St@B

pedagog volného času

<< předchozí 1 2
    • 8.9.2011  10:22
    Rango (2011)

Jedním aspektem u mě Rango překonal všechny dosud viděné animáky - nikoliv animací, nikoliv propracovaným příběhem, ale jednoznačně stylem humoru. A právě styl humoru je důvodem, proč bych tenhle snímek nepouštěl menším dětem. Vysvětlovat jim, co znamená zvětšená prostata a proč jeden z protagonistů pozvedá prst v gumové rukavici je dost složitá záležitost a divák přeci nechce trávit většinu stopáže vysvětlováním. Absolutní hodnocení!

• 1.3.2011  10:49

Za normálních okolností Donutila docela můžu. V tomto filmu mi však jeho výkon vůbec nesedl. A nejen jeho výkon, celý film prostě není můj šálek čaje. Pokusy o trapný humor, trapný striptýz, trapný a zbytečný film.

• 31.10.2010  12:11

Jeden z nejlepších filmů české polistopadové kinematografie. Děkuji tvůrcům za skvělý zážitek!

• 1.7.2010  08:23

Skvělí čeští herci v jedné z nejblbějších a nejtrapnějších "komedií" o české malosti a ubohosti v dobách socialismu. Přiznám se, že pronudit se až k závěrečným titulkům mi dalo docela práci.

• 14.5.2010  10:42
    2Bobule (2009)

Ubylo záběrů na vinice, přibyl poměrně toporný herec Krampol, kterého zrovna nemusím, stejně jako jeho filmovou manželku Švandovou, děj nebyl opravdu nic extra, ale známe daleko horší české filmy, že paní Poledňáková, že pane Troško?

• 6.5.2010  12:10

Kubrickovy filmy mám velmi rád, těšil jsem se proto i na tento snímek. Bohužel se musím přiznat, že jsem tohle dílo nepochopil, přišlo mi dlouhé a nudné. Snad ještě nikdy jsem při sledování filmu neměl tak silné nutkání sáhnout po ovladači a přetáčet obraz dopředu, abych se dostal k nějakému ději.

• 29.3.2010  16:52

Vynikající vlakové drama s atmosférou, která by se místy skutečně dala krájet. Herecké výkony, zlověstné záběry starého mostu - jednoznačně film, který stojí za to vidět.

• 23.3.2010  13:54
    2012 (2009)

Americký katastrofický film se všemi jeho trapnými klišé, plný pitomoučkých akčních scén, u kterých jeden neví, má-li se nad jejich nesmyslností smát nebo se prostě zvednout a dojít si mezitím na záchod. Nebýt tahle hrůza natahovaná na dvě a půl hodiny, bývalo by to bylo lepší.

• 21.3.2010  13:44

Vcelku průměrný animák, který potěší zejména dětského diváka. Pixar stvořil rozhodně lepší kousky než je tento.

• 21.3.2010  13:43

Zajímavý akční dokument.

• 30.11.2009  15:18

Z toho hodinu a půl trvajícího filmu byla dobrá pouze jedna cca dvě minuty trvající scénka z hospody. To je trochu málo, ale upřímně řečeno, nic převratného jsem od tohoto dílka ani nečekal.

• 30.11.2009  15:11

Popravdě řečeno, na strhující kriminální drama v tom filmu bylo větší než malé množství nudy. Navíc ten film vypadá dost lacině, jako by ho natáčela Česká televize (zřejmě je to použitím digitální kamery). Horší průměr.

• 16.11.2009  16:30

To není jen tak obyčejné akční béčko. Je to spíš céčko nebo déčko. A je to tak nesmírně blbé, až je to místy i vtipné.

• 14.10.2009  12:40

Jedna hvězda za hezkou hlavní představitelku a jedna za vzpomínku na tu šílenou koupací čepici. To jsou celkem dvě hvězdy. Pro další postrádám důvod.

• 16.8.2009  11:16
    Bruno (2009)

Ali G byl dobrý film, Borat je naprosto nepřekonatelná perla. Cohenův humor a styl mi vždycky sedl, těšil jsem se tedy i nyní. A viděl jsem sračku, kterou od odpadu! zachránilo několik málo vtipných scén. Velké zklamání.

• 17.5.2009  08:50

Až na pár podstatných rozdílů poměrně dobré filmové zpracování knižní předlohy. Výborná kamera, skvělá hudba. Co jsem od filmu čekal, to jsem také dostal. Nic víc, nic míň. Tříhvězdičková spokojenost.

• 2.5.2009  12:39

Film, který od začátku do konce stojí za hovno. Stejně jako stál za hovno jeho úchylný režisér. Škoda, že ho nezabili dřív, než stihl tuhle hrůzu natočit.

• 22.4.2009  16:27
    Specialita šéfkuchaře (TV film) (1999)

Televizní záležitost s vynikající atmosférou, vynikajícím Lábusem a podnikem s velice svérázným jídelním lístkem, na kterou se i po letech rád podívám.

• 19.4.2009  12:07
    Bobule (2008)

Vcelku příjemná nenáročná komedie se spoustou chyb, které však člověk rád promine při záběrech na vinice a Terezu Voříškovou :) 2,5 hvězdy

• 15.2.2009  10:54
    Líbáš jako Bůh (2009)

Kdyby pro herce v tomto filmu platilo stejné pravidlo o vypnutí mobilních telefonů v kině jako pro diváky, z filmu by mnoho nezbylo. A není to samozřejmě jen nadužívání mobilního telefonu a notebooku, ten příběh je zkrátka a jednoduše neuvěřitelně trapný, blbý, odtržený od reality. Pár laciných hlášek, z nichž některé se opakují pořád dokola, tenhle odpad rozhodně nezachrání. Pevně doufám, že si paní Poledňáková najde jinou zábavu než natáčení podobných hrůz.

• 1.9.2008  13:58

Vcelku běžné ničím neohromující béčko. Víc není co dodat. To se musí vidět. Nebo taky nemusí, je to jedno.

• 17.4.2008  16:53
    Pražská 5 (1988)

Výkon Milana Š. - ***** Oldova oslava - *** Karlštejn - **** Na brigádě - ***** (a je to furt málo). Zbylé dvě záležitosti nebudu hodnotit hvězdami, protože jsem je viděl celé pouze dvakrát (s vypětím všech sil) a zřejmě jsem je vůbec nepochopil, neporozuměl tomu, "co tím chtěl básník říci".

• 13.3.2008  10:07

Zakončení vcelku působivé (ač poněkud rozvleklé - obzvlášť konec třetího dílu je zoufalost na třetí) trilogie. Knižní předlohu jsem nečetl (vztah k Tolkienově tvorbě nemám, připadá mi též rozvleklá). Co však tento dlouho natahovaný a v podstatě banální příběh ozvláštňuje, jsou speciální efekty. Je to skutečně výborná podívaná a je velký rozdíl, vidíte-li trilogii v kině nebo doma v televizi. Co bych vytkl jako nejhorší moment, je závěr trilogie - nudné vaření z vody. Člověk se pak nudí, vymýšlí kraviny, a napadne ho, jestli bude na závěr zodpovězena základní otázka: "Má Frodo pytlík?" :-)

• 3.2.2008  15:51

Film má dobrou atmosféru a celé jeho téma je zpracováno velice zajímavě. Moc jsem od toho snímku nečekal, ale nakonec jsem byl docela příjemně překvapen.

• 3.2.2008  15:47

Průměrný typicky americký dvouhvězdičkový thriller, kterému dám jednu hvězdu navíc za netradiční konec. Ale jinak - opravdu žádný zázrak.

• 31.1.2008  11:56

Oskara pro R. Englunda za jeho výkony v roli Feddyho Kruegera. Tomuhle chlapíkovi jsem fandil od počátku do konce každé z Nočních můr.

• 31.1.2008  11:54

Zdaleka ne tak dobré jako jednička, ale stále kvalitní dílko. Černý humor v podání Freddyho K. je neodolatelný.

• 31.1.2008  11:53

Kult, klasika. Jedna dvě, Freddy jde. Jednoznačně nejsympatičtější horrorový hrdina - to je Freddy Krueger.

• 27.1.2008  10:35
    Jádro (2003)

Místy napínavá, někdy až strhující, ale především úsměvná - hovadina. Ať žije naprosté porušení všech myslitelných fyzikálních zákonů!

• 26.1.2008  20:05
    Sopka (1997)

Snímek jehož "hrdinové" se snaží zastavit obrovský proud lávy mimo jiné i běžným linkovým autobusem, který této lávě položí do cesty. A potom jsou udiveni, že jim to nevychází. Sračka plná klišé - vhodná maximálně pro zasmání.

<< předchozí 1 2