HanaM.

HanaM.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 1.5.2016  14:32

Směješ se, až se za bricho popadáš, u toho brečíš a u nějakých forů se i začervenáš. Možná znáte takových filmů hodně, ale stejně si myslím, že čím víc jich bude, tím víc bude život krásnější. Téma pěveckých ambicí dcery, která má neslyšící rodiče ještě podtrhuje klasické mezigenerační neshody. Hudba Michela Sardoua ještě zesiluje atmosféru. Buleli jsme v kině snad všichni. Kouzelné.

• 9.8.2015  15:45
    Panství Downton (TV seriál) (2010)

Seriál mi v něčem připomíná knihy Agathy Christie. Takovým tím poklidem a pohodou, které pod povrchem skrývájí neskutečné napětí a potlačené city - narozdíl od Christieovek sice nidko nikoho nezamorduje, ale třeba se vyspí s tureckým diplomatem. Děj se zdánlivě točí kolem běžného provozu panství - a to z pohledu majitelů i jejich poddaných. Právě za tímto zdánlivě hlavním dějem se odehrávají osudy a tajemství, která jsou určena jen některým našim hrdinům, ale velmi často ovlivní život někoho úplně jiného. Propracované a dramatické postavy se zajímavým vývojem jsou dalším pilířem seriálu. Za všechny jmenujme tu asi nejdokonalejší - lady Mary. Krásná, rozmazlená, ale pro někoho i suchá a arogantní. Brzy poznáme, že umí být ještě sušší a arogantnější - a v řádu sekund se obrátit v pravý opak. Jakási ženská verze pana Darcyho z Pýchy a předsudku.

• 8.8.2015  22:01

500 Days of Summer - Ne film, ale chaotické vzpomínky na lásku, která možná nikdy nebyla. Spousta skrytých vtípků, nevyřčených věcí, náznaků. Film jsem už viděla třikrát a pořád nacházím nové nepochopené drobnosti. Člověk by nevěřil, že nejkrásnější romantická scéna se může odehrávat v IKEA. Celou dobu jsem měla strach, že konec celý kouzelný dojem pokazí - naštěstí se tak nestalo. Bohužel asi každý potká svou Summer.

• 30.6.2014  22:28

Od filmu s Danielou Kolářovou v roli učitelky a Oldou Kaiserem v roli nenapravitelného žáka jsem toto nečekala. Silná chemie, podpořena úžasnými scénami (svádění v koupelně), navíc neklišovitý a hlavně nemoralizující konec. Snad nejlepší česká romantická komedie. P.S. Napadlo Vás, že kdyby nelšlo o vztah učitelka-student, ale učitel-studentka, označili bychom učitele za prasáka a žádné romantické dojímání by se nekonalo? Svět je nefér.

• 11.5.2014  08:55
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

Nesnáším slovo a floskuli kultovní. Ale Sex ve městě si toto označení zaslouží. Pro spoustu ženských se vážně stal něčím jako náboženstvím. České dvacítky začaly řešit podobné problémy a podobně, jako americké zazobané čtyřicítky, o některých věcech se začalo poprvé mluvit nebo dokonce přemýšlet. Mám na seriálu hlavně ráda, jak s jemnou ironií a humorem řeší i vážná témata, perfektní dialogy založené na propracovanosti postav, překvapivé pointy, břitké reflexe, důraz na sílu ženského přátelství - A ano, proč to nepřiznat, vždycky se těším na Carriiny nové šaty a Samanthiny nové chlapy. Carrie a Samantho, děkujeme!

• 25.4.2014  20:53
    Ona (2013)

Na jedné straně - potrhlé, nenormální, šílené. Na straně druhé - dojemné a lidské - krásná analogie na lidský život. Pokud jste někdy zažili vztah na dálku, možná Vám některé momenty budou až podivně známé. Možná Vás i napadne něco, co by Vás bez tohoto filmu nenapadlo. Spoiler alert - když už Vás opustí i operační systém, je to hódně špatný...

• 2.4.2014  17:34

Když jsem se vydala na dokument o cigaretách a tabákovém průmyslu, rozhodně jsem nečekala, že se budu tak královsky bavit. Oč vlastně šlo? Jednou jeden kluk zjistil, že má málo spermií a bude to asi kvůli kouření, u doktora viděl odstrašující příklad člověka vsazeného do cigarety. Za nedlouho pobíhal po Praze oblečený jako cigareta. Aby sám sobě odpověděl na otázku - proč kouříme? Líbí se mi jak Bystřičan prokládá svou osobní zkušenost s odvykáním si kouření, hrůznými fakty o cigaretách a mezi to všechno ještě investigativní reportáž o tlaku tabákového průmyslu a jeho propojenosti se státní ekonomikou. Ani jedno by asi samostatně nefungovalo, ale dohromady tvoří opravdu realistickou mozaiku - ano tohle všechno je kouření. Obdivuju Bystřičanův humor a sebeironii!

• 1.4.2014  20:27

Asi nejzajímavější životopisný film, který jsem viděla. Kouzelné představy, nenápadně vstupují do reality. Dílo na pomezí filmu, kabaretu,obrazu a písně. Věřím, že buřiči, jako byl Gainsbourg by se podobně nápaditý a drzý film líbil. Herecky velmi dobře obsazené, Eric Elmosnino je Gansbourgovi velmi podobný, vyzařuje z něj, jakési nepopsatelné něco. Od té doby mi v hlavě pořád hraje La Javanaise....

• 17.3.2014  16:14

Když jsem kamarádku milující pohádky vzala na vánočně znějící film - Děti nosí vánoční skřítek, čekala jsem něco hodně slibného. Slibné to tedy rozhodně bylo. Nikdy nezapomenu na kamarádčin pohled, když se ve filmu začalo ozývat: "ošukala jsi vánočního skřítka?" Krom toho, že to rozhodně není rodinná komedie, to však byl jeden z nejvtipnějších filmů poslední doby. Umění balancovat na hranici černého humoru a jemných vztahových postřehů obdivuji už dlouho, ale přidat k tomu ještě takové trhlé pojetí rodinných oslav a Vánoc -kouzelné!

• 22.2.2014  12:39
    Honnold 3.0 (2012)

Film o hodně neobyčejné vášni jednoho vlastě obyčejně sympatického kluka. Trochu mi tématem vášně a posedlosti nebezpečím a touhou překonávat sám sebe připomínal dokumentární verzi Magické hlubiny. P.S. Kdyby byl můj kluk, tak ho zabiju.

• 10.11.2013  13:34
    Lásky čas (2013)

About Time - Kouzelné, naprosto spontánní - podobně jako hlavní hrdinka Mary (úžasná Rachel McAdams) si film s Vámi nehraje a jde vlastně rovnou na věc, přesto je pořád překvapivý a zábavný. Plný obyčejných a jednoduchých věcí, které jsou snad právě proto tak dojemné. A ještě jednou k Rachel McAdams - už v Sherlocku Holmesovi se mi zdála roztomilá a zábavná a V půlnoci v Paříži zase výstižně nesnesitelná. Po About Time, jsem si ale jistá - Rachel je dokonalá a kdybych byla muž, vzala bych si ji za ženu.

• 10.11.2013  12:59
    Jen 17 (2013)

Rebélie dospívání. Scény, které člověku tak trochu připomínají jeho vlastních sedmnáct. Krom toho, že se naše hrdinka rozhodne krizi dospívání řešit poněkud svérázným způsobem a to prostitucí. Málokdo by věřil jak lehce může Ozon téma prostituce a dokonce i smrti pojmout. Jak prohlásila kamarádka vedle mne: "Doufala jsem, že se budu smát, ale netušila jsem, že se budu smát tak často."

• 22.1.2013  23:47
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Po první, druhé a třetí serii. Končím se sledováním Misfit. Nechci si totiž kazit úžasný dojem z první a druhé serie. Ten byl totiž dokonalý. Uvažujme reálně, co by se stalo v našem opravdovém světě, kdyby někdo dostal hrdinské schopnosti? Opravdu jste tak naivní, že si myslíte, že by se z nich stali Supermani a zachraňovali by svět? Nebo by se spíš schovávali, dělali se svýma schopnostma neuvěřitelné hovadiny a čas od času vlastně náhodu zabili svého probačního pracovníka - mimochodem po tomhe seriálu musela v Británii popularita této profese opravdu hodně klesnout. Po druhé sérii však příjde zlom, odejde Robert Sheehan, čímž seriál hodně ztrácí na své břitké, humorné rovině, ale nejen to, začíná také ztrácet své poselství/neposelství - naši hrdinové totiž čím dál víc někoho zachraňují a činní dobro, kde se poděl "community blowback"?

• 4.12.2012  15:52
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Tak a seriálová dokonalost je konečně tady - hry s časem, několikavýznamovými scénami, překvapivé pointy, úžasní hlavní hrdinové, navíc geniální, hravá a drzá inspirace původní předlohou. Nikdy nevíte, kdo stojí za kým a kdo vlastně ovládá koho. Stějně, jako Irene - I am SHERlocked ;-)

• 20.11.2012  23:46

Jestliže chtějí sudetští Němci mluvit o historii, pojďme si promluvit i o téhle...

• 3.11.2012  00:23

Mám ráda magický realismus, Harryho Pottera, Alenku v říši divů a podobně jako Cecile někdy sním, že do našeho obyčejného světa příjde trochu kouzla. Díky Allenovi teď vím, že postavy z filmu možná zase chtějí nějaký ten kus opravdové smradlavé reality. Woody prostě zase upozornil na to, že vždy toužíme, po tom co nemáme a banalita se prostě objeví na obou stranách barikády, filmového plátna nebo čehokoliv jiného. Atmosféra je dokonalá - romantická, nostalgická, od začátku až do konce. Smutná silná scéna kontrastující s veselou jednoduchou písní a slzy jsou tady, můj nejoblíbenější film Woodyho Allena!

• 28.4.2012  17:16

Film s neuvěřitelným kouzlem, nikdy jsem nic podobného při koukání na jiný film nezažila - směsice jemnosti, hořkosti a podivnosti. Člověk má chuť Chance pohladit, smát se mu, litovat ho i červenat se. Kouzlo je opravdu jedinečné a co můžu říct po druhém zhlédnutí, bohužel neopakovatelné - podruhé se prostě nekonalo. Teď tak přemýšlím co je právě to kouzlo pana "Náhody Zahradníka". S vážným výrazem mluví o tom jak udržuje zahradu a všichni až moc zintelektualizovaní lidé kolem to berou jako úžasnou metaforu. Nebo už jsme se ve vší té vyumělkovanosti vzdálili opravdovému světu tak, že když nám někdo opravdově řekne něco jednoduchého, skoro to ani nepoznáváme. No každopádně...Pokud nejsou kořeny porušené...vraťme se ke kořenům!

• 9.3.2012  11:28

Krásný, prostý dokument, ukazující (podle mého) spravedlivě "nasrané" české elektrikáře, kteří se vracejí do africké osady, kde před pár lety dělali elektřinu ve škole a nemocnici, teď je však skoro všechno zničeno různými úpravnými zásahy Zambijců. Dost mne překvapila problematika afrického plýtvání - vody je sice málo, ale kohoutek nejde pořádně zavřít a nádrž na vodu se udělala větší, i když ji systém nemůže stačit...Jak uvažuje jeden z mužů, tito Zambijci mají možná negativní postoj k šetření, jelikož, kdo je chudý má šetřit, a oni přece tak chudí nejsou...Krásné setkání dvou kultur z niž jedna elektřinu bere jako dar, který si můžou upravit podle své logiky a tedy pravděpodobně zničit a ta druhá, která pomalu vzdává pokusy jim něco vysvětlovat a hlavně spoléhá na svůj humor a brblání.

• 9.3.2012  11:13
    59-184-84 (studentský film) (2009)

Moje hodnocení je možná trochu zkreslující, pět hvězdiček za dojem. Dojem z pozorování úžasně sebeironického pána s černým humorem, kterak se seznamuje online se ženami a žádá ministerstvo o vlastní popravu. Některé pasáže z filmu se mi však zdály hloupě strojené, například když vykládal kadeřnci o tom, jak poznává ženy, nebo když ho natáčeli ve vaně.

• 7.9.2011  22:10

Vždycky jsem o něčem chtěla napsat, že je to syrové. Ale k žádnému filmu se mi to slovo nikdy vůbec nehodilo. Tento film však toto slovo dokonale vystihuje. Atmosféru, plnou vlků, dravců a lidí, kteří se chovají ještě divočeji. Krásný, vizuálně i stylem vyprávění neuvěřitelně originální film. Jen Markéta mne zpočátku trochu iritovala, pořád jen mlčela a koukala, jako vystrašené ptáče, ale v pravou chvíli, přišla ta pravá slova. Konečně ženská, která toho moc nenakecá.

• 5.8.2011  22:04
    Párování (TV seriál) (2000)

Jak se může stát, že se tak úžasně propojí absurdní, neskutečně černý humor a zárověň velmi chyté a milé postřehy o vztazích? Když scénář píšou partneři...

• 29.7.2011  17:28

Každá mluvící hlava má říct, kdo je a čeho by chtěla dosáhnout. Geniální nápad i účastníci - od mimina, které neřekne vůbec nic, až po stoletou paní, která by chtěla žít ještě co nejdéle. Film pro mne v poměru čas a obsah zatím výtězí nade všemi jinými. Neskutečné kolik lidských myšlenek a tužeb se může vejít do 16 minut. Tak tedy lidstvo, kdo jsme a kam jdeme?

• 29.7.2011  17:21

Shakespeare, film noir, kapitalismus, socialismus, severská země a zmrzlina. Zní to trochu, jako kdyby pejsek a kočička dělali dort, ale výsledkem pro mne byla jedna z největších filmových lahůdek. Jak to vlastně bylo z Hamletem, kdo vlastně byl a kým by byl v dnešním světe. Na to Kaurismäkihi nabízí zajímavou odpověď. Hamlet totiž podniká a jeho rodina vlastní výhradní monopol na výrobu gumových kachniček, láska k Ofélii se točí jenom kolem toho jednoho (ano, přesně toho) a s tou vraždou jeho otce to taky možná bylo jinak. Nezapomenutelná scéna - smutná finská píseň, a krásná Kati Outinen padající do vany s gumovou kachničkou. Jeden z nejsilnějších filmů z letošního Uherského Hradiště.

• 20.7.2011  20:43
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Kde jsou ty časy, kdy mne spolužák zdravil Rimmerovým salutováním a já to brala jako výraz úcty? Ten příběh vám v hlavě vytvoří jakousi zvláštní nezaměnitelnou realitu - aspoň tedy já bych ji nevyměnila za nic jiného. A pořád věřím, že Rimmer ty důstojnické zkoušky udělá.

• 20.7.2011  20:35
    Pýcha a předsudek (TV seriál) (1995)

Asi nejlepší a nejvěrnější adaptace jakékoliv románové předlohy, a přesto v minisérii najdeme spoustu nových nápadů ještě víc vyšperkovávajíchích knihu. Jako snad jediná adaptace Austenové si uchovává to hlavní - ironický až lehce satirický pohled na hrdiny a jejich povahy. Ale konec pseudointeligentních řečí, pojďme na srdeční výlevy. Slyším šustot šatů dam, představuji si jak asi chutná čaj, který popíjejí, a jak asi voní vzduch na anglickém venkově. Koukám na krásný úsměv Lízinky a Darcyho podivné a tak neskutečně dráždivé pohledy. Bavím se úžasnými dialogy, které si vyměňuje Elizabeth s Darcym - (člověk si říká, jak hezké je čerstvě se zamilovávat), nebo pan Bennet s paní Bennetovou (člověk si říká, jak děsné může být dlouholeté manželství). Ehle (Lizzie) a Firth (Darcy) vnesli do všech těchto šustících krajek a čajíčků neskutečně silnou chemii (ta se jim ostatně nevyhnula ani v osobním životě). Těším se znovu na DVD na ten jedinečný zážitek - už po osmé...

• 1.7.2011  17:11

Nejsilnější filmové poblouznění - nenápadně se člověku vkrade do srdce, sevře jej a odmítá opustit. Měla jsem svoje naivní představy o morálce a lásce, a pak přišel Michalkov a ukázal mi, že lásku můžeme cítit i když jsme šťastni s někým úplně jiným, nebo chceme zničit její rodinu i život. Že ten, kdo byl kdysi romantikcý hrdina, může být i ten nejhoší zloduch, ale romantickým hrdinou být nepřestává. Že ze zla vznikne zase jenom zlo. A taky, že když si chceme podřezat žíly, musíme si dát ruce do teplé vody. Pořád se sama sebe ptám, kdo je ten ukŕivděný klaďas a kdo stalinský vrah a vtip je v tom, že nikdo a oba a znovu nikdo a oba. Proč točit dramata plná patosu a hysterie, když si ze zdánlivě bezvýznamných detailů na poetickém ruském venkově postupně poskládáme to nejhlubší lidskou tragédii.

• 16.6.2011  21:57
    Skins (TV seriál) (2007)

Po zhlédnutí první série - aneb mé chaotické postřehy a dojmy: Geníálně natočeno, medailonky hlavních hrdinů do nichž se vždy nenápadně a jen tak mimochodem zapletou i osudy těch dalších. Úžasná kamera. Syrově vystupňované emoce. Zajímavý propletenec citů a necitů (slovo necitů je zde velmi důležité). Chytré a vypointované dialogy. Skvělí a charismatičtí herci. Tak si po těch všech superlativech říkám, není to na teenagerský seriál tak trochu mrhání?

• 1.4.2011  13:45

Stalo se vám někdy, že jste od něčeho utekli, chtěli na to navždy zapomenout, ale nějaké neštěstí vás donutilo se vrátit zase zpátky? Ne? Pak si můžete pogratulovat. Všo o mé matce má úžasnou a magickou schopnost scénami připomínat, životní témata, která s filmem zdánilvě nesouvisí. Můžeme nahlédnout do pestrých osudů mnoha žen i můžů, kteří se za ženy vydávají. Pak se člověku i lehce odpouští nějaké scény, které připomínají spíše telenovelu pro transvestity - setkání s Lolou na pohřbu. Krásný a divný film.

• 20.3.2011  14:15

Film jsem viděla asi před deseti lety. Nepamatuju si už moc scén. Ale to nemění nic na tom, že si přesně pamatuju tu lidskost, tu kásu a napětí i v úplně úplně obyčejných chvilkách. Pamatuju si geniálního Sideneyho Poitiera, pamatuju si svoje dojetí. Ne, lépe: Nezapomenu na Sidneyho Poitiera a nezapomenu na svoje slzy.

• 26.2.2011  09:58

Film jsem viděla kdysi na ČT 2 a spoustu scén si pamatuju dodnes. Zamilovaný židovský mladík, ochotný sledovat objekt svého zájmu až do kostela a dojímat se nad tím, když se ona modlí. V každém jejich setkání je úžasné napětí, prostota a syrovost. Krásný a krutý obraz toho, jak v té době lidé žili, jaké měli problémy a jak se vyrovnávali s nevhodnou láskou. No a nakonec si nemůžu odpustit - Ioan Gruffud hraje osudově zamilovaného muže neuvěřitelně věrohodně. Škoda, že v mládí nenatočil víc podobných filmů.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6