HanaM.

HanaM.

• 1.8.2010  14:47
    Kleopatra (1963)

Toto se totálně odklání i od zdání historické pravdy. Kleopatra se pořád jen předvádí na nějaké hostině. Burton a Taylorová navíc vypadají, že by jim spíš než historické kostýmy slušela cigareta a barová židle. Film je naprostou urážkou krásného historického příběhu.

• 1.8.2010  14:32
    Mlha (1995)

Na tenhle film musíte mít tu správnou náladu, tedy melancholickou a zasněnou. Ja ji měla. Filmová esej mi ukázala krásnou, magickou Prahu plnou luceren, jazzové hudby a umělců. Prahu v děšti. Prahu bez turistů. Prahu, jakou neznám. Fíla sám řekl, že kdyby točil film o Praze dnes, vypadal by podstatně jinak. To je škoda, chtěla bych znát právě tu Prahu v mlze, kterou nám ukázal.

• 31.7.2010  19:40

Říká se, že pro milovníky předlohy je to moc akční a potrhlé. Pro milovníky pořádných akčňáků zase moc intelektuální a plné narážek a metafor. Asi to tak je, ale pro mě to bylo přímo ideální. Rychlé tempo, zajímavé nápady a scény, vtipné nejen slovní přestřelky a krásně nevyzpytatelné, potrhlé postavy. Jen konec, nekonec mě trochu zklamal. Proč nás hned musí manipulativně lákat na druhý díl? Do kina jsem nešla na seriál.

• 31.7.2010  19:26

Krásný film s jedinečným jemně černým humorem o dospívání mladého chlapce. Kári tvrdí, že příběh Noiho znal, ještě dřív než šel studovat. Tedy režisér nehledal téma svého filmu, ale potřeboval nějak ztvátnit příběh, který nosil v sobě. Možná si to sugeruju, ale myslím, že to jde z filmu jaksi vycítit. Konec mě sice dost překvapil a zarazil, ale nějak k filmu patří.

• 31.7.2010  19:00
    Flash Gordon (1980)

Jojo, film se pohybuje na pomezí naprosté blbosti a geniality. Pro mě stále převažuje ta blbost, byť parodující. Asi se na něj znovu podívám.

• 25.7.2010  14:13

Tradičně magický Medem. Tentokrát až moc a na téma, které má racionální mysl naprosto nechápe. Během filmu jsem přemýšlela, jestli si lidé, kteří tomu i v reálném životě věří, mohou tak hloupě zničit vztah.

• 25.7.2010  14:05

Když jsem četla obsah filmu, připadal mi, jako jeden z nejzajímavějších příběhů o nenaplněné lásce. Těšila jsem se na beznadějný minimalismus Soumraku dne, nebo Smrti v Benátkách. Skutečnost ale moje očekávání úplně nenaplnila. Možná vyjadřování citů odlišné od toho evropského zapříčinilo to, že jsem nepocítila vůbec nic. Nicméně je pro mne nezapomenutelný díky úžasné kameře a trefně vybrané hudbě Nat King Colea.

• 25.7.2010  13:51

Perfektní scénář, zajímavé kontroverzní téma a hlavně snaha režiséra dělat si věci po svém. Film s na toto téma a s podobným přístupem se měl natočit už dávno. Bezvadný je konec, který se nesnaží ani o "hollywoodskou bombu", ani o nějakou existenciální amorálnost.

• 25.7.2010  13:42

Takové rokoko ve filmu, člověk je okouzlen spoustu barev, jemných cingrlátek, laskavého humoru, zajímavých osudů a nějak ho ani nezajímá, že herci se spíš podobají loutkám, než skutečným lidem.

• 25.7.2010  13:35
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Dokud jsem se nezačala dívat na Big Bang, nerozuměla jsem spoustě věcí, které dělali mí kamarádi a spolužáci. Pořád někdo mluvil o mrtvých kočkách v krabici, divně třikrát klepal na dveře, snažil se třeba i v čajovně získat koktejl Saranče, nebo se začal učit klingonsky. Pak jsem tento potrhlý seriál začala sledovat a hned se zdál svět kolem mě jasnější. Jen teď občas používám Sheldonovy hlášky a mamka si myslí, že začínám šílet. No, všechno má své výhody a nevýhody.

• 25.7.2010  13:25

Docela nechápu, že lidi považují tento film, za nenáročnou komedii, za "letní oddechovku" nebo "koketní psaníčko." Jasně, kdyby filmy voněly, tento by voněl létem. Navíc krásná Barcelona, španělské rytmy a spousta vtipných scén. Ale pod povrchem také příběh čtyř lidí, kteří zjistí, že spolu nikdy nebudou moct být, že to v co věřili, mohl být jenom sen. Krásný konec s Rebeccou Hall jakoby vystihoval obsah celého filmu.

• 24.7.2010  19:55
    Nebe (2002)

Krásný příběh, jímavá hudba, dobře vybraní hlavní představitelé, přesto to na mě působilo nějak odtažitě. Vůbec mne nezajímalo, co s nimi bude dál. Nemůžu přestat myslet na to, jaký by film byl, kdyby ho opravdu natočil Kieslowski...

• 24.7.2010  19:45

Snad žádnému filmovému zpracování se nepodařilo přenést Tolstého myšlenky do filmu, ale tady se nepovedlo přenést ani obsah, ani základní charakteristiky hrdinů, prostě nic. Jen nuda. Jediný důvod k dívání - krásná Sophie Marceau.

• 24.7.2010  19:37

Když znáte svého nepřítele, je snadnější se na něj připravit. Když ho neznáte, jste v pěkné kaši. Říkala jsem si, že pokus o jakoamatérský film, kde vlastně žádní vrahové nevystupují se mnou nemůže hnout. Byla to velká chyba. Ještě dva dny poté jsem měla pocit, že blairská čarodějnice žije pod mou postelí.

• 24.7.2010  19:32
    Milady (TV film) (2004)

Josée Dayan prý chtěla natočit Tři mušketýry z ženského pohledu? A tak místo příběhu o přátelství, čestném boji a zradě se dočkáme jen divných šatů, trapných nevěrohodných historek s jedem a pokusu o nešťastnou lesbickou lásku. Tohle se vážně nepovedlo.

• 24.7.2010  16:35

Oceňuji, že se film nesnaží o žádný patos, ke kterému by osudy Marie Antoinette mohly strhávat. Také krásné kostýmy, interiéry a propojení moderní hudby s historií stojí za povšimnutí, to je však vše. Hlavní hrdinku nemůžu ani nesnášet kvůli její rozmařilosti a lehkomyslnosti, ani obdivovat pro její chování v těžkých časech, ani litovat kvůli jejímu osobnímu životu. Všechno toto se nám sice film snaží zprostředkovat, ale jaksi se mu to nedaří - člověk necítí vůbec nic. Pokud chcete osudy Marie Antoinette opravdu prožít, přečtěte si Zweigovu biografii.

• 19.7.2010  22:43

Muž, který miloval Yngveho - vtipné bezstarostné mládí, punková kapela, holky - spokojená komedie ve stylu Pelíšků, které by stačily maximálně tři hvězdičky. Pak přijde Yngve, nic netušící mladý, hodný kluk a tohle všechno zničí snad jediným úsměvěm. Hlavní hrdina ve zmatcích neví jestli chce Yngveho zničit, nebo vlastnit. Všechno končí mrazivým dramatem, ve kterém je spousta věcí nedořečeno, ale vy je stejně cítíte.

• 19.7.2010  22:34

Jeden z nejhlubších filmových zážitků mého života. Pořád přemýšlím, jestli se ji chce Karel pomstít, nebo ji jen vidět.

• 19.7.2010  22:28
    Psycho (1960)

Tak děsivé. Lidé, kteří tvrdí, že pokud znáte zápletku, bude to pro vás nuda, jsou buď šílenci, nebo vás chtějí uchránit toho děsu. Já zápletku znala, a stejně jsem ječela strachy, a to v kině plném decentních intelektuálů mohlo působit poněkud rušivě. Dodnes mě docela znervózňují lidé, kteří mají podobný úsměv jako ehm...Norma.

• 19.7.2010  22:22

Michalkov se snažil přiblížit Rusko Hollywoodu. Zní to trochu šíleně, ale povedlo se. Moskva i Sibiř. Naivní nenaplněná láska i věrné přátelství. Komické scénky i svíravý naznačující konec. Seznamte se, Rusko.

• 19.7.2010  22:06
    Ptáci v trní (TV seriál) (1983)

Hodnocení mě docela zarazilo. Kniha je považována za jednu z nejlepších rodinných ság a pro mne je toto i nejlepší televizní minisérie. Příběh rodiny Clearyových, kterým se do života připlete jeden ambiciozní kněz. Možná právě proto, že Chamberlain v mládí skrýval svou homosexualitu, dovedl tak dobře zahrát kněze, který tají svou lásku k Maggie. Všechno krásně dokresleno Manciniho melancholickou melodií.

• 19.7.2010  21:55
    Excalibur (1981)

Ano, možná nejsou postavy dost propracované, herecké výkony přehnané, kostýmy vypadají jak z koncertu nějaké divné kapely z 80. let. No a co, stejně se vám tenhle film vryje pod kůži stejně jako Orffova psycho skladba. Morganě a Merlinovi se člověk dlouho neubrání.

• 7.7.2010  22:34

Tak tato dvouhodinovka by v seriálu nestačila ani na dvacet minut. A byla by na něj ještě moc kýčovitá, nudná a celkově stupidní. Navíc se z největšího bonvivána a děvkaře Božského stal hodný chlap, který trpí výstupy své partnerky a nejraději se dívá na televizi - ano tímto už ženy ztratily všechny své jistoty. Z nostalgie dvě hvězdičky.

• 7.7.2010  21:51
    Princezny (2005)

Nejde ani tak o život prostitutek, jde hlavně o život dvou kamarádek. Zulema a Caye jsou tady pro sebe v každé situaci. Dobrá kamarádka se zbytečně neptá, ale pomůže. Asi nejsilnější zobrazení ženského přátelství ve filmu. Navíc krásná hudba Manu Chaa, která neuvěřitelně pomáhá dokreslit celý film. Trefná je v hlavní písni záměna slov Calle (ulice) a Caye (hlavní hrdinka): "Říkají mi ulice, nejtišší ulice, říkají mi ulice bez budoucnosti."

• 7.7.2010  21:29

Mrazivá atmosféra, děsivě perfektní výkon Rudolfa Hrušínského. Na rozdíl od předlohy je ve filmu Kopfrkingl děsivý a odporný hned na začátku. V knize se mi právě líbilo, že připomíná normálního měšťáka, a pak se začne projevovat. Hrušínský děsí hned. Neříkám, že je to v knize lepší, jen mi ve filmu chyběl tento moment překvapení. Jinak film nabízí překvapení a lekaček víc než dost.

• 6.7.2010  17:28

Tenhle film jsem viděla omylem v Uherském Hradišti, když zapomněli dovézt nějaký úplně jiný film. Úplnou náhodou jsem viděla asi nejlepší a nejdivnější thriller. Hrdina ve vás budí odpor i soucit. A až do poslední minuty netušíte, jak to vlastně dopadne.

• 6.7.2010  16:49

Ona chtěla hezkého Itala, on počestnou ženu. Ona dostala Alberta Sordiho, on prostitutku. Zajímavá hlavně vlaková "road movie" se spoustou vtipných i dojemných scén.

• 6.7.2010  16:40

Zvlášť pro lidi, kteří mají rádi ruskou klasiku - šíleně vtipná parodie. Pro mne z jeden z Allenových nejlepších filmů. Woody Allen prý kdysi na otázku novináře: "O čem jste vždycky snil, že uděláte?" odpověděl: "Chtěl jsem napsat velký ruský román." Tímhle filmem však takový velký ruský román alespoň natočil.

• 6.7.2010  16:20
    Funny Girl (1968)

Fanny Briceová je pro mě jedna z nejsilnějších filmových postav. Holka, která nemá vzhled, ani původ, aby se stala divadelní hvězdou. Má však odhodlání, pěvecký talent a hlavně smysl pro humor - takže se hvězdou stane. Chce, aby se lidi smáli s ní a ne ji, proto možná geniální číslo s těhotnou nevěstou, nebo kolečkovými bruslemi. "Děvčata promiňte, že jsem Vám zkazila to číslo, ale nemohla jsem si pomoct." Kromě této postavy a hříček na divadelním jevišti, však film moc nenabízí, hudba už v muzikálech byla lepší, vztah s Nickym Arnsteinem je jaksi těžko uvěřitelný, jeho postava je jen povrchně vykreslena, takže v druhé polovině filmu vás už ani nezajímá, co se s nimi stane a chcete zase Fanny vidět na jevišti.

• 5.7.2010  20:55
    Kristova léta, dámy... (TV film) (2003)

Takový Sex ve městě v dokumentu - to myslím v tom nejlepším smyslu slova. Životní příběhy zajímavých, moderních a hodně odlišných žen. Jejich trable s láskou, přátelstvím, kariérou i rodinou. To vše lidsky a přirozeně odvyprávěné jejich kamarádce, většinou u sklenky vína. Aspoň člověk tuší, na co se má připravit.