fmash

Česko
Vobyčejná fiflena

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 23.6.2017  09:21
    Tým Škorpion (TV seriál) (2014)

Tisíc a jedna noc, kde nevěříte ani jednomu příběhu. Scénář si z lidí dělá legraci, ale v každém dílu se najde nejmíň jeden moment, kdy se člověk zasměje nějaké hlášce. Jinak slušná trapárna. 1¾.

• 16.11.2016  07:57

Kupodivu mě dvojka uspokojila víc než jednička, i když McClane by evidentně mohl řídit zeměkouli a ještě by se tvářil uraženě, kdyby mu k tomu nenosili pugéty. Je to každopádně udělané tak, že jsem ochoten ignorovat přehršle nesmyslů, kterými je to prošpikované. Proč ne.

• 15.11.2016  17:53

Před čtvrtstoletím jsem z toho byl na větvi a někdy před deseti lety jsem na to nejspíš koukal vožralej, zatímco teď, nechutně střízliv, mám z té legendy málem osypky. Asi to k tomu patří, ta přetékající ošatka nechutných klišé, ale nějak jsem tu osmdesátkovou akci tentokrát nedal. 3½ (sníženo z pěti).

• 15.11.2016  17:49
    Nevada Smith (1966)

Opravdu chabý pokus o syrovou sondu do života naivního mládence, který za sebou na cestě pomsty nechává ležet kromě nepřátel také svou duši. Když už, tak to mělo být se vším všudy, tj. naivní měl být hrdina, nikoli film, podivné vykoupení v závěru mělo jít k čertu apod. A ovšem šestatřicetiletý Steve McQueen měl hrát tak leda toho prodavače střeliva, ne dětinského hošíka (předpokládám, že i u indiánů byli muži v jistém věku dospělí).

• 27.10.2016  11:44
    Daredevil - Série 2 (série) (2016)

Oproti první sérii se ta druhá začíná hrabat ve věcech, které mají zůstat ležet za taktního opomíjení. Tajný hrdina asi musí být osamělý, cynický a přirozeně prolhaný, ale považuji za nekorektní nimrat se v detailech. Matthew všechny uvedené znaky nese, ale navíc se zbytečně a příliš podrobně dozvídáme, že trpí značnou sebelítostí, není jen tajnůstkářský, ale také neupřímný a nespravedlivý, a vůbec bych řekl, že pokud je to záměr a netradiční sonda, tak bych uvítal více vkusu namísto naturalismu. Zkrátka moje sympatie k hrdinovi klesly k bodu mrazu. Punisher je kňoural (zato s neuvěřitelnými sprejerskými dovednostmi), Fisk je nechutnější než kdy dříve (zato dá bez krůpěje potu na držku úplně komukoli) a nadpřirozená zápletka mě kapku sejří. Zdá se mi, že druhá série ztratila šťávu, i když tím nelze myslet tělesné tekutiny z rozmlácených hlav. Uvidíme, co bude dál. 2½.

• 27.10.2016  11:33
    Pot a krev (2013)

Než jsem si všiml, že je pod tím podepsaný Bay, měl jsem pocit, že je to hodně dobře vydařené béčko. Potom jsem ovšem došel k závěru, že je to hodně dobře vydařené béčko, jehož rozpočet mě vůbec nezajímá, a tak jsem také hodnotil. 3¾.

• 18.10.2016  11:56
    Luke Cage (TV seriál) (2016)

Nejlepší je soundtrack, druhý nejlepší je černo(ehm... afroamericko?)bílý Cottonmouth, pak dlouho nic, pak poskok v tmavých brýlích. Nejhorší je Diamondback se svojí energii pohlcující montérkovou kombinézou, druhý nejhorší je Luke Cage se svojí topornou morálkou a celkovou neschopností. Nejzajímavější mi pak přijde rozpor (nebo souhra?) v pojetí černobratrských proklamací morality a negerské kriminality, které jsou permantentně promíchávány a střídavě glorifikovány a haněny. Kdo se jim v tom má vyznat... já bych tam policajta dělat nechtěl.

• 18.10.2016  11:48
    Daredevil - Série 1 (série) (2015)

Dostatečně temné, explicitní a s dostatečným nedostatkem dětinskosti. Vlastně nemám výhrady, až na obvyklý nešvar, že hlavní hrdina, takto borec až na půdu, střídavě zvládá pomlátit asi milion křupanů najednou, přičemž se vyhýbá kulkám, střídavě dostává na budku od kdekoho, kdo má ve scénáři jakous takous důležitost, takže nesmí jít k zemi po první dobře mířené pumelici. 4½.

• 18.10.2016  11:40
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Příjemně civilní, skoro nepřehnané, až na v závěru typickou stoupající výslovnost (tajemno mizí, nahrazováno zobrazením všeho dříve jen tušeného) dokonalé ztvárnění dětského sci-fi hororu. Pro mě od E.T. možná nejlepší podívaná svého druhu, ale pravda je, že zase tolik toho na pultech není (nebo se nepídím). V pohodě.

• 18.10.2016  11:39

Příjemně civilní, skoro nepřehnané, až na v závěru typickou stoupající výslovnost (tajemno mizí, nahrazováno zobrazením všeho dříve jen tušeného) dokonalé ztvárnění dětského sci-fi hororu. Pro mě od E.T. možná nejlepší podívaná svého druhu, ale pravda je, že zase tolik toho na pultech není (nebo se nepídím). V pohodě 4¾, jen mi není jasné, jak to chtějí nafukovat na druhou sérii, k čemuž slimejš v umyvadle v úplném závěru jednoznačně a pro mě nepříjemně nasvědčuje.

• 27.9.2016  15:05

Až do uklouznutí v podobě termovizní tunelové akce, po němž se nálada navzdory původnímu úmyslu citelně rozmělnila, se jednalo o jeden z nejlepších filmů, co jsem v poslední době viděl. Humus v čisté podobě. Malá katarze přišla snad jen ve chvíli pohledu na tvář kartelového bose, který se krátce setkal s nemilosrdnou ukrutností z opačné strany, než byl dosud zvyklý. 4½. (Jinak naprostou souhlasím s niethustrou; nebýt Emily Blunt, jednalo by se o skvěle cílený sympatický procedurální příběh o mužích a ženách, nezapomenutelná jízda, jakou by ztěží zvládl i mistr Trier.)

• 27.9.2016  14:58
    San Andreas (2015)

Od prvních minut jasná budovatelská záležitost, což je zřejmě Johnsonova setrvalá poloha, za kterou je ostatně výborně placený. Zhruba dvě bambule za tu práci, kterou si dali s vytvořením toho posttsunami smetiště. Jinak přehnané co do destrukce i konzolových vyhýbaček, což jde nejspíš na vrub 3D kinům. Zase je sovětský člověk nejlepší, pod kterou vlajkou se zrovna v pozoru nachází, je celkem vedlejší. 1¾.

• 27.9.2016  14:54
    Rallye smrti (2008)

Klasická akce ve starém stylu (v moderním hávu), kde je jasně vidět záporák i klaďas, a přitom se to moc nenimrá v motivacích — už jen to, že jinak nadbytečný úvod, proč hrdinu všechno tak sere, se odbyde během deseti minut a bez vytahaných slzných žláz.

• 27.9.2016  12:00
    Letopisy rodu Shannara (TV seriál) (2016)

Náhodou by to docela šlo, navzdory okatě béčkovým detailům, jako padnoucí rifle, traktorové podrážky bot, tři tisíce let staré kastle aut u cesty nebo zřejmě obdobně stará (sic!) kapačka infuze v Utopii. Nemluvě o faktu, že snad všechno, co působilo aspoň trochu originálně, byly posbírané motivy z různých filmů a her. Ale totálně to zabila zhruba druhá půle, kdy se o záchranu světa bojující partička mládeže projevovala vesměs jako banda blbečků. To je sice pro žánr young adult víceméně typické (kde také čerpat materiál pro další díly, kdyby se všichni chovali racionálně a přitom scenárista za moc nestojí, že), ale prudilo to fest. 1¾.

• 27.9.2016  11:53

Série svým způsobem (civilně) hororových příběhů, která neurazí a nejenže nenudí, dokonce chvílemi dost potěší (závěrečná řeč staré kuchařky, když dokončuje svou práci v jídelně, nebo třeba krásně surreálná scéna nevěsty s kuchařem na střeše).

• 5.9.2016  15:54

Já neumím rozlišit, jestli si to kameraman a spol. střihli přesně tak, aby napodobili co nejvíc klasických vzorů, nebo jestli to takhle fakt cítili, vím jenom, že přes všechnu líbivost a jasnou zacílenost se moc originality nedopustili. Celý snímek je takový... náladotvorný? Nejšílenější na filmu je obsah filmu od Aerofilms, ve kterém není ani slovo pravdy. Nicméně přes všechny výhrady, a že jich, včetně těch zjevně protimužských nálad (chlapi ten zkažený svět dotvářejí jen coby gauneři, tajtrlíci nebo zbytečná stafáž), je, mi to sedlo. Nenudil jsem se ani chvilku. Ale musím taky říct, že jaksi tajemná Sheila Vand na tom měla maximální podíl. 3¾.

• 5.9.2016  15:45
    Lásky čas (2013)

Příběh veleobyčejných lidiček z Hobitína. Milé, vtipné, civilní atd., ale taky vypočítavé (a až příliš přesně vypočítané), nedotažené (nadělat tolik blbostí při takové schopnosti?) a plné lidí, se kterými bych do postele nevlezl, páč by to na tuty byla nuda.

• 9.8.2016  12:29
    Chappie (2015)

Nejhorší jsou pohádky, které postrádají mýtus. Blomkamp ani žádný nepřestíral (natož aby ho vytvořil), takže zase jenom vyhovuje své potřebě vyrovnat se s apartheidovým stigmatem svých rodičů. Tentokrát ale bez velkoleposti Districtu 9, jenom s trapně dětinskými okolnostmi. Divím se Sigourney Weaver, že šla do té roličky stupidní manažerky nejdůležitější bezpečnostní a zbrojařské firmy v (přinejmenším) regionu, která svůj podnik vede (mentálně i metodicky) jako lokální továrnu na smetáčky. Hvězdička navíc za poutavou hudbu Die Antwoord, takže cca 2¾.

• 9.8.2016  12:18

Surreálná hovadina, která dokáže fmashovi znechutit i Dwayna W. D. (aka Willie Dick) Johnsona. Jak to, že OSN ještě neuvalilo sankce na Hollywood pro případ, že by ještě někdy pustil Hasbro do studií? Boha jeho.

• 9.8.2016  12:14

Hodnotím, i když jsem nedokoukal, abych příště věděl, že si mám dát fakt bacha. Pseudokomediální pseudoválečná pseudofantastická pseudopohádková pseudoreklama, totální sračka, kde jsou všechny fousy z prvního dílu dotažené do absurdních konců. Tady už se ani neptám, pro koho to je točené, nejspíš pro někoho, kdo už je dávno pod stolem. Už jenom těch nevinných mrtvol na mostě, kudy jede skučící megarypadlo, takovou povýšenost si nedovolil ani druhý Hulk, a to nebyl film o hračkách pro desetileté haranty. Humorná paní Witwickoá na univerzitě, to už tak smrdělo, že jsem to s blitím vypnul, a dost pochybuju, že to zase někdy zapnu.

• 9.8.2016  12:04
    Transformers (2007)

Nejvelkolepější reklama na igráčky, jakou jsem viděl. Nebýt žlutého Camara a vyšpuleného zadku Megan Fox pod haubnou, tak už by mě zaujala snad jenom mimika robotů, kterým se hýbou pysky, když mluví. To jsem nežral. Pro děti příliš zběsilé, pro dospělé moc angličákové... pro puberťáky snad, ale zase málo hulení, sprostomluvy a pod larisou dovedně skrytých kopulačních pohybů.

• 9.8.2016  11:57
    Elysium (2013)

Už mám zase pocit, že stárnu. Nebo mě ta esteticky sice vymazlená, ale jinak blátivá sociálně citlivá báchorka prostě neoslovila. Jak to, že zrovna mě neuchvátí pořádná filmová rvačka? Je to tím, že mě uhrančivě vtipný záporák baví víc než rozbředlý Damon? Nebo že v exoskeletu jeden urve (samozřejmě bez podpory prstů) hlavu robotovi, ale když dá druhému ránu do palice, sotva s ním pohne (ale to už tak dnes ve filmech chodí, Eastwood už moc netočí)? Nebo je to tím, že film dává víc otázek, než odpovědí, ale rozhodně to nejsou otázky k zamyšlení? Tak ať tam radši nejsou žádné. Já to zkrátím: prostě mě to hrubě nebavilo.

• 8.8.2016  18:05
    Wolverine (2013)

Poměrně slušný Wolverine, i když tedy bez alespoň základní znalosti kreslené postavičky to člověku musí značně ubrat na pochopení, co že se to vlastně děje za koniny. Sklony ke zvířeckému chování se ve filmové verzi redukují na lehce neurotické projevy nevole, proti kterým bych musel i já sám vypadat jako magor, když mi rupne v kouli, navíc nepoučenému divákovi asi málo dává smysl, proč ve stovkách bojů zakalený válečník zcela pohrdá jakoukoli taktikou, takže ho nakonec vždycky utaví kdejakej nýmand, sotva že ve rvačce dostane aspoň pár vteřin na promyšlení dvou kroků dopředu. (Obecně mě v tomhle typu filmů dost sejří, že superdobráci musí dostat pořádně na budku od kdejakého kvazibosse, jenom abychom si jako plebejci mohli uvědomit, že to vítězství přeci jen nebylo zadarmo, a že k němu taky nemuselo vůbec dojít, žejo.) No ale jinak to docela šlo, než mi definitivně vzal náladu ten několikatunovej robot, co sebou mrskal líp než Čáslavská na kladině, a v rámci filmem poskytovaného vhledu, viz výše, nepochopitelná neschopnost Rosomákova. Atd. atp., trefnější a hlubší komentář viz kiddo.

• 27.6.2016  10:34
    Vlčí mládě (TV seriál) (2011)

Docela vydařený seriál, ale s mnoha těžko odpustitelnými nedostatky. Zpočátku velmi naivní, ale předvídatelně béčkový příběh, kde jedinými sympatickými postavami jsou Stiles a trenér lakrosu. V první sérii trapně zoufalé triky, které se hned v té následující změní o milion procent na ucházející. Stejně i příběh je docela zajímavý, tedy v rámci teen tématiky, ke které se série hlásí i názvem, takže to nikoho nemůže urazit, když už se rozhodne dívat. Představitelé možná i chodili do hereckých kurzů, což se na nich sice zas tak moc neprojevilo, ale viděl jsem i horší věci. Pubertální lásky se zajímavě přesouvají, což je oproti podobným příběhům docela příjemná změna, a celkové ladění do mírné komedie ujde. Horší je to s udržováním konzistence schopností potvor i celkově. Jediná konstanta napříč všemi díly je chabá inteligence hlavního hrdiny (považujeme-li za něj Scotta McCalla), jenž je opravdový blb. Jinak se zápletky vyvíjejí zcela náhodně, nic pořádně nefunguje, co se zrovna hodí do krámu, to se vrazí do scénáře. I tak mě to ale celkem bavilo a trojka by byla jistá, jenže poslední série je čistý odpad (přinejmenším první díly), kde už si nikdo s ničím neláme hlavu. Vydržel jsem to do konce, ale jen tak tak.

• 7.6.2016  12:53
    iZombie (TV seriál) (2015)

Zajímavý nápad s přebíráním prvků identit nebožtíků, ale bylo k tomu zapotřebí konzumovat mozky obětí s tabascem? Nebylo. A nebýt toho, nemusel to být zombie seriál, což by všemu jen prospělo. Uměle naroubované téma, slepenec detektivky, komedie, hororu, pokusu o naivní popart, ve výsledku nuda. K tomu druhotná dějová linka s rodícím se velkým padouchem, přičemž hrozivá konspirace jinak lehkému epizodickému seriálu v mých očích hrubě škodí. Zvládnul jsem asi pět dílů první série, k dalším mě nedotáhne ani pár volů. Kdo chce lehkou a sympatickou morbidnost, měl by sáhnout po Pushing daisies. 2 ½.

• 13.5.2016  07:18
    Šepot srdce (1995)

Miyazaki tu od magie, duchů, rozličných potvorů a podivuhodných krajin odbočuje do všední reality, kde jsou jediným kouzlem mezilidské vztahy (ovšem nechybí ztřeštěná a samostatná dívčí hrdinka) a městská krajina je podivuhodná hlavně díky ztvárnění (dlužno dodat, že výjimečně zdařilému). Haranti ve škole to mezi sebou mají jako ve Snu noci svatojánské a tvoří štrůdl zoufalců, kteří se se svým vysněným protějškem prostě nepotkají, protože mu hledí pouze na záda, shrbená touhou po někom jiném. Naštěstí se v tom příběh nijak popisně nepatlá, a ústřední dvojice, která má větší štěstí, byť se setkává s nepřekonatelnými komplikacemi, ze situace čerpá hlavně inspiraci. Čili je to vkusné. U mě na dvě hvězdy, tu třetí dávám za to, že snad jeden každý záběr bych si dovedl představit vytištěný a zarámovaný na zdi.

• 13.5.2016  07:03
    Ghost Hunt (TV seriál) (2006)

Zpočátku úplně bez šťávy a dokud se divák po nějaké době nedostane trochu „do týmu“, tak i bez emocí. Křesťanský kněz používá svůj otčenáš jako pokémony, duchové jsou všudypřítomní a dělají takové brikule, že těžko uvěřit, že by o nich nevěděli úplně všichni. Zkrátka nic moc, ale postupně, jak příběhy těžknou a jak postavy prozrazují kousky své historie, je to lepší a lepší. 2¾.

• 2.5.2016  16:23
    Nanacu no taizai (TV seriál) (2014)

Solidní fantasy anime. Připomíná mi Full Metal Alchemist: Brotherhood, i když je v horším slova smyslu monumentální, bitky se rojí pokémonovskými schopnostmi, nadsázka je až příliš nadsazená (hlavně u chování některých postav, třeba Diany) a rádobyhumorných vložek je až moc. Ale je to milé, a nejroztomilejší je ta snaha mít všechny buchty krasavice v plavkách. V některých chvílích, jako třeba když se mocná kouzelnice Merlin zjeví v závěru příběhu a uprostřed vřavy vyskočí z kápě v minikalhotkách, jsem normálně vybuchoval smíchy. No a pak je tam Ban, to je prima kousek, který tomu dodává šťávu — tak vyrovnanou postavu člověk aby pohledal. Je to takový japonský, ale je to fajn. Mimochodem, objevil se tam vůbec sedmý hřích? ¾.

• 2.5.2016  16:09
    Adžin (TV seriál) (2016)

Zajímavá myšlenka i postavy, výhrady bych měl (jako zřejmě všichni) k počítačové animaci, která je až příliš patrná, i když exteriéry jsou tradičně parádní. V závěru první (?) série podivné zhoršení logiky přístupu vlády k ajinům, kteří mohou bořit města, ale nesmí se na ně použít sedativa, protože je to nehumánní (atd.)... Nicméně slušné. 3½.

• 20.4.2016  17:12
    Legie (2010)

Dlouho (teda relativně dlouho) jsem váhal nad jednou hvězdičkou za to místo v poušti, kde si to všichni rozdávali, ale pak jsem si řekl ne. Já jsem pro každou srandu, když se v tom vyskytuje anděl, nota bene když někomu dává do držky, ale všechno má své meze. Tohle je prostě sračka, od konceptu až po posledního uslzenýho starýho negra na střeše. Jako fakt chce starej zničit lidstvo tím, že nechá pár lidí posednout zubatým, syrové maso žeroucím a sprostě klnoucím andělským sborem, aby mohli naprosto neefektivně učinit pokus o likvidaci jedný buchty v pouštním baru? No to mi poser.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29