HanaM.

HanaM.

1 2 3 4 5 6 následující >>
    • 5.7.2010  20:28

Nic mi nepřipomene léto víc, než tato ztřeštěná komedie. Scény, při kterých se smějete i podesáté, krásné prostředí letoviska a hlavně Jean Lefebvre na nudistické pláži. Chci ten film zase vidět, nebo aspoň znovu navštívit Saint Tropez!

• 5.7.2010  20:17

Trochu mi připomínal Schindlerův seznam. Dojemný, stejné období, podobný rozporuplný hrdina. Před válkou byl bezcharakterní padělatel a v dílně dělá vše pro to, aby zachránil životy svých spoluvězňů.

• 5.7.2010  20:05

Nepřipadá mi, že by většina povídek nějak vystihovala New York, snaha o propojení příběhů ve výsledku vypadá trochu násilně, ale přesto tam pro mne jsou nezapomenutelné povídky, ať už jde o Attalovy "připalovačky", nebo Kapurovu snově divnou povídku s Julie Christie.

• 5.7.2010  20:04

Nedivím se, že Kundera film odmítl. Postrádá hloubku a myšlenky knihy, navíc český venkov se tam spíš podobá rumunskému, (a to urážím Rumunsko). Ale stejně se na něj chci podívat znovu, kvůli Leně Olin - v roli Sabiny pro mě zosobnila nejkrásnější a nejpřitažlivější filmovou pokušitelku.

• 5.7.2010  20:02
    Dvanáct (2007)

Aneb jak snadno se z čečenského bastarda může stát Čečenek. Michalkovova verze se od originálu zdá trochu moc divadelní. Zajímavé je, že všechny postavy odhalují nějaké bolístky sočasného či bývalého Ruska. Počínaje vědcem, který v komunistickém Rusku nemohl najít uplatnění, přes žida se vzpomínkami na Druhou světovou válku, šovinistického taxikáře, zhýčkaného novodobého magnáta, a bývalým sovětským důstojníkem s čečenským klukem konče. Další z dvanácti svými slovy geniálně vystihuje ruského člověka: "Ruský člověk nikdy nebude žít podle zákona. Zákon ho nudí, není v něm nic osobního a ruský člověk je bez osobního vztahu zbytečný člověk."

1 2 3 4 5 6 následující >>