Speciální jednotka (2011)

Ked som videl trailer a nazov, cakal som skvely film v style "Cierny jastrab" z akcie specialnych jednotiek. Opak je vsak pravdou. Som sklamany. Charakterizoval by som to ako westernovka v army podani. Proste ak hladate caro specialnych jednotiek - bohuzial je to traposina. Ak hladate akcny film o tlupe zabludilych vojacikov (bigosov) - je to fajn. Zo specialnymi jednotkami to ma spolocne asi tolko ako hus s kompotom. Taktika boja tvz. "specialnej jednotky" na urovni podpriemerneho airsoftoveho timu, ... dalej ... nekonecne municie, tlupa talibancov rychlejsia a vytvalejsia ako trenovany vojak specialnej jednotky :) ... a dalo by sa este pisat dalej ... ... hlavne ze "speciali" mali pri prvotnej akci na hlavach za ostreho, slnecneho dna NVG :) ... a vecer si ho nechali v rupsakoch :D (zaviedli novy styl pouzivnia NVG :) ). Co mi vsak najviac chyba je uz spominana absolutna absencia taktiky boja, co je u specialov zaklad :) Ked som na tie ich akcie pozeral mal som dojem ze pozeram na airsoftovych fanatikov :)

Sedmero dobrodružství Sindibáda (2010)

Film na urovni 90tich rokoch. Vizuálne efekty trápne, akoby ich robil Jančo z Dolnej Myšli na svojom domacom PC za 400€. Hercké výkony na úrovni divadelného súboru v Dolnej Myšli a spracovanie deja a detailov na úrovni podpriemerných filmov.

Zelená zóna (2010)

Velmi dobry dobry film, Okrem akcnej sceny ponuka niekolko zaujimavych (inych) pohladov. Napr. na Deltakov ako na bandu "najomnych" vrahov alebo aj na skutocnost, co dokaze manipulovacia s informaciami u vysokopostaveneho cloveka.

Sherlock Holmes: Záhada potopené lodi (2010) odpad!

strasne ... pocnuc od kamery, cez lacne triky a trapny herecky vykon. Sherlock Holms v tejto snimke pripomina skor pajaca nez skutocneho detektiva.

Poldové (2010)

Aj ked som cakal nieco na styl Posledneho Skauta, film je fajn - taka odychovka. Bruce Willis je proste Bruce Willis. Nema vo filme sice bomba hlasky (co ale moze byt sposobene aj zlym dabingom) ale pozera sa neho stale dobre. Akurat mi tam nepasoval Tracy Morgan. Po boku Bruca Willisa posobil akoby tam bol dosadeny nasilu. Bol niekde uplne inde nez Bruce.

Vipo: Létající pejsek (2007) (seriál)

Moja 2,5 rocna dcera tuto rozpravku miluje. Samozrejme, spracovanie sa neda porovnavat s celovecernymi rozpravkami s dielne PIXAR alebo Disney, kvalita spracovanie je hodna tak akurat TV serialu. Ma vsak nieco co dnes uz ma velmi malo rozpravok. Pribehy su okrem zabavy (pre mensie deti) aj poucne a nenajdete v nich nasilnosti. Hlavne za tu absenciu nasilnosti si u mna tento serial vydobil 4 hviezdy. A to viem o com hovorim. Ked som hladal nejake rozpravky este ked mala dcera jeden rok, uvedomil som si ako tazko je dnes najst milu rozpravku. 99% rozpravok totiz obsahuje v akychkolvek podobach nasilnosti, zlobu, temnu atmosferu atd ....

Zelená míle (1999)

Pre mna je vezenska tema uz dost obohrata platna. Pred toutou platnou vsak snimam klobuk. Darabont ako aj herci odviedli perfektnu pracu. Vyborne herecke vykony, perfektne vykreslovanie jednotlivych charakterov. Film vcucne do deja tak, ze si to ani neuvedomite a vyrthnu vas z neho az zaverecne titulky.

Gran Torino (2008)

Po zhliadnuti filmu musim povedat ze je to svojim sposobom zvlastny, ale prave preto aj genialny. Clint Eastwood sa uz sice v svojom rezirovani coraz viac vzdaluje od akcnych filmov, ale tento film podsuva akcnu zapletku pocas celeho filmu. Priam cakate, kedy vypukne velkolepe akcne vyvrcholenie na styl Clinta Eastwooda - Pocas celeho vyvoja vztahu stareho vietmanskeho veterana a aziatskej rodiny Clint upevnuje v divakovi narastajuci pocit zlosti hlavnej postavy voci nepravosti pachanej na jeho susedoch. Ake je vsak neskutocne prekvapenie a "sklamanie" ked namiesto akcneho hrdinu, ktory da veci na pravu mieru slusnou davkou olova to Walt (hlavna postava) urobi po svojom - sebaobetovanim. Genialne. Davam tomuto filmu vsetky hviezdicky.

Kniha přežití (2010)

Ked som si prvykrat precital rencezie k tomuto filmu, premyslal som, ze si ho vobec nepozriem. Vzhladom nato, ze hlavnu postavu stvarnil Denzel som sa predsa len k tomu podujal hoci uz od zaciatku negativne naladeny. Dopozeral som ho cely, a bohuzial musim skonstatovat ze u mnohych recenzentov zostal film hlboko nepochopeny. Ide o genialne spracovany biblicky pribeh osadeny do postapokalyptickej doby zo vsetkym, co k tomu patri. Je pravdou, ze ten kto za filmom hlada novodobeho Madmaxa, bude hlboko sklamany. Kto vsak chce od filmu hlbku a od scenara viac ako len tuctovy hollywoodky scenar na styl akcnej pomsty a naslednej vrazdenice, bude urcite spokojny. Pre tych narocnych mozem povedat, ze film ma vybornu atmosferu, perfektne odvijanie deja a zaverecne Denzelove slova len cely tento pribeh umocnia a doplnia o co mu ako postave slo. Davam plny pocet hviezdiciek. Dnes sa uz toci velmi malo filmov s hlbokymi myslienkami.