HanaM.

HanaM.

• 22.2.2014  12:39
    Honnold 3.0 (2012)

Film o hodně neobyčejné vášni jednoho vlastě obyčejně sympatického kluka. Trochu mi tématem vášně a posedlosti nebezpečím a touhou překonávat sám sebe připomínal dokumentární verzi Magické hlubiny. P.S. Kdyby byl můj kluk, tak ho zabiju.

• 10.11.2013  13:34
    Lásky čas (2013)

About Time - Kouzelné, naprosto spontánní - podobně jako hlavní hrdinka Mary (úžasná Rachel McAdams) si film s Vámi nehraje a jde vlastně rovnou na věc, přesto je pořád překvapivý a zábavný. Plný obyčejných a jednoduchých věcí, které jsou snad právě proto tak dojemné. A ještě jednou k Rachel McAdams - už v Sherlocku Holmesovi se mi zdála roztomilá a zábavná a V půlnoci v Paříži zase výstižně nesnesitelná. Po About Time, jsem si ale jistá - Rachel je dokonalá a kdybych byla muž, vzala bych si ji za ženu.

• 10.11.2013  12:59
    Jen 17 (2013)

Rebélie dospívání. Scény, které člověku tak trochu připomínají jeho vlastních sedmnáct. Krom toho, že se naše hrdinka rozhodne krizi dospívání řešit poněkud svérázným způsobem a to prostitucí. Málokdo by věřil jak lehce může Ozon téma prostituce a dokonce i smrti pojmout. Jak prohlásila kamarádka vedle mne: "Doufala jsem, že se budu smát, ale netušila jsem, že se budu smát tak často."

• 20.7.2013  21:31

Kdo by tušil, že to na skládce tak žije! Jen si pojďme užít novodobou romantiku plnou racků stěhujících plechovky od konzerv, krysích soubojů a koťat povalujících se u vyhozené dámské paruky. Obrazově opravdu dokonalý snímek - potíž je v tom, že v Zemi snů jde právě jen o obrazy. A to pro to mne, bytosti dychtící po rychlých informacích, bylo místy nudné.

• 7.7.2013  14:40
    Bitch Slap (2009)

Dlouho jsem váhala, zda film vůbec komentovat a tím se i přiznat, že jsem tuhle neskutečnou hovadinu viděla. Bohužel jsem měla slabou chvilku a byla prostě líná vzít ovladač a přepnout. Dodnes toho lituji. Dvě hodiny čumět na nějakou debilitu, kde se furt perou nebo líbají ženský, na poušti nosí lodičky a ve sněhu zase šortky . Stále doufám, že to byla parodie, ale pokud ano, nebyla vůbec vtipná.

• 28.2.2013  19:46
    Girls (TV seriál) (2012)

Působí to tak trochu jako pokus zkombinovat nezávislý film o dnešní generaci a jejím hledání smyslu života a klasický americký sitcom. Ale proč by tohle někdo dělal? A ještě tak hloupě? Existenciální momenty jsou povrchní a ty komické zase neexistující. A ani na nahaté scény se netěšte, jsou nejen bezúčelné, ale často dost neestetické. Jestli se tohle přirovnává k Sexu ve městě naší generace, tak je mi naší generace děsně líto!

• 8.2.2013  02:35
    Let (2012)

Krásný nápad, zajímavý příběh, dobří herci a přesto skoro až podprůměrný film. Jak to? Další americká variace na téma: jak se dá všechno zničit prvoplánovým patosem. Tento námět by potřeboval režii, která si s tématem více pohraje a trochu mu dodá nadhled.

• 22.1.2013  23:47
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Po první, druhé a třetí serii. Končím se sledováním Misfit. Nechci si totiž kazit úžasný dojem z první a druhé serie. Ten byl totiž dokonalý. Uvažujme reálně, co by se stalo v našem opravdovém světě, kdyby někdo dostal hrdinské schopnosti? Opravdu jste tak naivní, že si myslíte, že by se z nich stali Supermani a zachraňovali by svět? Nebo by se spíš schovávali, dělali se svýma schopnostma neuvěřitelné hovadiny a čas od času vlastně náhodu zabili svého probačního pracovníka - mimochodem po tomhe seriálu musela v Británii popularita této profese opravdu hodně klesnout. Po druhé sérii však příjde zlom, odejde Robert Sheehan, čímž seriál hodně ztrácí na své břitké, humorné rovině, ale nejen to, začíná také ztrácet své poselství/neposelství - naši hrdinové totiž čím dál víc někoho zachraňují a činní dobro, kde se poděl "community blowback"?

• 23.12.2012  19:51
    Ráno budeme moudřejší (TV film) (1977)

Krásné, takový nenápadný příběh, který by třeba někdo ani nechtěl vyprávět. Ale právě možná proto je to člověku tak blízké. Charaktery jsou neuvěřitelně dobře propracované a věrohodné. Nejkrásnější z filmu byla scéna mezi Janou Hlaváčovou a jejím filmovým otcem Ladislavem Peškem. Ano, jak se dá poklidně shrnout jejich dosavadní životní styl jednou větou: "Od prádla, do prádla."

• 22.12.2012  13:17
    Princezna Fantaghiró 3 (TV film) (1993)

Viděla jsem Fantaghiro nedávno a připadala mi to jako hloupý kýč plný pitvořících se postaviček. Ale to nic nezmění na tom, že v dětství to pro mne byla jedna z nejoblíbenějších pohádek, vždy napínavá, milá a plná dobrodružství. Ale prvním dílům jakoby chyběl hlavní hrdina. Ono věčně někde uvězněný, nebo spící Romualdo, začal po deseti minutách štvát i mé sedmileté já. S třetím dílem přišel zlý černokněžník Tarabas, a tím hlavním hrdinou se stal a stal se vlastně i moji (skoro) první láskou. Tarabas tak nějak dodal celé téhle maškarádě dramatickou hloubku. Dodnes obdivuji, jak ze začátku, když je Nicholas Rogers (tedy Tarabas) zlý skoro nepoužívá mimické svaly, kdežto potom z každého pohledu cítíte jeho emoce. Dokonce si pamatuji, že jsme jednou s kamarádkami na koleji uspořádaly večer pohádek, který skončil tím, že jsme si pouštěly scény našeho milovnaného Tarabase. Tak si říkám, jestli tahle postava vůbec patří do pohádky, nehodila by se spíš do romantického seriálu, nebo shakespearovské tragédie?

• 4.12.2012  15:52
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Tak a seriálová dokonalost je konečně tady - hry s časem, několikavýznamovými scénami, překvapivé pointy, úžasní hlavní hrdinové, navíc geniální, hravá a drzá inspirace původní předlohou. Nikdy nevíte, kdo stojí za kým a kdo vlastně ovládá koho. Stějně, jako Irene - I am SHERlocked ;-)

• 20.11.2012  23:46

Jestliže chtějí sudetští Němci mluvit o historii, pojďme si promluvit i o téhle...

• 19.11.2012  15:38

Kamarádka vedle mne plakala, já se smála, prostě klasická severská emoční bomba ala Adamova Jablka. Opět se sledujeme jakési filozofické, či v tomto případě spíše poetické hlavní téma, a ani nám nedochází, že vlastně sledujeme příběh vyšetřování jedné vraždy. Ale to je jen začátek. Člověk chvíli nedává pozor a už má pocit, že sleduje úplně jiný film. Jak jsem už řekla - film střídá žánry jako ponožky, dochází v něm k mnoha zvratům, ale co je na něm nejkouzelnější je pestrost témat. Je to asi jediný film, kterému se podařilo spojit lásku k hokeji, problematiku Downova syndromu, homosexuální/bisexuální orientace, španělských přistěhovalců v Dánsku a výroby zlata. A jen tak mimochodem, Alicia Vikander je nádherná ženská!

• 17.11.2012  11:54

Krásné střípky z Ameriky let osmdesátých. Setkáme se s přistěhovalci z New Yorku, majonézou v lednici, Warholem s burgerem i kaktusem v Tusconu. Amerika jak se patří...

• 3.11.2012  00:23

Mám ráda magický realismus, Harryho Pottera, Alenku v říši divů a podobně jako Cecile někdy sním, že do našeho obyčejného světa příjde trochu kouzla. Díky Allenovi teď vím, že postavy z filmu možná zase chtějí nějaký ten kus opravdové smradlavé reality. Woody prostě zase upozornil na to, že vždy toužíme, po tom co nemáme a banalita se prostě objeví na obou stranách barikády, filmového plátna nebo čehokoliv jiného. Atmosféra je dokonalá - romantická, nostalgická, od začátku až do konce. Smutná silná scéna kontrastující s veselou jednoduchou písní a slzy jsou tady, můj nejoblíbenější film Woodyho Allena!

• 28.10.2012  10:03
    Svádění (TV seriál) (2003)

Stačí si na Youtube najít první epizodu britského a amerického Coupling, ano tušíte správně, remake je děsivě nepovedený, ale jak moc je nepovedený, vzhledem k tomu, že má snad na 90 procent stejný scénář, je opravdu neuvěřitelné. Herci buď nehrají vůbec, nebo působí děsně lacině, přinejlepším nudně. Opravdu nechápu, proč se tahle americká verze natáčela, když Američani stejně znají a mají rádi originál.

• 18.10.2012  19:14
    Camelot (TV seriál) (2011)

Zvláštní, že je tenhle seriál, co se hodnocení i divácké sledovanosti týká, docela neúspěšný. Myslím, že jsem viděla hodně zpracování artušovských legend a toto mi připadá, jako jedno z nejzajímavějších. Morgana, (nemohl ji hrát snad nikdo jiný než Eva Green), je ďábelštější než Lady Macbeth, svůdně laškuje s Merlinem i svým skoropubertálním bratříčkem Artušem, vynalézavě vraždí své nepřátele, přitom však v kontextu její minulosti i doby, ve které žije, je její chování vlastně pochopitelné. Právě její podobnost, propojenost a zároveň boj s čarodějem Merlinem jsou hybatelem celého děje. Oproti tomu sám Artuš je asi největší slabinou celého seriálu, někdy jsem si říkala: "co, tam pořád ten klučík otravuje."

• 23.9.2012  13:48
    Pokání (2007)

Spoiler: Díky za tento film. Konec zabolí - ano lidé často umírají sami, nešťastní a bez možnosti vysvětit, to co chtěli. Jen se o tom většinou netočí filmy. No Hollywood ending...

• 9.9.2012  13:16

Dokonalé nepochopení, tak by se dal nazvat můj dojem z filmu. A jen proto, že si, (ach, ano skromně), myslím, že jsem ho nepochopila, dávám dvě hvězdičky, jinak by letěl rovnou do odpadu. Hříčka snažící se o jakési metafory, vzpomínky na dětství, únik ze sešněrovaných šatů a děsně moc chlupů. Asi nebudu fanoušek...

• 28.4.2012  17:16

Film s neuvěřitelným kouzlem, nikdy jsem nic podobného při koukání na jiný film nezažila - směsice jemnosti, hořkosti a podivnosti. Člověk má chuť Chance pohladit, smát se mu, litovat ho i červenat se. Kouzlo je opravdu jedinečné a co můžu říct po druhém zhlédnutí, bohužel neopakovatelné - podruhé se prostě nekonalo. Teď tak přemýšlím co je právě to kouzlo pana "Náhody Zahradníka". S vážným výrazem mluví o tom jak udržuje zahradu a všichni až moc zintelektualizovaní lidé kolem to berou jako úžasnou metaforu. Nebo už jsme se ve vší té vyumělkovanosti vzdálili opravdovému světu tak, že když nám někdo opravdově řekne něco jednoduchého, skoro to ani nepoznáváme. No každopádně...Pokud nejsou kořeny porušené...vraťme se ke kořenům!

• 28.4.2012  16:56

Obecně nemám ráda tyhle pokusy o modernizaci klasiky. Ale tahle se vážně povedla, lehce sebeironicky zasazuje děj do prostředí americké střední. Do běžného jazyka mých známých se také díky/kvůli tomuto filmu navždy dostala Patrickova hláška: "Copak jí bradavky chutnají po pivu?." Jo, v něčem docela legendární film...

• 24.3.2012  21:58

Dlouhou dobu jsem si říkala, že Cameronův Titanik je neuvěřitelný a trošku teatrální film, tolik vzrůša a náhod se přece nemohlo jen tak stát. Teď po zhlédnutí tohoto dokumentu založeného na skutečných událostech se starému Jamesovi omlouvám. Dokument, byl ještě nabitější šílenými náhodami a mezními situacemi. Šílené situace prostě přitahují další šílené situace. Nejsilněji na mne zapůsobil příběh dvou mužů snažících se zachránit skokem do oceánu. Jeden skočíl vír ho vtáhl do hlubiny, druhý skočil minutu za ním a vír ho naopak vytáhl. Ani ne minuta rozhoduje o přežití.

• 9.3.2012  11:28

Krásný, prostý dokument, ukazující (podle mého) spravedlivě "nasrané" české elektrikáře, kteří se vracejí do africké osady, kde před pár lety dělali elektřinu ve škole a nemocnici, teď je však skoro všechno zničeno různými úpravnými zásahy Zambijců. Dost mne překvapila problematika afrického plýtvání - vody je sice málo, ale kohoutek nejde pořádně zavřít a nádrž na vodu se udělala větší, i když ji systém nemůže stačit...Jak uvažuje jeden z mužů, tito Zambijci mají možná negativní postoj k šetření, jelikož, kdo je chudý má šetřit, a oni přece tak chudí nejsou...Krásné setkání dvou kultur z niž jedna elektřinu bere jako dar, který si můžou upravit podle své logiky a tedy pravděpodobně zničit a ta druhá, která pomalu vzdává pokusy jim něco vysvětlovat a hlavně spoléhá na svůj humor a brblání.

• 9.3.2012  11:13
    59-184-84 (studentský film) (2009)

Moje hodnocení je možná trochu zkreslující, pět hvězdiček za dojem. Dojem z pozorování úžasně sebeironického pána s černým humorem, kterak se seznamuje online se ženami a žádá ministerstvo o vlastní popravu. Některé pasáže z filmu se mi však zdály hloupě strojené, například když vykládal kadeřnci o tom, jak poznává ženy, nebo když ho natáčeli ve vaně.

• 6.1.2012  17:14
    Divoký tymián (TV film) (1994)

Tak musím říct, že zážitek to byl silný. Kamarádky naplánovaly filmový večer - polil mne studený pot, když jsem zjistila, že výběr filmů padl na nějaký film od Rosamundy. Nejprve holky našly Lovce mušlí, ale pak se jim zalíbil název ještě trhlejší - Divoký tymián. Čtyřicet minut jsme sledovaly setkávání jakéhosi padoucha s jeho hloupoučkou přítelkyní, to se však prokládalo ještě divnějšími záběry dvou starších mužu, kteří neustále říkali nějaká životní moudra. Dále jsme to nevydržely a film vždycky asi po deseti minutách posouvaly. Pokaždé ta přitelkyně brečela a jednou dokonce omdlela. Film je asi jen pro silnější povahy.

• 27.11.2011  22:51
    Perfect Days (2011)

Ano, nehrajme si tu na žádnou hloubku, generační výpověď, nebo nedej bože tradici hořkých komedií (fuj). Tenhle film je prostě jako sympatická ženská - dovede Vás pořád překvapovat a ve chvíli, kdy už, už zatlačujete slzy dojetí to nějak pořádně ujetě zase shodí - a můžete se zase smát. Nikdy mi nebyla sympatická Chýlková a už vůbec ne Kotek, ale tady jsou úžasní, ale nejlepší je stejně (v jiných filmech hrozně sexy) Ondřej Sokol v roli homosexualního kamaráda! Asi jsem se do toho filmu zamilovala, nemůžu to podložit racionálními argumenty, ale je tam chemie.

• 27.11.2011  22:34
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

HLAVNÍ HRDINKY - Chudá, drsná, prsatá bruneta Max a kdysi bohatá blondýna Caroline (nebezpečně podobající se Paris Hilton).. Tyhle dvě se potkají a věřte, nebo ne, stanou se z nich kamarádky. DĚJ - A představte si - obě si chtějí splnit sen a otevřít si vlastní cukrárnu nebo cosi podobného. MÍSTO - Všechno se to odehrává hlavně na třech děsně lacině vypadajících místech. O kulisách raději nemluvě. BONUS PRO TY, KTEŘÍ TO PŘEČETLI PO TUHLE ČÁST - Přehnaný smích, který naznačuje, kdy se teda máme smát,Taky Vás takový popis vyděsil? Mě tedy ano, ale ono to prostě funguje, scénář je napsaný perfektně a obě hlavní hrdinky a jejich ukrajinský kolega Oleg, hláškují snad každou větou. Vždycky se ocitnou v nějaké trhlé šlamastice. Konečně zase vtipný seriál.

• 16.10.2011  15:15
    Notting Hill (1999)

Asi jsem divná a nemám cit pro poetičnost a romantiku. Jak bych jinak mohla vnímat jen nudu, nudu, marnou snahu o jakýsi podtextový humor, neskutečně nesympatické hlavní hrdiny, nudu, jo a ještě nudu. Jediné, co si z filmu opravdu pamatuju a považuju za zmínku hodné, je hláška "surreálné, ale milé." Film, pro mne tedy není ani jedno.

• 22.9.2011  12:06
    Kdo chce zabít Ashley? (studentský film) (2007)

Téma studentky univerzity, která má ve škole problémy, protože se přišlo na to, že kdysi točila porno, může být zajímavá výzva. Tahle výzva však zůstává trošku nevyužitá. Nedozvíme se nic moc o druhé straně, zato docela zbytečně dlouho pozorujeme Roberta Rosenberga, jak mluví. Přišlo mi, že film nepřináší nic moc nového a pořád opakuje stará "dobrá" témta, která holt asi kluky tohoto věku zajímají . Nicméně přesto mne pár věcí dokázalo pobavit - lehounce nablbá Ashley, zdůrazňující, že porno točila už dávno, její poněkud více nablblá maminka, omlouvající celou situaci tím, že "je taková doba", kameraman hledající Rosenbergově bytě robertka a samozřejmě grandiózně slizký Rosenberg... Jo, rozhodně to bylo zajímavé.

• 17.9.2011  12:12

Aktéři Pražského povstání nám vyprávějí, co tehdy zažili. Střípek po střípku, zážitek po zážitku si tak skládáme příběh května 1945, ten je o to živější díky dobovým fotografiím a hudbě, která všechna vyprávění doplňuje. Člověk má pak pocit, jako by tam snad byl, nebo jako by vzpomínali jeho blízcí se svými fotkami a hudbou z gramofónu. Pro mne jeden z nejlepších historických dokumentů.