• Mysteriózní

Oppenheimer (2023)

Komorná dráma s hlučnou hudbou. Nebolo to zlé. Ale rozhodne sa dalo z toho spraviť zaujímavejší film. Dalo sa tam dať niečo zo špionáže, z pretekov medzi krajinami pri vývoji bomby a podobne. Inými slovami, film stojí za to pozrieť, ale neurobilo by to veľký rozdiel, keby som si ho pustil doma, a isto ho nepotrebujem vidieť druhýkrát. Od kina očakávam viac zábavy, najmä keď sa robilo toľko reklamy, niečo, čo ma obohatí. Ale nič nové som sa nedozvedel. 4,5 z 10

Invalida (2023) odpad!

To naozaj toto staci slovenskemu publiku? Ale ano.. preto to tu vyzera ako to vyzera, lebo staci.. smutne

Gentlemani (2019)

Toto chcelo davku odvahy, ale vyslo to. *****

Sensation (2021)

Už je to taká zvyklosť, že nezávislé filmy dostávajú minimálne hodnotenie úplne bežne. Nie je tomu tak len v našich končinách, ale aj vo svete. Doba sa totiž zmenila a dnes sa nezávislé filmy vysielajú resp. prezentujú bok po boku s high end produkciami, ktoré majú logicky úplne iné možnosti. Či sa to týka hercov, efektov, scenáristov, distribúcie etc. Preto skôr, než si ja idem pozrieť nejaký film, skúsim sa pozrieť na pozadie toho, čo to je a ako to vzniklo. Tento film úplne právom pôsobí ako bežná komerčná produkcia, nakolko sa tam vyskytujú herci z GOT, Footsoldier etc. Ale nie je tomu úplne tak. Je to stále nezávislá produkcia a budget Sensation nebol zrejme 200 miliónov dolárov ako v prípade Marveloviek. A preto  idem do takýchto nezávislých filmov s úplne inym očakávaním, ako idem do popcornového blockbusteru, kde to bude narvané efektami, hviezdami a nevypustí sa niečo skôr ako to bude úplne dokonalé. "silentname" napisal: "inteligentne sa tváriaca debilina" Podľa mňa je to úplne naopak, Sensation je veľmi podarený a zároveň v skutku jednoduchý príbeh o obyčajnom poštárovi, ktorý sa chce dozvedieť niečo viac o svojej minulosti, ale jeho DNA sa dostane do rúk vedcom, ktorí s nim majú úplne iné úmysly. Zrazu sa u neho prejavujú skills, ktoré do tej doby nemal a začína sa jeho tréning ako sa stať superhrdinom, ktorý dokáže kontrolovať zmysly druhých. Na IMDb Grofov štýl niekto označil za Cronenberga v 70tych rokoch. Áno, pôsobí to možno chladne, ale príbeh dáva toľko otáznikov na začiatku, že chcem vedieť kam to smeruje, lebo Andrew pôsobí ako naivný, v systéme stratený chlapec a rozhodne nie ako superhrdina. Apropo, pôvodne mal hrať Andrew Coopera Staz Nair, tiež z GOT, ale nakoniec ho bookol DC, pravdepodobne tiež na rolu nejakého superhrdinu.(Zdroj: IMDb) Zvláštnosť CSFD spočíva v tom, že sa tu dá dať okrem hviezdičiek aj hodnotenie "odpad!", čo automaticky navodzuje dojem, že sa film nedá absolútne pozerať. Ale podľa mňa nie je tomu tak a pokiaľ je niekto zvyknutý na nezávislé a možno až festivalové filmy ako ja, tak si Sensation rozhodne užije už len kvôli tomu, že je to niečo iné. Podľa IMDb tento film získal okrem iného už aj niekoľko festivalových ocenení. ...a tiež je dôležité mať dobrú angličtinu, aby človek všetkému rozumel, lebo aspoň ja som film zatiaľ s SK titulkami alebo dabingom nenašiel. Za mňa 4,5 hviezdy.

Zrodila se hvězda (2018)

Ja neviem odkial prislo to skvele hodnotenie, ale rozhodne to nie je film ani na Oscara, nie je to ani blockbuster a nie je to dokonca ani film, ktory by som si chcel pozriet este raz. Obavam sa, ci si ho budem vobec pamatat za 2 tyzdne. Je to praobycajny film, s jednym dobrym songom, ale takych sa vyprodukuje rocne 5000. Po prvej hodine som pozeral na hodinky a to je zle znamenie. Pri tolkych remakeoch, by clovek cakal, ze pridu s niecim vysperkovanym, resp. originalnym. Nic take sa nekonalo.

Konzultant (2013)

Poviem to tak ako to cítim. Skoro som vďaka "odborníkom" na filmy tu na čsfd na tento film nešiel. Chvalabohu je Ridley môj obľúbený režisér, tak som si povedal v jednu nedeľu večer, že ááááááá idem na to. Chvalabohu! Nenormálny scenár, perfektne zahraný a neskutočne trefný. Takto sa robí nízko nákladový trhák v Hollywoode. Neodpustím si jednu poznámku na tých čo tu kritizujú réžiu, scenár a senilitu "pána režiséra" Ridleyho. Keď 90% z vás nepochopilo Cloud Atlas, tak ste to nie len že priznali, ale aj ste to ocenili 5 hviezdami. A prečo? Ja fakt neviem, ale na čsfd sa to tvári ako pomaly najlepší film všetkých čias. A keď sa dostane na plátna film ako tento, ktorý zas (pre mňa z nepochopiteľných dôvodov - dialógy boli úplne presné a hýbali dejom) polka z vás evidentne nepochopila, tak tu týmto dielom opovrhujete, ako keby to bolo pomaly horšie ako slovenská produkcia. Nechcem tu menovať filmy z posledného obdobia éry SK kinematografie, ale je mi až smutno z národa, ktorý udelí tým SK srágorám viac percent ako u tohto naozaj podareného filmu. A preto, ČSFD už nie je to čo to bývalo. Začínam mať pocit, že už tu hodnotí filmy úuuuuplne hocikto. Aj ten, čo v živote videl dokopy len Kameňák, Prci prcičky, Panelák a TV Noviny na markíze. *****

Velký Gatsby (2013)

Nedostal ma.. Jedine filmy Romeo a Júlia a Moulin Rouge od Baza má niečo do seba. Teraz už len ťaží zo svojho predošlého úspechu, ale zamýšľať sa nad réžiou sa už evidentne neunúva (v tej miere ako kedysi). Verím ale, že ženskému publiku ulahodil. Ja som tiež vydržal iba kvôli mojej polovičke.

Miluj ma alebo odíď (2012) odpad!

Film, ktorý by som si ani v TV nepozrel. Vyhodených 600.000 Euro zo slovenských daní. Film bez pointy, bez poriadneho scenáru a tým pádom bez deja. Najhoršie je, že po premiére, ikeď potlesk bol fakt vlažný, sa každý tváril,že je to ok, že film sa na nič nehral. Vážení, film za moje dane by sa už konečne mohol aspoň trochu podobať na zábavu!Videl v kine premiéru!

Atlas mraků (2012)

Super masky, výprava, herci.. Ale bohužiaľ.. nevtiahlo ma to.. Každú chvíľu som pozeral na hodinky, koľko to ešte pôjde, ale nie preto, že by ma to nudilo až tak, ale preto, že som chcel vedieť, či má z časového hľadiska ešte niečo šancu prísť... Času bolo stále až až, ale žiadny zvrat či strhujúce prekvapenie neprišlo. Je mi to ľúto a tešil som sa na tento film veľmi dlho.. PS: Úprimne nechápem, koľko ľudí dáva 5*.. Pre mňa 5* reprezentuje 100%.. Žeby to bolo naozaj po všetkých stránkach TAK DOKONALÉ? ..možno som videl iný film..

Michael Clayton (2007)

Mám rád Georga, ale nejak ma to proste nechytilo..