Soweek

Ondra Sovik

okres Karlovy Vary

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 8.6.2018  08:41

Nakonec vcelku průměrná komedie, na kterou jsem se přeci jen, díky přítomnosti Charlize Theron, podíval. Titul tak zásadního finančního propadáku si to určitě nezaslouží, v kinech bylo daleko více kravin, která vydělali daleko více peněz.

• 1.6.2018  09:11
    Tomb Raider (2018)

3,5*. Naštěstí nezkouší Tomb raider žádné zběsilé kousky a je pevně věrný svému restartovanému prvnímu dílu z roku 2013. Ač je první třetina filmu trochu dementnější a pocitově se pohybuje někde mezi 2-3 hvězdami, tak se to naštěstí včas zlomí a divák dostane naservírovaného nového Indiana Jonese ve formě, jaké máme rádi. Hodnocení mi trochu zvyšuje i věrné zpracování již zmíněné hry, kterou mám rád a dohrál jsem dvakrát. Pokud nejste fanouškem Tomb raidera a na film se dívátě čistě kvuli filmové zábavě, tak snižte hodnocení na čistý průměr.

• 1.6.2018  09:06
    Utajený šéf (TV pořad) (2018)

Co mě na tom štve nejvíc je, že se pořad ani nesnaží, aby to vypadalo opravdově. "Ahoj, já jsem tvůj nový kolega prodavač, zaškolíš mě?" , říká majitel Pet centra ( mistrně maskovaný dioptrickými brýlemi, aby nebyl poznat ) obestoupen kameramanem a pravděpodobně dalšími lidmi ze štábu. Lidé si neuvědomují, že celou dobu koukají jenom na hodinovou reklamu na daný obchod a ne na žádnou reality show.

• 30.5.2018  10:42
    12 Strong (2018)

3,5*. Největší chybou celého snímku je, že nedosahuje kvalit válečného filmu, ale zároveň je moc vážný na klasický akčňák.

• 28.5.2018  15:12

Asi jsem očekával něco uplně jiného. Opakuje se mi stejný dojem, který jsem měl z Guilermovo oscarového Shape of Water. Hezky zpracovaný film s dobrými výkony i režií, ale bohužel s minimem obsahu a absolutně primitivní dějovou linkou.

• 24.5.2018  09:02

Klasický Ridley, přesně jak byste očekávali. Z režisérského pohledu dobře zvládnutá práce a dobrý film. Jenže u toho to bohužel končí. Pojďme si zkusit nenalhávat, že Plummer byla stejně lepší volba pro roli než Spacey. Prostě nebyla. Christopher Plummer ve svých úctyhodných 88 letech nedokáže zvládnout to, co před něj bylo postaveno. Jeho postava nepůsobí dostatečný respekt, což je bohužel nosný kámen celého filmu. Bez postavy Gettyho by se totiž jednalo o naprosto průměrný scénář, který by si ani nezasloužil být zfilmován. Wahlberg, který se snaží asi tak jako kdyby natáčel Transformers 12, tomu také moc nepřispívá. Ve výsledku nelze dát lepší než průměrné hodnocení.

• 22.5.2018  08:58

U tohoto filmu hodně záleží na tom, jak moc mu zápletku budete věřit. Režie i herecké výkony jsou téměř bez chyby a je to právě příběh, který se pohybuje někde mezi dokonalým špionážním thrillerem a zároveň hroznou fraškou. Mně nakonec film přesvědčil a mohu mu dát s klidným svědomím 4,5*.

• 14.5.2018  09:29
    Noční hra (2018)

Oceňuji tematiku a správný tip humoru. U některých scén jsem se dokonce hlasitě smál. V druhé půlce se to ale moc přehoupně do akční slátaniny, která je zbytečná a kazí celkový dojem komedie.

• 10.5.2018  12:41

Asi nejhorší, nejnudnější a nejzbytečnější Marvel. Nerozumím těm nadšeným reakcím ze zahraničí.

• 3.5.2018  22:02
    Metanol (TV film) (2018)

Česká televize se po delší době vytáhla. Kauza je v nás stále živá a film díky tomu dokáže v určitých chvílích zamrazit. Výpověď je srozumitelně a záživně vyprávěna a dvojice Kopáčová / Szanto dobře volí hranici mezi tím, kdy ještě jedou podle pravdy a kdy dochází k dramatizaci událostí. Kdyby se takto dařilo proměňovat peníze nás, poplatníků do filmařiny pořád, tak bych nebyl každý měsíc nasranej, že ten TV poplatek platím.

• 2.5.2018  09:03
    Nikdys nebyl (2017)

Tady se někdo snažil udělat stejnou kutlovku, jako je Drive a totálně neuspěl. Film je téměř bez dialogů, dlouhé tiché momenty však nejsou zdaleka tak cool, flashbacky do Joaquinovo mládí jsou zcela zbytečné a nemají žádné opodstatnění. Ač má snímek pouze 90 minut, tak je neskutečně natahovaný. Jako 20ti minutová jednohubka by to asi fungovalo, ale takhle vážně ne.

• 30.4.2018  08:22
    Miliardy - Série 2 (série) (2017)

Přesně jak jsem předpokládal, druhá serie se už daleko více odvrací od původní tematiky a na první místo se posouvjí rodinná dramata. Nejsem fanouškem toho, kam se celý seriál ubírá, takže tato série je pro mě zároveň poslední.

• 26.4.2018  11:28

Heistových filmů se dnes už moc nedělá a možná je to dobře. Přijít totiž s originálním heistem je podle mě složité a raději i já tak volím spíše méně filmů, za to s dostatečnou kvalitou. Tento film s kvalitou zápletky rozhodně problém nemá, o to víc mě mrzí mé průměrné hodnocení. Ač se tu totiž jedná o velmi kvalitní příběh, tak film zbytečně padá na sázku na uplně největší klišé. Hlavní role je totiž tvrďák policajt co kouří, chlastá, rozvádí se s manželkou, ale hrozně miluje své dcery... vážně? Nic jiného už nikoho nenapadlo? Navíc Butler prostě není dobrý herec a svou roli klišé bad ass detektiva vůbec nezvládá. Snímek je navíc zbytečně dlouhý a první polovina filmu se strašně táhne a obsahuje spoustu zbytečných scén, které by po vystřižení nikomu nechyběly.

• 17.4.2018  08:54

Série Maze Runner mě bavila a od posledního dílu jsem čekal velkolepý konec. Bohužel zmizelo veškeré tajemno z prvního dílu a horor z druhého dílu a dostal jsem naservírovanou pouze akční slátaninu bez jakýchkoliv zvratů, překvapení, logiky nebo uspokojivého ukončení.

• 15.4.2018  07:54

Všechny velké příběhy už jsou napsané, tak se Hollywood snaží zveličit ty méně významné. Spielberg Vás bude bohužel dobrých 90 minut silně nudit a až posledních 30 minut Vám dá to, na co jste čekali.

• 13.4.2018  13:20

3,5* Pár ukázkových waitititovských momentů bohužel nezachrání celý film. Julian Dennison je správnej týpek a těším se, jak se předvede v Deadpoolovi 2.

• 9.4.2018  08:34

Těžko hodnotit z mé pozice, jelikož nejsem cílovka ani příznivcem tohoto politcko-satirického humoru. Na rozdíl od ostatních naopak oceňuji, že že se autoři do filmu snažili dát celkem smysluplný děj ( smysluplný na komedii tohoto typu ). Pár dobrých vtipů mi jinak nedokázalo zachránit zážitek jinak prvoplánového humoru a zběsilého střihu.

• 6.4.2018  11:00
    Miliardy - Série 1 (série) (2016)

Tahák seriálu je jasný, mocenský boj dvou gigantů, kteří mají neomezené prostředky aby se zničili navzájem. Přidejme k tomu business prostředí a máme zde seriál inspirující se u Margin Call, Wall street apod. Celé to funguje tak, jak má, Giamatti jako vždy skvělý, Lewise moc nemusím, ale rozhodně mě neobtěžuje. Seriál bohužel pokulhává na tom, že je to seriál plánovaný na více sérií a snaží se zaujmout i běžného, nijak vyhraněného diváka. Do dramatu plného investic,hedge fondů a akcií tedy zbytečně přidává postavy a vztahy, které vytvářejí atmosféru rodinného dramatu, aby i ti koho nebaví peníze, měli na co koukat.

• 1.4.2018  07:05

Taken ve vlaku. Nic víc, nic míň.

• 30.3.2018  08:05
    Pásky z Nagana (2018)

Tak zaprvé. Dokument je naprosto průměrný, možná až podprůměrný. Ono vysoké skore je tu proto, že 99% lidí zde hodnotí událost jako takovou a vzpomínky na ní. Samotný dokument opravdu ničím nevybočuje. Zadruhé, své hodnocení dávám demonstrativně, protože celé to vzpomínání na Nagano českému národu spíše škodí, než prospívá. Český hokej je dávno za zenitem, ale díky 20 let staré události se pořád považujeme za hokejovou špičku a nejlepší národ na světě. Každý rok začíná IIHF turnaj s tím, že nám po tisícáté Robert Záruba připomene, že jsme v roce 1998 vyhráli olympiádu, případně zmíní zlatý hatrick 1999-2001 a že teda letos doufáme v další zlato, abychom potvrdili naší světovou dominanci. Český národe, je čas probudit se ze sna roku 1998 do reality 2018!

• 23.3.2018  08:43

No..před puštěním jsem zapomněl udělat jednu zásadní věc a to zkontrolovat si žánr filmu. Ve snu mě totiž nenapadlo, že by Hugh Jackman mohl zpívat. Nicméně stalo se a já si ke svému překvapení pustil muzikál, který si pouštím asi tak často, jako dechovku. Vzhledem k mé neznalosti žánru nemohu hodnotit v porovnání s konkurencí, takže hodnotím pouze zážitek samotný a ten považuji za čistě průměrný.

• 22.3.2018  08:52

Popravdě jsem i přes velmi kladné reakce a hodnocení nečekal nic a dostal jsem poměrně hodně. Největším tahákem je vcelku nečekaný průběh filmu, který je pozitivně překvapující a není zaplněn klišé z klasických romantických komedií.

• 21.3.2018  09:06
    Velká hra (2017)

"Když už ty super filmy píšu, tak si je rovnou můžu i natočit", si zřejmě řekl Sorkin a vrhl se do filmového zpracování jednoho z bestsellerů. A vyplatilo se. Sorkin je na diváka opět náročný, ač se film veze na stejné vlně jako třeba Barry Seal nebo Vlk z Wall streetu, aneb jak se z nuly královnou stát, tak rozhodně nečekejte žádnou oddychovku. Film se Vám neobtěžuje vysvětlit spoustu věcí a očekává, že si spoustu bodů spojíte během stopáže sami a předpokládá, že máte nějaké ty znalosti ze světa pokeru, krátce řečeno, očekává inteligentního diváka. I přes 140 minutovou délku film odsejpá velmi rychle a jde vidět, že Sorkin do této stopáže vměstnal cca dalších 100 minut obsahu, což je škoda, protože žádnému herci vlastně nedává prostor vyniknout. To je zároveň moje jediná připomínka k filmu, obsahově by to totiž lépe fungovalo jako miniseriál, kde by i vedlejší postavy, které měly také zajímavé příběhy, dostaly více prostoru.

• 19.3.2018  09:32
    Paddington 2 (2017)

Narozdíl od prvního Paddingtona, King ve dvojce daleko více upřednostňuje styl Wese Andersona, což je přesně směr, kterým se podle mého názoru měl ubírat už prví díl. Výsledkem je tedy kouzelná echt britská rodinná pohádka, vyprávěná a znázorněná ve stylu Grandhotel Budapešť nebo Moonrise Kingdom s velmi silným hereckým obsazením, skvělým záporákem Hugh Grantem a úžasně naanimovaným medvědem s vynikajícím dabingem Bena Whishawa.

• 19.3.2018  09:25
    The Ritual (2017)

Poctivá blairwitchovská tematika. Ritual dokáže napínat a strašit bez výraznějších zvláštních efektů a nepotřebuje k tomu levné lekací momenty. Na druhou stranu zakončení mohlo být výraznější a některé herecké výkony i na minimalistický horor lepší.

• 19.3.2018  09:21

Totální béčko se spoustou logických výpadků, ale popravdě jsem takovýhle popkorňák už dlouho neviděl. Film mě prostě celých 96 minut bavil, nijak nezatěžoval mé mozkové závity a příjemně sem si u něj odpočinul.

• 17.3.2018  12:35
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Úžasný a řádně hutný sci-fi zážitek prvních dílů bohužel postupně přešel do béčkové vztahové romance. Celé to navíc stále nabíralo Westworldovou tematikou, kterou si mohli autoři odpustit. Nebýt výrazně horší druhé půle seriálu, mohlo to být za plný počet.

• 14.3.2018  09:12
    Annihilation (2018)

4,5*. Důkaz, že dobrý film nemusí nabídnout odpověď na každou položenou otázku, že dobrý horor nemusí strašit a že s i malým budgetem se dá udělat velké divadlo. Hodně lidí přirovnává Anihilaci k loňskému úžasnému Arrival. Částečně mají pravdu, ale filmy jsou si podobné pouze průběhem, nikoliv dějem a už vůbec ne podstatou filmu. Přeci jen se ale srovnání neubráním, Arrival byl prostě úžasný a z Annihilation jsem nadšený o něco méně, takže plný počet dát nemohu. Byl bych velmi rád, aby nakonec Garland nezůstal u jediného film a celou Vandermeerovu trilogii Annihilation / Authority / Acceptance natočil, ale opět se obávám, že cílovka není natolik velká aby si to na celou trilogii vydělalo. Každopádně, až se zase někdy vrátím ke čtení, tak tohle je přesně ten typ knihy, kterou bych si rád přečetl.

• 12.3.2018  08:40

3,5*. Celkem oceňuji, že po opatrné sedmé epizodě, která hrála na jistotu, se tady vydává série svým vlastním směrem.

• 9.3.2018  11:23

U Downsizingu máte 2 možnosti. Varianta jedna - budete u toho přemýšlet. Pak filmu zákonitě musíte dát odpad, protože celá premisa tohoto snímku - nechat se zmenšit, protože se z několikanásobní Vaše jmění - je naprostý nesmysl. Film předpokládá, že když budete malinký, tak Vás přece všechno musí stát míň - jíte malinké jídlo, pijete malinkou colu, spotřebováváte tedy míň? Jenže ono to není tak jednoduché. Malinký mobil přece nebude levnější, naopak vůbec vytvořit tak malý telefon bude velmi nákladné. To platí prakticky na všechno, od elektroniky, po matraci, na které spíte. Vůbec už nemluvím o službách, Vaše připojení na internet pravděpodobně nebude levnější, jen proto, že jste malý. Varianta dvě ( kterou jsem volil i já ) - odprostíte se od nedomyšlenosti pointy a budete se snažit si film užít. Jenže ani tady Vám snímek nejde moc naproti. Přepálená stopáž filmu, ve kterém se toho málo děje Vás spíše nudí, závěr nemá pořádné zakončení a označení "komedie" tu je zbytečné. Ono se totiž není ani čemu pousmát.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38