Eurotrip (2004)

Zopár naozaj vtipných situácií a by sa našlo, no nie je ich dostatočne veľa, aby ma ten film pobavil na plnej čiare. Naopak musím vyzdvihnúť niektoré unikátne postavy a zobrazenie Bratislavy :D / 65 %

Nic než pravda (2008)

Zlom nastal asi niekde v polovici filmu. V prvej polovici ma ten film bavil. Postupné odhaľovanie nových skutočností a nástup viacerých postáv mu dodávali tú správnu šťavu, potrebnú na upútanie. No potom zrazu ako keby keby sa prestal vyvíjať, ale len stál na mieste a neprinášal nič nové, čím by zaujal. Množstvo nudných dialógov a neskôr aj akýsi stereotyp. Takisto žánrovo mierne nejasné. Taký mix súdnej drámy z väzenskou, s môjho pohľadu nie najlepšie fungujúci. Bohužial postupom času ma aj osud hlavnej hrdinky akosi prestal zaujímať a bolo mi viac menej jedno ako skončí./ 70%

Zdrojový kód (2011)

Veľmi príjemná sci-fi "oddychovka". Svižné tempo, skvele vygradovaný príbeh s poriadnou dávkou napätia a hlavne skvelý Jake Gyllenhaal v hlavnej úlohe. Spolu s Michelle Monaghan tvoria vydarený párik a z prehľadom utiahnu celý film. Na druhú stranu, myslím si že to mohlo byť aspoň o niekoľko desiatok minút dlhšie a viac prepracovanejšie a hlbšie. / 85%

Rango (2011)

Skvelé po grafickej stránke a tá animácia len dotvára skvelú westernovú atmosféru. Po príbehovej stránke by to síce potrebovalo trošku dotiahnuť ale i tak výsledný dojem s filmu veľmi dobrý. Príjemná oddychovka. / 80%

Veřejní nepřátelé (2009)

Skvele vykreslená dobová atmosféra, úžasný a charismatický Johnny, kvalitne mu sekundujúci "chladný" Bale, až mrazivo autenticky nakrútene prestrelky a záverečná dychberúca 45 minutovka nabitá emóciami a s parádnym vyvrcholením. Digitálna kamera tentokrát tak 50/50, občas veľmi užitočná, občas zasa na obtiaž. Public Enemies síce nedosahujú kvalít Heat, ale aj tak ostávajú skvelo nakrútenou gangsterkou, ktorá ma veľmi príjemne potešila. / 90%

Orphan (2009)

Skrátiť stopáž a niektoré príliš natiahnuté scény, zrýchliť tempo a odstrániť istú dávku klišé, ktorá sa dostavuje v značnej miere hlavne v druhej polovici a bolo by to za plný.Ale inak nemám žiadne výhrady. Ja som si to po celý čas užíval a nenudil sa. BTW Isabelle Fuhrman zatieňuje komplet celé herecké obsadenie, ale musím uznať, že tu bola teda poriadna mrcha. / 85%

Kniha přežití (2010)

Tá spustošená krajina presa len má svoje čaro a akúsi tajomnú, pútavú atmosféru. Napriek tomu, vcelku nevyrovnaný film, ktorý nemá jasne určený cieľ a je akousi zmesou všetkého možného. V konečnom dôsledku mu to dosť uberá na kvalite. Potešili herecké výkony. / 65%

Já, padouch (2010)

Je to detské a miestami až príliš "presladené", ale neuveriteľne od srdca úprimné a dojemné s množstvom nápadov a úsmevných situácii, že horšie hodnotenie proste nemôžem dať. Hodina a pol ubehla ako voda. / 80%

Potomci lidí (2006)

Čo do atmosféry a vizuálu silné, avšak po príbehovej stránke pre mňa nie veľmi zaujímavé a príliš jednotvárne, často nudné. Jedinou zaujímavou a strhujúcou scénou je bohužiaľ iba záverečná prestrelka v útrobách mesta. Akýsi hlbší zmysel alebo myšlienku, som v tomto filme nepostrehol. / 70%