Soweek

okres Karlovy Vary

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 17.6.2019  09:51
    Vice (2018)

2,5* Mám zde uplně stejný problém jako s Brexitem. Film je točený liberály a je celý zobrazen z pohledu liberálů. Ne, že bych jejich názor nezastával, ale když se snažíte povídat reálný příběh, tak by to mělo být vždy z neutrálního pohledu. Film úplně zbytečně zesměšňuje téměř všechny republikány, odebírá tím filmu veškerou vážnost a dramatickou složku a o tu by tady mělo jít především.

• 15.6.2019  17:42

Jenny prostě není 50, to neni možný.

• 11.6.2019  08:48

Herecký koncert ( hahaha - pochopí pouze ti, co viděli ), netradiční úsměvné pojetí jinak vcelku závažného tématu a samozřejmě v hlavní roli nezaměnitelná islandská příroda.

• 10.6.2019  08:53
    The Kid (2019)

Mr Fisk se snaží zajímavě vyprávět příběh Billyho Kida jako vedlejší dějovou linku a do popředí staví neutrální příběh o malém chlapci a pomstě. Rozhodně to není špatný nápad, jak se k tomu postavit, ale bohužel i přes hvězdné obsazení mě pánové zvládali úspěšně nudit celý film. Této mašině prostě chybí hnací motor a bez toho to celé nemůže nikdy fungovat.

• 7.6.2019  08:05
    Trhlina (2019)

Jestli je slovenská senzace opravdu senzací musí posoudit každý sám. Na filmu je opravdu hodně vidět, že hrozně moc chce být tím nejstrašidelnějším hororem v dějinách kinematografie, avšak skutek trochu utekl. Snímku jasně chybí větší investice, která by mu pomohla minimálně polovinu nápadů zobrazit tak, jak by měly být zobrazené. No a to nejhlavnější, chybí mu kvalitní herci, režie, zvuk, výprava... no asi všechno co tak filmu může chybět. I přes to se Bebjakovi ale nějakým divným způsobem daří držet atmosféru, díky které film dokoukáte do konce, což musím ocenit alespoň těma dvěma hvězdama.

• 5.6.2019  09:06
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Zde v podstatě není o čem mluvit, čísla hovoří jasně. V době psaní tohoto komentáře: čsfd :97%, 2. nejlepší seriál, imdb: 9,7/10, 1. nejlepší seriál. HBO si po zpackané poslední sérii GOT bravurně napravuje reputaci a dává Netflixu jasně najevo, kdo stále sedí na pomyslném seriálovém trůnu.

• 4.6.2019  09:58

Děj velmi vláčný, humor snad poprvé pro mě u marvelovky působí nuceně a ne přirozeně. Brie Larson, na to že je oscarová herečka a toto rozhodně není jedna z náročnějších rolí, také nijak neexceluje. Suma sumárum velmi průměrný snímek, který si rozhodně nezaslouží tolik pozornosti, kolik dostal.

• 31.5.2019  09:10
    Hlava 22 (TV seriál) (2019)

4,5*. Hlava 22 umí být stejně zábavná jako krutá. Mashovský humor ( řekl bych skoro až nadčasový vzhledem k tomu, jak je dílo staré ) a odlehčenou komedii střídá drsná realita války, ve které hlavní postavy umírají rychleji než ve Hře o trůny. Režisérsky i herecky bravurně zvládnuté, škoda jen toho nezáživného konce, který ale vlastně nemůžeme přisuzovat seriálu, když se jede podle knihy.

• 22.5.2019  19:48
    Volyň (2016)

Nehodnotím a hodnotit nebudu. Stále se nemohu rozhodnout jestli je tento film za 5 hvězd nebo za odpad. Jedna věc je sledovat násilné válečné filmy s tisíci mrtvými vojáky, věc druhá je ale sledovat válečný film kde je násilí pácháno na civilistech, zejména ženách a dětech různého věku a to takovým explicitním způsobem, až se z toho opravdu zvedá žaludek.

• 21.5.2019  11:07
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Tak píšou to tu všichni a je to pravda. Osmá série bohužel pohřbila trůny. Nehodnotím teď ani tak jak to celé dopadlo, to je samozřejmě na autorech a divákovi nezbývá než se smířit s tím či oným osudem své oblíbené postavy. Hodnotím jakým stylem se to celé ke konci dobralo. Autoři bohužel nechávali osudy a dějové linky všech svých cca 50 hlavních postav do poslední série otevřené a celé se to pak pokusili během šesti dílů uzavřít. Jenže něco co se rozvíjí po sedm sérií prostě nejde jen tak jednouše ukončit a celé to pak působí hrozně uspěchaně a zprzněně. GOT nakonec trpí stejným nešťastným osudem, jako Lost, HIMYM nebo Dexter, kde také poslední sezóny kompletně zprznily jinak výborné seriály.

• 16.5.2019  08:38

Zbytečně točené z nezávislého pohledu nahlížejícího na Bundyho jako nevinného do doby, než byl skutečně odsouzen. Z právního pohledu je to vlastně v pořádku, ale z filmového to zbytečně sráží jinak dobrý Zacův výkon, když od začátku víte, že všechno co Bundy vypustí z pusy je samá lež.

• 15.5.2019  08:28

Z novodobých dílů zatím asi ten nejslabší, ale stále je to Asterix, který umí bavit.

• 9.5.2019  08:44

Herecky, režijně i humorně v pořádku, tak jako téměř všechny marvelovky, ale tento film selhává tematikou. Ubrat se k cestování časem je hrozně jednoduchý způsob jak to celé napravit a upřímně mě tato sázka na jistotu nebavila. Navíc Marvel začíná trpět přehnanou korektností a např. scéna kde se shromáždí všechny kladné ženské charaktery, aby ukázaly svoji sílu nebo postupné "nenápadné" přidávání odlišně rasových superhrdinů mně doslova sere.

• 6.5.2019  09:12
    Polar (2019)

S komiksem jsem neměl tu čest, předlohu tedy vůbec neznám a hodnotím pouze samotný film. Líbí se mi, že hlavní hrdina i záporák splňují klasický archetyp a jsou oba jak vystřiženi z komiksu. Film se nesnaží je zobrazovat nijak reálně a polidštěně, nebere v potaz reálný svět a jede si to svoje. Co ale selhává je akční stránka filmu, kde jde hodně vidět, že tento film je přeci jen budgetový. Některé vedlejší postavy, jsou opravdu velmi špatně zahrané a ve filmu mě obtěžovaly.

• 6.5.2019  09:04

Spíše než akční thriller, jak uvádí popisek, se jedná o černou coenovskou komedii ve stylu Farga. O komedii, kterou bohužel hodně sráží její krátká stopáž. Ve filmu je hodně herců, hodně rádoby cool smrtí, hodně tarantinovských momentů, ale nic z toho nefunguje tak jak má, protože je to všechno vměstnané do dvouhodinoivého filmu. Co 5 minut se ve filmu totiž stane něco tarantinovského či coenovského, což by fungovalo dobře, kdyby k tomu bylo vybudované dostatečné momentum. Jackson a Travolta si taky napřed museli 15 minut pokecat o masáži chodidel a čtvrtlibráku se sýrem, než ten bejvák vystříleli, bez toho by to totiž nebylo ono. Tohle měla být regulérní čtvrtá série Farga o deseti hodinových dílech. Nikam by se nespěchalo, na všechno by se dokázala vybudovat atmosféra a pak by to bylo za plný počet.

• 2.5.2019  09:35
    Úplně debilní zprávy (TV pořad) (2018)

Kvalita pořadu kolísá, ale oceňuji, že autoři používají svoje vtipy a nevykrádají internet ( tedy alespoň si to myslím, jelikož jsem žádný vtip doposavaď neznal ) a nebojí se občas jít i přes čáru černého humoru. Nejednou jsem se u tohoto sprostého infantilního humoru nahlas zasmál. V současné době je to asi to nejbližší bývalé České sodě, co momentálně v televizi běží.

• 2.5.2019  09:30

Gus Van Sant je v Hollywoodu považován za zázračného režiséra, s kterým chce točit snad každý herec. Pro mě jeho filmy vždycky byly a nejspíše i budou naprosto průměrné. Na filmu plném hvězd je bohužel vidět, že na první pohled emotivní snímek, kazí právě nedotažená režie. Na druhou stranu Phoenix dokáže zahrát opravdu kohokoliv ( těšíme se na Jokera ) a jsem rád, že šanci dostává i Jonah Hill, který zde má možnost ukázat, že není jenom sidekick ve filmech se Sethem Rogenem.

• 28.4.2019  20:17
    Heavy Trip (2018)

Skvělá jednorázovka. Člověk si občas potřebuje odpočinout od Hollywoodu, evropská kinematografie a humor je přeci jen odlišná.

• 27.4.2019  08:32

4,5*. Lego Movie rozhodně nepolevuje a v současné době je to největší konkurence vynikajících pixarovek. Dovolím si tvrdit, že jelikož zpracovává stejné téma jako Toy Story, tak převyšuje kvalitu některých dílů a zcela určitě bude i lepší než chystaná čtyřka. Velkou zásluhu na tom zcela určitě mají opět pánové Lord a Miller, kteří prostě mají cit pro komedii a očividně i animáky. Nechybí opět chytlavé songy, které jednoduše z hlavy nedostanete. Malou výtkou je stejný koncept, který je použitý v jedničce, kde prezence reálného světa na konci filmu byla překvapivá, zde už je v podstatě očekávaná.

• 25.4.2019  09:19

Survival thriller, který ale není moc thriller. Mads je sice skvělý herec, ale průběh filmu bohužel moc nenahrává tomu, aby se mohl jakkoliv prosadit.

• 18.4.2019  08:46
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

4,5* Dejvice v plné síle. Mně osobně se zas tak Čtvrtá hvězda nebo Dabing nelíbili, i když měly své momenty. Zkáza ale posuvá můj oblíbený druh humoru zase o kousek dál. Ke smíchu mě donutily hlavně epizody 2,3,4, které považuji za nejlepší. Zkáza měla bohužel ukrutnou smůlu, že v televizi startovala po skončení legendárního Mostu a nedostalo se jí tak dostatečné pozornosti, jinak by se o tomto seriálu mluvilo určitě daleko více.

• 14.4.2019  13:00
    Ghostland (2018)

Zajímavá pocta Lovecroftovi, kdy se horor nachází přesně někde mezi vyvražďovačkou, ztrátou smyslů a duchařinou. Jen škoda, že to není dotažené do skvělého konce. Pointa se bohužel odhalý příliš brzy a zbylých 30 minut už bohužel nemá takový drive.

• 12.4.2019  07:50

Escape Room je čerstvý vítr na poli filmů typu Saw ( a to neříkám jen proto, že sám únikovky miluji ) . Film se nesnaží být zbytečně brutální a explicitní, myslím, že je dokonce PG 13. Namísto toho nabízí důraz na nepřetržité napětí a překvapivě i samotné řešení hádanek. Únikové místnosti jsou opravdu hezky udělané. Škoda toho příběhu v pozadí, který působí trochu přehnaně a v závěru megalomansky, ale není se čemu divit. Film měl velký komerční úspěch a domnívám se, že několik dalších dílů v průběhu pár let můžeme vesele očekávat.

• 11.4.2019  09:09
    Skleněný (2019)

Většina lidí má problém s tím, že od Glasse čekali velkolepé finále, ale místo toho dostali low-budgetovou konverzačku, kde vrchol akčních scén je pěstní souboj. Což mě ale vůbec nevadí, ba naopak. Shyamalan udržuje low-budgetový profil a chabé akční pasáže schválně, aby Vás nechal až do poslední minuty tápat, jestli opravdu všichni přítomní jsou superlidi nebo je to jenom výmysl jejich fantazie. Vše co se ve filmu odehrává totiž skvěle balancuje mezi tím, co by normální člověk ještě dokázal a na co by už se fyzické síly člověka nezmohly. Problém celého filmu je ale uplně někde jinde. Vše k čemu to celé spěje ( a nedělejme si iluze, že od Shyamalana nečekáte nějaký ten twist na konci filmu ) a vyústí, ve mě nechalo absolutní pocit prázdnoty, zbytečnosti a bezvýznamnosti nejenom tohoto filmu, ale i jeho dvou předchůdců. Těžko se to vysvětluje bez spoilerování, ale myslím, že Glass by si zasloužil uplně jiný konec, který zbytečně nebude shazovat celou trilogii.

• 8.4.2019  09:04

Kvůli negativním recenzím jsem snímek vm inulosti vynechal no a teď si díkyteleviznímu programu doplnil. Tedy BOHUŽEL doplnil.

• 8.4.2019  09:02

3,5*. Harrelson si drží laťku a Costner ukazuje, že stále nepatří do starého železa. Nic z čeho si sednete na zadek ale nečekejte, jedná se o příjemnou jednorázovku. Nic víc, nic míň.

• 5.4.2019  14:02

Na druhý díl HDD jsem se hrozně těšil, protože jedničku jsem si nesmírně užil ( i přesto, jaká to v podstatě byla kravina ). Dvojka pokračuje ve stejném tempu, je ještě více nelogičtější, ale pořád poměrně dost popkornově zábavná. Doufám ale, že se z toho nestane další pravidelná hallowenská serie jako Saw, Očista apod., protože další díl by už určitě laťku neudržel.

• 4.4.2019  09:17

Film sázející na šarm starých hvězd bohužel celkově nemá co nabídnout. Cílovka je jasná - obstarší publikum, které se na film podívá a zavzpomíná na slávu Redforda z Butche Cassidyho a Dannyho Glovera ze Smrtonostné zbraně.

• 3.4.2019  10:57
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Krátkometrážní filmečky mám rád. Do 10 minut většinou autoři vměstnají stejný obsah jako do celovečeráku a Vám to nezabere zase tolik času. Krátkometrážní filmy, které mají navíc společnou tematiku ( jak název napovídá ), která je mi blízká, mají navíc velkou šanci u mě uspět. A skutečně se epizody rozjíždí velice dobře, ale bohužel postupem času mají sestupnou tendenci. Nebudu zde hodnotit každý filmeček zvlášť, pouze zmíním ty, které si Váš čas zaslouží: Three Robots, Beyond Aquila Rift, Zima Blue, When Yoghurt took over

• 1.4.2019  12:07
    Pašerák (2018)

Clint je svém věku už přeci jen trochu senilní, ale kdo by nebyl. Pokud bych se dožil stejného věku a zároveň byl schopný natočit takovýto senilní snímek, tak bych za to byl neskutečně rád.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42