HanaM.

HanaM.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 27.11.2011  22:34
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

HLAVNÍ HRDINKY - Chudá, drsná, prsatá bruneta Max a kdysi bohatá blondýna Caroline (nebezpečně podobající se Paris Hilton).. Tyhle dvě se potkají a věřte, nebo ne, stanou se z nich kamarádky. DĚJ - A představte si - obě si chtějí splnit sen a otevřít si vlastní cukrárnu nebo cosi podobného. MÍSTO - Všechno se to odehrává hlavně na třech děsně lacině vypadajících místech. O kulisách raději nemluvě. BONUS PRO TY, KTEŘÍ TO PŘEČETLI PO TUHLE ČÁST - Přehnaný smích, který naznačuje, kdy se teda máme smát,Taky Vás takový popis vyděsil? Mě tedy ano, ale ono to prostě funguje, scénář je napsaný perfektně a obě hlavní hrdinky a jejich ukrajinský kolega Oleg, hláškují snad každou větou. Vždycky se ocitnou v nějaké trhlé šlamastice. Konečně zase vtipný seriál.

• 8.8.2015  22:01

500 Days of Summer - Ne film, ale chaotické vzpomínky na lásku, která možná nikdy nebyla. Spousta skrytých vtípků, nevyřčených věcí, náznaků. Film jsem už viděla třikrát a pořád nacházím nové nepochopené drobnosti. Člověk by nevěřil, že nejkrásnější romantická scéna se může odehrávat v IKEA. Celou dobu jsem měla strach, že konec celý kouzelný dojem pokazí - naštěstí se tak nestalo. Bohužel asi každý potká svou Summer.

• 9.3.2012  11:13
    59-184-84 (studentský film) (2009)

Moje hodnocení je možná trochu zkreslující, pět hvězdiček za dojem. Dojem z pozorování úžasně sebeironického pána s černým humorem, kterak se seznamuje online se ženami a žádá ministerstvo o vlastní popravu. Některé pasáže z filmu se mi však zdály hloupě strojené, například když vykládal kadeřnci o tom, jak poznává ženy, nebo když ho natáčeli ve vaně.

• 17.11.2012  11:54

Krásné střípky z Ameriky let osmdesátých. Setkáme se s přistěhovalci z New Yorku, majonézou v lednici, Warholem s burgerem i kaktusem v Tusconu. Amerika jak se patří...

• 9.10.2010  14:59

Šílená mozaika o Warholovi z pohledu obyvatel jeho rodiště. Otec pop artu by určitě nebyl rád za takovou "folklór" prezentaci. Andyho vzdálená blonďatá příbuzná vyšívající slavnou Marylin. Boty od Warhola, které si Rusíni raději nechali na půdě a pak je vyhodili. Žena pletoucí si Warhola s Leninem. A hlavně nezapomenutelný poznatek: "Andrejko nebol homosexualista, Andrejko bol dobrý člověk."

• 24.2.2011  18:09
    Absolvent (1967)

Napsat komentář na Absolventa - klepou se mi prsty, jen na to pomyslím. Je těžké něco vyjádřit nějakým komentářem, když pro vás film znamená tolik. Znuděný Ben, který bezcílně zírá do akvária s rybkami, najednou do pokoje příjde manželka otcova známého, paní Robinsonová a všechno se mění... Ben loví z akvária klíčky od jejího auta. A začíná pořádná mela. Naivní Ben se setkává s zahořklou a cynickou paničkou, která má jedinou podmínku jejich setkávání - Ben si nesmí vyjít s její dcerou Elaine... Nedivím se, že paní Robinsonová se stala pojmem a třeba v USA zná Absolventa už málokdo, ale úsloví paní Robinsonová, zná skoro každý. Neoslovujeme ji jménem, známe jen příjmení, jak dráždivé. Elaine je jakoby její pokračování, které má snad naději, že neotěhotní v autě, že nebude lovit mladíčky na večírcích, že nepřestane mít chuť mluvit o umění (ano, úžasná scéna), že bude mít o něco zájem. Na konci krásně řečeno: "Elaine už je pozdě." "Ne, pro mě..."

• 24.2.2011  17:40

Zlo nemusíme nijak řešit, nemusíme nad ním složitě hloubat, když ho budeme ignorovat, ustoupí samo. To vše naznačeno s šíleným černým humorem, dojemnými scénami i zajímavou interpretací bible. Situace, při kterých se vám chce plakat se propojují se situacemi hrozně směšnými. Ano, i tohle se může stát, když je jediným úkolem jistého Adama upéct jablkový koláč. Film by si určitě umělecky zasloužil hvězdiček ještě víc, ale když si vzpomenu na některé věci, pořád je mi hnusně a nejde jich dát víc. Na severu je asi nějak krutěji...

• 5.12.2010  16:40
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

"Zkoušeli jste to vypnout a zapnout?" - životní moudrost, která mi navždy ulpí v paměti.

• 31.7.2010  19:26

Krásný film s jedinečným jemně černým humorem o dospívání mladého chlapce. Kári tvrdí, že příběh Noiho znal, ještě dřív než šel studovat. Tedy režisér nehledal téma svého filmu, ale potřeboval nějak ztvátnit příběh, který nosil v sobě. Možná si to sugeruju, ale myslím, že to jde z filmu jaksi vycítit. Konec mě sice dost překvapil a zarazil, ale nějak k filmu patří.

• 28.10.2010  14:01
    Amatér (1979)

Pro mne dost zvláštní film, když se asi ve druhé třetině filmu v kině přetrhl film, myslela jsem si, že je to docela geniální a symbolický konec. Ale byla to náhoda a film o tom, že zobrazovat věrohodně pravdu sebou přináší velké oběti ještě asi 30 minut pokračoval.

• 25.7.2010  13:42

Takové rokoko ve filmu, člověk je okouzlen spoustu barev, jemných cingrlátek, laskavého humoru, zajímavých osudů a nějak ho ani nezajímá, že herci se spíš podobají loutkám, než skutečným lidem.

• 24.7.2010  19:45

Snad žádnému filmovému zpracování se nepodařilo přenést Tolstého myšlenky do filmu, ale tady se nepovedlo přenést ani obsah, ani základní charakteristiky hrdinů, prostě nic. Jen nuda. Jediný důvod k dívání - krásná Sophie Marceau.

• 7.7.2013  14:40
    Bitch Slap (2009)

Dlouho jsem váhala, zda film vůbec komentovat a tím se i přiznat, že jsem tuhle neskutečnou hovadinu viděla. Bohužel jsem měla slabou chvilku a byla prostě líná vzít ovladač a přepnout. Dodnes toho lituji. Dvě hodiny čumět na nějakou debilitu, kde se furt perou nebo líbají ženský, na poušti nosí lodičky a ve sněhu zase šortky . Stále doufám, že to byla parodie, ale pokud ano, nebyla vůbec vtipná.

• 5.8.2010  21:27

Francois Pignon je zase tady a možná ve svém nejlepším provedení. Komedie, která je navíc napínavá, chytrá a nebojí se dělat legraci snad ze všeho. Upřímně, nedíváte se teď na pozvání k večeři zcela jinak? Já ano.

• 28.4.2012  17:16

Film s neuvěřitelným kouzlem, nikdy jsem nic podobného při koukání na jiný film nezažila - směsice jemnosti, hořkosti a podivnosti. Člověk má chuť Chance pohladit, smát se mu, litovat ho i červenat se. Kouzlo je opravdu jedinečné a co můžu říct po druhém zhlédnutí, bohužel neopakovatelné - podruhé se prostě nekonalo. Teď tak přemýšlím co je právě to kouzlo pana "Náhody Zahradníka". S vážným výrazem mluví o tom jak udržuje zahradu a všichni až moc zintelektualizovaní lidé kolem to berou jako úžasnou metaforu. Nebo už jsme se ve vší té vyumělkovanosti vzdálili opravdovému světu tak, že když nám někdo opravdově řekne něco jednoduchého, skoro to ani nepoznáváme. No každopádně...Pokud nejsou kořeny porušené...vraťme se ke kořenům!

• 18.10.2012  19:14
    Camelot (TV seriál) (2011)

Zvláštní, že je tenhle seriál, co se hodnocení i divácké sledovanosti týká, docela neúspěšný. Myslím, že jsem viděla hodně zpracování artušovských legend a toto mi připadá, jako jedno z nejzajímavějších. Morgana, (nemohl ji hrát snad nikdo jiný než Eva Green), je ďábelštější než Lady Macbeth, svůdně laškuje s Merlinem i svým skoropubertálním bratříčkem Artušem, vynalézavě vraždí své nepřátele, přitom však v kontextu její minulosti i doby, ve které žije, je její chování vlastně pochopitelné. Právě její podobnost, propojenost a zároveň boj s čarodějem Merlinem jsou hybatelem celého děje. Oproti tomu sám Artuš je asi největší slabinou celého seriálu, někdy jsem si říkala: "co, tam pořád ten klučík otravuje."

• 19.7.2014  19:07

Krásně udělaný film o trnité cestě některých dětí ke vzdělání. Dva roztomilí indičtí bratříčci, táhnoucí a tlačící svého brášku na vozíčku každý den do školy - občas někde vyklopí a poté se vymlouvají, že tu řeku tam prostě nečekali, nebo, že ty krávy je napadly. Bratr a sestra z Argentiny jedoucí do školy na jednom koni, handrkující se, kdo bude vepředu. Keňští sourozenci snažící se přežít cestu do školy mezi slony a žirafami. A tři Marocké kamarádky na dlouhé cestě do školy i s živou slepicí. Film ve mne tak nějak vyvolal dojem, že jsem se všemi dětmi do té školy šla.

• 25.7.2010  14:13

Tradičně magický Medem. Tentokrát až moc a na téma, které má racionální mysl naprosto nechápe. Během filmu jsem přemýšlela, jestli si lidé, kteří tomu i v reálném životě věří, mohou tak hloupě zničit vztah.

• 4.12.2010  19:14

Známí mi neustále říkali, jak je to dojemný film. Myslím si, že ta snaha být dojemný je z filmu hrozně poznat. Kdyby se méně snažil o dojem, odpustila bych mu i tu děsnou nevěrohodnost. Kromě všech náhodiček - upřímně nevěřím, že by židovský chlapec dovolil svému kamarádovi, aby šel do toho pekla.

• 12.6.2011  19:13
    Dempsey a Makepeaceová (TV seriál) (1985)

Už si moc nepamatuju děj seriálu, ale vím, že jsem ještě dlouho po tom, co ho odvysílali, jsem chtěla být policajtka jako Makepeaceová (mimochodem úžasné jméno).

• 28.4.2012  16:56

Obecně nemám ráda tyhle pokusy o modernizaci klasiky. Ale tahle se vážně povedla, lehce sebeironicky zasazuje děj do prostředí americké střední. Do běžného jazyka mých známých se také díky/kvůli tomuto filmu navždy dostala Patrickova hláška: "Copak jí bradavky chutnají po pivu?." Jo, v něčem docela legendární film...

• 9.9.2012  13:16

Dokonalé nepochopení, tak by se dal nazvat můj dojem z filmu. A jen proto, že si, (ach, ano skromně), myslím, že jsem ho nepochopila, dávám dvě hvězdičky, jinak by letěl rovnou do odpadu. Hříčka snažící se o jakési metafory, vzpomínky na dětství, únik ze sešněrovaných šatů a děsně moc chlupů. Asi nebudu fanoušek...

• 6.1.2012  17:14
    Divoký tymián (TV film) (1994)

Tak musím říct, že zážitek to byl silný. Kamarádky naplánovaly filmový večer - polil mne studený pot, když jsem zjistila, že výběr filmů padl na nějaký film od Rosamundy. Nejprve holky našly Lovce mušlí, ale pak se jim zalíbil název ještě trhlejší - Divoký tymián. Čtyřicet minut jsme sledovaly setkávání jakéhosi padoucha s jeho hloupoučkou přítelkyní, to se však prokládalo ještě divnějšími záběry dvou starších mužu, kteří neustále říkali nějaká životní moudra. Dále jsme to nevydržely a film vždycky asi po deseti minutách posouvaly. Pokaždé ta přitelkyně brečela a jednou dokonce omdlela. Film je asi jen pro silnější povahy.

• 5.7.2010  20:02
    Dvanáct (2007)

Aneb jak snadno se z čečenského bastarda může stát Čečenek. Michalkovova verze se od originálu zdá trochu moc divadelní. Zajímavé je, že všechny postavy odhalují nějaké bolístky sočasného či bývalého Ruska. Počínaje vědcem, který v komunistickém Rusku nemohl najít uplatnění, přes žida se vzpomínkami na Druhou světovou válku, šovinistického taxikáře, zhýčkaného novodobého magnáta, a bývalým sovětským důstojníkem s čečenským klukem konče. Další z dvanácti svými slovy geniálně vystihuje ruského člověka: "Ruský člověk nikdy nebude žít podle zákona. Zákon ho nudí, není v něm nic osobního a ruský člověk je bez osobního vztahu zbytečný člověk."

• 17.4.2014  22:47
    Dvojník (2013)

Moss z IT crowd natočil adaptaci Dostojevského, to jsem musela vidět! Potěšily mne cameo role Ayoadových kolegů z IT crowd. Nemůžu si pomoct, ale místo Dostojevského mi to spíš připomínalo adaptaci Kafky. Dostojevský je pro mne síla emocí a výprava do nejhlubších zákoutí lidské duše. Kafka odtažitost, temnost a tajemnost. Tohle byl určitě Kafka.

• 25.7.2010  13:51

Perfektní scénář, zajímavé kontroverzní téma a hlavně snaha režiséra dělat si věci po svém. Film s na toto téma a s podobným přístupem se měl natočit už dávno. Bezvadný je konec, který se nesnaží ani o "hollywoodskou bombu", ani o nějakou existenciální amorálnost.

• 17.3.2014  16:14

Když jsem kamarádku milující pohádky vzala na vánočně znějící film - Děti nosí vánoční skřítek, čekala jsem něco hodně slibného. Slibné to tedy rozhodně bylo. Nikdy nezapomenu na kamarádčin pohled, když se ve filmu začalo ozývat: "ošukala jsi vánočního skřítka?" Krom toho, že to rozhodně není rodinná komedie, to však byl jeden z nejvtipnějších filmů poslední doby. Umění balancovat na hranici černého humoru a jemných vztahových postřehů obdivuji už dlouho, ale přidat k tomu ještě takové trhlé pojetí rodinných oslav a Vánoc -kouzelné!

• 19.7.2010  21:55
    Excalibur (1981)

Ano, možná nejsou postavy dost propracované, herecké výkony přehnané, kostýmy vypadají jak z koncertu nějaké divné kapely z 80. let. No a co, stejně se vám tenhle film vryje pod kůži stejně jako Orffova psycho skladba. Morganě a Merlinovi se člověk dlouho neubrání.

• 31.7.2010  19:00
    Flash Gordon (1980)

Jojo, film se pohybuje na pomezí naprosté blbosti a geniality. Pro mě stále převažuje ta blbost, byť parodující. Asi se na něj znovu podívám.

• 6.7.2010  16:20
    Funny Girl (1968)

Fanny Briceová je pro mě jedna z nejsilnějších filmových postav. Holka, která nemá vzhled, ani původ, aby se stala divadelní hvězdou. Má však odhodlání, pěvecký talent a hlavně smysl pro humor - takže se hvězdou stane. Chce, aby se lidi smáli s ní a ne ji, proto možná geniální číslo s těhotnou nevěstou, nebo kolečkovými bruslemi. "Děvčata promiňte, že jsem Vám zkazila to číslo, ale nemohla jsem si pomoct." Kromě této postavy a hříček na divadelním jevišti, však film moc nenabízí, hudba už v muzikálech byla lepší, vztah s Nickym Arnsteinem je jaksi těžko uvěřitelný, jeho postava je jen povrchně vykreslena, takže v druhé polovině filmu vás už ani nezajímá, co se s nimi stane a chcete zase Fanny vidět na jevišti.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6