Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Animovaný
  • Akční

Poslední recenze (632)

plakát

Únos do Vostoku (2022) 

Vtipné dialogy (ruský přízvuk únosců tomu taky pomáhá :)) i animace. A co se týče způsobu zapojení diváka do VR, tak to je tu velmi snadné (a vzhledem k příběhu i logicky zvolené). Nemám co vytknout.

plakát

Jednorožci vs. medvídci (2022) 

Měl jsem za to, že jdu na vtipně ulítlý střet jednorožců s medvídky, kde si dva nejroztomilejší druhy dětských postaviček o sobě navzájem myslí, jak jsou ti druzí krutí. A ono tak vlastně i bylo (a nejen, že si to o sobě myslely, občas tam fakt tekla krev proudem!). Postupně se ale ten animák začal ubírat serióznějším směrem... k tématům, jako jsou fanatismus a propaganda. To, nicméně, vůbec nebylo na škodu: film gradoval až do samotného konce takovým způsobem, že ho musím hodnotit jako jeden z nejpůsobivějších animáků, co jsem kdy viděl (i když podruhé si ho asi jen tak nedám :)).

plakát

Čtyři duše kojota (2023) 

Úžasně propojené indiánské mýty o stvoření světa se skutečnou historií: docela by mě zajímalo, jestli si to takhle propojili sami indiáni, nebo až maďarští scenáristi. :) Na každý pád ten film umí člověka strhnout, ať už krásnou animací, nebo příběhem s poselstvím. Akorát je ve mně malá dušička, jestli to zapůsobí stejně i na nejmladší hyperaktivní generaci, co vyrostla na chytrých mobilech a eye-candy 3D animaci. Přece jen je potřeba se tu trochu soustředit...

Poslední hodnocení (8 661)

Dreams Into Drawing (2019)

20.08.2023

The Hyuga Episode of Kojiki (2013)

20.08.2023

Sen o vodě (2017)

20.08.2023

Toshi wo totta Wani (2005)

20.08.2023

Voda (2022) (studentský film)

20.08.2023

A World in Chaos (2023) (studentský film)

20.08.2023

Vzpomínky na monzun (2022) (studentský film)

20.08.2023

Mučedník (2023) (studentský film)

20.08.2023

Ovocný trh (2022) (studentský film)

20.08.2023

Reklama

Poslední deníček (17)

Pár návrhů jak udělat ČSFD ještě lepší

Síla ČSFD tkví v přehlednosti a přístupnosti. Značného vylepšení se v tom dá docílit těmito 2 malými úpravami:

SERIÁLY VE FILMOGRAFIÍCH budou přehlednější, když se všechny epizody seriálu budou ukazovat naráz až po stisknutí tlačítka (viz obrázek níže)).

■ HLASOVAT PRO JEDNOTLIVÉ ZAJÍMAVOSTI, a tím je seřadit pod sebe podle relevance (čili oddělit zrno od strašlivého množství plev) je možnost, kterou by měl mít každý návštěvník (tak jako to funguje na IMDb).

Další 2 úpravy by zase pomohly ČSFD k vyšší úrovni; k vytvoření vhodnějšího prostředí pro komunitu fanoušků:

Stačí přidat ■ TLAČÍTKO PRO SKRYTÍ / ODKRYTÍ SPOILERŮ v recenzích/komentářích...

...a vrátit na ČSFD dřívější možnost ■ ZOBRAZENÍ VŠECH KOMENTÁŘŮ na jedné stránce. Chtěli byste porovnat komentáře mezi sebou? Rychle v nich najít klíčové slovo pomocí kláves ctrl+F? To pořád můžete... akorát se při tom musíte proklikat desítkami jednotlivých stránek. To samozřejmě nikdo neudělá: občas se někdo proklikne na 2. stránku komentářů, ale tím končí. - Vážně je nutné mít na ČSFD tak uživatelsky nepřátelské prostředí?
----->
Přitom by ta úprava (co tu už byla - přes 15 let!) umožnila lidem, aby si mohli sami tříbit názory o filmech a nespokojili se s názory těch nejvyhraněnějších uživatelů (zdravím verbala, Douglase a kleopatru). Copak to není úžasně vznešený a zároveň snadno dosažitelný cíl? Není snad psáno ve zdejším Návodu k použití, že "čtenáři recenzí na ČSFD můžou konfrontovat svůj názor s názory ostatních recenzentů"?

Pár návrhů jak udělat ČSFD ještě lepší