který okamžitě strčil veškerou konkurenci do kapsy. Přiznám se, že po prvních dvou dílech jsem od seriálu chtěl couvnout, protože mi dojem kazil anglický, doslova příšerný dabing, jelikož se mi nepovedlo sehnat seriál ve švédském znění. A upřímně první dvě epizody ani dějově nestály za moc. Radím ale dobře všem, přeneste se přes otřesný dabing a první nezáživné epizody, zbytek je totiž luxusní. Naprostá povinnost pro filmové fanoušky.

• 8.5.2020  22:19
    Chata (2019)

The Lodge měl nabídnout hodně, ale nabídnul zatraceně málo. Očekával jsem psycholgický thriller, dostal jsem znudený film o 3 lidech na chatě, z kterého se veškerý napětí vytratilo dříve, než vůbec začalo.

• 4.5.2020  08:52

Je to definitvně nejhorší díl, scénář by zasloužil Zlatou malinu, stejně jako některé herecké výkony nováčků, ale stejně tomu 4 hvězdy dám. Ke štěstí mi totiž stačí Mike Lowrey, Marcus Burnett a typický mizerovský žlutý kamerový filtr. Počtvrté klidně znovu, ale tentokrát tak mírný na hodnocení nebudu.

• 1.5.2020  13:30

Druhá série pokračuje v nenáročné zápletce a opět sází na spíše na čerpání atmosféry. Rozhodně dobrá pohodovka když nechcete nic náročného a poslední sérii určitě taky dám.

• 27.4.2020  14:30
    Pod vodou (2020)

Škoda filmu, že dopadnul tak jak dopadnul i díky coronavirové krizi. Podvodní variace na Vetřelce totiž vůbec není špatná. Film má sice na dnešní poměry "jenom" 95 minut, ovšem akce začíná hned první minutu a nepovolí až do poslední. Jinde otravná Stewart to tady jako moderní Ripleyová zvládá dobře a neotravuje ani zbytek castingu. Podvodní/vesmírné tematiky ( je to v podstatě to samé - stanice, vrty, skafandry, problémy s kyslíkem a přetlakem ) je dnes pomálu, takže oceňuji jakýkoliv nadprůměr, který se objeví.

• 27.4.2020  14:25

2,5*. Samotáři verze 2019. Akorát to není vtipné ani kultovní. Čistě konverzační film, kde majoritu času sledujete 2 nebo 3 lidi sedící na židli jak debatují a popíjejí víno nebo pivo. Má to něco do sebe, spoustu témat stojí za to si vyslechnout, ale většina populace tento film protrpí nudou.

• 24.4.2020  08:32
    Dark Waters (2019)

Ruffalo zopakoval úspěšný recept z oscarového Spotlightu a vsadil tak svou vlastní produkcí na jistotu. Typově se totiž jedná o úplně stejný film, akorát se zde neodhalují neduhy v církvi, ale v mega korporátní chemické společnosti. Pokud Vás baví tento typ filmů, tak byste neměli Dark Waters vynechat.

• 22.4.2020  09:37
    Vivárium (2019)

3,5*. Škoda že celá podstata filmu je už řečena v popisu filmu. Přijde mi naprosto dementní rovnou odhalovat podstatu filmu a zkonkretizovat veškerý symbolismus, z kterého by si jinak každý mohl odnést něco jiného. Vivarium jinak není horor, nýbrž velmi znepokojivý film, z kterého Vás možná občas zamrazí. Zbytečná je délka filmu, protože vše bylo řečeno jde stihnout co půlku doby, ale chápu, že to tvůrci museli natáhnout na celovečerák.

• 21.4.2020  21:30
    Bankéř (2020)

Další z řady "jak se ze socky boháč vypracoval". Apple se do toho snaží taky šlapat a po pár nezdarech přichází se sympatickým tématem, sympatickým obsazením a zábavným zpracováním. Na tento typ filmů se prostě dobře kouká a jsem rád, že se ještě povedlo v rámci žánru najít neokoukané téma. Další sportovec, burzovní makléř nebo podnikatel s originálním nápadem už by přeci jen byl velké klišé.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47